Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano BeastMaster


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
599 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisano 16 wrzesień 2020 - 05:54

Myslałem ze jest jesli jestes specem prosze pomóc koledze w jego pytaniu.

#502 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 16 wrzesień 2020 - 11:01

Panowie, czy serie w Beastmasterach, czyli AX, BX, CX, DX, EX i FX to są po prostu nowsze wypusty?

Czy seria EX jest udaną serią ?

różnią się, na początku blanki były bardziej mięsiste, ugięcie bardziej paraboliczne i cw można było spokojnie przekraczać w tych starszych modelach wg mnie od CX i w nowszych cw juz nie ma zapasu, są też trochę szybsze. Mam lub miałem AX, BX, CX, DX , EX i FX w rozmiarach 2.1-2.4 i 2.7m, zwykle w gramaturach cw 50g+, np AX 10-30g super kij na szczupaka, tak samo np BX do 150g obsługiwał wszystko od 20g do 200g, kijem z serii AX 2,7m cw 5-25g rzucałem muchami szczupakowymi. Nie bez przyczyny stare serie pierwsza i AX używane są nadal przez sumiarzy. Seria EX jest ok, nie poszalejesz ale do łowienia ryb się nadaje


Użytkownik wedkarski365 edytował ten post 16 wrzesień 2020 - 11:02


#503 ONLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 22 październik 2020 - 11:17

Używam od ponad roku wersji SBMAX270M (10-30). Jak dotychczas, pod moje potrzeby, do łowienia szczupaków na woblery zupełnie mi wystarczał. Poza tym, bardzo odpowiada mi akcja i pancerność tego kija :) Rzucam nim woblerami do około 38g. I wydaje mi się, że to już jest jego max.

Z racji tego, że coraz częściej sięgam po nieco cięższe przynęty, przydał by się kij nieco mocniejszy. Najchętniej również Beast Master w długości 270.

Coś, co pozwoliło by rzucać i komfortowo prowadzić przynęty do 60g. Głównie woblery, nie są to agresywne SDR-y i od czasu do czasu jakieś jerki.

Szukać wersji SMBAX270MH (15-40), SMBAX270H (20-50) czy może SMBAX270XH (50-100).

Może ktoś miał wszystkie te wersje i podpowie, czy jest między nimi duża różnica?



#504 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 październik 2020 - 11:28

Ten AX z przedziałem 15-40 do przynęt 60 gramowych będzie za słaby. Miałem takiego i przy 50 g już mocno klękał. Innych nie miałem więc nie podpowiem.


  • lenny lubi to

#505 OFFLINE   Tomasz79

Tomasz79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaZĄBKI
  • Imię:TOMASZ
  • Nazwisko:GREGUŁA

Napisano 22 październik 2020 - 21:46

Podobnie jak Ty do niedawno myślałem o mocniejszym BeastMasterze i nie mogłem się zdecydować ,którą wersje wybrać.Skonczyło się na TECHNIUM 2,7 28-84

POLECAM,zwłaszcza ze cenowo zbliżone bardzo:)



#506 ONLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 23 październik 2020 - 08:05

Podobnie jak Ty do niedawno myślałem o mocniejszym BeastMasterze i nie mogłem się zdecydować ,którą wersje wybrać.Skonczyło się na TECHNIUM 2,7 28-84

POLECAM,zwłaszcza ze cenowo zbliżone bardzo:)

A możesz porównać go do BeastMastera? Technium jest chyba sporo szybszy? Którą generację masz, bo ich też było chyba kilka?



#507 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 11 listopad 2020 - 18:56

Witam
Czy któryś z kolegów posiada może FX 210 21-56?
Potrzebuje kijek pod gumy około 15cm z niewielkim obciążeniem do prowadzenia w toni, czasem większe wahadełko, założenie - szczupak.
Wspomniany model posiada jednostopkowe czy dwustopkowe przelotki? Może ktoś mógłby wstawić zdjecia
Pozdrawiam

Podbijam .
Ile to górą na maxa ogarnie? Ma może ktoś ten kij?
Ewentualnie 2.40?

Użytkownik przemo_w edytował ten post 11 listopad 2020 - 18:57


#508 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 11 listopad 2020 - 20:14

Posiadam Beast Master BX 2.40 m CW 20-50. Jesienią łowię grubo. Stosuję duże przynęty na sporych główkach i różnych systemikach. Na przykład:

Herring Shad 19 cm uzbrojony w 35 gramową główkę z dozbrojką. Sama guma waży 45 g + główka 35 gram, razem 80 gram. Kij daję radę od wielu,wielu lat, z tym że rzuty są "dostojne" wykonywane w stylu angielskim. Stosuję jeszcze większe przynęty które nieraz ważą razem z obciążeniem przeszło 100 gram, ale w zasadzie głównie w trollingu. Ten kij jakby nie jest stworzony do tego, ale daje mi poczucie pewności i jest bardzo poręczny w stosunku do tych stworzonych do ciężkiego łowienia, tych sztywniaków z przedziału CW 100 lub 150 gram.

Nieraz się zastanawiam czy aby Shimano dobrze opisało ten patyk ?



#509 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 11 listopad 2020 - 20:33

Podam taki odosobniony przykład z niedawnej wyprawy. Jestem z synem na rybach i zdarzyła się taka sytuacja - duży podbierak w poprzek lódki i obok niego w poprzek mój Beast Master. Syn nie zwrócił uwagi, a stałem tyłem do niego ,dodał gaz i ruszył łódką. Oczywiście polecałem tyłem na to wszystko. Ramiona podbieraka się wygięły że trzeba było prostować. BM też się wygiął aż do podłogi i nic mu się nie stało To są niesamowicie pancerne kije. Myślę że jakikolwiek inny kij nawet ten z najwyższej  półki by tego nie wytrzymał.


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 11 listopad 2020 - 20:33

  • lenny lubi to

#510 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 11 listopad 2020 - 20:54

Te starsze serie są napewno dużo lepsze niż obecne.
Ja miałem ex 240xhp do 120 gram ale ten kij mimo że fajny to dla mnie dużo za mocny :-( i dlatego szukam czegoś co by mi w maxie 70g ogarnęło.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 11 listopad 2020 - 20:55


#511 OFFLINE   zMazur

zMazur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 11 listopad 2020 - 22:29

ja kupiłem sobie niedawno beastmastera FX 240 7-28 gr - uważam że jest za nisko opisany - zdarza mi sie rzucać tym kijem 15 cm gumy (ok 25 gramów) na główkach 25 gr - czyli przynętą ok 50 gr - rzucam swobodnie i bez problemów prowadzę ją w wodzie - nawet próbuję podbijac - - ten kijek wg mnie powinien górę mieć opisaną na ponad 40 gr. Jeżeli wszystkie beastmastery maja zaniżoną wartość wyrzutu to i pewnie te z wyższym cw są odpowiednio mocniejsze



#512 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 listopad 2020 - 00:01

Jeśli ktoś szuka kija do trollingu to BeastMaster AX Boat Slim 7'6" 12-20lb.

Przełowiłem sporo BM ale przy tym zero zmęczenia przy animacji dużej gumy czy woblera w trollu. Do tego okrągłak PENN 15.

Mówię o wobkach Perch 14SDR, Magnum 18 i 22 Countdown czy gumach po 25cm.

#513 OFFLINE   krisspin

krisspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 12 listopad 2020 - 21:20

Mam Beastmaster z pierwszej serii jeszcze przed AX do 100g, można nim trzciny kosić. Używałem go do dużych wobków i dużych gum. Pracuje głęboko i metrowy szczupak czy dwumetrowy sum nie robi na nim wrażenia. Tylko nie jest łatwo kupić taki kijek, ja chyba z pół roku szukałem. 


  • lenny lubi to

#514 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 styczeń 2021 - 18:11

Shimano Beastmaster BX Jigging-Jerk 200h

Czy ktoś z Was miał styczność z takim kijem ? Może coś o nim napisać ?



#515 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 styczeń 2021 - 18:25

Nikt nie ogarnia BM na żółtym blanku ?😪

#516 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 02 luty 2021 - 10:56

Czy ma ktoś pod ręką kij 

Shimano Beastmaster FX Spinning - 3,00m 7-28g

 

i może zmierzyć odległość od stopki do końca dolnika. 

 

Albo zapytam inaczej. Czy dolniki w tej serii są krótsze od dolników w seriach poprzednich?



#517 OFFLINE   MikeSpinn

MikeSpinn

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 luty 2021 - 23:05

Witam Panowie rozważam kupno Beastmaster'a 270 lub 240 cm 21-56g pod gumy i wahadła i sporadyczne woblery. Moje pytanie brzmi Czy ten kijek dobrze wcina i trzyma rybę na pełnym wyrzucie??? Czy ryby się od niego np. "odbijają"???

Użytkownik MikeSpinn edytował ten post 14 luty 2021 - 23:16

  • Zet.11 lubi to

#518 ONLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 15 luty 2021 - 20:29

Witam ,
Lowilem na pierwsza serie 2,7 m 50-100 g Travel/3 z premedytacja sandacze (40-70cm) , bolenie na woblery i gumy nad renem . W ogole nie zacinalem Bran. Podnosilem wedke na wysokosc glowy i holowalem ryby.
Nic mi nigdy nie spadlo.
Pozdrawiam Zbigniew

#519 OFFLINE   princeof

princeof

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marcin

Napisano 25 luty 2021 - 21:37

Witam,

 

Używam aktualnie na szczupaki St.Croix PS70mf2, jednak miewam sporo spadów. Wydaje mi się ten kijek trochę za sztywny. Kij też słabo ładuje mniejsze gumy na lekkiej główce, muszę się zdrowo wysilić żeby zarzucić np. cannibal 10cm/12,5cm + 5gr główka, szczególnie na grubszej plecionce 0,18 a lubię na taką łowić. Na zadowalającą odległość latają 15cm cannibale, jednak wolałbym częściej połowić też na te trochę mniejsze wersje. Szukam czegoś trochę miększego aby rzuty nie były takie uciążliwe ale też żeby kijek spokojnie był w stanie zaciąć szczupaka metrowego czy przyłów suma (przeważnie 100cm-150cm) i miał szansę z nim powalczyć. Szczupaki łowię przeważnie w toni, jednostajnym prowadzeniem. Przynęty na które łowię to głównie cannibale 10-15cm na główce 5 gr, wahadło 14g i czasami jerki do 40g. Po przeczytaniu forum wytypowałem pod swoje przynęty Beastmastera EX 240 14-40 (jest do kupienia w dobrej cenie i podoba mi się rękojeść EX), jednak niepokoją mnie opinie że na szczupakach 60cm gnie się aż po dolnik. Czy taki kij zatnie metrówkę i będzie miał z nim szansę jak i z przyłowem w postaci solidnego suma (PS70mf2 dobrze radzi sobie z takimi przyłowami)? Może wobec tego wersja mocniejsza: EX 20-50 będzie lepszym rozwiązaniem? Jednak w jej przypadku dolna granica przynęt jest podana 20g, a ja lubię łowić na wahadła 14g czy na cannibale 10/12,5cm z lekką główką. Czy znowu w przypadku tej mocniejszej wersji nie pojawi się problem z zarzucaniem lżejszych wabików na daleką odległość? I na koniec pytanie, czy ktoś miał do czynienia z PS70mf2 i z tymi Beastmasterami które wymieniłem i może porównać? Czy warto wogóle probować wymieniać PS70mf2 na Beastmastera?

 

Dzięki :)



#520 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 26 luty 2021 - 12:50

To że przy szczupaku 60cm,gnie się po sam dolnik to lekka przesada.Jak uniesiesz 2kg to tak się stanie.
Nawiasem pisząc... Oskrobalem taki ex 10-40, ale 210cm. Wyszedł super kijek. Dość szybki przy zacięciu i głębokim ugięciu przy holu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych