Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2911 odpowiedzi w tym temacie

#2601 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 22 wrzesień 2021 - 22:11

Maciek poruszyl tu chyba dosc wazna ceche tych blankow a mianowicie stosunek ich balansu do ogolnej wagi. Bylo juz o tym w niednym watku, wiec nie bede sie powtarzal z wyjasnieniami a odniose sie do konkluzji, ze wywazenie zestawu dajace nawet duza ogolna waga jest mniej dolegliwe w trakcie dluzszego niz kilka chwil spinningowania niz odchudzenie go kosztem wywazenia. 

SLS-y daja mozliwosc wywazenia z niska ogolna waga,- to jest ich duuuuza zaleta.


  • maniak i cristovo lubią to

#2602 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 23 wrzesień 2021 - 05:57

Jest jeszcze jedna cecha SLS-ow, ktora wysmienicie sprawdza sie w ciasnych miejscach. Ciasne miejsca to dla mnie takie gdzie walke trzeba stoczyc na malej powierzchni. Nie mam tu na mysli jedynie malych rzeczek, ktore podpowiada wyobraznia. Lowic na starych opaskach duzej rzeki w tzw "kieszonkach" ostatnia faza holu odbywa sie rowniez na malej powierzchni w wolniaku albo nawet cofce i zalezy nam/mnie, szczegolnie gdy mam duza rybe na kiju aby nie odeszla znow w nurt. Do takiej walki na malym obszarze mnie najlepiej sie sprawdza kij o bardzo duzej amortyzacji (taki jak SLS), ktory paruje zrywy ryby cala swa dlugoscia. I jak jeszcze przy podebraniu, zawinie w kolko,- to dla mnie ideal.

Wlasnie z powodu tych cech zdecydowalem sie na SLS-a 9020, bo ma dlugosc jaka daje mi duzy komfort prowadzenia przynet po "moich" opaskach i zarazem nie przeszkadza przy podbieraniu ryby.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 23 wrzesień 2021 - 06:28


#2603 OFFLINE   Kozi81

Kozi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 27 wrzesień 2021 - 23:56

Mam pytanko do użytkowników nowych boronków: czy Thorusy są szlifowane czy z oplotem jak nowsze Vegtery nano?



#2604 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 28 wrzesień 2021 - 00:50

Mam pytanko do użytkowników nowych boronków: czy Thorusy są szlifowane czy z oplotem jak nowsze Vegtery nano?


Z oplotem
  • skalka i Kozi81 lubią to

#2605 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 332 postów

Napisano 08 październik 2021 - 21:47

Kraag XF SKXF7016-1N (7'0", 8-16 lb, 5-22 g) vs. Kraag Elite SKXE7016-1N (7'0", 8-16 lb, 7-28 g) vs. coś w podobie.......moje poszukiwania 'idealnego' jednoskładu na kajak chyba skończą się kolejnym kijem z pracowni, ale wszystko jest teraz super nano hiper fantastyczne.....a może zawsze było :rolleyes:

miałem w ręku jednego Kraaga i ze dwie inne konstrukcje z Krakowa, lubię, cenię, ale doświadczenie tak naprawdę marne.....czym w ogóle różni się zwykła seria Kraagów XF od tych Elite Nano?

potrzebny kijek w jednym kawałku, długości mniej więcej 7 stóp (trochę krócej czy dłużej nie musi być problemem), o mocy w okolicach 15-17 funtów, głównie do gum (średnie rozmiary, od 7 do 15 cm, na główkach od 3-5 do 15-20 gramów......nie ma w tym sprzeczności, silikon tez swoje waży), ale też kogutów (10 do 25-30 gramów).....jeżeli da się obsłużyć czasami i w miarę poprawnie obrotówki, wahadła czy woblery, tym lepiej......sandacz, szczupak, przyłowy, tak więc pewien poziom uniwersalizmu, nie szukam jakiegoś specjalistycznego narzędzia do jednej przynęty i jednego gatunku, godzę się na kompromisy, oby nie zgniłe B)

na tę chwilę posiadam Avida AVS70MF, niby OK, ale u góry trochę za słaby i chyba za wolny do mojej ręki......z góry dziękuję za wskazówki ;)

Szukałem podobnego kija. To może komuś pomoże miałem kraaga xf 7016-2 i na upartego by się nadawał o ile wędka ma służyć tylko do jigowania. Na pewno z kogutem 30g i gumami 4 cale + 30 gram sobie radził bez problemowo. Cóż dołem komfortowo 12 gram kogucik czuć opad. Lżej oczywiście dało się łowić ale obserwując linkę. Wirówki i woblery odpadają. Bardzo czuły kij ale bardzo specjalistyczny. Niebył takim łódkowym uniwersałem. Jedna z najbardziej elektrycznych i czułych wędek jakie miałem.

Zmieniłem na bardziej uniwersalną xzoge shitenno 230 20lb. Górą może odrobinę więcej, dołem trochę słabiej ale 10 gram plus 3 cale guma idzie połowić obserwując linkę. Woblery i wirówki obsługuje zdecydowanie lepiej. Taki wycieczkowy dwuskład którego zabieram na różne eskapady. Na łodź i do brodzenia. Nie boi się dużego przyłowu. Z wyczuciem można rzucać sliderm 10s.

Z Krakowa dużo lepiej do kogutów, wirówek i woblerów będzie nadawał się kraag f. Oczywiście na gumy też się nim fajnie łowi. Niższy moduł jest trochę mniej czuły niż kraag xf. Ale brania i tak pokazuje bardzo dobrze. Sandacze wcina równie dobrze co kraag xf. Miałem oba blanki o tych parametrach i to kraag f ma u mnie dożywocie;) Ten to akurat jednoskład w caście na łódkę. Nie spadła mi z niego żadna ryba pomimo że to krótką pałka.
Ma czulszy szczyt niż Avid 70mhf. Dołem
12 g plus guma pełen komfort.

Użytkownik DP Fishing edytował ten post 08 październik 2021 - 21:57

  • cristovo i Rebel64 lubią to

#2606 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2021 - 08:42

Witam, miał ktoś może doczynienia z blankami z serii noctiss SNT633-2N, SNT645-2N i mógłby coś o nich napisać? Szukam czegoś pod okonie na do gumek 2 cale na główkach 1,5-4gr.



#2607 ONLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 765 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 14 październik 2021 - 08:56

http://jerkbait.pl/t...a-ugięć/page-40

Kolega @Dawido wkleił filmik z ugieciem
  • rafcool i pointman lubią to

#2608 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2021 - 09:22

Dzięki za link, wydaje się iż ten SNT645-2N będzie bardziej odpowiedni. Może ktoś używa kijka na tym blanku i mógłby coś napisać?



#2609 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 22 październik 2021 - 18:31

Ktoś używa blanku SLS8025?

Użytkownik wujek edytował ten post 22 październik 2021 - 18:31


#2610 OFFLINE   HuchoTaimen

HuchoTaimen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 28 październik 2021 - 09:30

Witam, szukam blanku, który w nowym roku pomoże mi zrealizować wyzwanie, jakie sobie wymyśliłem zainspirowany artykułem na multiplikator.pl - historia jednego zestawu. Zalozenia maja być takie: lowie cały rok jednym zestawem, który ma ogarniać jak najszersze spektrum przynet, co pozwoli na lowienie jak najwięcej gatunków ryb w każdych możliwych warunkach, żeby było "latwiej" oczywiście musi być to casting.

Nawijarkę plecionki juz mam - steez ct sv tw, mam też do niego lekka szpulkę, ale raczej pozostanę przy SV, z uwagi na szerokie spektrum przynęt.

Przechodząc wlasnie do przynet, chciałbym żeby komfortowo rzucało się od 3g+3 cale keitecha do jakiś tam 25g (lunker city shaker 4.5+10g, alga 2 etc.) i wszystko co pomiędzy.

Glowne gatunki polowu - okon, szczupak, sandacz w takiej kolejności, glowie z brzegu na jakiś tam niezbyt głębokich zaporowkach, ale okazjonalnie środki plywajace i inne glebsze jeziorka. Okazjonalnie również pstragi i twitche (lotne) także bez problemu w gramaturze o jakiej pisze.

Dlugosc wedki - 2.13 - 2.40 ale do rozważenia nawet taka 2.60.

Posiadam kraaga f 7011-2 i czegoś mi w nim delikatnie brakuje, zwłaszcza w dolnym zakresie przynet. Rozważam 15 funtowe SLSy, 13 funtowego Noctissa i czekam na jakieś inne propozycje/opisy użytkowników.
Z góry dzięki za wszelką pomoc.

#2611 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 10 listopad 2021 - 12:33

Witam

 

Jeśli ktoś   posiada  już  kije  na blankach  SBO/  Thorus  z F.A i mógłby  kilka zdań napisać , ewentualnie   porównać   z   Vegterem Boronem Nano  czy innymi blankami  ,  może jakiś fotki  z ugięciem    ?   



#2612 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 10 listopad 2021 - 12:53

Wstawiłem dzisiaj fotki ugięcia SBO678-2
  • Maciej 77 lubi to

#2613 ONLINE   steniu7

steniu7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Henryk
  • Nazwisko:Stencel

Napisano 10 listopad 2021 - 13:55

Mam SBO7117-2N kijek coś pięknego mimo że przerobiłem tego mnóstwo ten jest najlepszy,szybki,czuły z szybką i delikatną szczytówką i piekielnie mocnym dolnikiem,ale bez akcji kobry.


  • Sławek77 lubi to

#2614 ONLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 765 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 10 listopad 2021 - 14:27

Mam SBO7117-2N kijek coś pięknego mimo że przerobiłem tego mnóstwo ten jest najlepszy,szybki,czuły z szybką i delikatną szczytówką i piekielnie mocnym dolnikiem,ale bez akcji kobry.


Wrzuć zdjęcia z ugieciami😉

#2615 OFFLINE   piotrcarp

piotrcarp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaLippstadt
  • Imię:piotr
  • Nazwisko:kaftan

Napisano 10 listopad 2021 - 16:31

Zbroił ktoś może w caście Blank SLS 8620-2 10-20lb 9-32g?

#2616 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 10 listopad 2021 - 17:39

Witam

 

Jeśli ktoś   posiada  już  kije  na blankach  SBO/  Thorus  z F.A i mógłby  kilka zdań napisać , ewentualnie   porównać   z   Vegterem Boronem Nano  czy innymi blankami  ,  może jakiś fotki  z ugięciem    ?   

Trzy strony wcześniej w tym wątku, masz opis akcji i zdjęcia ugięcia SBO678-2


  • Maciej 77 lubi to

#2617 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 12 listopad 2021 - 09:33

Dopytam  : taki    SBO   przy  14  lb   i  17  lb    jakie główki   podbija w komforcie  z jakimi  gumami  ?   Z akcentem  na długości   8'1"  i  8'6"   .....



#2618 ONLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 14 listopad 2021 - 07:13

Czy ktoś z szanownego grona, użytkuje blank Thorusa SBO6917 - 1N?

Interesuję mnie najbardziej dolny zakres ciężaru wyrzuty. Czy te 8 gram, masy łącznej jest widoczny przy opadzie na szczytówce?



#2619 ONLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 18 listopad 2021 - 23:56

Nie mogę się dodzwonić do FishingArt, ani nie odpowiadają na emaile. Wszystko tam ok?



#2620 ONLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 765 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 19 listopad 2021 - 00:19

Urlop
  • Cpt. Lego lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych