Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Hartzlack super strong VS Domalux classic silver


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
504 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Napisano 20 maj 2015 - 09:27

2-4 warstwy poliuretanu... ja daję 7 i zastanawiam się czy to nie za mało.
Domalux niestety żółknie na woblerach dość szybko. Czy z hartzlackiem jest podobnie?

To zapewne prawda że przy 7 warstwach będzie lepiej wyglądał (dla ludzkiego oka) i że będzie się dłużej trzymał. Tylko z doświadczenia wiem że jest kolosalna różnica w pracy woblera między 2, a 7 warstwami ;) Wg mnie wobler staje się trochę "tępy" i już ciężko uzyskać pracę na wzór mojego "widzimisie" ;)
...Z tym że każdy ma swoje "widzimisie" :)


  • Santiago lubi to

#82 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 21 maj 2015 - 06:25

Widzisz, ja ze swojego doświadczenia wiem, że 2 warstwy poliuretanu to tyle co nic i wobler nie przetrwa 2 miesięcy. A co do pracy to trzeba tak robić woblera aby dobrą i odpowiadącą nam pracę miał po 7 czy nawet 10 warstwach.
  • woblery z Bielska lubi to

#83 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Napisano 21 maj 2015 - 06:47

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Zapewniam Ciebie, że nie da rady zrobić 1,5-2cm pyłka, który będzie miał dobre wyważenie i posiadał pożądaną przeze mnie pracę przy 10 warstwach. Czym mniej tym lepiej ;) Sprawdziłem eksperymentalnie, czyli robiąc serię i dając różną ilość warstw hartzlacka. Jeszcze raz podkreślam- to nie to ;)



#84 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 21 maj 2015 - 06:54

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Zapewniam Ciebie, że nie da rady zrobić 1,5-2cm pyłka, który będzie miał dobre wyważenie i posiadał pożądaną przeze mnie pracę przy 10 warstwach. Czym mniej tym lepiej ;) Sprawdziłem eksperymentalnie, czyli robiąc serię i dając różną ilość warstw hartzlacka. Jeszcze raz podkreślam- to nie to ;)

 

W pełni się z tym zgadzam...swoje maluchy około 2cm zawsze pokrywam 2-3 warstwami domaluxa i w zupełności to wystarcza:-)



#85 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 21 maj 2015 - 08:06

1-1,5 cm woblerów nie robię,kiedyś zrobiłem sobie coś koło 2 cm (masakra jakaś) ale 5 warstw i tak miał.
Wg mnie przy tak cienkiej warstwie lakieru woblery mogą uszkodzić się od kotwiczek innych przynęt w pudełku.

#86 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Napisano 21 maj 2015 - 08:57

Wiesz, można zrobić wobka 15mm i dać mu 15 warstw....i będzie pracował. Ale nie tak jak chce. A uszkodzić się mogą, ojj mogą, ale po to jest capon. Ja nigdy nie będę przedkładał wartości użytkowych nad piękno... a nawet nad wytrzymałość powłoki. Wychodzę z założenia że wobler to narzędzie, a narzędzia po jakimś czasie się gubią lub psują ;)

Ps. Czesto swoich wobków w ogóle nie lakieruje :) szczególnie tych robionych na szybko do warunków "specjalnych"

 


Użytkownik Kondziu edytował ten post 21 maj 2015 - 08:57


#87 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 21 maj 2015 - 12:19

Wiesz, można zrobić wobka 15mm i dać mu 15 warstw....i będzie pracował. Ale nie tak jak chce.(...)
 

Przesadzasz. 15 warstw w woblerze 15 mm, to jak dać 2,5 litrowy silnik do kosiarki ogrodowej. Można, ale po co? Przy "normalnym" woblerze długości 5-7 cm, dziesięć warstw lakieru już przesadą nie jest. Ba, moim zdaniem, trud włożony w przygotowanie woblera i właściwe jego pomalowanie, wręcz nakazuje, by odpowiednio go zabezpieczyć. Można oczywiście robić "chwilówki", przeznaczone do szybkiego zwodowania, a następnie urwania na zaczepie. 

Można.

Ale po co?

 

PS.

 

To zapewne prawda że przy 7 warstwach będzie lepiej wyglądał (dla ludzkiego oka) i że będzie się dłużej trzymał. Tylko z doświadczenia wiem że jest kolosalna różnica w pracy woblera między 2, a 7 warstwami ;) Wg mnie wobler staje się trochę "tępy" i już ciężko uzyskać pracę na wzór mojego "widzimisie" ;)
...Z tym że każdy ma swoje "widzimisie" :)

Wygląd to jedno, trwałość to drugie. Lekceważąc wygląd, często lekceważy się i tą drugą stronę medalu.

Całe szczęście, że nie sugerowali się tym tacy twórcy woblerów, jak Piotr Mołdoch (słynne "Shreki"), Leszek Dylewski, czy choćby Janusz Wideł. Wielu innych przemilczę. Pokrywają swoje woblery wieloma (często "nastoma") warstwami lakieru, lub kilkoma warstwami żywicy. Ich woblery nie są "tępe" i potrafią zrobić je według swojego "widzimisię". Więc może warto się trochę bardziej postarać?


  • Artech i Kondziu lubią to

#88 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Napisano 21 maj 2015 - 13:26

Mowie o 2 warstwach w kontekście wobkow 15-25mm w tym temacie zdania nie zmienie. Mam takie woblery w pudelku. Lowia i siedza w nim przeszlo 2 lata i nie ma żadnych odpryskow, nie żólkną. Być może ma na to wplyw ze nie pcham na sile nie wiadomo ile woblerow do jednej przegrodki. Czesto wręcz leżą samotnie. Do większych, takich jak moje ostatnie boleniowki, daje kolo 5 warstw. Wg mnie wystarczajaco ;) mozna wiecej, ale akurat ta konstrukcja nie wyjdzie z tego bez szwanku. Oczywiscie zgadzam sie ze w niektórych mozna i wiecej. O wiele latwiej w takim wypadku zniwelować wplyw wagi lakieru. Świetni rękodzielnicy których wspomniales zapewne to zrobili. Czy przy maluchach ma to racje bytu? No nie wiem... ;)

Myślę ze warto by bylo wydzielić ten wątek i nazwać go "Dywagacje nt. Ilości warstw lakieru", bo raczej temat odbiegl trochę od domaluxa czy tam hartzlacka ;)

Użytkownik Kondziu edytował ten post 21 maj 2015 - 13:29


#89 OFFLINE   Vrpona

Vrpona

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 21 maj 2015 - 18:25

Panowie gdzies tutaj wyczytalem ze mozna zapobiec grudkowaniu sie lakieru poliuretanowego. Mam domaluxa do parkietow no i po poltora miesiaca wyszly grudki. Moze mi ktos wytlumaczyc "sposob z gwozdziem" ?? Pozdrawiam Piotr

#90 OFFLINE   Stachu442

Stachu442

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaKrzyżanów
  • Imię:Kamil

Napisano 21 maj 2015 - 18:47

fshzw_dsci3749jpg_58d6d.jpgfshzw_dsci3750jpg_5d2ac.jpg


  • Vrpona lubi to

#91 OFFLINE   KubaWoblerek

KubaWoblerek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba
  • Nazwisko:Kolp

Napisano 21 maj 2015 - 18:59

Aha niezle, ja uzywam hartzlacka i jestem zadowolony. Powłoka jest mega twarda ale mam jeden problem niestety waży mi jeden srebrny spray :( ale to tylko jeden można przeżyć a macie jakies sposoby aby lakier nie wazyl sprayow ???

#92 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Napisano 21 maj 2015 - 20:31

Zmienić spray, bądź pobawić sie w chemika i dobrać powloke podkladowa miedzy spray a lakier ktora nie będzie raegowala ;) ale myślę ze to jest w sferach "tajnych patentów" bo za dużo z tym zachodu żeby pozniej wszystkim to sprzedac ;D Próbuj!!

#93 OFFLINE   Vrpona

Vrpona

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 21 maj 2015 - 20:46

fshzw_dsci3749jpg_58d6d.jpgfshzw_dsci3750jpg_5d2ac.jpg

 

 

Rozumiem teraz :) Czyli wkręcam wkręta z taką gumową uszczeleczką (jak do blachodachówki) i przelewam sobie tyle ile potrzebuje do jakiegoś pojemniczka, zakręcam i odstawiam. Gwarantowane że nie porobią się grudki ?? Pozdrawiam ! i Dzięki jeszcze raz za szybką odpowiedź.

 



#94 OFFLINE   Stachu442

Stachu442

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaKrzyżanów
  • Imię:Kamil

Napisano 21 maj 2015 - 20:57

Tak jak piszesz.

Potrzebną ilość przelewasz do słoika [przez otwór zrobiony wkrętem].

Od momentu używania tego prostego patentu wykorzystuję całość lakieru :)



#95 OFFLINE   Vrpona

Vrpona

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 21 maj 2015 - 21:30

W takim razie jutro jade po nowy domalux. Ten moj po poltora miesiaca juz babelkuje oraz grudkuje przy krawedziach naczynia. Mam go polowE jeszcze. Ale nie ryzykuje zanurzania bo woblery szlag trafi. Pozdrawiam i dziekuje.Piotr.

#96 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 22 maj 2015 - 09:20

Teraz wykorzystuje ten patent z gwoździem i nic się z nim nie dzieje :D 

 

Aha niezle, ja uzywam hartzlacka i jestem zadowolony. Powłoka jest mega twarda ale mam jeden problem niestety waży mi jeden srebrny spray :( ale to tylko jeden można przeżyć a macie jakies sposoby aby lakier nie wazyl sprayow ???

Kup sobie motipa i nie będziesz mieć tego problemu ;)



#97 OFFLINE   cyborg

cyborg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • Lokalizacjaszczepanów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Cyburt

Napisano 30 sierpień 2015 - 02:25

Witam panowie mam pytanko jakim rozcienczalnikiem mogę rozcieńczyć kapon bo już mi trochę stoi i jest gęsty



#98 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 30 sierpień 2015 - 06:29

Witam panowie mam pytanko jakim rozcienczalnikiem mogę rozcieńczyć kapon bo już mi trochę stoi i jest gęsty

A po co używasz kaponu?



#99 OFFLINE   Atomek10

Atomek10

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 30 sierpień 2015 - 09:29

Witam panowie mam pytanko jakim rozcienczalnikiem mogę rozcieńczyć kapon bo już mi trochę stoi i jest gęsty

Rozcieńczalnik nitro RC-01 a ostatecznie Aceton.



#100 OFFLINE   Atomek10

Atomek10

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 30 sierpień 2015 - 09:31

Aha niezle, ja uzywam hartzlacka i jestem zadowolony. Powłoka jest mega twarda ale mam jeden problem niestety waży mi jeden srebrny spray :( ale to tylko jeden można przeżyć a macie jakies sposoby aby lakier nie wazyl sprayow ???

Po srebrnym sprayu 2 warstwy bezbarwnego akrylu i powinno być dobrze.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych