Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

pontony PRO MARINE - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
333 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 27 październik 2010 - 08:22

w 320 dwie osoby mogą smiało łowić jest miejsce na echo kanister jakies pudła itp chociaż 360 bylby pewnie znacznie wygodniejszy



szpiegu ze sprzętem pływającym jest tak zawsze. CO byś sobie nie kupił zawsze by sięprzydało coś tyćke większego, z mocniejszym silnikiem i najchętniej lepiej wyposażonym :mellow:

#22 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 październik 2010 - 12:13

....w 320 dwie osoby mogą smiało łowić...

:unsure: :unsure:

Gumo

#23 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 27 październik 2010 - 12:27

chociaż nie jest to 7 metrowa pychówka na której można tańczyć

#24 OFFLINE   bm639

bm639

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaWND
  • Imię:Maciek

Napisano 27 październik 2010 - 13:11

jest wyraźna różnica w ciężarze pomiędzy 3,20 a 3,60 m ... myślę o zakupie pontonu dla max 2 wędkujących, ale przydałoby się w miarę wygodnie (bezpiecznie!) wędkować na stojąco, stąd pytanie o ilość miejsca, przede wszsystkim na podłodze na stopy :mellow:
aktualnie popycham wypożyczane łódki silnikiem 4KM i na razie na zmianę się nie zanosi ...

#25 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 październik 2010 - 15:58

Z tego co widzialem w stanie napompowanym to 3,2m jak dla mnie za malo, 3,8m to juz byl wielki okret.
Co zostaje posrodku?

No ale wazne jest zeby sobie zdawac sprawe w co i dlaczego sie pakuje. Jezeli cel przy kupnie pontonu 3,2m zostanie w 100% spelniony to mozna i przymknac oko na reszte.

Ba, jezeli 100% to mozna nawet zatanczyc i zaspiewac. B)

Gumo

#26 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 27 październik 2010 - 16:10

Na moim 3,60 we dwóch jest komfort, w trzech tez da radę ale ciasno się robi. Nawet spałem na nim we dwójkę :D Różnica w wadze faktycznie jest, ale 320 jest pakowany bodajże w jedną torbę a 360 we dwie i dlatego spokojnie da się go nosić samemu.

#27 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 październik 2010 - 16:22

Monk,

Dobrze ze spales we dwojke, a nie we dwoch

To zdecydowanie lepsza wersja ;)


Ja mam 380 i nie wchodzi w zadna torbe, nawet sprzedawany byl bez worka czy innego pokrowca .

#28 OFFLINE   bm639

bm639

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaWND
  • Imię:Maciek

Napisano 27 październik 2010 - 20:03

myślę jeszcze nad Brigem Baltic 3,5 m ... niech ktoś od Bush'a Kaymana powie co to za trójkąty są przy pawęży ... nie przeszkadza to np. przy montażu uchwytu czujnika od echo

sprawa wyboru się nieco rozjaśniła ... skłaniam się ku 3,60 m ze względu na dolną granicę długości jednostki pływającej, która może być stosowana na zawodach spiningowych (może się kiedyś przydać własna łódź-ponton i będzie jak znalazł :mellow:)

#29 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 październik 2010 - 10:34

Guzu a ja myslalem, ze to ten 340/350 cm?
Byl co prawda w stanie mocno niedopompowanym. Jezeli tak to tym bardziej cos wiekszego niz 3,2m.

Gumo

#30 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 28 październik 2010 - 10:54

:unsure:

Nie deprecjonuj mojego GALEONU B)

#31 OFFLINE   ddzzkk

ddzzkk

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 październik 2010 - 11:19

Po pierwsze chciałem się przywitać ze wszystkimi kolegami po kiju :D ponieważ to mój pierwszy post na tym forum. W zeszłym roku kupiłem ponton właśnie 3,20 ze sztywną podłogą, kilem i pawęza, tyle że nie pro marine a info-media. W sumie z tego co wiem to te pontony produkowane są przez tą samą firmę czyli Hifei z Chin. Powiem tak: pływamy z kolegą,lub pływam sam po Odrze - pod prąd, po kanałach, po zaporówkach itd - praktycznie wszędzie. mam do niego doczepiony silnik spalinowy Mercurego 7,5 HP dwusów. Od kiedy kupiłem pontonik w lutym to tylko raz albo dwa spinningowałem z brzegu :D. Składanie i rozkładanie pontonu nawet samemu nie stwarza większych problemów, najlepiej przeczytać wpis jednego forumowicza z castmanii odnośnie pontonów (tam były 3 rozdziały) odnośnie dodatkowych zakupów (wózek, rolka kotwiczna,knagi,kotwica etc) gdyż są to baaaardzo przydatne informacje i podpisałbym się pod nimi obiema rękami - z resztą cały osprzęt do mojego pontonu został wykonany na podstawie w/w opisu (przy okazji pozdrawiam autora i serdecznie dziękuję za artykuły :D) Dobra rada: Jak chcecie łowić we dwóch: długość 3,20 lub większy. Nam 3,20 w zupełności wystarcza i jest dużo miejsca (ja ważę 115kg, kolega trochę mniej). Mozna we dwóch stać obracać się spokojnie obławiać duży teren. Pływałem już różnymi łódkami, pychówkami itp. moim zdaniem ponton jest najstabilniejszy. W wakacje jak było ciepło zrobiliśmy test stabilności na jeziorze - mianowicie wypłynęliśmy pontonem bez osprzętu i próbowaliśmy go rozbujać tak żeby się wywrócił - za cholerę nie dało rady. Przy doborze silnika na Waszym miejscu zastanowiłbym się nad około 10-konnym, moim zdaniem 15-stka byłaby najlepsza (ale na to trzeba mieć już patent). Ostatnio robiliśmy z kumplem spływ Odrą z Opola do Brzegu (okolo 40 km) i pomimo fali (silny wiatr) szedł jak przecinak - tylko trochę chlapało :D. Tak więc jeżeli się wahacie jak ja sam się wahałem rok temu - to powiem tak : po takim zakupie otwierają się przed wami miejscówki niedostępne z brzegu i sama frajda z pływania, polecam. pozdrawiam

#32 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 28 październik 2010 - 12:31

czesc ddzzkk 7,5 konia na dwóch wystarcza zeby isc w slizg ??? czy brakuje nieco mocy mowie pod prad oczywiscie

ps. krótka czy długa kolumna ??

#33 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 28 październik 2010 - 12:44

u mnie przy 360cm 8km w dwusuwie wystarcza na wejscie w slizg, Vmax w zależności od warunków 25-30 km/h
  • bart lubi to

#34 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 28 październik 2010 - 13:17

u mnie 5 koni i nie idzie

#35 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 28 październik 2010 - 13:22

@dreyk tez ma 5km w bushu 360 i tez nie da rady wejść w ślizg

#36 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 28 październik 2010 - 13:43

ja mam 5 w 320 i we dwojke nie daje rady

#37 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 październik 2010 - 13:51

Czterosów 15KM waży od 44 kg (np. Suzuki) do ponad 50kg (Honda, Tohatsu, Yamaha). Taki silnik nie jest zbyt przyjazny w obsłudze. Ja zainwestowałem w 10KM (niecałe 40kg), a że jestem nikczemnej postury, cieszę się, że nie dałem sie ponieść pragnieniu MOCY...

#38 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 28 październik 2010 - 14:24

A u mnie przy mocy 13.5 KM, ponad 50 kg wagi silnika, 3 osobach na pokladzie Zodiaca ZOOM 380 wchodzi w slizg B)

#39 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 październik 2010 - 14:50

Z punktu widzenia obciążenia pontonu te 10-12kg różnicy na silniku w jedną czy w druga to pestka (dwie chuderlawe osoby ze szpejem ważą ze 200kg), ale z zakładaniem tego żelastwa na pawęż, czy noszeniem w rękach to inna historia...

#40 OFFLINE   bm639

bm639

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaWND
  • Imię:Maciek

Napisano 28 październik 2010 - 16:10

W zasadzie muszę nadrobić zaległości, bo powinienem sie również najpierw przywitać Embarassed

odnośnie dodatkowych zakupów (wózek, rolka kotwiczna,knagi,kotwica etc)

ciekawi mnie technika posługiwania się takim wózkiem przy wodowaniu ... rozumiem, że tyłem do wody (=wózek w wodzie) i jak go potem wyciągnąć? Ten z przytoczonego postu jest przeróbką zwykłego wózka transportowego - jak fizycznie wyciągacie tego typu wózki i co potem (rozumiem, że do samochodu, a nie na ponton :huh: )





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych