Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zlot głowatkowy jerkbait 23-24-25 października 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
349 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 sierpień 2009 - 14:00

Witajcie moi drodzy!
Chciałbym Was zaprosić na zlot głowatkowy naszego portalu. Będzie to druga impreza na ten temat, pierwsza była dwa lata temu. Miłośnicy ruchomej szpulki przybywajcie nad Dunajec, zarówno ci multiplikatorowi jak i muchowi, dla spinningistów też znajdziemy kącik ( w którym będziemy indoktrynować jedynie słuszną metodą ;) )

Głowacica - chyba najbardziej tajemniczy drapieżnik naszych wód. Na naszym forum praktycznie nieobecny.
Chętnych na spotkanie z tym drapieżnikiem pragnę zaprosić na spotkanie w miejscowości Sromowce Wyżne nad Dunajcem, w gospodarstwie agroturystycznym Chmiel:
http://www.chmiel.pieniny.net/
- znajdącym się prawie nad wodą, z okien pokoi na pięterku widać rzekę. W najbliższej okolicy jedne z najlepszych głowatkowych miejscówek w okolicy - Strażnica, Wodowskaz, Szopa (Stodoła), Czerwone Skałki. Nie daleko do Szczawnicy i na OeS w Krościenku gdzie muszkarze mogą zapolować na głowacicę z muchówkami, licząc na ryby poddane praktycznie zerowej presji. Druga połowa października to najlepszy okres na spotkanie z tą rybą, w dodatku okoliczności przyrody powinny być jeszcze w miarę akceptowalne a jednocześnie powinno być tam naprawdę ładnie, jesień ma swój klimat.
Z dodatkowych atrakcji mamy - bliskość Łącka i śliwowicy, Słowację po drugiej stronie rzeki (co po wprowadzeniu euro nie jest już taką atrakcją jak drzewiej bywało), zamek w Niedzicy i ruiny w Czorsztynie, jak tez i samo jezioro Czorsztyńskie, znajdujące się kilka kilometrów od kwatery.
Kwatera pomieści bez problemu kilkanaście osób, więc możecie zapisywać się żwawo.

Zapraszam Was już w piątek, zdaję sobie sprawę ze zobowiązań pracowo-rodzinnych, ale może niektórym uda się już wtedy przybyć?? W piątek wieczorem spotkamy się mam nadzieję już w pełnym składzie u Chmiela w celu integracji, wymiany doświadczeń i spożycia obiado-kolacji.
W sobotę pobudka żeby być nad wodą już godzinę przed wschodem słońca. Łowimy tak długo jak starczy nam sił. W ciągu dnia można zrobić małą przerwę na zwiedzanie okolicy, odsypianie czy co kto chce. W zależności od życzeń popołudniem lub późnym wieczorem obiadokolacja (przed wyjściem na wieczór/zmrok lub po powrocie - godzina po zachodzie słońca) i z powrotem nad wodę, żeby łowić w najlepszym czasie - o zmroku do godziny po zachodzie słońca. Wracamy na kwaterę i tam dochodzimy do siebie, opowiadamy i holach wielu złowionych tego dnia ryb.
Niedziela - start znowu wcześnie, łowienie wieelkich ryb. Pewnie część z uczestników będzie chciał wracać w miarę wcześnie żeby dotrzeć przed nocą, ale dla tych którzy nie maja daleko, jak również dla tych którzy za nic mają jazdę nocą po drogach Państwa Środka Europy proponuję zostać do zmroku i łowić tą mityczną godzinę po zachodzie słońca, kiedy minie i ona (wszystko co dobre się kończy) uściśniemy sobie prawice i ruszymy do domów.

Cena zlotu wliczając dwie obiadokolacje, dwa noclegi i licencje na 3 dni łowienia (piątek, sobota i niedziela) powinna wynieść ok 200pln. Ilość miejsc ograniczona do 18, choć gdyby był ktoś bardzo chętny a miejsca by się już kończyły to pewnie znajdziemy coś i dla niego.

Zapraszam Was serdecznie, przybywajcie licznie zmierzyć się z Królową Podhala!!!

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 sierpień 2009 - 15:00

no to wychodzi ze jestem pierwszy - poza organizatorem :mellow:

#3 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 sierpień 2009 - 16:07

1. Standerus - organizator
2. Mifek
3. LadyD
4. Kryst
5. Jajakub
6. Remek
7. TAJMIEN
8. Tornado
9. Popper
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.


#4 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 23 sierpień 2009 - 16:45

Znam tą wodę od lat '80-tych, piękna okolica i rzeka. Pod Czerwonymi Skałkami miałem rybę, która w kilka sekund opróżniła mi zapas żyłki przy spinie. Może multik poradzi... B)

Proszę o wpisanie na listę Uczestników.

#5 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 23 sierpień 2009 - 18:43

niestety mam wesele........ nie moje ale ide :(

#6 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 sierpień 2009 - 18:45

niestety mam wesele........ nie moje ale ide :(



zadna wymowka ;)

no ale coz. twoj wybor. trzeba bedzie ciagnac zapalki kto ma zlowic Twoja glowe :D

#7 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 sierpień 2009 - 18:51

myślę ze zlotowy fuksiarz jakiś, ten co zwykle ryby na zlotach łowi lub też spina innym ryby przy użyciu podbieraka <_<

#8 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 23 sierpień 2009 - 21:16

Kuba,
Hm, hm, i chm ...... q.wa no, nie mogę odmówić. <_< <_< <_< Proszę dopisz do listy pojebów - czyli pozytywnie zakręconych :lol: :lol: :lol:

#9 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 sierpień 2009 - 21:21

Już miałem dzwonić co jest :mellow:

#10 ONLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 24 sierpień 2009 - 07:04

Lublin puki co zgłasza chęć na 1 miejsce, choc mam nadzieję iż ktoś się jeszcze skusi :mellow:

#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 sierpień 2009 - 11:56

Standerus - melduję sięna pokładzie. Nie wiem czy od piątku ale przybywam.

Pozdrawiam
Remek

#12 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 24 sierpień 2009 - 14:08

Panowie zazdroszcze wam zlotu nad tak piękną wodą.
Byłem tam w tym roku niestety nie w celach wędkarskich, lecz w celach podziwiania pięknego krajobrazu przełomu dunajca,oczywiście z tratwy.
Ale ryby widziałem, były to co prawda klenie, ale za to 60-siątaki i do tego jeszcze w stadkach po ok. 15-20szt.
Niestety dla wędkarzy a szczęście dla ryb, pływały sobie w miejscach ścisłego rezerwatu przyrody.


#13 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 24 sierpień 2009 - 18:02

Super że będziecie Panowie. Szpiegu, tego ślubu nie można jakoś przestawić?

#14 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 25 sierpień 2009 - 06:57

ostatnią szansą jest zabranie kawalera na dobre balety z fajnymi laskami i wrzucenie harcodorowego filmu na youtube, chociaż z tego co widzę nie poszedł by na to jakoś za mocno zapatrzony czy coś.............

#15 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 25 sierpień 2009 - 07:12

Degenerat... co począć, może za rok jak się spodoba też będzie?

#16 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 25 sierpień 2009 - 16:52

desperados prędzej.. :D

#17 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 sierpień 2009 - 12:35

Proszę mnie też wpisać. Nie wiem czy uda mi się przerobić zestaw z ABU C4 tak żeby się nadawał na głowę, ale do października jeszcze daleko. Jeśli można w tym miejscu spytać to bez zbednych rozwinięć jakiego sprzętu używacie na głowatke? Chodzi mi o zestaw z multikiem. Moc, długość wędki, multik, rodzaj linki lub żyłki oraz wielkość i rodzaj przynęt.

#18 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 sierpień 2009 - 18:13

Witaj TAJMIEN
Masz bardzo zlotowego nicka :mellow:
Mój dobry kolega głowatkowiec uważa że każdy mocny kij da radę i sam myśli nad spróbowaniem jerkówką. Moim zdaniem lepszy będzie kij dłuższy - 8-9 stóp, mocy 30-40lb z plecionką 30-40lb lub żyłką minimum 0,40. Przynęty na które łowię to woblery dość smukłe, równo pracujące w nurcie, +- podobne do whitefisha salmo.
W moim pudełku są i łamańce i zwykłe, w rozmiarze od 12-13cm do ponad 20 na spokojną wodę. Zamierzam też popróbować wreszcie na fatso i warriora, bo ponoć się dobrze sprawdzają, znaczy gdzieś ktoś juz na to głowatkę złowił.
Ideał kija wg wskazań forum to czarna mamba, rzeczywiście fajnie ten kij robi do takiego łowienia.

#19 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 26 sierpień 2009 - 20:28

A ja myślałem, że ISA904 lub Hardy Marskman Smuggler 15-60 gr wystarczy :unsure:

#20 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 sierpień 2009 - 20:29

Oj nie wiem Kryst. ISA to hmmm trochę mało mięcha ma, tak przynajmniej mówią ludzie którzy jarzą temat.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych