Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

silnik zaburtowy 6 KM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
351 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 13 październik 2020 - 17:03

Może i w tej samej fabryce powstaje Capral i Tohatsu tylko na innej zmianie np na nocnej Capral :D
Dlaczego Capral jest cięższy od Tohatsu ?

Nie wiem ile waży Tohatsu 9.8, ale ważyłem Caprala 9.8 ( kopia tohatsu z rocznika około 2004 r). Ważył 37 kg.

A Caprale i Stormy to produkuje wg mnie

https://anqidi.m.en.....3c5875e7ycUXSq

Użytkownik GrzesM edytował ten post 13 październik 2020 - 17:08

  • Boruch lubi to

#302 OFFLINE   Boruch

Boruch

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSupraśl
  • Imię:Bob
  • Nazwisko:Rob

Napisano 13 październik 2020 - 17:14

Nie wiem ile waży Tohatsu 9.8, ale ważyłem Caprala 9.8 ( kopia tohatsu z rocznika około 2004 r). Ważył 37 kg.
 

TOHATSu waży 38 kg w tej wersji 9,9 to by jednak waga pasowała :) bo to o kilogram nie ma co się bić :)
 


  • GrzesM lubi to

#303 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 13 październik 2020 - 18:43

Tak mam wyklejoną czapkę i jak sprawdzałem nie była bardziej ciepła jak poprzednio bez wyciszenia natomiast ta matą jest do wygłuszania jak tuningują auta , tania nie jest ale robotę robi . Przy rączce jest uszczelka która uszczelnia żeby to wszystko nie latało z rączką , jak zile złożyłem to ta rączka potrafi nie zile hałasować . W mojej czapce nie znalazłem dziurek

Załączone pliki


  • Boruch lubi to

#304 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 październik 2020 - 18:55

... nie wszyscy zawracają na takie drobiazgi uwagę . Ja z racji że pływałem kilka lat tylko na elektryku to pierwsze pływanie na spalanie to był szok

Dźwięk silnika mi nie przeszkadza bo dopływam na silniku a później na wiosłach. Ale w czasie łowienia cisza musi być.
Wiec dulki w pontonie wazelina.
Podłoga Alu wykładzina łazienkowa.
Zostało mi irytująca wskazówka w zbiorniku... Na falce szlak mnie trafiał i po 3 wyjedzie wyleciała.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Tresor edytował ten post 13 październik 2020 - 18:56


#305 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 13 październik 2020 - 20:52

Łukasz dulki są smarowane , ale jak płyniesz to są wibracje i po plastyku przenosi mimo podłożonych podkładek z grubego silikonu . Dulki  i tulejka drżały to zawiązałem linkę gumowaną i ucichło , walczę   jak mogę z hałasem  , mimo wszystko fajniej się płynie na spalinie   niż   na elektryku .     :)   Szkoda że tak mało zbiorników do pływania  . Dawniej pływałem pontonem ze Stomilu , ale po całym dniu strasznie bolały mnie  kolana  które miałem dociśnięte do balonów  tak ciągło od tej gumy , teraz to inna klasa gumiaków   ;)  



#306 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 14 październik 2020 - 03:08

Im cieplej pod pokrywa tym cieplejszy silnik jak i powietrze pobierane jak z temperatura termostat w tohatsu sibie poradzi tak juz z temperatura powietrza dolotowego nie bardzo, nie na darmo dolot powietrza izoluje sie termicznie od komory gdzie jest silnik a spadek mocy nawet o 10% a tak malym silniku to porazka.
Mozna wygluszac wieksze silniki ktore maja potezne wloty powieterza a gornej czesci pokrywy bo cieplo ma gdzie uchodzic

Użytkownik sharkfishing edytował ten post 14 październik 2020 - 03:10


#307 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 14 październik 2020 - 08:50

W przeciwieństwie do innych wygłuszeń jakie koledzy pokazali na zdjęciach , moja ma 4 mm a nie 1.5 cm i przestrzeni pod czapką nie wiele zabiera , druga sprawa ta Mata tłumi bo do tego jest stworzona a otwory dolotowe jakie były są nadal . Mówisz duże silniki się wygłusza , są małe a tak hałasują że je z 2 km słychać tak więc nie zawsze wielkość o hałasie decyduje

#308 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 14 październik 2020 - 09:31

W przeciwieństwie do innych wygłuszeń jakie koledzy pokazali na zdjęciach , moja ma 4 mm a nie 1.5 cm i przestrzeni pod czapką nie wiele zabiera , druga sprawa ta Mata tłumi bo do tego jest stworzona a otwory dolotowe jakie były są nadal . Mówisz duże silniki się wygłusza , są małe a tak hałasują że je z 2 km słychać tak więc nie zawsze wielkość o hałasie decyduje

Pokazałem ja więc czuję się wywołany do tablicy. Nie 1,5 cm tylko 6 mm. Więc niewiele więcej. Może na zdjęciach tak wygląda, gdyż robiłem foty w trybie makro aby uchwycić strukturę zastosowanej maty.


Użytkownik GrzesM edytował ten post 14 październik 2020 - 09:39


#309 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 14 październik 2020 - 12:26

Widzisz sporo zdjęcia przekłamały co do grubości , ale napisz wycisza Tobie trochę , bo u mnie z czapki hałas jest sporo wytłumiony , jest ale taki basowy tak bym to określił

#310 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 14 październik 2020 - 12:40

Widzisz sporo zdjęcia przekłamały co do grubości , ale napisz wycisza Tobie trochę , bo u mnie z czapki hałas jest sporo wytłumiony , jest ale taki basowy tak bym to określił

W którymś poście powyżej zamieściłem filmy, możesz posłuchać. Ja różnicy nie słyszałem. Teraz już tego nie sprawdzę, silnik na wiosnę tego roku zmienił właściciela.



#311 OFFLINE   Boruch

Boruch

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSupraśl
  • Imię:Bob
  • Nazwisko:Rob

Napisano 14 październik 2020 - 21:32

Szkoda, że nie można tak zrobić z Suzuki 6KM na 10 KM :)


  • Gromadzki i pawlo29 lubią to

#312 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 28 luty 2021 - 10:41

Cześć, odgrzeję kotleta.

W przyszłym tygodniu odbieram Yamahe 6HP, będzie w komplecie z Galą Sprinter 330D. Zastanawiam się nad kupieniem lini paliwowej - i tu jest moje pytanie czy jest sens przy założeniu że będę pokonywać dystans max do 10 km po zaporówce?
Silnik ma wbudowany zbiornik 1.1l - na ile km może to wystarczyć? Zastanawiam się czy nie wystarczy np kanisterek 5l i robić dolewki jak będzie trzeba. Co o tym myślicie?

#313 OFFLINE   dd300

dd300

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaNDM

Napisano 28 luty 2021 - 10:51

Wg mnie nie ma sensu kupować linii paliwowej.
Pływałem kiedyś na Suzuki DT4 z karnisterkiem 5l jako zapas paliwa i bardzo mi to pasowało. Jak się paliwo skończyło to ostrożna dolewka i dalej ogień.

#314 OFFLINE   dd300

dd300

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaNDM

Napisano 28 luty 2021 - 10:51

Cześć, odgrzeję kotleta.

W przyszłym tygodniu odbieram Yamahe 6HP, będzie w komplecie z Galą Sprinter 330D. Zastanawiam się nad kupieniem lini paliwowej - i tu jest moje pytanie czy jest sens przy założeniu że będę pokonywać dystans max do 10 km po zaporówce?
Silnik ma wbudowany zbiornik 1.1l - na ile km może to wystarczyć? Zastanawiam się czy nie wystarczy np kanisterek 5l i robić dolewki jak będzie trzeba. Co o tym myślicie?

Wg mnie nie ma sensu kupować linii paliwowej.
Pływałem kiedyś na Suzuki DT4 z karnisterkiem 5l jako zapas paliwa i bardzo mi to pasowało. Jak się paliwo skończyło to ostrożna dolewka i dalej ogień.

#315 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 28 luty 2021 - 10:57

Cześć, odgrzeję kotleta.

W przyszłym tygodniu odbieram Yamahe 6HP, będzie w komplecie z Galą Sprinter 330D. Zastanawiam się nad kupieniem lini paliwowej - i tu jest moje pytanie czy jest sens przy założeniu że będę pokonywać dystans max do 10 km po zaporówce?
Silnik ma wbudowany zbiornik 1.1l - na ile km może to wystarczyć? Zastanawiam się czy nie wystarczy np kanisterek 5l i robić dolewki jak będzie trzeba. Co o tym myślicie?

Jak na tym zbiorniku będziesz w stanie pokonać ten dystans na jeden raz  na pełnym gwizdku z małym zapasem to bez sensu bawić się z oddzielnym zbiornikiem choć jak masz miejsce w bakiście to taki układ to wygoda. 

Pamiętaj ,że zmiana pogody może się trafić nie raz a dolewanie paliwa w połowie drogi na falach jest mało przyjemne albo nawet niebezpieczne. 

Jako dodatkowy kanister to polecam takie które mają odcięcie dopływu paliwa po zatankowaniu na full. Wlewanie bezpośrednio z kanistra bo przez lejek to nie działa. 


  • Radbraw lubi to

#316 OFFLINE   niko333

niko333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Andrzej

Napisano 28 luty 2021 - 11:05

.

Użytkownik niko333 edytował ten post 28 luty 2021 - 11:09


#317 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 28 luty 2021 - 11:10

Miałem o takim https://www.szopener...m-lejkiem/11643
żeby nie lać paliwa po całym silniku w przypadku wiatru i fali.

#318 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 28 luty 2021 - 13:24

https://allegro.pl/o...source=facebook

#319 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 01 marzec 2021 - 13:40

Zdecydowanie dokup linię paliwową. Wygodniej, bezpieczniej i bez zmartwień że w 5 l baniaku kończy się paliwo.
  • godski lubi to

#320 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 20 kwiecień 2021 - 10:04

Miałem taką przygodę , zamiast wiatr ustać to on się bardzo nasilił  i musiałem wracać w koło zbiornika i zamiast 10 km zasówałem 20 km i ten zapas w karnistrze 10 l bardzo się przydał 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych