Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2915 odpowiedzi w tym temacie

#2101 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 10 czerwiec 2019 - 19:20

No,- o pierwszych wrazeniach mozna juz cos skrobnac:

 

Najpierw unboxing:

Waga i wywazenie kija robi na mnie dobre wrazenie,- 139g i wywazenie przy 30 cm dolniku (odleglosc od stopki kolowrotka do konca dolnika) i kolowrotku Shimano Exence C3000MHG dokladnie w "dolku" foregripu, tak jak to zaplanowalem ("0" dowazenia w "dupce")

Wykonanie jak zwykle stranne i czyste, szkoda ze blank jest krzywy w szczycie. Szczytowka odbiega na ostatnich 10cm ok 2-3mm w prawo co ozanacza ze jako blank musiala wygladac jak chinskie osiem skoro Bartek tego nie umial zgubic  :lol: . To mnie jednak nie martwi bo takie rzeczy nie maja wiekszego wplywu na uzytkowe wlasnosci a wiekszosc szklakow takze to miala.

 

Nad woda:

Ostatnie dni to ciagla chustawka cisnienia, pogoda zmienia sie dosc gwaltownie, przechodza burze i zlewy, wieje jakby sie kto powiesil, wiec o ryby bedzie trudno....

A bez ryb to nie ma co pisac...

Takie mysli dominuja moja glowe juz od piatku, tym bardzie ze namierzone w dzien dziecka z mlodym duze sandacze nie biora, co wiem od kumpli ktorym dalem namiar...

Wczoraj dzwoni kumpel i wyciaga mnie nad wode, jade ale tylko pod warunkiem ze on bedzie lowil weglem  ;) :lol:

On nie ma bran, ja mam dwa, pierwsze na gume ale w trakcie krotkiego  holu maluszek spada, niezly poczatek mysle,- cos slabe to szklo B) ale drugie branie na wobler wyjasnia sprawe. Taki sam maluszek jest zakolczykowany na zewnatrz za policzek, zadna kotwiczka nie tkwi w pysku,- czyli jak to ze szklem gdy nie biora.

Na tym koczy sie dzien i z takim 50 na 50 nastrojem jade do domu.

Dzis parno, przedburzowo, do tego cisza swiateczna sprawia taka swoista nuklearna atmosfere, dzwonie po kumpla "jedziemy pod tym samym warunkiem?"  ;)

Dzis jest 4:0 dla Lexi. ;) ufff,- jest szklo - jest moc ....

 

Widac pierwsze podobienstwa do szklanych konstrukcji:

- wjazd w zaczep czuc dokladnie tak jak na szkle co ozacza duzo latwiejsze uwolnienie z zaczepu

- wszystkie ryby sa wyraznie przebite mimo bardzo delikatnych bran, ktore kolega na weglu czuje i owszem, ale tak jak czuje sie kontakt z malym patyczkiem - zaciac sie nie da,- a obaj od lat zacinamy z ruchu linki, wiec trudno mowic o jakimkolwiek spoznieniu ;)

- pierwszy moment holu jest calkowitym zaskoczeniem dla ryby i daje sie ja blyskawicznie odciagnac od zaczepow i kamieni.

- szklana szczytowka "amortyzuje" wiatr co powoduje ze zaciecia mimo silnego wiatru i slabych bran sa skuteczne

 

Widac takze i roznice w stosunku do analogicznych szklakow:

- nie mozna powiedzec ze wedka jest "samonaladowana" juz po powieszeniu przynenty 

- wedka dzala jak doskonale skomponowana szklana wklejka,- czuc wyraznie  niejednorodnosc materialu, szczegolnie w trakcie rzucania, w trakcie prowadzenia mniej.

- Lexi wyraznie lepiej w sensie dalej rzuca woblerami, rzuty sa celne.

- hol, szczeglnie wiekszej ryby (sandacze +-70cm) pokazuje niezbyt kolowe ale modelowo progresywne ugiecie blanku, dolnik pracuje wysmienicie.

 

Lowilem woblerami od 4 do 9cm bardzo komfortowo przy czym 4cm pekaty DR kladl juz w silnym nurcie szklana koncowke mocno, choc mam wrazenie ze dalo by sie jeszcze zaciac.

Woblery typu minow (Widly) zarowno rzutowo jak i w prowadzeniu pelny komfort. Boleniowe 4-6cm expresy  bez najmniejszego probemu.

Guma to prawdziwy zywiol tej konstrukcji, Kaitechy od 2" -5" i od 2 glowki do 20g bez zastrzezen. Na najmniejszych przy twardym dnie od 3g czuc kazde stukniecie o dno. Przy srednich gumach ok 7-8cm juz do tego jest potrzebne 6g. Od 8g czuc opad nawet na mule :lol: .

Kij idealny do lowienia na szerokie gumy w dryfie (tak padly dzisiejsze sandacze)

 

cdn...

 

PS

Chetnie bym przecztal cos od innych uzytkownikow  ;)

Mysle ze i Krzyskowi, ktoremu wszyscy jak sadze dobrze zyczymy nasze uwagi znad wody takze moga w jakis sposob byc pomocne...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 10 czerwiec 2019 - 19:32


#2102 OFFLINE   Luciano79

Luciano79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Lucjan
  • Nazwisko:R

Napisano 10 czerwiec 2019 - 19:39

Super opis blanku! Ja też ten model będę miał za tydzień.

#2103 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 10 czerwiec 2019 - 20:52

To napisz moze jak sie sprawi Lexi u Ciebie.

Obejrzalem filmy Krzyska @cristovo i mam takie wrazenie (moze mylne  :rolleyes:) ze Krzyska blank pracuje troszke inaczej pod przynenta niz ten, ktory ja mam.

Bardzo prawdopodobne jest tez  to iz ta innosc wynika  ze "skrutu" z kamerki. 

Nasze wedki sa takze inaczej uzbrojone (inne koncepcje) choc przez tego samego Rodbuildera.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 10 czerwiec 2019 - 20:53

  • causative lubi to

#2104 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 03 lipiec 2019 - 20:34

Byc moze to przypadek, zobaczymy czy sytuacja ta bedzie sie powtarzala.

Przyszedl jednak taki dzien gdy i brania na Lexi byly niesmiale i niemozliwe do zaciecia, snulem rozne hipotezy: moze to male sandaczyki, moze jazie itd...

Siegnalem po pelne szklo i brania byly tak samo slabo wyczuwalne ale ryby wisialy.  Nie byly to male sandacze ale takze nie jakies tam "profesory" ot takie sredniaki +-70cm.

Bede bacznie obserwowal czy ta sytuacja bedzie sie powtarzala.

Szkoda troche ze sam bebnie w klawiature i nikt z posiadaczy nano-flexu ( a jest ich kilku na forum) nie napisze czegos od siebie...

Pewnie ze takowego obowiazku nie ma, a moje oczekiwanie wynika z przekonania, ze forum z zalozenia jest miejscem wymiany pogladow.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 03 lipiec 2019 - 20:35


#2105 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 03 lipiec 2019 - 20:47

Arku nie piszą bo na wodach PZW ciężko o brania ryb ;) 



#2106 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 07 lipiec 2019 - 07:21

Arku nie piszą bo na wodach PZW ciężko o brania ryb ;)

To jest smutna prawda.Obecnie testuję travelka MC i problem z okoniami 15cm, co dopiero z sandaczami czy innymi drapieżnikami.W kraju ryby mają wakacje.


  • Michał. lubi to

#2107 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 11 lipiec 2019 - 04:27

Jaki przedział gramatur ogarną blanki SKXF707-1N, SKXF707-2N z Kaitechami 3-3,5cala?

#2108 OFFLINE   causative

causative

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaLUBLIN
  • Imię:Marek

Napisano 11 lipiec 2019 - 08:16

Rheinangler

Dzięki za informację o kiju. Również dołączam się do prośby innych posiadaczy tego blanku o swoje spostrzeżenia...



#2109 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 18 lipiec 2019 - 07:54

Jak co roku w lipcu przychodzi na Renie taki moment, ze sandacze jakby wyparowaly, jakby sobie po prostu zrobily urlop od bran i nawet od pokazywania ze zeruja. Dlatego po ostatniej rozmowie ze Zbyszkiem postanowilem polowic Lexi z zylka. W koncu w zimie i tak lowie sandacze zylka, no to zrobie sobie taka pra-premiere, zeby sprawdic czy wszystko dziala.

Jednak w ostaniej chwili przed wyjazdem zauwazylem latajace mrowki (nic nie wzialem ;) ) w moim ogrodzie i zmienilem plany i pojechalem na rafe pogadac z jaziami zabierajac ze soba male 2cm czarne woblerki, ktorych nienawidze,- bo,- bo sa za male :lol: . Zgodnie z przewidywaniami "moje" jazie i turbo-jazie zbieraly mrowy, nie jak szalone, ale dostojnie jakby byly jakimis wielorybami przewalajacymi sie wsrod lawic krylu. Na cale szczescie nie chcialy brac na te "male czarne" i braly na "normalne" dla tutejszych jazi 6cm Widly (model Renska 6-ka).

Co wazne dla opisu wedki, brania turbo-jazi sa jakby odziedziczone po mieszance z boleniem wiec jest,- lup i siedzi, ale brania niezmieszanych jazi sa godne opisania tutaj.

Wygladalo to jak brania brzan, kiedy biora geba a nie dupa,- czyli wygiecie sie szczytowki i ... hol, bez koniecznosci zacinania. Mialem takie wrazenie ze tradycyjny obrot jazia bo zebraniu przynety do ktorej musi sie podniesc powodowal to przygiecie szczytowki a ze jak sadze (hipoteza) szklana szczytowka i zylka poddaly sie na tyle, ze ryba nie poczula jakiejsc nienaturalnosci to i odbywalo sie to wszystko wolno bez jakiejkolwiek nerwowosci i co najwaziejsze bez spiec, bo gdy wygiecie szczytowki siegalo poczatku grafity ryba wyczuwala to wyraznie, ze juz wisiala i wtedy zaczynal sie prawdziwy jaziowy rock&roll :D

Zaden ze zlowionych jazi nie przekroczyl 60cm wiec i wedka sie specjalnie nie napracowala, a przypadkowe boleniki jakie polowilem pomiedzy jaziami tez nie bardzo zmusily Lexi do pracy o ktorej warto by tu wspomniec, za to ciszyl fakt ze sa i ze z roku na rok ich przybywa  :)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 18 lipiec 2019 - 08:01


#2110 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 21 lipiec 2019 - 15:40

Jaki przedział gramatur ogarną blanki SKXF707-1N, SKXF707-2N z Kaitechami 3-3,5cala?



#2111 OFFLINE   lefrajt

lefrajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Artur

Napisano 22 lipiec 2019 - 12:24

 

Jaki przedział gramatur ogarną blanki SKXF707-1N, SKXF707-2N z Kaitechami 3-3,5cala?

 

Mam wędkę na blanku SKXF 707-2N i wg mnie daje największy komfort dla główek od 5 do 10 g (z kajtkiem 3-4"). Rzuca jako tako od powiedzmy 2,5g+ 2", a kończy się na około 12g+4" - rzuca jeszcze spokojnie, ale podbicia są już z lekkim klęknięciem (zwłaszcza na większych głębokościach, gdzie jest sporo zanurzonej linki). Wędka jest w moim odczuciu bardzo uniwersalna: szybka, czuła i dynamiczna. Można spokojnie zaciąć sandacza (u mnie najczęściej na kajtki 4" i shad teezy 4" na haku 3/0), ale pod rybą świetnie, płynnie pracuje (nie ma gwałtownego przyrostu sztywności, jak w popularnych amerykańskich x-fastach, z którymi miałem do czynienia) - nie spadają mi z niej nawet małe okonki, dobrze też trzyma pstrągi. Nie łowiłem może wieloma topowymi konstrukcjami, ale ten blank to, w moim odczuciu, mistrzostwo.


  • Michał. lubi to

#2112 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 22 lipiec 2019 - 16:46

Ale 2N i 1N to dwa rozne kije

#2113 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 22 lipiec 2019 - 21:56

Panowie jest ktoś kto użytkuje skxf6611-2n i napisalby coś o tym blanku? Opisany jako 11lb 3-19gram.a jak to się ma do rzeczywistosci?

#2114 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 23 lipiec 2019 - 05:37

Panowie jest ktoś kto użytkuje skxf6611-2n i napisalby coś o tym blanku? Opisany jako 11lb 3-19gram.a jak to się ma do rzeczywistosci?

Popatrz na stronę Hubertusa, czy nie zbroił takiego blanku.



#2115 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 23 lipiec 2019 - 09:48

Panowie jest ktoś kto użytkuje skxf6611-2n i napisalby coś o tym blanku? Opisany jako 11lb 3-19gram.a jak to się ma do rzeczywistosci?

Jeżeli chodzi o górny c.w to ok. Daje rady mniej więcej tyle co w opisie, ale z dołu to te 3g można między bajki włożyć. W/g mnie komfort zaczyna się przy 6-7g minimum.



#2116 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 23 lipiec 2019 - 10:42

A góra tak na sztywno? Ja używam główek 10,12,15 na smuklych slim jimach,slick shadach foxa,czy longhornach dama,gumy smukłe lekkie plus minus 12cm,poradzi sobie?właśnie kraag miałby być pod casta

#2117 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 24 lipiec 2019 - 15:42

Nie łowiłem Kraagiem XF ale mam F w tych parametrach, opisany do 17 gr góra. Lowiłem ciężej a doł podobnie od 5-6 gr u mnie optymalnie.

#2118 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 24 lipiec 2019 - 19:00

Ciężej tzn? Mógłbyś rozwianc myśl? Wlanwi o górę mi chodzi:)

#2119 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 25 lipiec 2019 - 07:12

Łowiłem podobnie jak ty, klasyczna okrągła główka 10, 12 i 15 gr do tego 4 calowe gumy. Wcalr nie smukłe. Te 15 gr + guma należy uznać w moim kiju za max.
Edit:
Sprawdzilem w moich notatkach i wyglada to tak :15 gr + guma typu awaruna to jeszcze dawało rade bez problemu. Ale już 2 gr wiecej ołowiu i kucało. Na trojkatnych głowkach 15 gr podbijałem 5,6 calowe jaskółki. Jakie to były jaskółki nie wiem a gumy ktorymi lowiłem to awaruna i ratta do 4,5 cala.

Użytkownik OloPe edytował ten post 25 lipiec 2019 - 07:26


#2120 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 25 lipiec 2019 - 08:07

No to myślę że ten do 19gram 6"6" poradzi sobie z przynetami które ja używam "na lekko" ,dzięki wielkie! Takiej odp oczekiwałem





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych