Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2911 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 wrzesień 2009 - 06:42

I jak odbiorę swoją wędkę to wstawię jakieś fotki i podzielę się wrażeniami :D


No mam nadzieję :D Żeby budować samodzielność myślenia i świadomość własnych wyborów najlepszą drogą niestety - choć to droga kosztowana :lol: - jest przerzucić ileś tam modeli wędek od róznych producentów, a i tak zawsze będzie to tylko wycinek rynku :unsure:

@Jozi
przybliż trochę charakterystykę tego CTS jeśli możesz - czy to jest blak o charakterze Hot-Shota może czy bardziej w stronę steel-head'ówki w rodzaju Pacyfikowskich/Batsonowskich modeli 993 ?


#22 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 04 wrzesień 2009 - 08:46

Ten blank który ja mam można opisać w ten sposób.Część szczytowa jest bardzo czuła,dolnik jest mocny ale bez przesady a sam blank ostro się ładuje co daje naprawdę bardzo dalekie rzuty.Ale jest coś jeszcze.Ta czułość dotyczy całego blanku,czuć na nim dosłownie wszystko a zarazem odnosi się wrażenie że konstrukcja jako całość nie jest z rodzaju tych papierowych.Może nie fachowo ale takie są moje pierwsze wrażenia.
Pozdrawiam!

#23 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 04 wrzesień 2009 - 08:49

Kolego barwena1977!
Czy miałeś może możliwość porównania tego CTSa z jakimś innym markowym kijem o podobnych parametrach? Jeżeli tak, to co wyszło z takiego porównania? Np z Batsonem 1081/1082/1141/1142
lub CD 2,75 do 14g itp.
Pzdr,
Fatso

#24 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 04 wrzesień 2009 - 09:14

Miałem do czynienia z blankami Batsona IST1143F, SH1143-2 oraz Talonem VI+ MF2,100.Żaden z tych blanków swoimi parametrami nie był choćby zbliżony do tego CTS-a.Każdy miał coś fajnego w sobie ale zawsze czegoś brakowało.Trzymałem w ręku CD ale ten z kolei sprawiał wrażenie papierowego.Każdy ma inne gusta i preferencje,mi ten CTS przypadł do gusu najbardziej.Pozdrawiam!

#25 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 04 wrzesień 2009 - 09:55

To ten kij jest bardziej z rodzaju do 3/4 uncji i do 12lb linka, niż do 1/2 uncli i do 10lb linka?

#26 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 04 wrzesień 2009 - 10:14

Tak bardziej pomiędzy tymi ramami a linka optymalna 6-8lb.Blank jest od 6-20gr ale tą dolną granicę ustawiłbym jeszcze niżej.Spokojnie można nim podawać obrotówki nr.1 i paprochy na 2-3gr i 2.5cm wobki.Wędeczka ma zapas ale jak każda ma granicę komfortowego podania przynęty.Granicę tą oczywiście można przekroczyć ale po tym komfort się kończy.W niedzielę kolejne testy.Pozdrawiam!

#27 OFFLINE   Robcyk

Robcyk

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 04 wrzesień 2009 - 22:02

Mam kija Cts do 14 gr z FishingArt. I pomińmy mistrzowskie wykonanie itd. tylko zajmijmy się samym blankiem. Powiem że naprawdę nigdy nie miałem styczności z taką konstrukcją. I nie chodzi o jakieś miliony psi itd. Małem stycznośż z Loomisami ( niestety nie GLX) i paroma Lamiglasami i St.Croix ale moje!!! skromne zdanie jest takie że tamte blanki nie umywają się do CTS-a. Mam również kijka CD Blue Rapid BLBR2108ML do 21g i niestety nie jest tak fajny jak CTS. I mogę rzucać wydaje mi się większymi przynętami niż CD na Cts-a i nic mu nie będzie. Powiem tak że mam pstrągowe wędki ale jak dostałem Cts-a to brałem go na ryby na rzeczki o szerokości 2-4m. I choć trudno było łazić po krzakach z tym kijem to tak mi się fajnie na niego łowiło że mi to nie przeszkadzało zbytnio.Ale to tylko moje zdanie i nikomu nic na siłę nie narzucam. Ale Fatso spróbój zaznajomić się z ofertą CTS a zobaczysz że warto. Takiej Progresji jeszcze nie widziałeś gwarantuję. No i pozdrawiam. :D

#28 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 05 wrzesień 2009 - 20:53

Myślę o tym, myślę intensywnie...

#29 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 06 wrzesień 2009 - 19:59

Kilka obiecanych fotek...

Załączone pliki



#30 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 06 wrzesień 2009 - 20:03

...w swojskich klimatach...








Załączone pliki



#31 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 06 wrzesień 2009 - 20:07

Załączone pliki



#32 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 06 wrzesień 2009 - 20:25

Załączone pliki



#33 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 07 wrzesień 2009 - 05:44

@Friko.
CTS to taki specyficzny blank.Spolegliwa szczytówka zachowująca się jak wklejka doskonale pokazuje opad ale przy zacięciu ma nieprzeciętny power.Do łwienia sandacza na stojące wody dla mnie ideał.Kolega ma takiego samego i sandacza 67cm ciągnął na ostro z zatopionego drzewa, nawet nie zipnął.Porównywałem blanki talona itm do 21g i ctsa do 14g u P.Zielińskiego talon był zdecydowanie wolniejszy czułem też w cts-ie więcej mocy.Mam jeszcze serię 33-44mln a nie wiem jaka jest ta nowsza.

#34 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 07 wrzesień 2009 - 06:57

Nowsza seria ma jeszcze czulszą część szczytową oraz blanki są lżejsze.Ale power oczywiście pozostał...
Pozdrawiam!

#35 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 07 wrzesień 2009 - 22:52

No i teraz, po tych wszystkich wypowiedziach, pojawia mi się następujące pytanie: to który blank CTS byłby mocowo-rzutowym odpowiednikiem kijów 9-cio stopowych do 1/2 uncji i do linek max 10lb? Czyżby taki do 6lb, ino na specjalne zamówienie, bo w podstawowej ofercie takowego brak? Za mną chodzi 9-cio stopówka do 1/2 uncji. Z tym, że o akcji fast/xfast. Utrudnieniem jest moja niechęć do blanków CD. Oglądałem Blue Rapida i XLSa o takich parametrach, ale te blanki mają w sobie taką papierowość/ceramiczność, która mi nie odpowiada. Może jednak skończyć się na XLSie, aczkolwiek moje doświadczenie z muchówką CTS skłania mnie ku tym blankom. Dalsze wypowiedzi na ten temat mile widziane :mellow:
Pzdr,
Fatso

P.S. Aaa! Jest jeszcze Avid o takich parametrach, alem go w łapkach nie miał...

#36 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 08 wrzesień 2009 - 11:33

Porozmawiaj z P.Zielińkim może coś doradzi na Twoje wymagania.

#37 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 08 wrzesień 2009 - 11:45

Witam!
Myślę że CTS SC960-2 lub SC960-2 to będzie coś czego szukasz.A te lb...Nie trzymaj się schematów. :)Myślę że rozmowa z Panem Zielińskim rozwieje twoje wątpliwości.Ja nie zdecydowałem się na CD przez ten jego papierowy charakter, złożyłem CTS-a i wiem że to jest to.Sam myślę o takim kijku jw. tylko 300-320cm.Pozdrawiam!

#38 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 wrzesień 2009 - 13:11

...........Ja nie zdecydowałem się na CD przez ten jego papierowy charakter, złożyłem CTS-a ..........

Noooo, to już odważne stwierdzenie :huh: . Nie wiem czym poparte. nie dostrzegłem w Blue Rapidach papierowego charakteru, nie znalazłem go w starej wersji Classic, czy Sunrise.


#39 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 08 wrzesień 2009 - 13:17

Fakt ja trzymałem w ręku XLS-a. :D

#40 OFFLINE   Roman Pietrzak

Roman Pietrzak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 08 wrzesień 2009 - 16:53

Fakt ja trzymałem w ręku XLS-a. :D

Witam,
straszne poplątanie z pomieszaniem zawitało do tego wątku. Grafity mieszają się w porównaniach jak cement w betoniarce, cienkościenność walczy na funty, grubościenność maszeruje w parze z superprogresywnym ugięciem... .Żadnej firmie nic nie zamierzam ujmować, chciałbym tylko więcej na temat i bardziej rzeczowo.
Pozdrawiam.
Roman Pietrzak.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych