Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Co lepsze na okonka ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   TaZz

TaZz

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaKołobrzeg

Napisano 04 wrzesień 2005 - 12:21

Mam mały dylemacik wiem że większość wędkarzy na tym forum mają większy staż niż ja :mellow: . Problemem jest na co skutecznie mogę wyłowić sporego garbusa
1.Mała wirówka
2.Wobler
3.blacha wahadłowa o-9g
4.twister,ripper itd. (gumki)

zgóry dzięki :D

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 wrzesień 2005 - 14:58

Tazz no to żeś teraz zaszalał...

Odpowiedź brzmi na wszystkie wyżej wymienione przynęty :o

Gdybys jednak przybliżył trochę warunki, w któych chcesz je kusić to może będę / będziemy bardziej konstruktywni :mellow:



#3 OFFLINE   TaZz

TaZz

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaKołobrzeg

Napisano 04 wrzesień 2005 - 17:22

:mellow: Dzięki za odp. ale bardzie chodzi mi spinning jeziorowo-stawowy :D Pytam sie bo trzaskam sztuki niezbyt duże a chciałby mieć zaciętego największego okonia w życiu :mellow:

#4 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 wrzesień 2005 - 15:38

sprobuj ca. 8 cm gumy, w jakims ostrym kolorze, np. profiblibker attractor w kolorze orange, z czarnym grzbietem i zielonym ogonem, albo cos w tym stylu
bardzo dobre efekty przynosi profiblinker turbotail 7 i 9 cm w kolorze kaulbarsch (korpus to zielony-brokat a ogon jest czerwony z brokatem),
notabene ten wabik kochaja duze klenie

#5 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 06 wrzesień 2005 - 07:12

MIfek ma rację. Okoń jest najbardziej kapryśną rybą. Ludzie, którzy specjalizują się w połowach wędkarskich tej ryby twierdzą, że jedyną regułą przy połowie okonia jest brak reguł.
Tak, że nie tylko Mifek, ale też Pitt mają rację.

pozdrawiam

#6 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 07 wrzesień 2005 - 14:14

Ach, nie ma jak guma. W różnych rozmiarach, kolorach i kształtach. Sam jestem poławiaczem okonia i wiem jak ta ryba potrafi wkurzyć człowieka :angry: . Więc jedną z najprostszych recept na okonia jest Paprochówka, Boczny Trok i Gumki. Ale guma to nie wszystko. Przypadków kilka:
Łowiłem rzeczne okonie na wobki Dorado kolor kiełbia i amerykańskie Ratlin'y.
We wrześniu, na Mazurach garbusy brały tylko na małe wirówki, a tylko w ostatni dzień pobytu przestawiły się (tylko!!!)na woblery (takie są kapryśne).
A kiedyś 30-to centymetrowy garbus odprowadził mi wahadło (Cefal 2) do brzegu.
I takie przypadki się zdażają B) .

#7 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 07 wrzesień 2005 - 14:20

a ja zestaw paprochowo-bocznotrokowy przekażę Małoletniemu i się do niego już dotykac nie będę. Szukanie porządnego okonia kłując przy tym kosmiczne ilości narybku przestało mnie bawić...

#8 OFFLINE   TaZz

TaZz

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaKołobrzeg

Napisano 07 wrzesień 2005 - 15:39

Dzięki za wszystkie udzielone mi odpowiedzi myślę że powinienem czesac wode tymi wszystkimi przynetami ale jak radzićie to jeszcze kilka z tych przynet poobserwuje . Jeszcze raz Dzięki


TaZz

#9 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 07 wrzesień 2005 - 15:40

Nie ma co się szczypać..

Mówimy o naprawdę dużum okoniu? Duża przynęta - duża ryba.. Wal Sliderem 10 ewentualnie 7. Sądzę, że kilku kolegów może potwierdzić jego skuteczność :mellow:

Pozdrawiam,

Efex B)

#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 wrzesień 2005 - 15:59

Siódemeczka, albo hornecik :D

Pozdrawiam
Remek

#11 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 07 wrzesień 2005 - 17:15

Popieram tu Remka,7-mka lub hornecik...

#12 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 07 wrzesień 2005 - 18:00

Dla mnie przynętą numer jeden na okonie jest Hornet 4F GT ewentualnie SDR, ale ten lepszy do trolla. H6S GT jeśli gryzą ładne garbusy. Sting BL gdy okoń tłucze drobnice pod wierzchem również bywa skuteczny. Lubię również porzucać Mepsikiem, najczęściej jest to Black Fury nr2 i 3, Long 2 i 3 Rainbo lub Redbo, Aglia Fluo a czasem Aglia Mouche. Rzadko, bo nie lubię, sięgam po gumy, zazwyczaj takie ok.5-6cm, kolory różniste.
Pozdrawiam

#13 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 07 wrzesień 2005 - 18:53

Na te warunki jakie tutaj wymieniasz polecam gumy nie mniejsze niż 9cm, bo po co mają mniejsze się wieszać skoro polujesz na ładne garby. Okonisko jak rozdziawi jape to połknie spokojnie 20cm gume.

#14 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 07 wrzesień 2005 - 19:30

Dla mnie najskuteczniejsze sa wszelkiego rodzaju hornety. Na duże okonie 6 na mniejsze 5 lub 4 a na zupełnie małe (jak to mówie bysiory) te najmniejsze. Dobre są też obrotówki. Na gumy nie miałem nigdy dużego okonia ale wiem że inni łowią na nie z powodzeniem.

#15 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 07 wrzesień 2005 - 20:07

Jak do tej pory (w tym roku) złowiłem najwiekszego 44cm, nieststy był potrzebny na impreze :( Embarassed , ale na moim łowisku pływają wieksze, tylko nie współpracują zabardzo.

#16 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 wrzesień 2005 - 09:11

Ktoś wspominał tu o cefalu, osobiście moge potwierdzić skutecznośc tej zapomnianej nieco wahadłówki w rozmiarach 1 i 2. Dobrze spisuje sie gdy okon intensywanie żeruje przy powierzchi, ta blaszek mozna prowadzic slizgiem po powierzchni wody - jak powierzchniowa przynete po prostu.

Ale ponieważ systuacji dobrego żerowania większej ilosci okonia nie spotykam często, najchętniej sięgam po paprochy na bocznym troku i nieco wieksze kopytka (2 cale) z opadu

pozdrawiam

#17 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 11 wrzesień 2005 - 11:54

Ktoś wspominał tu o cefalu, osobiście moge potwierdzić skutecznośc tej zapomnianej nieco wahadłówki w rozmiarach 1 i 2. Dobrze spisuje sie gdy okon intensywanie żeruje przy powierzchi, ta blaszek mozna prowadzic slizgiem po powierzchni wody - jak powierzchniowa przynete po prostu.

Heh, ten sposób może być ciekawy. Ale raczej na rzece lub duzym jeziorze. A co do hornetów to 2,5 cm, pływajacy green tiger.

#18 OFFLINE   TaZz

TaZz

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaKołobrzeg

Napisano 15 wrzesień 2005 - 18:27

jeszcze raz dzięki




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych