Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wątok, Tarnów i okolice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 07 styczeń 2015 - 00:41

Pytam i to całkiem poważnie , skąd biorą się te zakazy spinningowania do końca Marca? w Nowo Sądeckim wiadomo lobby muszkarskie ( elyta jego mać) ale w Tarnowskim ? na Wiśle ? może łowić każdy gliździarz , trupkarz ..... oprócz spinningisty .....?????


Trupkarze chyba nie...

#22 ONLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 07 styczeń 2015 - 00:47

§ 6. Zabrania się:

1. Połowu metodą spinningową na rzece Wiśle obwód rybacki numer 4 i 5 tj od ujścia rzeki Raby do ujścia rzeki Wisłoki od 01.01.do 31.03 ,



#23 OFFLINE   zgbietko

zgbietko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Mateusz

Napisano 07 styczeń 2015 - 00:52

Szczerze powiem ze w nowosądeckim poszaleli w tym roku, i np. na jeziorze klimkowskim spinningowac można dopiero od 1 czerwca. Teraz rozpoczynam mój drugi sezon z wędkarstwem, poprzedni miałem własnie opłacony w nowosądeckim, i po zminach które są tam wprowadzone (rozumiem ochrone ryb, bo to ważne) oraz po bezrybiu ktorego doswiadczylem w tym sezonie uciekam do Tarnowa. Ale o tym możnaby pisać i pisać :)

Co do zakazu spinningu-moim zdaniem jest to lekko chory zakaz. Podejrzewam że ludzie wprowadzajacy go, mieli na uwadze ochrone ryb. OK-wazna rzecz. Ale ryby maja swoje okresy ochronne. Panowie z PZW musieli założyc, że w lutym nad rzeką ze spinningiem będe chodził tylko w jednym celu - wyciągniecia z wody metrowego szczupaka, a nie wezmą pod uwage że np. łowie klenie które nie maja okresu ochronnego. I zamiast zwiększyc kontrole nad wodą, wprowadzili zakaz spinningu. Uważam też, że skoro nie moge spinningowac przez cały rok, opłata za połów powinna być niższa. Bo dlaczego mam płacić za cały rok, skoro nakładane są na mnie ograniczenia, a inne metody mnie nie interesuja.

Takie jest moje zdanie na ten temat



#24 ONLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 07 styczeń 2015 - 00:52

Nie no może jest jakiś ważny argument ,  ja tylko pytam jaki?



#25 OFFLINE   donkicha

donkicha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomasz

Napisano 07 styczeń 2015 - 08:05

Niegdyś zadałem pytanie odnośnie tego zakazu jednemu z działaczy PZW Tarnów tłumaczył mi że chodzili speudo spiningiści z potężnymi wachadłami i podczepiali zimujące sumy .Nie wiem czy to jest faktyczny powód ale mi to wystarczyło .



#26 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 07 styczeń 2015 - 08:52

chore to wszystko...



#27 ONLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1289 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 07 styczeń 2015 - 11:11

§ 6. Zabrania się:

1. Połowu metodą spinningową na rzece Wiśle obwód rybacki numer 4 i 5 tj od ujścia rzeki Raby do ujścia rzeki Wisłoki od 01.01.do 31.03 ,

Dobrze że o tym piszecie bo pewnie bym pojechał w połowie marca połazić za kleniem nie świadomy zakazu  :ph34r:



#28 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 11:53

Dobrze że o tym piszecie bo pewnie bym pojechał w połowie marca połazić za kleniem nie świadomy zakazu  :ph34r:

Też bym siłę nadział ;)



#29 OFFLINE   zgbietko

zgbietko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Mateusz

Napisano 07 styczeń 2015 - 12:30

Niegdyś zadałem pytanie odnośnie tego zakazu jednemu z działaczy PZW Tarnów tłumaczył mi że chodzili speudo spiningiści z potężnymi wachadłami i podczepiali zimujące sumy .Nie wiem czy to jest faktyczny powód ale mi to wystarczyło .

To nie lepiej zabronić spinningu przynętami powyżej pewnego rozmiaru w tym okresie zamiast całkowicie go zakazywać? Jak dla mnie bardziej rozsądne rozwiązanie.


  • Negra lubi to

#30 OFFLINE   donkicha

donkicha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomasz

Napisano 07 styczeń 2015 - 13:21

Pewno tak tak zrobił N Sącz z przynętami w okresie ochronnym pstrąga . A ten zakaz jest już ładnych kilka lat . Jeśli chodzi o PZW Tarnów to mam wrażenie że tu czas sie zatrzymał nikt nie dba o rzeki większość kasy ładuje się w dołki i zarybia się je karpiem . Może teraz się coś zmieni .  :)


  • TOMI803 lubi to

#31 OFFLINE   lysy69

lysy69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Paweł

Napisano 07 styczeń 2015 - 14:47

Nic się nie zmieni,będzie jeszcze gorzej.Są plany wykupu 5 czy 6 stawów. Jak do tego dojdzie to każdemu wędkarzowi 20zł do karty doliczą. Karpiem oczywiście zarybią bo ludziska mięcha muszą się nachapać.  



#32 OFFLINE   Paweł R.

Paweł R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaDT
  • Imię:Paweł

Napisano 07 styczeń 2015 - 14:50

Niegdyś zadałem pytanie odnośnie tego zakazu jednemu z działaczy PZW Tarnów tłumaczył mi że chodzili speudo spiningiści z potężnymi wachadłami i podczepiali zimujące sumy .Nie wiem czy to jest faktyczny powód ale mi to wystarczyło .

Jest to prawda , na tym odcinku Wisły , pseudo spinningiści tzw. 'szarpakowcy' to istna plaga , ten zakaz ma na celu chodż trochę ograniczyć im swobody , przydało by się w tym okresie jeszcze co by , straż ruszyła dupska i częściej patrolowali pewne odcinki wisły , ale nadzieja nikła , w Dunajcu gdzie zrobiono też zakaz łowienia do końca marca na pewnym odcinku , gdzie ryba zimuje , co rok powtarza się ten sam scenariusz , nocni 'szarpakowcy' wypełniają zamrażarki ile się da!, a gdzie straż pytam ? co prawda w zeszłym roku lub dwa lata w tył doszło do interwencji gdzie złapano kłusowników na gorącym uczynku ale widać na nie wiele to się zdało bo incydent trwa do dziś , smutne ale prawdziwe .
Odnośnie jeszcze tego , co kolega @donkicha powyżej napisał : z zapytaniem do szanownego pana prezesa okręgu Tarnowskiego , co z Dunajcem? kiedy zaczniecie o niego dbać i zarybiać ,mniej więcej padła taka odpowiedź :a myśmy zarybiliśmy ten zbiornik .. ten zbiornik .. , no w dzierżawę mamy coś w zamiar wziąć .. ,nie mam więcej pytań .
Co do zarybień rzek , przez okręg PZW Tarnów , nie mówię już o Dunajcu ale choć by , Wiśle czy rzece Breń w których spinninguję , to też miałbym pewne wątpliwości , odnośnie tego co jest wpisane w tabeli zarybień .
Rozpisałem się jak nigdy , ale trochę mnie poniosło :)
Pozdrawiam wszystkich.

Użytkownik paweł0891 edytował ten post 08 styczeń 2015 - 20:38


#33 OFFLINE   zgbietko

zgbietko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Mateusz

Napisano 07 styczeń 2015 - 15:31

Wszystko sprowadza sie do tego, że kontrole nad wodą powinny być częstsze. Ale PZW woli iść na łatwiznę i zamiast tego wprowadza durne ograniczenia które godzą w wędkarzy, a składki lecą w górę. Przy obecnej świadomości kłosowników, którzy w głebokim poważaniu mają okresy ochronne jedynym rozwiązaniem jest zwiększenie kontroli nad wodami. Wtedy mięsiarze nie będą czuli się aż ta pewnie i bezpiecznie jak teraz.

Przy tym regulaminie który jest, uważam że powinna byc oddzielna, niższa składka dla spinningistów. 



#34 OFFLINE   zgbietko

zgbietko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Mateusz

Napisano 07 styczeń 2015 - 23:01

Nic się nie zmieni,będzie jeszcze gorzej.Są plany wykupu 5 czy 6 stawów. Jak do tego dojdzie to każdemu wędkarzowi 20zł do karty doliczą. Karpiem oczywiście zarybią bo ludziska mięcha muszą się nachapać.  

Ale doliczą to do ogólnej składki czy podniosą cene składki na wyrobiska?



#35 OFFLINE   lysy69

lysy69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Paweł

Napisano 07 styczeń 2015 - 23:09

Doliczą to do ogólnej a wyrobiska już podrożały, jak się nie mylę teraz 115zł kosztują.Po wykupie pewnie dalsze podwyżki będą.



#36 OFFLINE   zgbietko

zgbietko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Mateusz

Napisano 07 styczeń 2015 - 23:47

No ok. Ale jak opłace rzeki to bede mógł łowić na tych stawach?



#37 OFFLINE   donkicha

donkicha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomasz

Napisano 08 styczeń 2015 - 06:12

Panowie temat fajnie się rozwinął myślę że jeśli ktoś z was byłby na Wontoku to mógłby zamieścić jakieś foty tej rzeczki a w lutym może jakiegoś psrtągala  :)  fajnie by było . A odnośnie PZW to  nic się nie zmieni chyba że wody przeszły by w ręce stowarzyszeń . 



#38 OFFLINE   zgbietko

zgbietko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 styczeń 2015 - 12:48

Możliwe że jak pogoda troszke sie poprawi i będzie cieplej to przejade sie tam na zwiady. Postaram sie zrobić pare zdjęc początkowego odcinka tej rzeki. Na pstrąga nie licze, ale kto wie :)

Zna ktoś może jeszcze inne ciekawe (niekoniecznie na dużych rzekach typu Biała i Dunajec) miejscówki w bliskim sąsiedztwie Tarnowa jeśli chodzi o spinning ew. muche?



#39 OFFLINE   lysy69

lysy69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Paweł

Napisano 08 styczeń 2015 - 15:28

No ok. Ale jak opłace rzeki to bede mógł łowić na tych stawach?

Na razie dokładnie nikt nic nie wie.Są plany że w pierwszym roku po wykupie będzie mógł łowić każdy. Później opłaty na dołki.Słyszałem też że są plany połączyć obie opłaty w jedną (stawy + rzeki) okręgową.Jak nie będziesz chciał łowić na stawach i tak będziesz musiał je opłacić.(to jakaś paranoja).Nie wychodzą im jakoś te łowiska specjalne to chcą zmusić żeby każdy na nie płacił.Powtarzam jeszcze raz ,to są na razie plany,a jak będzie nie wiadomo. 

Załączone pliki

  • Załączony plik  a.JPG   96,38 KB   11 Ilość pobrań
  • Załączony plik  b.JPG   131,64 KB   7 Ilość pobrań
  • Załączony plik  c.JPG   138,61 KB   7 Ilość pobrań
  • Załączony plik  d.JPG   135,5 KB   7 Ilość pobrań
  • Załączony plik  e.JPG   120,3 KB   8 Ilość pobrań
  • Załączony plik  pstrąg.JPG   48,03 KB   8 Ilość pobrań

  • zgbietko lubi to

#40 OFFLINE   zgbietko

zgbietko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 styczeń 2015 - 17:31

Świetne zdjecia :)
Jeśli połączą te składki to bedzie tragedia. Mam nadzieje że do tego nie dojdzie :)
Takie pytanie - na całym dozwolonym odcinku Wątoku można łowić na spinning? Bo nie mogę się tego doczytać w rejestrze :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych