Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

silnik zaburtowy 6 KM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
351 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   David77

David77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaPultusk
  • Imię:Cezary

Napisano 09 kwiecień 2017 - 22:32

Kurde, czyżby aż taka różnica była między 4ką a 6ką? Ta Twoja ABC dosyć podobna do wigry355...
Może trochę szersza i przez to ma większe V. Abc ma dość charakterystyczne dno, a kształt dna jest kluczowy. Najlepiej założyć silnik i się przepłynąć.


Okolice Suwałk... a co do "umiejscowienia" na łodzi to już to zauważyłem. Jak tylko przesiadałem się na tył, prędkość spadała


Użytkownik David77 edytował ten post 09 kwiecień 2017 - 22:32


#82 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 10 kwiecień 2017 - 18:25

Dzięki Panowie za odpowiedzi. No to chyba trzeba będzie jeszcze dołożyć te "pare złoty" i przerobić na 6teczkę... Uprzedzając dlaczego kupiłem 4 a nie 6 odpowiem, że trafiła się okazja. I tylko dlatego kupiłem... Na części jezior niedaleko mnie i tak nie popływam na spalinie- strefa ciszy.

Aaa, ciekawe, czy moja "wigry355" przy 6tce wejdzie w ślizg, skoro teraz płynie 11-11,5km/h... ?

Użytkownik mancio edytował ten post 10 kwiecień 2017 - 18:28


#83 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 10 kwiecień 2017 - 21:34

kolego 'maras'z tego co wypisujesz jestem prawie pewien że masz 8km.napisz co to za model silnika to może coś więcej się dowiesz.



#84 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 10 kwiecień 2017 - 21:54

Yamaha 2T 6 KM , dwa cylindy ,rok 2003 . Coś takiego (fota z neta)

 

Jak potrzebne jest  dokładne oznaczenie   motorka  i rozmiar  śruby napędowej to zapodam jutro.

Dziękuje  i pozdrawiam .Masz fajne wody w okolicy  :) DSCF6181.jpg



#85 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 11 kwiecień 2017 - 07:58

Dzwoniłem niedawno do serwisu Yamahy w Gorzowie z pytaniem ile taka operacja zmiany z f4 na f6 by kosztowała i pan stwierdził, że w granicach 2-3tys... Że do wymiany pare elementów w gaźniku, moduł cdi + śruba napędowa. Nie sprecyzował, czy to będzie bliżej 2óch czy 3tys...

#86 OFFLINE   Tusiorro

Tusiorro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 11 kwiecień 2017 - 09:01

Dzięki Panowie za odpowiedzi. No to chyba trzeba będzie jeszcze dołożyć te "pare złoty" i przerobić na 6teczkę... Uprzedzając dlaczego kupiłem 4 a nie 6 odpowiem, że trafiła się okazja. I tylko dlatego kupiłem... Na części jezior niedaleko mnie i tak nie popływam na spalinie- strefa ciszy.

Aaa, ciekawe, czy moja "wigry355" przy 6tce wejdzie w ślizg, skoro teraz płynie 11-11,5km/h... ?

Na 100% wejdzie w slizg :)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
  • blacharz i mancio lubią to

#87 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 11 kwiecień 2017 - 12:03

tak to taki sam 2t jak mój.tutaj dławik jest tylko na wydechu[na środku rury aluminiowej zwężka],żeby to sprawdzić trzeba odkręcić spodzinę lub założyć obrotomierz.8km potrafi się wkręcić nawet do 6 tys obrotów.ja swój sam rozblokowałem i po przeliczeniu masy ogólnej wychodzi to samo.pływałem przed zabiegiem i różnica jest spora.


  • M a r a s lubi to

#88 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 11 kwiecień 2017 - 13:44

Dziękuje Ci . I tak zrobię albo spodzina na stół albo obrotomierz. 

 

Czy taki obrotomierz wystarczy ? http://allegro.pl/li...6253819393.html   czy szukać czegoś innego ?



#89 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 11 kwiecień 2017 - 16:32

dokładnie ten zamontowałem.w stanie spoczynku wyświetla motogodziny a przy uruchomieniu obroty.trochę nie ma gdzie go umieścić-ja odkręciłem wtyk na ładowanie bo z niego nie korzystam i zamocowałem luźno na przewodach a obrotomierz przykleiłem na taśmę 2-u stronną na zewnętrznum dolnym panelu przykrywając śrubę, gumkę z lewej i częściowo otwór którym poprowadziłem przewód do wn.po przyklejeniu trochę skierowany jest w dół ale widać co trzba i to chyba najlepsza opcja.


  • M a r a s lubi to

#90 OFFLINE   Davson

Davson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 11 kwiecień 2017 - 19:07

Jeżeli macie ochotę na silniczek Tohatsu to w cenie 4 km można kupić 6 km przerobiony odblokowany na tą moc w servisie. Miałem taką ofertę przed zakupem Yamahy F4.



#91 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 16 kwiecień 2017 - 11:08

Hejka Wesołych Świąt wszystkim...

Nie wiem w dalszym ciągu co robić. Dzwoniłem "u siebie" do serwisu w Augustowie i człowiek powiedział, że tak naprawdę to oni się yamahami nie zajmują, zrobiliby to z merkurym czy innym, ale nie z yamahą. Powiedziałem, że jestem już po docieraniu 10h, teraz tylko jeszcze 10h pływania a i tak powiozę go do serwisu na pierwszy przegląd to czy by tego jednak nie zrobili. Myślał, myślał i powiedział, że jak przywiozę go na przegląd to zobaczymy, może zrobią... Sam teraz się zastanawiam, czy tego nie sprzedać i nie kupić czegoś większego, trochę mi go szkoda, bo jednak kupiłem nowy (z2014r) ale nówka, sam byłem przy zalewaniu oleju i pierwszym uruchomieniu... Jednak był kupowany z myślą "dla siebie" a teraz sprzedać ten i nie wiadomo co się trafi używanego... Mam zagwostkę nie lichą...

#92 OFFLINE   Davson

Davson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 16 kwiecień 2017 - 11:57

Sam mam zapasowy pomocniczy F4. Jestem na etapie załatwiania modułu od F6 pasuje też do F8. Silnik mam nowy bez przebiegu. Czekam na okazję. Jak coś trafię prędzej to dam znać co i jak. Ja bym silnika nie zmieniał bo wiesz co masz. Jeżeli Ci wystarczy 6 km to trzeba przerobić bo blok silnika to  jest to samo w F4 5 6 .

Różnica dysza w gaźniku iglica regulująca i moduł kręcący silnik o 500 obrotów więcej. Tak jak pisałem poprzednio moduł i dysza do wymiany.


Użytkownik Davson edytował ten post 16 kwiecień 2017 - 12:08

  • mancio lubi to

#93 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 16 kwiecień 2017 - 17:01

Davson jak będziesz miał jakieś namiary na ten moduł w dobrej cenie to daj znać. Niedawno na allegro był coś za 1300zł...

Tak jak pisałem poprzednio moduł i dysza do wymiany.


Gość z serwisu mówił, że oprócz z tego co wymieniłeś to jeszcze w f6 idzie inna śruba... Ciekawe, jak to jest z prędkością minimalną po przeróbce, bo teraz to minimalnie płynę 3-3,5km/h chodzi mi o prędkość w trollingu. Jak dla mnie na jesień i tak trochę za szybko...

#94 OFFLINE   Davson

Davson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 08:58

 Śruby nie musisz zmieniać ta F4 jest też dedykowana do F6.



#95 OFFLINE   Davson

Davson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 11:55

Z prędkością minimalna nic się nie zmieni. Zmienią się obroty maksymalne.


Użytkownik Davson edytował ten post 17 kwiecień 2017 - 11:56


#96 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 12:48

Dzięki Davson za odpowiedzi. Wiesz, sam właśnie nie wiem z tą przeróbką... Bo to jednak nie mało kasy. Nie wiem, czy nie sprzedam tej Yamy tak jak jest, dołożę około 2-3tys i wyjdzie mi 8ka lub 9,9 przy wzroście masy o około 10-13kg... Mam mieszane uczucia co robić...Nie chciało mi się wierzyć w to co piszą, że kto kupi mały będzie chciał większy itd. Kurde człowiek pływał na elektrze i też było dobrze a tu zachciało się...

#97 OFFLINE   Davson

Davson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 14:35

Nie wiem co mam Ci odpisać. Silnik Yamahy od F4 do F4 to wszystko to samo. Pojemność skok tłoka masy itp. Jeżeli silnik ma być demontowany i przenoszony do ta masa jest odpowiednia. Z cięższym będą problemy. Sam kupiłem 4 z czasem zrobię sobie 6 i będzie ok.



#98 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 10 maj 2017 - 20:17

No i doszły części do przeróbki na 6kę. 3 elementy gaźnika + moduł cdi...

Załączony plik  DSC_9874.JPG   51,71 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_9876.JPG   64,85 KB   24 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_9877.JPG   53,94 KB   23 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_9878.JPG   49,94 KB   23 Ilość pobrań

 

Jutro jedzie do serwisu na przegląd i od razu mają wymienić... Tzn zobaczę ile za to krzykną, jak nie to mój mechanik specjalista od motorów mi to załatwi...

 

 



#99 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 maj 2017 - 20:27

Ile za graty?



#100 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 10 maj 2017 - 20:35

coś trochę ponad 1600... Części ze stolicy...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych