Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2915 odpowiedzi w tym temacie

#2241 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 czerwiec 2020 - 23:22

Miał ktoś do czynienia z blankami 6 th element Diamond robionych właśnie przez Fishing Art ?
Macałem gotowe kijki na targach właśnie na stoisku BB CUSTOM RODS kosy nie ziemskie a jak cała reszta pod rybką może ktoś opiszę wrażenie bo patrząc na stronie Bartka parę Kijów już zbudował na tych blankach.

Pisz do Łukasza(Profil_Nieaktywny) ze Sparty, sporo tego ostatnio obrabia.


Użytkownik vako edytował ten post 12 czerwiec 2020 - 23:24


#2242 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 14 czerwiec 2020 - 09:26

Miał może ktoś z Was do czynienia z tymi blankami:
ULF764-2N
ULF806-2N
ULF8010-2N

Interesuje mnie ich realny zakres cw. Z pierwszych dwóch. Jeden miałby być pod okonie 2-4g + 3 kajtek. Trzeci blank pod kropki. Obsługiwać miałby wobki smukłe do 6,5cm, obrotówki nr. 2 i małe wahadła. I jak z czułością tych banków?

Na który padł wybór ULF czy ULXF ?

Jak kijek na pstrągi ?



#2243 OFFLINE   lefrajt

lefrajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Artur

Napisano 15 czerwiec 2020 - 10:20

Miał ktoś do czynienia z blankami 6 th element Diamond robionych właśnie przez Fishing Art ?
Macałem gotowe kijki na targach właśnie na stoisku BB CUSTOM RODS kosy nie ziemskie a jak cała reszta pod rybką może ktoś opiszę wrażenie bo patrząc na stronie Bartka parę Kijów już zbudował na tych blankach.

Właśnie dosycha mi lakier na Diamondzie 67ML2 - na sucho wędka kiler. Blank leciutki (33g), sprężysty, czuły i płynnie progresywnie się uginający. Dzisiaj wieczorem zaczynam testy w boju. Oby szybko parę ryb wyjął, żeby były wrażenia do opisywania. Napiszę reckę, jak zdobędę trochę więcej danych. 


  • Gadget lubi to

#2244 OFFLINE   dziurban

dziurban

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 15 czerwiec 2020 - 11:51

Właśnie dosycha mi lakier na Diamondzie 67ML2 - na sucho wędka kiler. Blank leciutki (33g), sprężysty, czuły i płynnie progresywnie się uginający. Dzisiaj wieczorem zaczynam testy w boju. Oby szybko parę ryb wyjął, żeby były wrażenia do opisywania. Napiszę reckę, jak zdobędę trochę więcej danych. 

 

A to nie to samo co NOCTIS NANO? Bo takie mam wrażenie że już widziałem te blanki w FA.


  • Friko i skalek-77 lubią to

#2245 OFFLINE   lefrajt

lefrajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Artur

Napisano 15 czerwiec 2020 - 21:42

A to nie to samo co NOCTIS NANO? Bo takie mam wrażenie że już widziałem te blanki w FA.

Nie byłem nigdy w FA, nie znam Noctis'ów. Te Diamondy są ponoć całkowicie nowymi konstrukcjami robionymi we współpracy z BB i robi to takie wrażenie. Jakimś wyjadaczem, co przerzucił milion blanków, nie jestem, więc połowię i dam porzucać kolegom, to jakiś obraz jakiś da. Byłem chwilę nad lokalną wodą. Diamond radzi sobie z rzucaniem i pokazywaniem tak, jak jest opisany, od powiedzmy 5g+ES4, do 18+ Shad Teez 12 cm (łowiłem na wodzie do 7 m i na długim dystansie i głębiej szczyt klęka przy podbiciu, ale bardzo szybko wybiera, nawet tego Westina. Jeden sandaczyk pstryknął, ale to o jakieś 100 brań za mało, żeby wyrobić sobie zdanie ;) Dno, jak twarde, dzwoni w ręce. Tyle na szybko :)



#2246 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 23 czerwiec 2020 - 08:58

Interesuje mnie model strikte sandaczowy z serii Noctis Nano a dokładnie SNT7317-2N (7'3" 8-17lb), ktoś już użytkuje, opisany prawidłowo, jak wrażenia ?



#2247 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 13 sierpień 2020 - 19:46

Czy mamy na sali użytkowników blanku vegter boron SS8315-2N ? Przymierzam się do tego modelu i chciałbym zasięgnąć opinii użytkowników  :)



#2248 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 13 sierpień 2020 - 20:22

Czy mamy na sali użytkowników blanku vegter boron SS8315-2N ? Przymierzam się do tego modelu i chciałbym zasięgnąć opinii użytkowników :)


Jak będziesz chciał to niedługo będę miał model 8320.

#2249 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 24 sierpień 2020 - 23:54

witam wszystkich,

szukam informacji na temat parametrów użytkowych blanku ULF694-1N (Ultralight Slim F Nano) - realny górny zakres cw i "faktyczna" moc blanku, ewentualnie ten ULXF694-1N... każda informacja będzie przydatna :)


Użytkownik Przemsol edytował ten post 24 sierpień 2020 - 23:57


#2250 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 25 sierpień 2020 - 13:15

Mam wędkę na blanku ULXF 664-1N jeśli masz pytania zapraszam na priv. Pozdrawiam Serdecznie



#2251 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1101 postów

Napisano 11 wrzesień 2020 - 20:26

Czy ktoś miał w ręce lub budował kij na blanku Hers II Nano SLR7625-2N 12-25lb 10-40g. Zastanawiam się nad tym blankiem pod sandacza z opadu, głęboka zaporówka główki 20-35gr plus 4 calowa guma. Zastanawiam się czy da radę, ponoć hersy są prawidłowo opisane

#2252 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 23 wrzesień 2020 - 20:39

Ma ktoś w okolicach Szczecina, pomacać "F"-kę  SLF8015-2N (244cm 6-28g 8-15lb) ?

Chętnie dojadę z butelką dobrej nalewki.



#2253 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 24 wrzesień 2020 - 20:37

Remik, na co to chcesz używać?

#2254 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 24 wrzesień 2020 - 21:53

Kij na łódkę, na ujściowej Odrze przeznaczony do połowu jesiennych boleni, szczupaków na przynęty twarde.

Szczupakowe wahadła i obroty,  i boleniowe cięższe wertykale ok.10cm/15-25g. Czasem trolling z ręki jakimś 12cm minnowemSDR.

...Sporadycznie, będzie używany do gum, przeważnie do popukania za sandaczem, główką od 10g/2"kopytko do 25g/3".
...Ogólnie "łódkowy bosman" od radzenia sobie z wieloma technikami. Niekoniecznie równie dobry we wszystkich,

ale żeby był super do blach.


Użytkownik Remicki edytował ten post 24 wrzesień 2020 - 22:02


#2255 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 27 wrzesień 2020 - 18:11

Remik, na co to chcesz używać?

Kuba, jestem tuż przed podjęciem decyzji o nabyciu tego blanku, więc jeśli masz jakieś spostrzeżenia,

albo uważasz że moje potrzeby gdzieś rozmijają się z charakterem blanku, proszę napisz.

Wiem że masz sporo doświadczenia z kijami od K.Zielińskiego, tym bardziej cenna jest Twoja opinia.



#2256 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 29 wrzesień 2020 - 15:01

Myślę, że będzie akurat
  • Remicki lubi to

#2257 OFFLINE   chocy

chocy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Lokalizacjalublin
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Sadowski

Napisano 03 październik 2020 - 09:52

Od wiosny jestem posiadaczem wędki na blanku Lexi SX8214-2N . 

Opisze moje krótkie doświadczenia z poszczególnymi rybami :

 

Szczupak: Do lekkiego szczupakowania kij świetny, ryby siadają przy delikatnym zacięciu, trzyma rybę bardzo pewnie, fajnie amortyzuje odjazdy. Szczupak 76 cm nie robi na nim żadnego wrażenia, hol szybki i pewny.

Sandacz : Wyciągnąłem na niego 4 sandacze, największy 64 cm. Całe życie łapałem sandacze na mocne i szybkie kije, ten patyk całkowicie mnie zaskoczył, po braniu ryby miałem wrażenie że moje zacięcie jest już dawno spóźnione a tu okazuje się że ryba jest pewnie zacięta i spokojnie mogłem ją wyholować . Były też  brania, których niestety nie zaciąłem.

Okonie : Tutaj kompletne zaskoczenie, okoni było sporo, ryby siadały na wędce zaraz po braniu. Dzięki delikatnej szczytówce wędka sprawia wrażenie mocnej okoniówki ale miałem kilka większych ryb 30+, które spadały podczas holu. I tu właśnie moje zaskoczenie, wydawało się, że patyk powinien bez problemu ogarnąć okonia ale mocny dół sprawia że ryby spadały ( pewnie kwestia regulacji hamulca ).

Pstrągi : . Wyciągnąłem na niego na Kwisie 4 sztuki takie 30+ ,ryby siadają na wędce bez zacinania, fajnie trzyma  i nie gubi ryb. Moim zdaniem będzie to fajna wędka na duże pstrągi. Przetestuję ją na Lubelskich wodach pstrągowych na wiosnę to będę mógł więcej coś powiedzieć o łapaniu pstrągów.

To wszystko z mojego krótkiego doświadczenia z tą wędką. Mam nadzieję, że mój krótki opis dla kogoś z was przydatny przy wyborze blanku. 


  • gulf, mario70 i S.N. lubią to

#2258 OFFLINE   speku3

speku3

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 06 październik 2020 - 00:50

Załączony plik  IMG_7082_Easy-Resize.com.jpg   42,38 KB   42 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7083_Easy-Resize.com.jpg   30,64 KB   42 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7084_Easy-Resize.com.jpg   43,75 KB   42 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7085_Easy-Resize.com.jpg   34,78 KB   45 Ilość pobrań

Miał być jeden patyk są dwa w cenie jednego  :lol:

Wielki szacunek dla pana Krzysztofa Zielińskiego za doskonałe podejście firmy do zamówień indywidualnych.

Mianowicie zamówiłem w pracowni Blas XF z boronem (okazuje się że boron na zamówienie można dołożyć do większości blanków w tej firmie jednak zwiększa on moc patyka ok 20% tak twierdzi pan Krzysztof). Miał być 37lb gdzieś w pracowni im się wkradł chochlik i zrobili kij do 35 gram  :angry:  Jedna rozmowa telefoniczna z panem Krzyśkiem i od razu powiedział że wykona jeszcze raz taki kij jaki zamówiłem a ten o mniejszej mocy mam w prezencie  ;) (bez żadnych dodatkowych kosztów pomimo mojej propozycji!  :rockon: )

Pozostaje dylemat czy kupować multik pod mniejsze przynęty czy go sprzedać  :unsure: do tej pory castem tak lekko nie łowiłem.

Drodzy koledzy proszę zobaczcie długość patyków to są prawdziwe katapulty  :lol:  (takie lubię) 

P.S pierwsze testy patyka 27-37lb 30-90gram są bardzo zadowalające najwięcej nim rzucałem 130 gr i myślę że to już jego górna granica dołem na razie 40 gr i wszystko elegancko czułem (boron robi swoje). Komfort rzutowy w granicach 110 g to z zamkniętymi oczami można. Długość sprawia że przynęty latają po horyzont a dzisiaj u mnie wiało całkiem nieźle. Myślę że przy ładniejszej pogodzie będę miał niezły zasięg z brzegu  B)


  • Patryk1125, malinabar i Del Toro lubią to

#2259 OFFLINE   maniek44

maniek44

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 06 październik 2020 - 16:14

Dzień dobry.

Jak to mówią; Bogatemu to i byk się ocieli.

Jeśli nie sprzedaż daj znać co sądzisz o blanku do 35g.

Z góry dziękuje i życzę szczęścia nie tylko na rybach.

Pozdrawiam Mariusz.


  • speku3 lubi to

#2260 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2636 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 09 listopad 2020 - 23:59

Czy ktoś z Szanownych z Warszawy, lub okolic, ma może blank, albo kij na blanku Kraag XF 9016-2N? Chętnie obejrzałbym. Może też być na Kraag F o takich samych parametrach.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych