Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

'15 Shimano Twin Power 2015 (SW i nie tylko)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1477 odpowiedzi w tym temacie

#1021 OFFLINE   esox34

esox34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 27 lipiec 2017 - 19:16

Danielu pytanie do Ciebie:

Mam rozumieć iż szpula z tp sw 4000xg rocznik 2009 będzie kompatybilna z stellą rozmiar 4000 z rocznika 2014. Jeśli tak to jakie pokrętło będzie właściwe ?  Od stelli z rocznika 2010 ?



#1022 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 lipiec 2017 - 19:23

Danielu pytanie do Ciebie:
Mam rozumieć iż szpula z tp sw 4000xg rocznik 2009 będzie kompatybilna z stellą rozmiar 4000 z rocznika 2014. Jeśli tak to jakie pokrętło będzie właściwe ? Od stelli z rocznika 2010 ?


O rany, czemu akurat do mnie :)

Nie próbowałem nigdy tej kombinacji.
Nie pamiętam czy pokrętło od stelli 10 chodziło że szpula od tpsw09
A może potrzeba szpuli i pokretla od tpsw 09?

Na pewno pasować będzie i nawój będzie ok
Pytanie tylko o pokrętło hamulca.

Niestety nie miałem okazji sprawdzić tego w terenie
  • esox34 lubi to

#1023 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 27 lipiec 2017 - 19:26

 

I mnie o nic innego nie chodzi :) teraz pozostaje mi jedynie pokonać inercję własnego mózgu do niezbyt szerokiej szpuli i przyjąć, że plusem w 4000 SW będzie lżejszy rotor niż w modelu 5000 i żeby na inżynierską koncepcję tego młynka spojrzeć otwartymi oczami a nie jak dotąd w okularach Daiwy...  :lol:  :lol:  :lol:

 

Ps

Irytuje mnie tylko to,- jak smutne jest to, że tyle wirtualnej przestrzeni i Waszego czasu zajęło mi zrozumienie tak prostej w gruncie rzeczy prawidłowości...

Panie Arku,będzie Pan zadowolony z nowego nabytku. Średnica szpuli nie jest przeszkodą w dobrym i komfortowym łowieniu. Wiem że jest Pan przyzwyczajony do Daiwy i stąd to trochę inne odczucie.W starszych kołowrotkach Daiwy szpule nie miały dużej średnicy np. słynny Tournament ( tzw.kańciak).

W kołowrotkach Shimano SW wielkości 4000 jest taka a nie inna szpula,bo jest to nawiązanie do tradycji z najlepszych lat firmy Shimano w nowym lepszym wydaniu.

To takie kołowrotki jak  Stella'98 i TP 4000.  W wersjach SW 4000 różnica polega na na tym,że do obudowy która jest jedna dla wielkości 4000,5000,6000 zamontowano lekki rotor z lekką średnią szpulą,której średnica jest podobna do tych z lat 90-tych.

I ma Pan duże body z wielką i mocną przekładnią i adekwatny rotor i szpulę. W ten sposób powstaje idealny kołowrotek do średnio-ciężkiego łowienia.

Nie ma się czego bać.

 

Pozdrawiam


  • Rheinangler lubi to

#1024 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 27 lipiec 2017 - 19:40

Danielu pytanie do Ciebie:

Mam rozumieć iż szpula z tp sw 4000xg rocznik 2009 będzie kompatybilna z stellą rozmiar 4000 z rocznika 2014. Jeśli tak to jakie pokrętło będzie właściwe ?  Od stelli z rocznika 2010 ?

Daniel trochę Cię poratuję.a @esoxs34 dostanie odpowiedz.

 

Nie ma takiej możliwości,to zupełnie inne wykonanie i nic nie będzie pasować,choćby ze względu na różnicę szerokości szpul .Założyć się da,ale nawój linki będzie fatalny.Tak jak już było pisane kołowrotki klasy SW to zupełnie inny wymiar i tylko w tym asortymencie da się coś niecoś zrobić. Pozostałe zwykłe rozwiązania mogą być kompatybilne,choć niekoniecznie.

W edycji 2014 nie było modelu klasy SW.

A jeżeli chodzi o pokrętła to może sobie Pan sam kombinować.


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 27 lipiec 2017 - 19:52


#1025 OFFLINE   esox34

esox34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 27 lipiec 2017 - 19:43

O rany, czemu akurat do mnie  :)

 

Bo się znasz  :)

 

Szpula od tp sw jest kompatybilna z gwiazdką jak najbardziej ale pokrętło nie do końca. Stawiam na pokrętło z rocznika 2010 w takim razie. Przetestuję.


  • Guzu lubi to

#1026 OFFLINE   esox34

esox34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 27 lipiec 2017 - 19:49

hm... Panie Józefie przymierzałem szpulę od tp sw do stelli 14 i jest wszystko idealnie, bez obcierania i tym podobnych. Kwestia pokrętła hamulca. 



#1027 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5353 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 27 lipiec 2017 - 19:53

Panie Arku,będzie Pan zadowolony z nowego nabytku. Średnica szpuli nie jest przeszkodą w dobrym i komfortowym łowieniu. Wiem że jest Pan przyzwyczajony do Daiwy i stąd to trochę inne odczucie.W starszych kołowrotkach Daiwy szpule nie miały dużej średnicy np. słynny Tournament ( tzw.kańciak).

W kołowrotkach Shimano SW wielkości 4000 jest taka a nie inna szpula,bo jest to nawiązanie do tradycji z najlepszych lat firmy Shimano w nowym lepszym wydaniu.

To takie kołowrotki jak  Stella'98 i TP 4000.  W wersjach SW 4000 różnica polega na na tym,że do obudowy która jest jedna dla wielkości 4000,5000,6000 zamontowano lekki rotor z lekką średnią szpulą,której średnica jest podobna do tych z lat 90-tych.

I ma Pan duże body z wielką i mocną przekładnią i adekwatny rotor i szpulę. W ten sposób powstaje idealny kołowrotek do średnio-ciężkiego łowienia.

Nie ma się czego bać.

 

Pozdrawiam

Tak sobie właśnie to próbuję wyobrazić patrząc na kanciaka czy nawet na Force, który w stosunku do body także ma dużo węższą szpule niż wskazywała by na to "ogólna proporcja". Obydwoma łowi mi się fantastycznie i trudno było by mi wskazać jakieś bolączki tych kołowrotków, które zaprzątały by mi głowę na dłużej niż parę sekund ;)

Coś musi być na rzeczy jeśli w najmocniejszych młynkach o potwierdzonej latami doświadczeń trwałości, projektanci uciekają się do zabiegu - duże body - wąska szpula. Były oczywiście i wyjątki ale czas ich nie zweryfikował zbyt pozytywnie...

Decyzja zapadła, kolejny Shimano zagości u mnie  :)

Dziękuję wszystkim, którzy dorzucili coś praktycznego do mojej nader mikrej wiedzy o kołowrotkach Shimano  :)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 27 lipiec 2017 - 20:15


#1028 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 lipiec 2017 - 19:53

hm... Panie Józefie przymierzałem szpulę od tp sw do stelli 14 i jest wszystko idealnie, bez obcierania i tym podobnych. Kwestia pokrętła hamulca.


Tak
Na pewno będzie działać
Wydaje mi się że @Pickerel robił próby z pokrętłami
  • esox34 lubi to

#1029 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 27 lipiec 2017 - 21:55

O rany, czemu akurat do mnie  :)
 
Bo się znasz  :)
 
Szpula od tp sw jest kompatybilna z gwiazdką jak najbardziej ale pokrętło nie do końca. Stawiam na pokrętło z rocznika 2010 w takim razie. Przetestuję.


Szpula TP SW'09 4000 pasuje do Stelli 4000 FE, zatem jeśli szpula TP pasuje do Stelki'14 to pokrętło ze Stelli FE zalatwi sprawę :)
  • Guzu i esox34 lubią to

#1030 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1180 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 27 lipiec 2017 - 22:13

Szpula od 09 TP SW jak najbardziej będzie pasować do 14 Stelli 4000 z pokrętłem od 10 Stelli. W druga stronę już będzie problem. Obecnie użytkuje 15 TP SW ze szpulkami od 07 i 10 Stelli z pokrętłem od 10 Stelli.
  • Guzu i esox34 lubią to

#1031 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 lipiec 2017 - 22:16

Szpula od 09 TP SW jak najbardziej będzie pasować do 14 Stelli 4000 z pokrętłem od 10 Stelli. W druga stronę już będzie problem. Obecnie użytkuje 15 TP SW ze szpulkami od 07 i 10 Stelli z pokrętłem od 10 Stelli.


Jest właściwa osoba.
Jest konkretna wiedza .

Dzięki !

#1032 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3199 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 01 sierpień 2017 - 16:43

Panowie wiem że moje pytanie dla niektórych może nie być związane z warszawską Wisłą ale i tak je zadam :-D Orientuje się ktoś czy w którymś sklepie w Warszawie jest szansa pomacania poniższych kołowrotków...
Twin Power xd4000xg 2017
Twin Power sw4000xg 2015
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Sony Xperia za pomocą Taptalka

Użytkownik Qcyk edytował ten post 01 sierpień 2017 - 16:44

  • cristovo lubi to

#1033 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2140 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 01 sierpień 2017 - 16:53

Panowie wiem że moje pytanie dla niektórych może nie być związane z warszawską Wisłą ale i tak je zadam :-D Orientuje się ktoś czy w którymś sklepie w Warszawie jest szansa pomacania poniższych kołowrotków...
Twin Power xd4000xg 2017
Twin Power sw4000xg 2015
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Sony Xperia za pomocą Taptalka

hahahahhaha Daniel na urlopie jesteś....ale widzę, że myślisz o tym Twinku non stoper B) B)



#1034 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 01 sierpień 2017 - 18:45

Panowie wiem że moje pytanie dla niektórych może nie być związane z warszawską Wisłą ale i tak je zadam :-D Orientuje się ktoś czy w którymś sklepie w Warszawie jest szansa pomacania poniższych kołowrotków...
Twin Power xd4000xg 2017
Twin Power sw4000xg 2015
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Sony Xperia za pomocą Taptalka

 

 

Jak coś to Twin Powera sw4000xg 2015 możesz obejrzeć mojego, gdybyś chciał to daj znać na priv.



#1035 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3199 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 01 sierpień 2017 - 18:56

Super w niedzielę wracam z urlopu odezwę się na bank :-)

Wysłane z mojego Sony Xperia za pomocą Taptalka
  • Piotrek Milupa lubi to

#1036 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3199 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 01 sierpień 2017 - 18:58

hahahahhaha Daniel na urlopie jesteś....ale widzę, że myślisz o tym Twinku non stoper B) B)

Wiesz jak jest :-) już żałuję że kija nie zabrałem bo widziałem niezłe okonie w porcie w Helu :-D ale nie mogłem tego zrobić mojej Pani :-D

Wysłane z mojego Sony Xperia za pomocą Taptalka

#1037 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5353 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 16 sierpień 2017 - 15:00

Z dużym zaskoczeniem odkryłem dziś pewien niuans w screw-cupie (czyli w nakrętce po drugiej stronie korby)   :rolleyes: a mianowicie brak tam uszczelki.

W związku z tym mam dwa pytania:

- Też tak macie,- czy to tylko w moim egzemplarzu tak jest?

- Jeśli to standard (brak owej uszczelki typu o-ring) czy do mojego 15-TP SW 4000 pasował by screw cup ze stelli sw 2013 w analogicznym rozmiarze ?


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 16 sierpień 2017 - 15:02


#1038 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1180 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 sierpień 2017 - 20:27

W moim również nie ma i co ważniejsze na schemacie uszczelki nie widać.

http://www.plat.co.j...-SW-4000XG.html

#1039 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 sierpień 2017 - 20:38

W tym młynku warto chyba tak jak w poprzedniku wymienic element 211 na łożysko jesli się da. Poprawi to pracę.


  • mr.8legs lubi to

#1040 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 16 sierpień 2017 - 20:45

W tym młynku warto chyba tak jak w poprzedniku wymienic element 211 na łożysko jesli się da. Poprawi to pracę.

Tam już jest oryginalnie łożysko






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych