Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2915 odpowiedzi w tym temacie

#2561 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 15 wrzesień 2021 - 19:41

Koledze życzę suma 200+ i czekam na opis takiego testu :)

 

Taki przyłów Remkowi raczej nie grozi. Za to szczupak 100+ owszem.


  • skalka i Remicki lubią to

#2562 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1497 postów

Napisano 15 wrzesień 2021 - 21:06

Kraag XF SKXF7016-1N (7'0", 8-16 lb, 5-22 g) vs. Kraag Elite SKXE7016-1N (7'0", 8-16 lb, 7-28 g) vs. coś w podobie.......moje poszukiwania 'idealnego' jednoskładu na kajak chyba skończą się kolejnym kijem z pracowni, ale wszystko jest teraz super nano hiper fantastyczne.....a może zawsze było :rolleyes:

 

miałem w ręku jednego Kraaga i ze dwie inne konstrukcje z Krakowa, lubię, cenię, ale doświadczenie tak naprawdę marne.....czym w ogóle różni się zwykła seria Kraagów XF od tych Elite Nano?

 

potrzebny kijek w jednym kawałku, długości mniej więcej 7 stóp (trochę krócej czy dłużej nie musi być problemem), o mocy w okolicach 15-17 funtów, głównie do gum (średnie rozmiary, od 7 do 15 cm, na główkach od 3-5 do 15-20 gramów......nie ma w tym sprzeczności, silikon tez swoje waży), ale też kogutów (10 do 25-30 gramów).....jeżeli da się obsłużyć czasami i w miarę poprawnie obrotówki, wahadła czy woblery, tym lepiej......sandacz, szczupak, przyłowy, tak więc pewien poziom uniwersalizmu, nie szukam jakiegoś specjalistycznego narzędzia do jednej przynęty i jednego gatunku, godzę się na kompromisy, oby nie zgniłe B) 

 

na tę chwilę posiadam Avida AVS70MF, niby OK, ale u góry trochę za słaby i chyba za wolny do mojej ręki......z góry dziękuję za wskazówki ;)



#2563 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 15 wrzesień 2021 - 21:22

Wg mnie skrajnie różne przynęty i gramatury które wymieniłeś nie pogodzisz jednym kijem choćby to był Nano hiper Boron+++
Z jednej strony minimum 7cm plus 3g z drugiej 15cm na 20g. Do tego koguty do 30g i jeszcze wobki i złom.. 2 kije to minimum jak na moje oko. Przynajmniej u mnie ogarniam taki miszmasz 2 jednoskladami.
  • skalek-77 lubi to

#2564 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1497 postów

Napisano 15 wrzesień 2021 - 21:30

pogodzę, pogodzę......o to chodzi, by był jeden kij na pokładzie.....podałem skrajny zakres przynęt, najczęściej zapewne będzie bliżej środka.....no i w 70-80 % gumy.....jak wspomniałem, nie szukam niczego ściśle specjalistycznego......większa guma na główce 3 czy 5 gramowej będzie wyczuwalna i na kiju od szczotki, już takim ostatnim frajerem nie jestem, mam ręce, oczy i jakiś tam zmysł wędkarski, reaguję na różne bodźce ;)



#2565 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 15 wrzesień 2021 - 21:41

Jak znajdziesz takiego złotego grala to koniecznie się pochwal. Moja wyobraźnia (być może ograniczona😀) nie ogarnia takiego scenariusza niestety😔
  • cristovo lubi to

#2566 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1497 postów

Napisano 15 wrzesień 2021 - 21:50

podejrzewam, że Odra podwrocławska to nie podbiałostocka Narew......chcę jeden kijek i będę miał jeden kijek, u mnie będzie działał lepiej czy gorzej, u Ciebie być może w ogóle.....cała tajemnica ;)



#2567 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 15 wrzesień 2021 - 21:52

podejrzewam, że Odra podwrocławska to nie podbiałostocka Narew......chcę jeden kijek i będę miał jeden kijek, u mnie będzie działał lepiej czy gorzej, u Ciebie być może w ogóle.....cała tajemnica ;)


Zadzwoń do fa i podpytaj o Thorusa.
  • cristovo lubi to

#2568 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1497 postów

Napisano 15 wrzesień 2021 - 21:57

kontaktowałem się z FA, polecono mi Kraaga Elite, ale po lekturze forum uznałem, że wolę dopytać...... :rolleyes: dlaczego Thorus?


  • S.N. lubi to

#2569 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 15 wrzesień 2021 - 22:03

kontaktowałem się z FA, polecono mi Kraaga Elite, ale po lekturze forum uznałem, że wolę dopytać...... :rolleyes: dlaczego Thorus?


Bo u mnie np. ten robi za uniwersalny kijek od złomu po gumy, woblery.
  • cristovo lubi to

#2570 OFFLINE   marcinc

marcinc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWschowa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ciosek

Napisano 16 wrzesień 2021 - 05:49

kontaktowałem się z FA, polecono mi Kraaga Elite, ale po lekturze forum uznałem, że wolę dopytać...... :rolleyes: dlaczego Thorus?

Miałem takiego kraaga xf, i robiłem ostatnio koledze kraaga Elite - też 16, tylko krótszego. I właśnie kraag elite zaskoczył mnie większą uniwersalnością, i trudnym do wytłumaczenia dla mnie większym komforcie do obsługi przynęt w mniejszym zakresie rzutowym. Gdzie 4 calowe gumki naprawdę fajnie latały na 3 gramowych główkach.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

#2571 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 16 wrzesień 2021 - 07:21

Mozesz trochę o nim napisać? Powoli rozglądam się za czymś, co mogłoby być wielkorzecznym uniwersałem. Takim ciut krótszym, bo dużo animuje przynęty a łokcie i nadgarstki trochę się buntują po dłuższej sesji z trzymetrową uncjówką ;)
Lubię 'wsłuchiwać się' w pracę przynęty, czy to gumy czy woblera. Sporo dobrego słyszałem o czułości blanków z boronem.


Bardzo szybki i sztywny pod przynętą. Ryb nie było więc nie wiem jak pod ryba pracuje. Po ugieciach statycznych wnioskuję, że będzie dobrze. Dobrze opisany te 22lb jest ,wyrzut myślę że do 40g da radę.
Mega czuły pod gumę ideał. Jako uniwersalna wędkę jak bym go nie wziął. Mam trochę inne wyobraźnie takich wędek. Mimo, że nawet drobnie pracujące woblery sandaczowe czuć dobrze.
  • Night_Walker lubi to

#2572 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 16 wrzesień 2021 - 07:31

Taki przyłów Remkowi raczej nie grozi. Za to szczupak 100+ owszem.

Oczywiście, życzę Koledze suma 200+ na wybranej przez siebie wędce :) , a szczupaka 100+ na Thorusie do 8lb ;) . Pozdrawiam 


  • Krzysiek Rogalski lubi to

#2573 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 16 wrzesień 2021 - 09:16

 

 

potrzebny kijek w jednym kawałku, długości mniej więcej 7 stóp (trochę krócej czy dłużej nie musi być problemem), o mocy w okolicach 15-17 funtów, głównie do gum (średnie rozmiary, od 7 do 15 cm, na główkach od 3-5 do 15-20 gramów......nie ma w tym sprzeczności, silikon tez swoje waży), ale też kogutów (10 do 25-30 gramów).....jeżeli da się obsłużyć czasami i w miarę poprawnie obrotówki, wahadła czy woblery, tym lepiej......sandacz, szczupak, przyłowy, tak więc pewien poziom uniwersalizmu, nie szukam jakiegoś specjalistycznego narzędzia do jednej przynęty i jednego gatunku, godzę się na kompromisy, oby nie zgniłe B)

 

 

 

 

Może to?

http://jerkbait.pl/t...30#entry2751504

Do 213 cm przedłużyć zapewne będzie trudno, ale do 206 czy 208 cm nie powinno być problemu.



#2574 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 16 wrzesień 2021 - 10:39

Krzyśku Auriga Costa ze względu na czuła i cieniutka szczytówkę nie ogarnie komfortowo obrotowek czy mocniej pracujących wobkow.
Gumy to jej żywioł ale twarde przynęty to nie to.

#2575 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 17 wrzesień 2021 - 19:27

Witam, 

w załączeniu wrzucam fotkę punktu wywarzenia Thorusa przy kołowrotku Stella 3000. Od środka stopki kołowrotka do końca jest 26cm, długość całej rękojeści 35 cm. Pozdrawiam

Załączone pliki


  • Krzysiek Rogalski, Remicki, saitt i 1 inna osoba lubią to

#2576 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4541 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 wrzesień 2021 - 21:41

kontaktowałem się z FA, polecono mi Kraaga Elite, ale po lekturze forum uznałem, że wolę dopytać...... :rolleyes: dlaczego Thorus?


I dobrze Ci polecono. Nie miałem zbyt wielu wędek, ale seria kraag elite pozwala "obskoczyć" naprawdę sporo przynet o różnych gramaturach.
  • cristovo lubi to

#2577 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 17 wrzesień 2021 - 23:40

Witam, 

w załączeniu wrzucam fotkę punktu wywarzenia Thorusa przy kołowrotku Stella 3000. Od środka stopki kołowrotka do końca jest 26cm, długość całej rękojeści 35 cm. Pozdrawiam

Czy możesz wstawić fotkę rękojeści tej wędki?



#2578 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 18 wrzesień 2021 - 08:04

Oczywiście :) . Pozdrawiam

Załączone pliki


  • Krzysiek Rogalski i saitt lubią to

#2579 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4541 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 wrzesień 2021 - 09:07

Witam,
w załączeniu wrzucam fotkę punktu wywarzenia Thorusa przy kołowrotku Stella 3000. Od środka stopki kołowrotka do końca jest 26cm, długość całej rękojeści 35 cm. Pozdrawiam


Wymiary rzecz względna bo rozumiem, że o takie długości poprosiłeś rodbuildera. Komuś innemu mogą pasować odrobinkę inne.

#2580 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 18 wrzesień 2021 - 09:59

podejrzewam, że Odra podwrocławska to nie podbiałostocka Narew......chcę jeden kijek i będę miał jeden kijek, u mnie będzie działał lepiej czy gorzej, u Ciebie być może w ogóle.....cała tajemnica ;)

kontaktowałem się z FA, polecono mi Kraaga Elite, ale po lekturze forum uznałem, że wolę dopytać...... :rolleyes: dlaczego Thorus?

Też zadałem sobie to pytanie :)

Można spróbować poszukać cech wspólnych i różnic, zestawiając bliźniaczo podobne modele. Akurat te dwa lighty mają najbliższe sobie parametry:

 

Kraag Elite      taper: FAST  / action: XXFast
SKXE698-1N   6'9"  4-8lb  3-14g     1,3mm/9,0mm

Torus Boron   taper: XFast / action: XFast
SBO688-1N     6'8"  3-8lb  3-13g  1,15mm/10,4mm

...Z powyższego zestawienia bliźniaczych modeli, wynika że Torus jest ciut wolniejszy od Kraaga,
ale jest bardziej czuły i ma bardziej sygnalizującą szczytówkę. Wybierając Kraaga zyskasz szybkość zacięcia i szybkość podbijania jiga.

Kraag zatem będzie lepszym wyborem, przede wszystkim pod sandacza.
Torus jest również świetny pod jigi, ale jego profil zdaje się już lepszym wyborem na sandacze+okonie. Teoretycznie, również lepiej radzi sobie z przynętami twardymi. Jeśli więc szukasz większej uniwersalności to Torus, wydaje się lepszym wyborem.    ...-(???).


Użytkownik Remicki edytował ten post 18 wrzesień 2021 - 10:01

  • cristovo lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych