Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trzęsienie ziemi ? Batson i Loomis razem - wiadomość z ostatniej chwili

batson g.loomis nfc

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 styczeń 2015 - 19:10

S.gif 13.gif nfc_headline.jpg
 

12.gif  

BATSON ENTERPRISES PARTNERS WITH NORTH FORK COMPOSITES, A GARY LOOMIS COMPANY.

 

FOR IMMEDIATE RELEASE
 
Sequim, WA, January 1, 2015 - North Fork Composites, a Gary Loomis founded USA rod blank manufacturing company, announced today that they have entered into an exclusive partnership for an indefinite strategic deal with Batson Enterprises. The new, innovative partnership leverages the respective strengths of Batson Enterprises and North Fork Composites to create a compelling value for both companies.

Batson Enterprises is a leading rod blank and rod components manufacturer/wholesaler, distributing their products and services worldwide. The company serves a large range of customers from OEM, Private Labels, Retailers, and rod builders. 

"The Batson family and Gary Loomis have been friends for over 20+ years. It gives me great honor and respect to partner with Gary Loomis and his USA rod blank company, North Fork Composites. Our team has been blessed with this opportunity and collectively both Batson Enterprises and North Fork Composites look to grow this industry/craft/art." says Bill Batson, CEO of Batson Enterprises "We are very excited to not only add a USA made blank to our lineup but help our current distribution avenues with a RainShadow USA made product as well. We look forward to this exclusive partnership and look to evolve the industry." Bill Batson adds. 

Gary Loomis the founder of "GLoomis" has been involved with graphite composites for fishing rods from the beginning. Some say that he is the "Grandfather" of composites for fishing rods. After selling the company to Shimano in 1995 Gary Loomis focused all energy entirely on fish conservation (Fishfirst.org, JoinCCA.org.) In 2010 Gary Loomis makes a comeback! He has armed his new company, North Fork Composites, with "Generation2" materials and technology built entirely in the USA. North Fork Composites distributes its label to OEM/Private labels and to the custom rod builder market, as well as managing its complete line of finished rod products with Edge Rods.

"After nearly five years of research and development I am proud to introduce my next generation of American made line of blanks. Our agreement with Batson Enterprises allows us the opportunity to focus on our core; "Generation2" materials and technologies, manufacturing, and design while leveraging the strength of Batson's distribution. I couldn't be more excited to bring these new products to the US and the World driving the American manufacturing back home." - Gary Loomis, Owner, Designer, Founder

"North Fork Composites engineers and staff are thrilled to be able to offer handcrafted blanks, handles, and reel seats built with over 80 years of composites experience through wider distribution. Quality and performance that the industry has grown to appreciate and love, re-envisioned with the best technology and materials available today." - Aleks Maslov, CEO, North Fork Composites

The distribution agreement between Batson Enterprises and North Fork Composites takes effect on December 1st, 2014 and will be fulfilled, January 1, 2015.

batson_nfc.jpg

###
 

About Batson Enterprises:
Batson Enterprises is one of the leading innovators of fishing-related products. Our diverse product portfolio is full of quality-trusted brands that are respected worldwide. Our products are distributed globally through a number of our well-recognized brands, including:
 

RainShadow * North Fork Composites * ALPS * ForeCast * ToughStick * Guidespacing * Jaguar Designs * Team RainShadow
 

Batson Enterprises is committed to enhancing fishing experiences. With our vast array of product lines, there are many combinations available to customize any rod build. 
www.batsonenterprises.com


 

About North Fork Composites:
North Fork Composites is Gary Loomis's next generation of rod blanks and finished rods. The quality and craftsmanship that people know today combined with future enhancements is what makes North Fork Composites the leading visionary of "Made in the USA" fishing rod products Focusing on the demands of the sporting goods industry where the balance of performance, durability, and weight are crucial to, and often the deciding factor of success has enabled NFC to become a trusted partner in composites manufacturing. 

www.northforkcomposites.com



 

Contact: 
Batson Enterprises, Inc.
Ryan McIntosh, VP of Marketing
130 Harrison St STE 8
Sequim, WA 98382
877-875-2381
ryan@batsonenterprises.com
 www.batsonenterprises.com

 

S.gif
Batson-Enterprises-white-logo.png 
130 Harrison Suite 8, Sequim, WA 98382 | 877.875.2381
batson@batsonenterprises.com | batsonenterprises.com
 
Join Us At:  ic_fbk_22.png    ic_twit_22.png    ic_lkdin_22.png    g_22x22.png    ic_tube_22.png PM_B2BC_BottomShadow.png
 

 


  • Guzu i Apioo lubią to

#2 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 01 styczeń 2015 - 19:15

Ciekawie się zaczyna ten 2015r.

Jestem Też ciekaw co dalej nastąpi w Produkcji Sprzętu wędkarskiego ????? ale ta Fuzja powinna Być na duży PLUS dla wędkarstwa ;).


Użytkownik miramar69 edytował ten post 01 styczeń 2015 - 19:16


#3 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 01 styczeń 2015 - 19:25

O może być ciekawie :)



#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 styczeń 2015 - 19:33

Trudno jeszcze powiedzieć co to oznacza, bo w komunikacie raz jest mowa o 'exclusive partnership' czyli o 'spółce'  a raz o 'distribution agreeement' czyli o umowie dystrybucyjnej.... sądząc z różnych dat które się pojawiają w dokumencie, temat był przygotowywany co najmniej od listopada więc rzecz jest na pewno przemyślana...

 

Myślę ze najbliższe dni i tygodnie powinny przynieść odpowiedź co ta wiadomość tak naprawdę oznacza - czy włączenie produktów NFC w sieć dystrybucyjną Batsona, czy też np. relokację części dotychczasowej produkcji Batsona do USA ew. NFC do Azji... ciekawe czy zespoły projektowe w obu firmach zostaną połączone czy będą to dwa niezależne byty...

 

Tak czy siak, myślę że połączenie doświadczenia i talentu inżynierskiego Garrego Loomisa z talentem biznesowym Bill Batsona dobrze wróży



#5 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 01 styczeń 2015 - 19:45

Ciekawie się zaczyna ten 2015r.

Jestem Też ciekaw co dalej nastąpi w Produkcji Sprzętu wędkarskiego ????? ale ta Fuzja powinna Być na duży PLUS dla wędkarstwa ;).

Ale nie dla klienta bo zmniejszy sie konkurencja :D



#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 styczeń 2015 - 19:56

konkurencja w tej branzy jest tak duża że .... tu bardziej o przetrwanie chodzi moim zdaniem, niż o konsolidację rynku ;)


  • @slider@, robbox4 i spy lubią to

#7 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 01 styczeń 2015 - 20:56

Oczywiście co ostatecznie z tego będzie, pokaże czas. Natomiast treść komunikatu, a dokładnie, to cytowane wypowiedzi, wskazują, że chodzi o dołączenie blanków amerykańskiej produkcji, do obecnej oferty Batsona :)  a także i ich pojawienie się w ofercie Fishing Center ;) :D



#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 styczeń 2015 - 21:01

...czyli 'tylko' distribution agreement ?

#9 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 02 styczeń 2015 - 08:01

"The distribution agreement between Batson Enterprises and North Fork Composites takes effect on December 1st, 2014 and will be fulfilled, January 1, 2015" - czyli jednak umowa dystrybucyjna

 

Partnership, to nie tylko spółka (dodam, że osobowa, więc tu raczej nie wchodzi w grę, skoro mamy do czynienia z Batson Company i NFC - też company), ale także stosunek wzajemny, na partnerskich zasadach oparty ;) .

Czyli chłopaki się dogadali, że jeden dopisze sobie do oferty "made in USA", a drugi nie utonie :rolleyes: .

No i wreszcie Irek będzie znowu mieć "amerykańskie Batsony" :D


  • Friko lubi to

#10 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 02 styczeń 2015 - 10:37

A mnie się coś wydaje, że skończy się na przeniesieniu produkcji NFC do Azji,- co jest ogólnym trendem w tej branży.


  • krzychun lubi to

#11 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 02 styczeń 2015 - 10:52

A mnie się coś wydaje, że skończy się na przeniesieniu produkcji NFC do Azji,- co jest ogólnym trendem w tej branży.

 

Niekoniecznie, Batson jeszcze chwile temu mial w ofercie blanki Made in USA bo takie chciala czesc klientow i byly to swietne konstrukcje z fabryki St Croix, blanki zaprojektowane przez Garego sa juz robione w Korei pod nazwa TFO, cos tam niewatpliwie kombinuja bo i nowe Batsony czyli Immortal i Eternity tez sa Korea. 

 

Ja ciesze sie perspektywa latwego zakupu grafitowych komponentow na rekojesci :) 

 

Bujo


  • Friko i Guzu lubią to

#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 styczeń 2015 - 11:41

nowe Batsony czyli Immortal i Eternity tez sa Korea. 

 

 

 

Tak ! To prawda. I trzeba dodać że naprawdę na sucho w ręku prezentują się rewelacyjnie.  Choć mi trochę żal starej serii RX8 / XST bo widziałem kiedyś taki blank , jakąś jenoczęściówkę, osokrobaną przez @ygloo z lakieru i muszę powiedzieć że prezentował się fenomenalnie. Po zdjęciu lakieru perfekcyjna wręcz struktura maty na blanku, zadnych przebarwien, dziwnych łat, nierówności itp - czego nie da się powiedziec np. o St. Croix ....  tak że kto się załapał na RX8 / XST to rekomenduję "trzymaj" bo to naprawdę kawał dobrej roboty był...

 

oskrobanego Immortala czy Eternity jeszcze nie widziałem



#13 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 02 styczeń 2015 - 13:44

Witam,

 

Nie zamierzam niczego/nikogo skrobac tak wiec co jest pod lakierem to sie nie dowiem :) Mi najbardziej pasowal Immortal ale tak na prawde lowienie jednoczesciowkami z lodki to jakos obecnie nie moj swiat wiec i nic nie zakupilem tym bardziej, ze swietna sandaczowka RX8+ stoi dalej i czeka a uginalismy ja na zlocie nad Bugiem pierdylion lat temu :) 

 

U Garego jest kilka interesujacych mnie blankow z HM ale opisanych jako moderate-fast, bedzie miejmy nadzieje okazja pomachac bo zamawianie w ciemno jakos do mnie nie przemawia :) 



#14 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 23 styczeń 2015 - 18:13

Coś już wiadomo na temat współpracy Batson/North Fork. FC będzie wyłącznym dystrybutorem obydwu marek w PL. 

 

http://www.fishingce...aktualnosci.php

 

Może za jakiś czas będzie można pomachać blankami Made in USA w stolicy.


  • Guzu lubi to

#15 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 23 styczeń 2015 - 18:22

Fajnie będzie móc się zapoznać z tymi blankami :)



#16 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 23 styczeń 2015 - 19:27

Ja żyję w nadziei, że bliżej im będzie do loomisa niż do batsona, ale jak to mówią nadzieja matką głupich :P



#17 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 23 styczeń 2015 - 20:58

Eee tam. Batson też cacy, a jak wywalili XST1084F (a po wieloletnich rozterkach chciałem takowego sobie wymodzić), to może NFC o takich parametrach go dzielnie zastąpi  :)



#18 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 23 styczeń 2015 - 21:18

Ja dla mnie to seria RX8 jest cacy - przynajmniej te modele którymi machałem.



#19 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 23 styczeń 2015 - 21:19

Dopiero zauważyłem. Dla mnie to jest smutna wiadomość. Kolejny znak czasów. Potwierdza tylko, że świat małych manufaktur odchodzi bezpowrotnie (?).  



#20 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 23 styczeń 2015 - 22:29

juz nigdy nie bedzie takich blanków .. jak w latach 90-tych zeszłego wieku :)

 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: batson, g.loomis, nfc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych