Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

pontony PRO MARINE - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
333 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 02 wrzesień 2009 - 12:42

witam


jak w temacie, czekam na opinie w sprawie pontonów tej firmy


http://allegro.pl/item725288750_ponton_pro_marine_360_sztywn a_podloga_kil_gwar_5l.html

#2 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 02 wrzesień 2009 - 16:35

Nie mam tego pontonu ale cały czas rozglądam się za dobrym pontonem i ten tez wpadł mi w oko.
Czytajac więcej w internecie dowiedziałem się że ,zreszta przejżyj sobie ten wątek- http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=9963& ;start=0&

#3 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 27 styczeń 2010 - 18:28

Hej,
Podpisuje się pod pytaniem @szpiega
ma ktoś z Was taki ponton?

@Lesiewicz, kupiłeś już coś?

#4 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 27 styczeń 2010 - 20:31

Nie jeszcze nie kupiłem.Po pierwsze brak kasy a po drugie mam namieszane w głowie co wybrać.
Ale na pewno w tym roku kupie i dam znać, może w postaci szczegółowego opisu? :unsure:

#5 OFFLINE   dulgimic

dulgimic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 27 styczeń 2010 - 21:27

Mam ponton Pro Marine. Kupiłem go niedawno. Nie pływałem na nim jeszcze, ale wydaje się bardzo solidny. Grube pcw, podłoga i ławki malowana sklejka.

#6 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 27 styczeń 2010 - 22:02

Ja też się zastanawiam. Jest sporo chińszczyzny na rynku, ProMarine, Doplhin Boat, Wild Lake, pontony sprzedawane przez Infomedia w Łomży i troche na Allegro. Cena około 3 tyś za 3,6m i sztywną podłogę z kilem jest OK.
Tak właśnie główkuje czy brać któryś z wymienionych czy dołożyć 500-700zł i wziąść Kolibri albo Busha....

Pozdrawiam

#7 OFFLINE   Komar

Komar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • Lokalizacjapołudniowy zachód
  • Imię:Robert

Napisano 28 styczeń 2010 - 19:06

Witam,
od maja 2009r używam pontonu ProMarine 320 z twardą podłogą i uważam,że jest to bardzo dobry ponton,który niczym nie ustępuje pontonom Kolibri czy Bush.A jego cena jest trochę niższa od w/w.
Tutaj- http://www.grodzkie.pl/modules.php?name=News&file=articl e&sid=128 jest fajny artykuł na temat pontonów.Autor ma taki sam i pływa najczęściej po Pilchowicach i po Odrze.

#8 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 28 styczeń 2010 - 19:42

Witam,
od maja 2009r używam pontonu ProMarine 320 z twardą podłogą i uważam,że jest to bardzo dobry ponton,który niczym nie ustępuje pontonom Kolibri czy Bush.A jego cena jest trochę niższa od w/w.
Tutaj- http://www.grodzkie.pl/modules.php?name=News&file=articl e&sid=128 jest fajny artykuł na temat pontonów.Autor ma taki sam i pływa najczęściej po Pilchowicach i po Odrze.

Zeczywiście bardzo fajny opis i z tego co widzę to żeczywiście te pontony pro marine są dobre i chyba jednak skuszę sie na ten 3,80m.
Więc zaczynam zbierać kase.

#9 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 29 styczeń 2010 - 12:00

ja od pażdziernika mam pro marine 320 we dwóch można śmiało łowić nawet na stojąco, ja swojego wożę na dachu samochodu ponieważ nie chce mi się go składać (jak dla mnie masakra) wiosną będę testował go na maxa

ps. Komar super art z tym pro marine na grodzkim :D

#10 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 29 styczeń 2010 - 14:37

[quote title=szpiegu napisał(a) dnia Fri, 29 January 2010 12:00]ja od pażdziernika mam pro marine 320 we dwóch można śmiało łowić nawet na stojąco, ja swojego wożę na dachu samochodu ponieważ nie chce mi się go składać (jak dla mnie masakra) wiosną będę testował go na maxa quote]

Szpiegu ja nie mogę sobie pozwolić na nie składanie pontonu, bo nie mam gdzie przechowywać.
Po zatym zdecydowałem się na ponton bo jak jadę na wczasy to łatwo go spakować i przewieść tre kilkaset kilometrów.

#11 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 29 styczeń 2010 - 14:57

@szpiegu: Czy on jest pakowany w dwie torby jak Bush-e czy jedną wielką?
Pozdrawiam

#12 OFFLINE   dulgimic

dulgimic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 29 styczeń 2010 - 15:02

Jena torba 120x60x40cm. Poręczne to nie jest ;)

#13 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 29 styczeń 2010 - 15:10

jedna torba strasznie wk.... denerwująca :D jednemu naprawdę ciężko spakować ten ponton dwoje co innego jednak ja mam ten plus, że na wodę mogę go targać na aucie, można inaczej zrobić deski i inne rzeczy luzem a gumę do wora


ps. myślę o zamontowaniu na przednim uchwycie rolki oraz knagi ławeczce toi będzie ok, ps mam trochę ołowiu na kotwicę chyba jak znalazł odlać raczej też nie będzie problemu tylko jak osłonić ją gumą a może okleić ją jakąś pianką i później taśmą?

#14 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 29 styczeń 2010 - 16:00

Szpiegu jeśli będziesz odlewał kotwicę z ołowiu to musiśz pamiętać że pozostawienie (czyt. zerwanie) w wodzie to nic dobrego dla środowiska.
Najlepiej odlać sobie kotwicę z betonu z miejscem na wlanie ołowiu i później wlewkę zalać betonem.
Mój znajomy opowiadał że wlewał ołów do pojemnika plastikowego zanurzonego w zimnej wodzie ale ja na własne oczy tego nie widziałem i nie wiem czy ołów nie wytopi dziury.

#15 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 29 styczeń 2010 - 16:48

Szpiegu jeśli będziesz odlewał kotwicę z ołowiu to musiśz pamiętać że pozostawienie (czyt. zerwanie) w wodzie to nic dobrego dla środowiska.
.



właśnie nad tym się zastanawiałem w takim razie zrobię sobie 10 kilową z betonu ;)

#16 OFFLINE   Komar

Komar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • Lokalizacjapołudniowy zachód
  • Imię:Robert

Napisano 29 styczeń 2010 - 18:40

Witam,
ja ponton wożę w bagażniku.Mam kombi,na dół idzie podłoga,potem torba z pontonem i jeszcze na górę silnik elektryczny.Rozkładanie zajmuje mi ok 20 min, z dmuchaniem pompką nożną.Trochę dłużej zajmowało mi rozkładanie w grudniu przy temp. ok 0c,ale dawałem radę.Wcześniej miałem trochę problemów z wodowaniem,bo musiałem sam ponton targać po trawie,ale teraz mam doczepiane do pawęży kółka i mogę wszystko załadować przy aucie.Używam kotwicy powlekanej gumą,jakie są dostępne np. w sklepach internetowych.Można ją śmiało postawić na burcie bez ryzyka uszkodzenia powłoki.
Ponton jest bardzo stabilny,nawet zdaje mi się,że bardziej niż łódka.W listopadzie na dużej fali w Mietkowie łowiliśmy we dwóch na stojąco,kiedy nawet łódki uciekały do brzegu(wprawdzie musieliśmy tak łowić,bo elektryczny silnik nie dawał rady popchnąć pontonu pod falę :lol: ).
Jakbym miał kupować drugi raz wybrałbym jednak długość 3,60m ze względu na to,że łowiąc we dwóch byłby super komfort(chociaż teraz i tak nie jest źle).No i mam kółka slipowe,które ułatwiają wodowanie nawet w miejscach trudno dostępnych.

#17 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 29 styczeń 2010 - 18:46

@Komar - jaki masz ten ponton, tzn jaka marka?

#18 OFFLINE   Komar

Komar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • Lokalizacjapołudniowy zachód
  • Imię:Robert

Napisano 29 styczeń 2010 - 19:17

@Komar - jaki masz ten ponton, tzn jaka marka?

ProMarine 320,taki sam jak w zalinkowanym artykule

#19 OFFLINE   bm639

bm639

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaWND
  • Imię:Maciek

Napisano 26 październik 2010 - 20:12

Komar - ile realnie jest miejsca wewnątrz? Piszesz, że wolałbyś 3,60 ale to jest sporo cięższe ....

#20 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 27 październik 2010 - 07:11

w 320 dwie osoby mogą smiało łowić jest miejsce na echo kanister jakies pudła itp chociaż 360 bylby pewnie znacznie wygodniejszy





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych