Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Hartzlack super strong VS Domalux classic silver


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
504 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 03 maj 2022 - 19:54

Jak znajdę jakaś nazwę lub coś co mnie naprowadzi to kumpel kupi mi w Szwecji w czerwcu.

#462 OFFLINE   Julas

Julas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Juliusz
  • Nazwisko:Staszewski

Napisano 03 maj 2022 - 19:55

https://www.nordictr...t-500-gr-blank/

#463 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6203 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 04 maj 2022 - 11:21

Panowie, zanim zaczniecie podtruwać się agresywną chemią informuję, że Hartzlack jest w Castoramie. Godzinę temu stałem się jego szczęśliwym posiadaczem.
  • trout master lubi to

#464 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 04 maj 2022 - 17:13

Panowie, zanim zaczniecie podtruwać się agresywną chemią informuję, że Hartzlack jest w Castoramie. Godzinę temu stałem się jego szczęśliwym posiadaczem.

. Oj tam…smrodki z poliuretanow tez nie naleza do zdrowych,ja teraz mam z 70 wobkow do wykonczenia i jade na Drewnochonie Extra Hard i za przyjemnie nie jest.

Załączony plik  3B9CFE1F-9F49-48F7-A0CD-9EB2C1B07846.jpeg   73,82 KB   8 Ilość pobrań

Połowa juz za mna.



#465 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 04 maj 2022 - 17:59

Panowie, zanim zaczniecie podtruwać się agresywną chemią informuję, że Hartzlack jest w Castoramie. Godzinę temu stałem się jego szczęśliwym posiadaczem.


A pytałem parę dni temu czym lakierujesz 😀
To bym Ci kupił. Jest u mnie w sklepach lokalnych, jest w Bricoman. Chyba na razie go nie brakuje.

#466 OFFLINE   andego

andego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 03 październik 2022 - 12:31

Mam problem ze swoim lakierem Hartzlack Super Strong. Od jakiegoś czasu pojawia mi się dużo pęcherzyków powietrza na woblerach. O ile na początku wszystko było w porządku z lakierowaniem tak po przelaniu go do innego słoika zmiany temperatury otoczenia zgęstniał mi i pojawiła się galaretka na powierzchni którą usunąłem. Dolałem trochę świeżego do tego troszeczkę rozpuszczalnika Dragon do wyrobów poliuretanowych i wymieszałem. Trochę się poprawiło jednak dalej są te pęcherzyki. Miał ktoś doświadczenia z czymś takim i czy jest jakiś sposób na to żeby jeszcze taki lakier w miarę podratować? Mam i używam go 2 miesiące.



#467 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3935 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 03 październik 2022 - 14:36

Ale pęcherzyki są w lakierze czy wychodzą dopiero na woblerach?

#468 OFFLINE   andego

andego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 03 październik 2022 - 14:52

Robią się w lakierze po zanurzeniu pierwszego woblera i skapaniu resztek do słoika. Tak samo są widoczne na dole korpusu woblerów.



#469 OFFLINE   mikrobajt

mikrobajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kazimierz

Napisano 03 październik 2022 - 15:08

Lakier powoli się zestarzał a po takim mieszaniu może jeszcze pobędzie . Ale to już czas na wymianę na świeży lakier. Nie warto mieszać ,rozcieńczać lepiej wymienić na świeży .


  • G_rzegorz i md30 lubią to

#470 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 344 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 03 październik 2022 - 15:09

Pęcherzyki w lakierze są zawsze, gdy jest on świeży jest na tyle rzadki, że bezproblemowo spływają po woblerze. Raz otwarty lakier czy też przelany do słoika zaczyna żelować jego czas użytkowania jest dość krótki, na nie wiele pomagają takie sposoby jak dolewanie świeżego czy też rozpuszczalnika. Najlepiej do każdej serii lakierowania stosować świeży lakier.



#471 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3935 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 03 październik 2022 - 16:21

Spróbuj jeszcze bardziej rozcieńczyć, woblera zanurzaj bardzo wolno i nie zbieraj resztek skapujących z woblera do słoika.

#472 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 03 październik 2022 - 16:52

...nie zbieraj resztek skapujących z woblera do słoika.


Dokładnie. Już kiedyś o tym pisałem.
Raz, że skapuje, tworzą się wtedy bąbelki, a dwa, jest dłużej wystawiony na dostęp powietrza i szybciej się starzeje (zastyga).
Lakierowanie trwa 2 sekundy, szybkie zanurzenie, i od razu odwieszamy. W ten sposób jestem w stanie wykorzystać cały lakier. Stoi w słoiku przez miesiąc, dwa i nic się z nim nie dzieje.
  • G_rzegorz i cyprys19 lubią to

#473 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6203 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 03 październik 2022 - 19:41

Nasz Stary Mistrz, Janusz Sikora pisał i miał rację: zanurzamy pewnym ruchem, wyciągamy bardzo powoli. Nauczyłem tego mojego najlepszego współpracownika, monją Mamę, nikt tak nie wylakierował wobbków jak ona. Jak mówiłem Januszowi, że mi się żali, że 70ty ma jakieś bąbelki to legenda naszego LB zbierała szczękę z podłogi. Ale wiecie, ona i meble renowuje, tak dla hecy choć wychodzą jak za grubych kilka koła/szt.
  • Piotrek Milupa, eRKa i lenny lubią to

#474 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 październik 2022 - 20:26

Każdy kto robi małe serie będzie miał problemy z HL, miałem i ja... Zwyczajnie lakiery poliuretanowe jednoskładnikowe nie sprawdzą się u kogoś kto ma niewielką moc produkcyjną ;) lub jak ja, zwyczajnie musi choć nie lubi ich robić. Sam rozwiązałem problem zmieniając produkt j.w na klej UV. Szybko, bez marnowania, smrodu, czekania itp. nakładam, suszę kilka sekund latarką i jadę łowić. Polecam.
  • G_rzegorz lubi to

#475 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6203 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 03 październik 2022 - 21:05

Wiesz Kubuś mam i ja bo nie leży teraz setka do lakierowania ale kupiłem otwieracz do puszek, pomaga. Chyba. Z tego co słyszałem w sklepie z lakierami, Poli się kończy, będzie eko

#476 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 październik 2022 - 06:14

Każdy kto robi małe serie będzie miał problemy z HL, miałem i ja... Zwyczajnie lakiery poliuretanowe jednoskładnikowe nie sprawdzą się u kogoś kto ma niewielką moc produkcyjną ;) lub jak ja, zwyczajnie musi choć nie lubi ich robić. Sam rozwiązałem problem zmieniając produkt j.w na klej UV. Szybko, bez marnowania, smrodu, czekania itp. nakładam, suszę kilka sekund latarką i jadę łowić. Polecam.


Hej, podeślesz link, lub nazwę tego kleju UV? Taka lampa jak do lakierów hybrydowych do paznokci będzie ok do jego utwardzania? Pytam, bo żona ma😁

#477 OFFLINE   aleksander54

aleksander54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWROCŁAW

Napisano 25 październik 2022 - 02:54

Mam problem ze swoim lakierem Hartzlack Super Strong. Od jakiegoś czasu pojawia mi się dużo pęcherzyków powietrza na woblerach. O ile na początku wszystko było w porządku z lakierowaniem tak po przelaniu go do innego słoika zmiany temperatury otoczenia zgęstniał mi i pojawiła się galaretka na powierzchni którą usunąłem. Dolałem trochę świeżego do tego troszeczkę rozpuszczalnika Dragon do wyrobów poliuretanowych i wymieszałem. Trochę się poprawiło jednak dalej są te pęcherzyki. Miał ktoś doświadczenia z czymś takim i czy jest jakiś sposób na to żeby jeszcze taki lakier w miarę podratować? Mam i używam go 2 miesiące.

Jak Ci Hartzlack czy inny poliuretan na rozpuszczalniku organicznym robi takie sztuczki to znak, że najwyższy czas go wypieprzyć. Przepraszam, utylizować :) Ten Twój do tej pory pewnie już spolimeryzował w puszce i bez moich rad go wywaliłeś. Te lakiery już tak mają. Można deko wydłużyć im żywot malując za jednym razem duże partie woblerów, a nie codziennie po jednym czy dwa. Tak, by jak najrzadziej otwierać puszkę. Albo odlać trochę na bieżącą produkcję do jakiegoś pojemniczka o niewielkiej średnicy ale na tyle wysokiego, by swobodnie zanurzyć woblerka (jak do szklanego, to schowaj przed światłem). A reszta niech czeka w spokoju. A jak nie potrzebujesz, by woblery miały super hiper twardą powierzchnię, to maluj poliuretanem na wodzie, np. Altaxem. Nie polimeryzują w opakowaniu, a jak deko wyschnie, to zawsze go można wodą rozcieńczyć.



#478 OFFLINE   Zybi81

Zybi81

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Z

Napisano 25 październik 2022 - 12:24

Po lakierowaniu gdy woblery znajdują sie przy źródle ciepła lub w mocno nagrzanym pomieszczeniu możesz mieć takie objawy.

#479 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 26 październik 2022 - 15:51

Chwilę człowieka nie było na rynku woblerorobów a tu takie zmiany 😳 Gdzie jest mój Domalux????
Tego drewnochrona czy cos innego poliuretanowego idzie jeszcze dostać, czy tylko hartzlack?

#480 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6203 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 27 październik 2022 - 07:15

Chyba już tylko Harcerz został i w Castoramie jedynie.
  • Artech lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych