Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2915 odpowiedzi w tym temacie

#2141 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 14 listopad 2019 - 17:49

Poszukuję opini użytkowników blanku SKXE7016-1N. Interesuje mnie ile gram bezpiecznie można nim rzucać. Ma ktos może fotki ugiec. Wszelakie info miło widziane.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Wyżej jest ugięcie 12 lb. Za jakiś czas mogę wrzucić coś na temat 20lb.

#2142 OFFLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów

Napisano 14 listopad 2019 - 18:51

Zrobione :)

dzięki Pablo

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
  • Adrian Tałocha lubi to

#2143 OFFLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów

Napisano 14 listopad 2019 - 18:52

Wyżej jest ugięcie 12 lb. Za jakiś czas mogę wrzucić coś na temat 20lb.

12 lb mam . szukam czegoś co ogarnie mi 30-50 gram

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Użytkownik mr.8legs edytował ten post 14 listopad 2019 - 18:57


#2144 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 16 listopad 2019 - 08:35

12 lb mam . szukam czegoś co ogarnie mi 30-50 gram

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

Ja w tym przedziale chciałbym zobaczyć jak radzi najkrótszy blaas slim 25lb przycięty zdecydowanie, bo do 2m



#2145 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 17 listopad 2019 - 17:38

Czy ma ktoś może z kolegów kij na Blanku kraag skxf 7611-2n bo potrzebuje podpytać o kilka rzeczy. Dziekuje pozdrawiam

#2146 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 22 listopad 2019 - 16:27

Ja mam skxf 6611-2n jak coś...11lb Parametry takie same, natomiast u mnie 1.98 długi

#2147 OFFLINE   sebik

sebik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Sebastian

Napisano 11 styczeń 2020 - 16:10

Cześć,
Przymierzam się do zakupu kija na blanku kraag. Jeszcze nie wiem czy zdecydować się na model do 18 czy do 28g.
Pytanie do użytkowników kijów budowanych na tych blankach o ich pracę, plusy, minusy i ogólną opinię zanim się zdecyduje na jej budowę.

Pozdrawiam,

#2148 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 11 styczeń 2020 - 18:04

Cześć,
Przymierzam się do zakupu kija na blanku kraag. Jeszcze nie wiem czy zdecydować się na model do 18 czy do 28g.
Pytanie do użytkowników kijów budowanych na tych blankach o ich pracę, plusy, minusy i ogólną opinię zanim się zdecyduje na jej budowę.

Pozdrawiam,

Napisz coś o Twoim stylu łowienia i określ rodzaj i gramaturę przynęt jakimi zamierzasz się posługiwać.



#2149 OFFLINE   sebik

sebik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Sebastian

Napisano 11 styczeń 2020 - 18:33

Mój styl to dotychczas w 95% były szczupaki. Najbliższy sezon chce jednak poświęć sandaczą i raczej będą to główki 7-20g + jakieś główki 4-6 cali. Do tego pewnie jakieś koguty 15-25g.
Jakaś blacha i wobler tez pewnie od czasu do czasu zawitają na końcu zestawu.
Głównie wody stojące ale na Odrę tez kilka razy się wyskoczy. Głębokość raczej nie będzie przekraczała 10m.
Będzie to monoblank albo 198 albo 213 cm w spinie.

Użytkownik sebik edytował ten post 11 styczeń 2020 - 18:42


#2150 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 11 styczeń 2020 - 18:50

20g główka plus guma 6 cali, to już trochę waży. Być może ten do 28g nie wystarczy. 



#2151 OFFLINE   sebik

sebik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Sebastian

Napisano 11 styczeń 2020 - 19:28

Z tego co czytałem wyżej to cw tych patykow jest podane raczej do samej główki, a guma to tylko dodatek. Guma 6 calowa będzie raczej rzadkością niż standardem. Najczęściej będzie to 15g + jakieś 10cm smukłej gumy.

#2152 OFFLINE   sebik

sebik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Sebastian

Napisano 11 styczeń 2020 - 19:32

W sumie tutaj zabrakło informacji, że chodzi o KRAAG ELITE NANO

#2153 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 11 styczeń 2020 - 19:39

Z tego co czytałem wyżej to cw tych patykow jest podane raczej do samej główki, a guma to tylko dodatek. Guma 6 calowa będzie raczej rzadkością niż standardem. Najczęściej będzie to 15g + jakieś 10cm smukłej gumy.

Jak guma dodatek, a co guma nie waży?  Jak piszesz 15g plus 10cm guma, to ten do 28g.

Przykład cannibal 10cm, a jego waga to 9g.



#2154 OFFLINE   sebik

sebik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Sebastian

Napisano 11 styczeń 2020 - 20:04

Gdyby chodziło o standardowe podejście do kija to oczywiście się z Tobą zgodzę, natomiast czytając posty od 2017 roku wyczytałem,ze te kije są niedoszacowane. Bardziej jak na wyborze cw zależy mi na opinii użytkowników tego blanku jak się sprawuje itp.
Pytanie czy taki posiadasz i możesz coś o nim opowiedzieć?

#2155 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 11 styczeń 2020 - 20:12

Nie posiadam. Pytałeś, czy wybrać ten do 18, czy do 28g, więć starałem się pomóc.



#2156 OFFLINE   sebik

sebik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Sebastian

Napisano 11 styczeń 2020 - 20:47

To może takie małe nieporozumienie ;)
W każdym razie dziękuję za chęci :)

#2157 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 11 styczeń 2020 - 21:00

Mój styl to dotychczas w 95% były szczupaki. Najbliższy sezon chce jednak poświęć sandaczą i raczej będą to główki 7-20g + jakieś główki 4-6 cali. Do tego pewnie jakieś koguty 15-25g.
Jakaś blacha i wobler tez pewnie od czasu do czasu zawitają na końcu zestawu.
Głównie wody stojące ale na Odrę tez kilka razy się wyskoczy. Głębokość raczej nie będzie przekraczała 10m.
Będzie to monoblank albo 198 albo 213 cm w spinie.


Mam Kraagi Elite Nano 14,18 i 28g. Nie każdy z modeli daje się przeciążyć. W praktyce im wyższy ciężar wyrzutów, tym margines szerszy. Ale zestaw - główka 15g plus guma 6”, to tylko 28g obsłuży.
Kije typowe do opadu. Łowienie nimi na blachy czy wobki, to z mojej perspektywy nieporozumienie. Za bardzo szczytowe.
Gdybym miał połączyć blachy, woblery i gumy, to znam lepszy typ. Tak samo gdybym miał połączyć łowienie szczupaka z sandaczem. Wypraktykowałem podczas ostatniego pobytu w Holandii, że najlepszym uniwersałem jest Suzuki RXXF 18lb opisany do 21g. Po kilku dniach zredukowałem ilość zabieranych na łódkę kijów do jednej sztuki. Właśnie Suzuki RXXF. Łowiłem skutecznie okonie, szczupaki i sandacze jedną wędką. Ilość łowionych ryb daje tę przewagę, że można dość szybko i celnie wyciągać wnioski. Patrząc przez pryzmat łowienia na naszych wodach nie byłoby to możliwe, gdyż nie znam w PL wody z okoniami 40+, szczupakami +/- 100cm i sandaczami 60-80+, które najzwyczajniej w świecie biorą w tych samych miejscówkach, na te same przynęty.
Podsumowując, zadaj sobie pytanie czy wolisz mocno ukierunkowany, swoją droga świetny kij, typu Kraag, czy szukasz czegoś bardziej uniwersalnego.
  • Werem i MarCinFin lubią to

#2158 OFFLINE   sebik

sebik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Sebastian

Napisano 11 styczeń 2020 - 21:11

Szczupakowe kije mam i raczej poszukuje czegoś typowo pod sandacza, z ewentualnym przylowem szczupaka. Może czasami na zawodach zamiast typowego sandaczowego zestawu zrobię szczupakowy w postaci 10g i 10cm cannibala ale to jak już będzie sporadyczne

#2159 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 12 styczeń 2020 - 09:18


Kije typowe do opadu. Łowienie nimi na blachy czy wobki, to z mojej perspektywy nieporozumienie. Za bardzo szczytowe


To faktycznie szczytowe kije super dzialajace przy lowieniu z opadu, ale na pewno nie jest nieporozumieniem łowienie nimi na blachy czy woblery. Ja swoim Kraagiem 11 lb łowiłem na wodach stojących i wirówkami 4/5 i smukłymi woblerami +/- 10 cm i nie czulem dyskomfortu. Nawet wybierajac blank z gory zakladalem obslugę takich przynęt w warunkach stojacej wody.
Fakt, ze w wiekszym nurcie i przy przynetach moxniej stawiających opór ta szczytowka może się zbyt duzo poddawać.

#2160 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 12 styczeń 2020 - 10:21

To faktycznie szczytowe kije super dzialajace przy lowieniu z opadu, ale na pewno nie jest nieporozumieniem łowienie nimi na blachy czy woblery. Ja swoim Kraagiem 11 lb łowiłem na wodach stojących i wirówkami 4/5 i smukłymi woblerami +/- 10 cm i nie czulem dyskomfortu. Nawet wybierajac blank z gory zakladalem obslugę takich przynęt w warunkach stojacej wody.
Fakt, ze w wiekszym nurcie i przy przynetach moxniej stawiających opór ta szczytowka może się zbyt duzo poddawać.


Mi się ryby odbijały od każdej innej przynęty niż guma. Stąd uznałem, że poza gumami nie ma sensu jego zastosowanie. Na RXXF nie było takich efektów.
Ale każdy łowi według własnego uznania. To tylko moja opinia. Pewne jest to, że osobiście preferuję kije z mięsistym ugięciem. Jedynie dla sandaczy robię wyjątek ;)





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych