Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano BeastMaster


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
599 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 08 wrzesień 2017 - 11:05

Aż sobie go obejrzę ...



#342 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 08 wrzesień 2017 - 11:15

Traveli w tej serii EX przypadkiem nie ma?



#343 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 08 wrzesień 2017 - 12:44

Traveli w tej serii EX przypadkiem nie ma?

 

Niestety nie.


  • Del Toro lubi to

#344 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 08 wrzesień 2017 - 12:50

Niestety nie.

 

No to szkoda w takim razie. Moze sie zdecyduja zrobic w jakiejs najblizszej przyszlosci.



#345 OFFLINE   krisspin

krisspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 08 wrzesień 2017 - 16:55

Jedynie oglądałem,wyginałem i machałem na sucho.(dot. modelu EX - 270cm  cw 50 - 100g)

Napisałem : "ma spore szanse na zdeklasowanie staruszka". Taka jest moja wstępna ocena.

 

Obecnie użytkuję  AX 270cm  cw 50 - 100. I z tą konstrukcją konfrontuję nowy model EX.

EX jest równie fajny.Wykonany w podobnym standardzie,podobnie pracuje przy uginaniu.

Z całej rodziny najbardziej przypomina AX. EX Jest jednak znacząco lżejszy. (około 50g).

 

Z decyzją zakupu jednak czekam do momentu ... oglądnięcia  EX - 120g.

(podobno moc byka idzie w parze z niską wagą ).

Mając na uwadze dostępność modeli AX, pomacam EX i zobaczę jakie odniose wrażenie. Problemem może być dostępność długości, które mnie interesują. 270 pojade i pomacam, dłuższe u mnie niedostępne i zostanie zakup przez neta.



#346 OFFLINE   zibbi

zibbi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • Lokalizacjapodkarpackie
  • Imię:Zbigniew

Napisano 13 wrzesień 2017 - 15:38

Panowie zastanawiam się nad zakupem Bestmastera EX w długości 240cm z myślą o szczupaku. Mam tylko straszny dylemat 10-30gr czy 14-40gr? Miałby obsłużyć głównie gumy od 4 do 6' na główkach do max 12-15gram (najczęściej 5-8gr), oraz większe woblery, typu karas Jaxona itp, oraz obrotówki 4, 5 i wahadła typu gnom 3, sporadycznie jerki do 40gram. Ktoś macał te kijki, który wybrać?

#347 OFFLINE   zibbi

zibbi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • Lokalizacjapodkarpackie
  • Imię:Zbigniew

Napisano 19 wrzesień 2017 - 17:59

Jako, że nikt nie doradził, to podjąłem decyzję w ciemno i dziś przyjechał do mnie EX 240, 14-40gr :) Na sucho jest mega i wydaje się idealny jak pod ten zakres przynęt, które opisałem wyżej. Bardzo się cieszę, że zdecydowałem się na tą gramaturę :)
Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne i wygląda, jak dla mnie, na ideał szczupakowy. Kijek gnie się po dolnik już pod stosunkowo niedużym obciążeniem, jednak ugięcie postępuje stopniowo od szczytu i nie powinno być problemu aby pobawić się gumą, a pod wahadła, większe obrotówki i woblery będzie już zupełnie idealny. Natomiast hol większej rybki, to chyba będzie poezja. Jest też świetnie wyważony, z większością kołowrotków w rozmiarach 3000-4000 będzie idealnie i na pewno nie będzie "leciał na pysk". Już nie mogę się doczekać testów nad wodą :) Pzdr

Użytkownik zibbi edytował ten post 19 wrzesień 2017 - 18:12


#348 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 20 wrzesień 2017 - 07:53

Fajnie to słyszeć. szkoda, że taki długi ...



#349 OFFLINE   pit1982

pit1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 433 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Piotr

Napisano 29 wrzesień 2017 - 22:01

U mnie taka para pod sumowanie :)

Załączony plik  20170927_230444.jpg   58,33 KB   52 Ilość pobrań


  • Pumba lubi to

#350 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 05 październik 2017 - 20:51

Zapytam jeszcze raz :) Panowie jak wygląda CW realnie w BM Ax i BX 10-30 a jak w tych samych seriach 14-40. Chciałbym już na przyszły sezon wyszykować przez zimę zestaw na szczupaki :) Przynęty to głównie gumy powiedzmy od 9cm do 15-20cm i jerki wagowo max 40-50g... Z góry dzięki za pomoc... :)

Pozdrawiam 



#351 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 październik 2017 - 20:55

Zapytam jeszcze raz :) Panowie jak wygląda CW realnie w BM Ax i BX 10-30 a jak w tych samych seriach 14-40. Chciałbym już na przyszły sezon wyszykować przez zimę zestaw na szczupaki :) Przynęty to głównie gumy powiedzmy od 9cm do 15-20cm i jerki wagowo max 40-50g... Z góry dzięki za pomoc... :)

Pozdrawiam 

Tak naprawdę to beastmaster nie nadaje się do energicznego prowadzenia jerków. Zbyt wolny i spolegliwy. Da się ale to nie jest to.


  • golenia lubi to

#352 OFFLINE   zibbi

zibbi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • Lokalizacjapodkarpackie
  • Imię:Zbigniew

Napisano 05 październik 2017 - 21:56

Dokładnie uważam tak samo jak kolega godski.
Co do cw, to nie znam serii AX i BX, ale przynajmniej w serii EX, wersja do 40gr dla przynęt, które wymienił kolega Ocyk, to minimum (wydaje mi się nawet, że będzie zbyt słaby). Ja po kilku wypadach nad wodę z Ex-em do 40gram mam straszne mieszane uczucia. Kijek przez swoją spolegliwość nie daje zbyt wielkich możliwości przy prowadzeniu przynęty, jednak hole są piękne. Narazie największy szczupak, który go testował miał grube 63cm i beastmaster już przy nim giął się praktycznie po dolnik. Ryba ta była zapięta na jednym grocie kotwicy i podczas walki kilka razy wyskakiwała z wody, a mimo to się nie spieła. Wyjąłem na niego też np. okonia 36cm, zapiętego również na jednym grocie kotwicy, na zewnątrz pyska, dosłownie za skórkę, to niewiarygodne, że nie spadł (frajda z holu też była). Kupiłem go po tym jak zaliczyłem 8 spinek szczupaków z rzędu na sztywnym kiju. Łowiąc nim wszystko wyjęte, także chyba po prostu coś za coś:)

Użytkownik zibbi edytował ten post 05 październik 2017 - 22:29


#353 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2532 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 październik 2017 - 07:11

Zapytam jeszcze raz :) Panowie jak wygląda CW realnie w BM Ax i BX 10-30 a jak w tych samych seriach 14-40. Chciałbym już na przyszły sezon wyszykować przez zimę zestaw na szczupaki :) Przynęty to głównie gumy powiedzmy od 9cm do 15-20cm i jerki wagowo max 40-50g... Z góry dzięki za pomoc... :)

Pozdrawiam 

Obie serie cechują się tym, że możesz powiesić sporo więcej niż napisał producent. Mam BMa z pierwszej serii do 30 g (właściwie AX nie różni się od niego niczym oprócz wyglądu) i 50 g lata z niego jak złoto. Ta wędka to taki "mięsny bat", jak to napisał kiedyś @hasior. Seria BX jest trochę szybsza, zdecydowanie lepiej nadaje się pod gumy szczupakowe niż AX. Miałem wersję do 50 g, zdarzało mi się przeciążać go dwukrotnie i wszystko działało. Tak jak poprzednicy napisali, do jerków będzie słabo, do gum trochę lepiej ale do takiego wolnego szczupakowego bujania, o ostrym sandaczowym podbiciu można zapomnieć.


  • Qcyk i Kuba (50cm+Perch Tracker) lubią to

#354 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 06 październik 2017 - 11:20

Tymczasem taka stuacja. Jestem dziś na rybach. Po którymś z rzędu rzucie przynęta wchodzi w mięki zaczep (jakieś zielsko). Próbuję wyszarpać. Wędka nie jest jakoś mocno wygięta, zresztą kołowrotek przy pociągnięciach oddaje linkę, klasyczny zaczep. Nagle trach. Część szczytowa pęka w połowie. Przyznam, że jestem mocno zaskoczony. Łowiłem różnymi wędkami Shimano w tym seriami teoretycznie gorszymi (Catana) i nigdy nie miałem takiej sytuacji.

 

Wędka Shimano Beastmaster CX 240 ML. 

Załączone pliki



#355 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 06 październik 2017 - 12:00

Zapytam jeszcze raz :) Panowie jak wygląda CW realnie w BM Ax i BX 10-30 a jak w tych samych seriach 14-40. Chciałbym już na przyszły sezon wyszykować przez zimę zestaw na szczupaki :) Przynęty to głównie gumy powiedzmy od 9cm do 15-20cm i jerki wagowo max 40-50g... Z góry dzięki za pomoc... :)

Pozdrawiam 

 

Przy takich przynętach jak podajesz celowałbym w tego do 40g. Ten do 30g będzie zbyt delikatny. Łowię AX'em do 40 g i gumy w okolicach 20 cm to już max. Zresztą taki herring shad 19 cm to już 45 g + główka a z moich doświadczeń wynika, że 7 g to minimum jakie założyć trzeba aby guma pracowała.  



#356 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 06 październik 2017 - 17:30

Też ostatnio chodziło mi po głowie by sprzedać SBMAX240M ale wystarczyło zabrać go nad wodę i głupie myśli poszły precz!

Rybka dała popalić ale kijek sprawił że udało się ją sfotografować.

Jakbym swój secik widział,też podpiąłem Stellę 2500F do tego kija :) .



#357 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 06 październik 2017 - 19:34

Tymczasem taka stuacja. Jestem dziś na rybach. Po którymś z rzędu rzucie przynęta wchodzi w mięki zaczep (jakieś zielsko). Próbuję wyszarpać. Wędka nie jest jakoś mocno wygięta, zresztą kołowrotek przy pociągnięciach oddaje linkę, klasyczny zaczep. Nagle trach. Część szczytowa pęka w połowie. Przyznam, że jestem mocno zaskoczony. Łowiłem różnymi wędkami Shimano w tym seriami teoretycznie gorszymi (Catana) i nigdy nie miałem takiej sytuacji.

 

Wędka Shimano Beastmaster CX 240 ML. 

 Beast Master CX to już nie jest to co AX i BX.    BM CX ma o wiele cieńsze ścianki blanku w porównaniu do wcześniejszych modeli,co nie wyklucza tego wędziska   z użytkowania.Problem jest tylko jeden - należyte obchodzenie się.

 Zwykły zaczep i "trach" złamało się ;) . Przy takim zaczepie jak pan to opisuje to raczej przelotka nie wygina się w drugą stronę. Musiało być coś więcej.   Przerobiłem i kleiłem w swoim życiu dużo połamańców (nigdy nie trafił mi się BM),i coś na ten temat wiem. Czaruje pan z tym zaczepem.


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 06 październik 2017 - 19:37

  • Jozi i szczupak1 lubią to

#358 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 07 październik 2017 - 08:09

 Beast Master CX to już nie jest to co AX i BX.    BM CX ma o wiele cieńsze ścianki blanku w porównaniu do wcześniejszych modeli,co nie wyklucza tego wędziska   z użytkowania.Problem jest tylko jeden - należyte obchodzenie się.

 Zwykły zaczep i "trach" złamało się ;) . Przy takim zaczepie jak pan to opisuje to raczej przelotka nie wygina się w drugą stronę. Musiało być coś więcej.   Przerobiłem i kleiłem w swoim życiu dużo połamańców (nigdy nie trafił mi się BM),i coś na ten temat wiem. Czaruje pan z tym zaczepem.

Mogło się tak stać Panie Józefie,jeśli kij był bardziej w pozycji godziny 12-tej,to przy pęknięciu nastąpił chwilowy luz i mimowolne szarpnięcie,przez co przelotka "wzięła" na siebie siłę odrzutu kija do tyłu wyginając się,ale to tylko teoria.


Użytkownik CM Punk edytował ten post 07 październik 2017 - 08:24


#359 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 07 październik 2017 - 08:32

Tak ale jeśli zaczepem nie jest jakiś tam sobie zaczepik tylko targanie czegoś konkretnego, ramki przelotki mają też swoją jakąś tam sprężystyczność.
  • Jozi i Józef Lesniak lubią to

#360 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 07 październik 2017 - 16:34

. Przy takim zaczepie jak pan to opisuje to raczej przelotka nie wygina się w drugą stronę. Musiało być coś więcej.   Przerobiłem i kleiłem w swoim życiu dużo połamańców (nigdy nie trafił mi się BM),i coś na ten temat wiem. Czaruje pan z tym zaczepem.

 

To był zaczep. Przecież na kolanie nie złamałem a wędki potrafię użytkować w sposób prawidłowy. Poprostu trafiłem na badziew który nie wytrzymał. Nie jestem z tych co będą teraz obsmarowywać Shimano ale złapałem mocne ograniczenie zaufania do tej serii.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych