Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Hartzlack super strong VS Domalux classic silver


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
504 odpowiedzi w tym temacie

#401 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 28 listopad 2021 - 19:34

A jeszcze jedno w kwestii warstw. Chyba lepiej żebyś nie przesadzał z ilością miękkiego bo wyjdzie Ci z wierzchu twarda skorupa, a pod spodem pracujące podłoże i pierwszy szczupak/uwada/kamyk może szybko zweryfikować technologię produkcji. Kilku kolegów tu z forum stosowało rozdzielacz do form, a potem, po niby dokładnym odtłuszczeniu, lecieli z podkładem, kolorami i lakierem. Pięknie to schodziło z korpusu, od drapnięcia paznokciem
"Piotrek to tobie nie schodzi to z podkładem?
No nie, a co peniie dajesz rozdzielacz?
No tak. Aaaaa, no tak "

#402 OFFLINE   Likho

Likho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 28 listopad 2021 - 20:44

Właśnie liczę na to, że HARTZLACK będzie dość rzadki i te warstwy będą cieńsze niż altax. Ale tak jak mówisz, z wodniakami trzeba uważać, nie każdy się nada. A akurat vidaron używałem na początku zabawy i powiem tylko nie polecam. A jeśli chodzi o żywice i rozdzielacze do form to zastanawiam się po co? Chyba żeby dołożyć sobie problemu i pracy.

Użytkownik Likho edytował ten post 28 listopad 2021 - 20:45


#403 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4352 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 28 listopad 2021 - 21:39

Domalux poliuretanowy nie reaguje gdy pod spodem ma warstwy akrylu.

#404 OFFLINE   Likho

Likho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 29 listopad 2021 - 08:37

HARTZLACK wodny zamówiony, będzie testowany w miarę możliwości czasowych opiszę swoje doświadczenia z tym lakierem.

#405 ONLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 869 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 29 listopad 2021 - 09:17

O tej dobrej jakości zapomnij. Jak już wspominałem, śmierdzi lakier- dobry, nie śmierdzi lakier- niedobry. 

są jeszcze dwuskładnikowe, które niekoniecznie stosują się do tej reguły:)



#406 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 29 listopad 2021 - 15:21

A w Stanach murzynów biją, piszemy o lakierze wodnym. Dwuskładnikowe też miały tu swój czas, ale nie w kontekście aktualnej dyskusji.

#407 OFFLINE   Likho

Likho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 30 listopad 2021 - 11:11

Zawodnicy gotowi do testów. Pełną relacje jak to wygla zdam za dwa dni, jeszcze będę musiał poszukać jakis korpus nieudany , polakieruje zostawię na 14 dni i zrobię test sloikowy czyli wrzucę do wody po pełnym utwardzeniu. Nie spodziewam się spektakularnego wyniku. Kolor samego lakieru podobny do altaxa ale jest dużo rzadszy a na tym mi akurat zależało, daje cieńsza powłokę, przy zanurzeniu ładnie wszystko pokrywa. A i nie zdejmuje akryli wodnych w sprayu, bo takimi maluje firmy są różne także chyba agresji do farb w nim nie ma.

Załączone pliki



#408 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 01 grudzień 2021 - 22:35

Zawodnicy gotowi do testów. Pełną relacje jak to wygla zdam za dwa dni, jeszcze będę musiał poszukać jakis korpus nieudany , polakieruje zostawię na 14 dni i zrobię test sloikowy czyli wrzucę do wody po pełnym utwardzeniu. Nie spodziewam się spektakularnego wyniku. Kolor samego lakieru podobny do altaxa ale jest dużo rzadszy a na tym mi akurat zależało, daje cieńsza powłokę, przy zanurzeniu ładnie wszystko pokrywa. A i nie zdejmuje akryli wodnych w sprayu, bo takimi maluje firmy są różne także chyba agresji do farb w nim nie ma.

ewentualnie jeszcze ten:

 

http://www.hartzlack...-parquet-master



#409 OFFLINE   Likho

Likho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 04 grudzień 2021 - 12:56

Pierwsze koty za płoty, sam lakier przejście folia wobler nie zgubił. Folie potraktowałem papierem ściernym 500 następne próby z papierem 320 , 500 zobaczymy co wyjdzie. Przy mieszaniu trzeba uważać żeby go nie zapowietrzyc a mieszać trzeba dobrze bo na powierzchni tworzy się cieniutki korzuch, który przykleja się do woblera przy mieszaniu się rozpuszcza. Do rozdzielania warstw może się nadać, lekkie przetarcie wilgotna szmatka po 3 dniach go rozpuszcza. Do nakładania na powierzchnię nie polecam, chyba , że po 14 dniach już będzie totalnie nie do ruszenia ale tego jeszcze nie sprawdzałem.
Tak wyglądało przejście, i wpuściłem trochę bombli powietrza.
Załączony plik  IMG_20211203_103133_copy_1727x2302.jpg   50,16 KB   7 Ilość pobrań
A tak wyglądają po pierwszym pomalowaniu aero ( lokowanie produktu polecam farby od Bolen30)
Załączony plik  IMG_20211203_113229_copy_1956x2608.jpg   28,11 KB   7 Ilość pobrań

Załączone pliki


  • Hesher lubi to

#410 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 04 grudzień 2021 - 16:19

Widzę, że też nie lubisz rękawiczek do malowania. Prawidłowo, w gumie to nie to samo

#411 OFFLINE   Likho

Likho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 04 grudzień 2021 - 17:16

Nie ma tego czucia 🤣, do żywicy też nie lubiłem ale musiałem się przełamać bo zostałby same kości. No i nie ma czasu na zakładanie lateksu.

#412 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 08 styczeń 2022 - 16:07

Używa kto drewnochronu? To samo to jest co domalux?
Bo widzę że już nie można kupić domaluxa.

#413 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4352 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 08 styczeń 2022 - 18:29

Używałem i będę pewnie jutro lub po niedzieli znowu używał. Chyba to samo co stary Domalux. Różnic nie zauważyłem.
  • seba666 lubi to

#414 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 26 luty 2022 - 18:01

Witam panów

 

może tutaj znajdę odpowiedź, dawno nie lakierowałem i mój stary hartzlak nie zasechł ale strasznie zbrązowiał a potrzbuję polakierować ok 15 wobków pomalowanych lakierami do paznokci ;) no i sprawa jest taka że tego harzlaka u mnie nigdzie już nie ma i nie mogę nic znaleźć, co byście polecili żeby się nie pogryzło z lakierami do paznokci. Akrylowy się gryzie...



#415 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 26 luty 2022 - 18:22

Drewnochron (ex-Domalux Classic Silver)

#416 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 26 luty 2022 - 18:22

Chociaż to dziwne, że akrylowy gryzie cokolwiek.

#417 OFFLINE   Sąsiad

Sąsiad

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 26 luty 2022 - 18:27

Skoro się gryzie to raczej to nie jest lakier akrylowy. A może lakiery do paznokci były żelowe lub tym podobne zamiast tradycyjnych śmierdziuchow.

Użytkownik Sąsiad edytował ten post 26 luty 2022 - 18:30


#418 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 26 luty 2022 - 18:29

Może alkidowo-uretanowy masz albo alkidowy. Jak kolega wyżej napisał akryl nie ma tendencji do reakcji na suchym podłożu bo nie jest agresywny. No chyba, że chciałeś szybko polakierować i nie dałeś lakierom do paznokci doschnąć.

#419 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 26 luty 2022 - 18:36

lakierowałem jednego wobka po 24h i go zgryzło...ten domalux trochę drogi u mnie w leroyu widzę 58zł za litr...na 15 wobków trochę duży koszt. Chyba taniej wyjdzie lakier do paznokci przeźroczysty po 6zł/szt i polakieruję może kilka po kilka razy tylko nie wiem jak z jego wytrzymałością...



#420 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 26 luty 2022 - 18:57

Możesz jeszcze spróbować nitro, np. Vidaron. Kosztuje grosze taka puszka ze 150-200 ml ale nie dam Ci gwarancji, że się nie pożre. Jest jeszcze Hartzlack w małych puszkach, musisz grzebnąć w sklepach z lakierami bo w liroju na pewno nie ma. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych