Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Solina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
165 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   marcin.f

marcin.f

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaKraków/Krosno

Napisano 17 sierpień 2011 - 20:48

W tamtym tygodniu połowiliśmy troche szczupakow.
Wszystko na płyciznach, w płytkich zatokach z roślinnoscią. Moze nie za duze do 70cm ale zabawa przednia. killerem była guma fluo na lekkiej głowce.
Najlepsze brania było wczesnie rano, wieczorem i przy zachmurzeniu
Na głebinach nic sie nie dzialo.

Pozdrawiam
Marcin

#22 OFFLINE   slawek60

slawek60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 01 lipiec 2012 - 15:02

Witam!
Chciałem w tym miesiącu powędkować na Solinie.
Pytanie; gdzie można się zatrzymać w 4osoby, jak najbliżej wody z możliwością zwodowania łódki, domek bądż 2 dwójki. Co z sandaczem i czy wolno pływać na spalinie ?
Z góry wielkie dzięki.
Pozdro.Sławek

#23 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 01 lipiec 2012 - 17:22

Witam.Dobry i sprawdzony ładny,czysty nocleg(Polańczyk-Amber),a z miejsc do łapania polecam odwiedzić Rajskie,Chrewt,Olchowiec,Werlas,Zawóz.Wez sobie sonar,ponton lub wypozycz łódkę.Silnik to tylko elektryk,spalina zabroniona.Trolling jest dozwolony,wez za sandaczem,szczupakiem jasne gumy,koguty,i duze woblery.Biała ryba -Leszcz,Płoć federek,makaron,robak,itp.Na Klenia dobre były czereśnie,kiełbasa.Połamania kija.

#24 OFFLINE   Eskulap

Eskulap

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaMICRO-FISHING

Napisano 05 lipiec 2012 - 16:06

Z mojego doświadczenia wynika, że na Solinie z roku na rok jest co raz gorzej. Jeździłem przede wszystkim za leszczem i karpiem, teraz stada są zdecydowanie zmniejszone. Płotka pod brzegami na spławik się trafia. Osoby, z którymi jeździłem od lat stawiają na połów sandaczy. Od dwóch lat jest nędza okrutna w porównaniu z dawniejszymi czasami. Ogólnie obecnie wyjazdy nad Solinę traktuje rekreacyjnie, atrakcyjny wędkarsko to jest w tamtych okolicach San i j. Myczkowieckie.

#25 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1907 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 lipiec 2012 - 02:10

Pozwolę sobie podłączyć się do tematu, będę nocował w Polańczyku od 13 do 23 lipca. Łowienia raczej niewiele, bo plany rozległe jak Bieszczady, a sam nie jadę. :D
Pytanie mam konkretne o wypożyczenie łodzi. Obojętnie gdzie? Czy wszędzie są takie same/podobne łódki/ceny? Czy są też łodzie z silnikami, czy tylko wiosłowe?
Jeśli ktoś chciałby podzielić się jakąś wiedzą o Solinie lub zalewie Myczkowskim tu, czy na priv. będę wdzięczny.

Pozdrawiam
Grzesiek

#26 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 lipiec 2012 - 05:33

http://www.rajskie.pl/
Możesz np. w Rajskiem zakotwiczyć.Jest dobry zjazd do wody( z wodowaniem łodzi nie ma problemu).Tylko z rybą jest kiepsko, bo systematyczne zarybianie sumem doprowadza do czystki w wodzie.Wędkarze łowią mniej ryby obecnie, bo jej jest coraz mniej a sumki 25cm biorą już na białego robaka(to świadczy że jest udane tarło) :( .
Coraz mniej leszcza, płoci, okonia, sandacza, szczupaka.
To dzięki pomysłowym ichtiologom którzy sporządzają operaty wodno-prawne bo kasa jest z unii.Tak ta kasa na zarybianie sumem małych zbiorników przynosi korzyści jak kasa na regulację rzek i potoków.Nawet w wątku sumy nie mam ochoty zabierać głosu i wyrażać swojego zdania, bo uważam to za bezzensowne :mellow: .
Nie muszę słuchać mądrości jaki sum to jest dobry w małych zbiornikach wodnych i nie ma wpływu na inne gatunki :mellow: .
Prawdopodobnie mułem z dna żyje, albo filtruje wodę jak kaszalot :lol: :lol: :lol:.
Widzę na Sieniawie jak sytuacja wygląda i nie muszę słuchać mądrości typu. to nie wina sumów :mellow: .
W tym popapranym kraju jeden z drugim robi dla siebie interes kosztem zabijania rybostanu w wodach, regulacji rzek itp. rzeczy.
Szkoda podnosić sobie ciśnienie z rana....

#27 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 06 lipiec 2012 - 08:30

Maynard, kiedyś (2009r) brałem łodkę przy hodowli pstrąga i promie na wyspę (Energetyków się nazywa?). Ceny facet miał całkiem przystępne (tam było najtaniej w Polańczyku), łódki nowe (chyba Nortony). O ile dobrze pamiętam dysponował tylko łodziami z wiosłami. U tego gościa można też kupić licencje.

Z silnikiem wypożyczali na plaży w Polańczyku, ale ceny kosmiczne. Jak byłem to ogłaszał swoje usługi Robert Kieras i nie wiem czy on nie dysponował 2-3 łodziami z silnikiem. Ale wszystkiego dowiesz się na miejscu u tego gościa od hodowli, to też wędkarz. Ma wiedze, ma wyniki

#28 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 lipiec 2012 - 08:48

Możesz poszukać Kierasa na Przewodnicy Wędkarscy zapłacisz drożej ale masz szansę że zabierze Cię na miejscówki :D.

#29 OFFLINE   baca

baca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • LokalizacjaZurych
  • Imię:Bartek

Napisano 06 lipiec 2012 - 08:53

W wędkarskim w Lesku zawsze wisiało ogłoszenie Roberta z namiarami, a z resztą na forum jest pewnie kilka osób posiadających jego tel.

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=258489 &&srch=solina#msg_258489

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=291897 &&srch=solina#msg_291897

#30 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 16 lipiec 2012 - 18:31

Witam i mam pytanko do bardziej zorjętowanych (miejscowych). Planuje wypad w sierpniu na SOLINE i tu zaniepokojenie, czy wolno pływać - patrz (łowić) z łodzi napędzanych silnikami spalinowymi :unsure: ???

#31 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 16 lipiec 2012 - 18:53

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 20 styczeń 2014 - 21:51


#32 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 16 lipiec 2012 - 19:01

Ja też miałem takie info ,ale potrzebuje pewnych informacji z pewnego żródła coby na darmo nie ciągnąć silnika spalinowego lub nie pluć sobie w brode i zamachać sie wiosełkami. Sport to zdrowie ale bez przesady :mellow:

#33 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 16 lipiec 2012 - 19:07

kolega właśnie jest na urlopie... i nie wolno

#34 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 16 lipiec 2012 - 19:26

No to do roboty: od dziś i dzien w dzień na siłownie, a wieczorem instruktaż od profesora  "NIE MA LIPY I POMPA MUSI BYĆ" na obiad STEJKI to do sierpnia może wyrobie kondyche żeby popływać na wiosłach laugh.png


Użytkownik miramar69 edytował ten post 06 czerwiec 2014 - 12:33


#35 OFFLINE   wasielewskis

wasielewskis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Wasielewski

Napisano 21 maj 2015 - 13:54

Odświerzam temat...

Czy zostało trochę rybek dla planującego w tym roku letnie wczasy nad Soliną :P

Oczywiście zakładam, że na początku wezmę przewodnika o którym mowa wyżej...

Silnik elektryczny będę miał, łódkę planuję wypożyczać.


  • pawelHERP lubi to

#36 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 21 maj 2015 - 20:18

Rybek jest sporo, tyle tylko że trzeba znać miejsca i trafić w okres. Mi zajeło pare dobrych lat by się dobrać przynajmniej do sandaczy chociaż mam problem z okazami jednak z roku na rok jest lepiej. To bardzo ale to bardzo trudne łowisko i wymagające wiedzy zarówno o zwyczajach jak i o miejscówkach. Przewodnik się przyda na początek. Pana Roberta nie znam ale co nieco widziałem i chyba jest dobry :D



#37 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 29 maj 2015 - 10:35

Wybieram sie w wakacje na tydzien. Byłem dwa lata temu i polowilem troche szczupaków w zatokach kilka małych sandaczy i okonkow. Podpowie ktos gdzie szukac większych sandaczy? Nie zabijam ryb i bede tam tylko raz w roku wiec tez ich specjalnie noe pokłuje- bez obaw. Wszystkie podpowiedzi miłe widziane. Moze byc priv.
Pozdrawiam
Wojtek

#38 OFFLINE   wasielewskis

wasielewskis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Wasielewski

Napisano 30 maj 2015 - 22:00

Kiedy będziesz? Ja od 4 do 12 lipca. Zamówiłem wstępnie polecanego tutaj przewodnika, może wspólny wypad?
  • BiałyKieł lubi to

#39 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 maj 2015 - 23:44

W sierpniu.

#40 OFFLINE   wasielewskis

wasielewskis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Wasielewski

Napisano 06 lipiec 2015 - 13:22

Może ktoś z Was jest lub będzie niedługo w pobliżu to proponuję wspólne wędkowanie.
Jestem przez najbliższe 2 tygodnie...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych