Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Cast do 60g z zapasem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 31 grudzień 2014 - 13:15

Cześć,

 

szukam nowego kija do casta. Zacząłem swoją przygodę od Jaxona XT PRO, teraz mam Dragonowskiego Milleniuma Fatso 25-60g 1,95m i się nim już obłowiłem :) Szukam kija o podobnych parametrach. Przede wszystkim ma to być kij pod gumy od 40g wzwyż. Zazwyczaj górna granica przynęt których używam zamyka się w 80g, jednak czasami odwiedzam łowisko z szansą na większą rybę i wtedy trzeba też podać Sweepera 17 czyli 100g. Mam kilka patyków na oku, min. Guide Select Sweeper 40-80g lub Guide Select Jig Jerk do 70g.Nie mam możliwości sprawdzenia tych wędek na żywo więc chciałbym się Was zapytać co o nich sądzicie? Myślicie, że mają taki zapas żeby od czasu do czasu porzucać jerkami 90-100g? Jak taki kijek się sparuje z multikiem 200-225g?



#2 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1704 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 31 grudzień 2014 - 13:24

Ja mam J&J do 100gr i on nie daje rady jerkami powyżej 60gr.....powyżej 60gr to już rzuty delikatne i bez dynamiki....sweeper 17....próbowałem może 3x i to zdecydowanie nie jest kij do takich wabików ;)

 

 

 

PS: Proponowałbym pomyśleć nad przeniesieniem tematu do działu baitcasting :good:


Użytkownik minecjusz edytował ten post 31 grudzień 2014 - 13:26

  • kedar lubi to

#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 31 grudzień 2014 - 13:38

idz do sklepu :)



#4 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 31 grudzień 2014 - 13:59

Krótko,

zerknij Kolego na all..... jest wyprzedaż Dragon Ultima Cast 1 cz. opisany do 80g za 250 zł.

Udany kij, świetne komponenty, poza korkiem, no ale na czymś musieli oszczędzić.

Ogarnie z powodzeniem podane przez Ciebie przynęty.

Pozdrawiam

Arek



#5 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 31 grudzień 2014 - 14:05

witam Mam TALONA VI 64HM,93m 20-70G ,15-30LB .Kijek bardzo dobrej akcji ale nie próbowałem nim rzucać powyżej 60 g .W tym przedziale szukaj BRC X-ZOGE.


Użytkownik woblerek48 edytował ten post 31 grudzień 2014 - 14:05


#6 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 31 grudzień 2014 - 14:28

Monoblank odpada, nie chcę się męczyć przy transporcie. Po za tym ta rękojeść z okleiny to porażka.. Wolę dać więcej i mieć dobrze zrobiony kij niż kupić taki bubel.

 

Xzoga to już nie moja półka cenowa, po za tym nie chce kija z pracowni tylko coś seryjnego w rozsądnej cenie do 500-600zł.



#7 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 31 grudzień 2014 - 15:01

 ...Wolę dać więcej i mieć dobrze zrobiony kij niż kupić taki bubel....????!!! sorki ale mam ten kij i tego tekstu nie rozumiem. Gorący wątek na temat korek/okleina w tym kiju spowodował, że wyjąłem go z tuby i ze zgrozą odkryłem, że faktycznie uchwyt jest w okleinie!!! I zrozumiałem z jakiego powodu miałem  dość  słaby sezon szczupakowy! EUREKA. A tak fajnie mi się nim wędkowało. Świetne komponenty. czułość, dynamika. Zaliczyłem chyba jeden spad...no ale ta okleina w kiju, który można kupić za 280pln- nowy, z pięcioletnią gwarancją...obrzydliwość i obrzydzenie! No bubel po postu :wacko: 


  • deejaybialy, haja1978 i ManieQ lubią to

#8 OFFLINE   tomtar

tomtar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 31 grudzień 2014 - 15:23

Ja używam Guide Select Skiner Cast 40-80gr. i naprawdę świetny kijek. Fajnie wykończony i bez problemu używam Salmo Jack. Polecam ten kijek.



#9 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 31 grudzień 2014 - 15:26

Niech sobie ta Ultima kosztuje nawet 50zł to i tak jej nie kupię - bo to jednoskład.

 

Jack 18 to 70g w przypadku tonącego, miałeś jeszcze zapas przy rzutach?



#10 OFFLINE   tomtar

tomtar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 31 grudzień 2014 - 15:34

Mam Jacka pływającego 60gr. i i miałem zapas. Czasami na filmach p. Piotr Piskorski łowi tym kijem i Jackiem. W tym filmiku łowią tym kijkiem

https://www.youtube....Lo&spfreload=10


Użytkownik tomtar edytował ten post 31 grudzień 2014 - 15:37


#11 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 31 grudzień 2014 - 15:39

Próbowałeś rzucić czymś cięższym? Największe przynęty jakie mam to sweepery 17 po 100g, trochę spore przeciężenie :D Jednak chcę uniknąć kupowania dwóch zestawów bo jednym łowiłbym tylko okazyjnie.



#12 OFFLINE   tomtar

tomtar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 31 grudzień 2014 - 15:43

Nie. Jack był największą przynętą.



#13 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 31 grudzień 2014 - 15:48

..."Niech sobie ta Ultima kosztuje nawet 50zł to i tak jej nie kupię - bo to jednoskład"... :) 


  • marcinesz lubi to

#14 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 31 grudzień 2014 - 16:09

Ogarnąć tak szeroki zakres jednym kijem ciężko na dodatek dwu-skład do 500zł jeszcze gorzej ;)

Trzeba pójść na jakiś kompromis np. do 80gr ogarnie patyk podany niżej, więcej też, ale za to już z ciskaniem bez kompromisów bym się nie zapędzał, natomiast mocniejszy do lżejszych przynęt byłby pałką.

 

PC70HF2

http://www.zbik.pl/w....croix-premier2

 

Takie cuś również niezgorszej urody ;)

http://allegro.pl/sa...4909292588.html

 

Ps. Info nie czerpane z internetowych czeluści jakby kto pytał a bardziej z praktyki ;)

Jak dla mnie jedne z lepszych propozycji dostępnych od ręki na naszym rynku o podanych parametrach.


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 31 grudzień 2014 - 16:14


#15 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 31 grudzień 2014 - 17:03

Mi bardzo przypasowały od 30g do fatso14S kije:

- Dragon HM80 MonsterJerk Cast
- Dragon Guide Selec Skinner Cast

Oba w dwóch kawałkach, nieco się różnią. HM80 cienki blank, progresywne ugięcie, świetnie się ładuje, nie gubi ryb, leciutki... GS sztywniejszy nieco, blank też nie gruby, dobrze się ładuje, szybszy kij z dużym zapasem mocy, częściej gubi ryby od poprzednika.
Oba ładne o różnym designie, fajne badyle kur..;p

#16 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 31 grudzień 2014 - 17:40

niedawno a forum wisial robiony przez krzyska batson MB845 (mam nadzieje ze nie pomiieszalem oznaczen). Możesz brać w ciemno :)

 

tym bardziej ze wisi/ wisial za jakies 350 pln



#17 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 31 grudzień 2014 - 17:49

Cześć,

szukam nowego kija do casta. Zacząłem swoją przygodę od Jaxona XT PRO, teraz mam Dragonowskiego Milleniuma Fatso 25-60g 1,95m i się nim już obłowiłem :) Szukam kija o podobnych parametrach. Przede wszystkim ma to być kij pod gumy od 40g wzwyż. Zazwyczaj górna granica przynęt których używam zamyka się w 80g, jednak czasami odwiedzam łowisko z szansą na większą rybę i wtedy trzeba też podać Sweepera 17 czyli 100g. Mam kilka patyków na oku, min. Guide Select Sweeper 40-80g lub Guide Select Jig Jerk do 70g.Nie mam możliwości sprawdzenia tych wędek na żywo więc chciałbym się Was zapytać co o nich sądzicie? Myślicie, że mają taki zapas żeby od czasu do czasu porzucać jerkami 90-100g? Jak taki kijek się sparuje z multikiem 200-225g?


Ja moge zaproponowac fajny kijaszek 2sklad 195cm rodem z holandii ron thomson axellerator jerk opisany jako 50-120 ale juz blaszki 10g lataja znosnie w gore tylko lepiej jedyna wada pekniety korek na nakrecanym fore troche kleju i posluzy dluugo jak cos to prv

Pozdr


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

#18 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 31 grudzień 2014 - 21:47

Batson jest w dalszym ciągu, ale to jednoskład więc odpada, bo jak wcześniej wspomniałem jednoskład to dla mnie duży problem w transporcie.Dragon HM80 MonsterJerk Cast... 1500zł za kij Dragona?- w życiu nigdy  :P

 

Na chwilę obecną najbardziej do mnie przemawia GS Sweeper, chyba się wstrzymam do Rybomanii i tam pooglądam kije



#19 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1704 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 31 grudzień 2014 - 22:55

chyba się wstrzymam do Rybomanii i tam pooglądam kije


Dobra decyzja

#20 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 31 grudzień 2014 - 23:27

Poszukaj jeszcze w ofercie SG.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych