Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Hartzlack super strong VS Domalux classic silver


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
504 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 03 lipiec 2017 - 09:12

u mnie lakier w spreju również nie działał - tylko puszka:)



#182 OFFLINE   konktenbit

konktenbit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaPoniatowa
  • Imię:Konrad

Napisano 04 lipiec 2017 - 13:30

Lakiery w spraju nadają się ale musi być napisane na nim akrylowy. Nie ma napisane, nie stosuję.


  • eRKa lubi to

#183 OFFLINE   ElUkleja

ElUkleja

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 06 lipiec 2017 - 18:32

Dzięki Panowie za odpowiedzi! Prace trwają  ;)



#184 OFFLINE   grisza-78

grisza-78

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie / U.K.
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nedzolek

Napisano 15 lipiec 2017 - 18:52

A jak to widzicie w przypadku jerków? Gdziekolwiek czytałem, opinie były takie, że Domalux nie ma najmniejszych szans z Hartzlack-iem. W sumie Salmo używa Hartzlacka do pokrywania swoich przynęt, czyli coś w tym jest...



#185 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 16 lipiec 2017 - 22:11

Salmo, jeśli używa H., to po to żeby nie tracić czasu na kolejne warstwy i rzeczywiście coś w tym jest- hajs. Jedna sensowna rada w kwestii doboru lakieru do jerków: drewno- Hartzlack, niedrewno- Domalux, Dragon itp. Są już na rynku poliuretany nowej generacji, dające np. wykończenie jak żywice. Tylko trzeba zadać sobie trochę trudu i poszukać, przeczytać kartę techniczną, takie tam. Można też wałkować temat lakierów marketowych, jak kto lubi. Jedynym novum na przestrzeni kilku ostatnich lat jest to, że Domalux poleciał na jakości i trzeba dłużej odczekać żeby powłoka porządnie się utwardziła. Dyrektywy środowiskowe albo chciwość. Lakiery w sprayu też dostały po jakości ze względu na wymogi środowiskowe. Kilka lat temu jak weszły zmiany istniało nawet samochodowe lakiernicze "podziemie". Można było zrobić sobie powłokę zgodnie z prawem i ch.owo albo "starą" chemią i dobrze.
  • grisza-78 lubi to

#186 OFFLINE   grisza-78

grisza-78

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie / U.K.
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nedzolek

Napisano 19 lipiec 2017 - 10:02

Ja kładę na swoje jerki jakieś 8 warstw Domaluxa, daję przerwy 24 h pomiędzy topieniem w lakierze i widzę, że to nie to, nie ten efekt, którego się spodziewam. Mieszkam w UK i niestety ciężko mi o Hartzlack. Sam juz nie wiem. Może pora stworzyć suszarę i zacząć z żywicą?



#187 OFFLINE   Tomek Wielgus

Tomek Wielgus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 20 lipiec 2017 - 09:34

Ja używam tylko Hartzlacka od niedawna , wczesniej Domalux , i muszę powiedzieć że zdecydowanie Hartzlack - szybko się utwardza , tworzy piękną , twardą powłokę.

Nakładam na małe woblerki 3-4 warstwy co 24 godziny , po 24 od ostatniej lakier jest porządnie utwardzony, i można łowić.

Do jerków chyba faktycznie pomyślałbym nad żywicą...



#188 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 20 lipiec 2017 - 09:38

Ja kładę na swoje jerki jakieś 8 warstw Domaluxa, daję przerwy 24 h pomiędzy topieniem w lakierze i widzę, że to nie to, nie ten efekt, którego się spodziewam. Mieszkam w UK i niestety ciężko mi o Hartzlack. Sam juz nie wiem. Może pora stworzyć suszarę i zacząć z żywicą?

Odstaw w ciepłym suchym miejscu na 2 tygodnie i nie ruszaj, lepiej się utwardzi.


  • grisza-78 lubi to

#189 OFFLINE   grisza-78

grisza-78

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie / U.K.
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nedzolek

Napisano 20 lipiec 2017 - 20:35

Dobry pomysł Hesher. Sprawdzę to i oby było lepiej, tzn twardziej  :)



#190 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 21 lipiec 2017 - 13:26

Odstaw w ciepłym suchym miejscu na 2 tygodnie i nie ruszaj, lepiej się utwardzi

Lakiery poliuretanowe utwardzają się pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu, więc nie musi być sucho.


  • spinnerman i woblery z Bielska lubią to

#191 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 21 lipiec 2017 - 19:07

No co Ty?
  • *Hektor* lubi to

#192 OFFLINE   grisza-78

grisza-78

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie / U.K.
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nedzolek

Napisano 27 lipiec 2017 - 20:40

Panowie, a może znacie jakiś sposób, żeby przetransportować Hartzlacka do UK? Podobno poczta odpada, gdyż nie przesyłają łatwopalnych płynów. Może jest tu na forum ktoś, kto mieszka w Anglii?



#193 OFFLINE   _Xo

_Xo

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:B

Napisano 03 sierpień 2017 - 17:47

Własnie sobie wysłałem do Uk będąc w Pl na urlopie małą puszkę Hartzlack w paczce z innymi rzeczami .Wczesniej wysyłałem inne lakiery i nie było problemu, a do jerkòw używam żywice Też 1-raz będę używał lakieru Hartzlack bo chcę sam porównać który lepszy .

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
  • grisza-78 lubi to

#194 OFFLINE   ElUkleja

ElUkleja

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 07 październik 2017 - 14:20

Czołem. Jakiś czas temu odgrażałem się, że coś tam dłubię i... niestety brak czasu- odłożyłem temat do teraz. Wobki prawie pokończone, ale jednak lakierowanie zostało. Kilka postów wcześniej pytałem o jakiś lakier przejściowy (pierwsza warstwa lakieru), między samym woblerem, a w moim przypadku Harzlack'iem Super Strong. Poleciliście mi "Vidaron Lakier Akrylowy do drewna- jedwabisty połysk" (fioletowa puszka). Taki też zakupiłem. Po otwarciu okazało się, że sam lakier w puszce, ma kolor beżowo- mleczny i jest zupełnie nieprzejrzysty. Po nałożeniu go jednak na drewno i wyschnięciu staje się zupełnie bezbarwny i przeźroczysty. Mam trzy pytania. Pierwsze- lakier jest dosyć gęsty, czy mogę nakładać go na woblery po uprzednim rozcieńczeniu wodą? Producent zaleca rozcieńczyć go wodą w stosunku 2:1 (lakier:woda) do gruntowania. Drugie pytanie. Czy lakiery akrylowe innych firm, np: Domalux, czy Harzlack również mają (będąc w puszce) kolor beżowo- mleczny? I ostatnie pytanie. Czy Vidaron lakier akrylowy, nie pogryzie się z Harzlackiem Super Strong? Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.


Użytkownik ElUkleja edytował ten post 07 październik 2017 - 14:21


#195 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 07 październik 2017 - 15:21

Generalnie nie zdarzyło mi się nigdy, aby lakier nawierzchniowy( poliuretan) reagował z jakimkolwiek akrylem.

 

 "Producent zaleca rozcieńczyć go wodą w stosunku 2:1 (lakier:woda) do gruntowania."

Skoro producent zaleca...to czego się obawiasz?

 

W każdym przypadku skoro jesteś czegoś niepewny warto zrobić próbę.Jakiś kawałek drewna zawsze się chyba znajdzie?


  • woblery z Bielska i bertold12 lubią to

#196 OFFLINE   patzaw26

patzaw26

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 10 październik 2017 - 13:17

Ja mam akryl z domaluxa i jest jak mleko ;)

#197 OFFLINE   ElUkleja

ElUkleja

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 10 październik 2017 - 14:20

Czołem. No to tak. Nałożyłem pierwszą warstwę lakieru akrylowego (rozcieńczonego wodą) i wszystko wygląda super. Następnie nałożyłem Harzlacka Super Strong i wszystko wygląda jeszcze lepiej- przejrzystość powłoki fajna, detale robione pisakiem do płyt nie rozmazane- jak miało to miejsce bez warstwy akrylu. Ale... no właśnie jest jedno ale. Niestety Harzlack Super Strong otwarty 19.07.17 stał się gęstszy. Nie widać tego może na pierwszy rzut oka, ale wyszło to w przysłowiowym "praniu". Podczas zanurzania woblerów w lakierze robi się tam dosyć sporo bąbelków powietrza, nawet przy bardzo wolnych i płynnych ruchach. Lakier na samym woblerze jest na tyle gęsty, że znajdujące się w nim bąble powietrza nie chcą z niego "uciekać" i zostają na wobku. Dają się oczywiście zeszlifować po wyschnięciu, ale usuną bąble z zakamarków pokryw skrzelowych i nie uszkodzić farby to lekko mówiąc mozolna praca. Z racji tego, że lakier po otwarciu po przelewałem od razu do mniejszych słoików, nie mam przy sobie oryginalnego opakowania- zostało w domu. W necie znalazłem tylko takie coś: https://sklep.zino.p... KARTA TECH.pdf Pisze tu: "PRZYGOTOWANIE LAKIERU DO MALOWANIA:  2. Lakieru nie należy rozcieńczać ani mieszać z innymi lakierami." Pytanie do Was- czym rozcieńczacie naprawdę nieco tylko zgęstniały lakier (nie galaretkę). Bo wątpię, że nie można go niczym rozcieńczyć. I pytanie nr dwa. W sklepie sprzedawca mówił mi, że owszem do słoików można przelać Harzlacka, ale już do lodówki nie ma sensu wkładać. Wiem, że różne osoby różnie robią, ale może ta lodówka to jakiś sposób, bo lakier był przechowywany w ciemnym, w miarę chłodnym miejscu, w nowych wypełnionych prawie w całości słoikach, a mimo to nieco zgęstniał.

Dzięki za odp. PS: ile to się na samym końcu człowiek udenerwuje to masakra :o



#198 ONLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 10 październik 2017 - 19:01

Jeśli chodzi o rozlewanie lakieru to sprawdza się bardziej na przykładzie domaluxa w przypadku hartzlacka już nie koniecznie. Kiedy lakier z gęstnieje jak to mówią jest już po ,,ptokach,,. Planując lakierowanie, robię to w dni wolne, czyli sobota i niedziela. Nakładam 4 do 5 warstw w ciągu dnia, to co z kapie nie wraca już do słoika. Można ten lakier, który spłynął nakładać nakładać pędzelkiem na inne wobki lub testery. To co zostało nam w słoiku często po jednym dniu jest już do wyrzucenia.


  • *Hektor* lubi to

#199 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 październik 2017 - 22:44

Nie znam się na tym ale gdzieś tutaj na forum przeczytałem sposób na gęstnienie lakieru. Otwór na dole puszki i małe naczynka.

Poszukajcie.



#200 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 11 październik 2017 - 08:23

Otwory mogą być dwa - lepiej wypływa lakier.

Zamykane samowiercącymi wkrętami z podkładką gumową.

 

Lakier najlepiej "ma się" w oryginalnym opakowaniu.Odlewamy potrzebną ilość przed lakierowaniem.

Są rozcieńczalniki do wyrobów poliuretanowych - można spróbować - jaki będzie efekt nie wiem.Ja nie rozcieńczałem

 

Przechowywanie w lodówce - interes sprzedawcy nie zawsze jest zgodny z interesem kupującego...Ja przechowywałem używany lakier w lodówce i mogę stwierdzić, że to pomaga.

Warunek - bezwzględnie szczelne naczynie.Ja dodatkowo zawijałem w folię aluminiową - odcina dostęp światła.

 

Oczywiście przy poliuretanach trzeba się liczyć ze znacznymi stratami lakieru - to jest niejako wpisane w ich naturę hahaha


  • grisza-78 i PiterKO lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych