Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2915 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 08 wrzesień 2009 - 17:46

Witam!
Rzeczowo i bardziej fachowo wypowiedziałby się ktoś kto w tym temacie porusza się jak ryba w wodzie,czyli budowniczy wędek a my tu raczej mówimy o swoich osobistych odczuciach płynących z użytkowania wędek.Tyle ode mnie. :D
Pozdrawiam! :D
  • norbert-10 lubi to

#42 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9469 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 wrzesień 2009 - 18:15

Witam!
Rzeczowo i bardziej fachowo wypowiedziałby się ktoś kto w tym temacie porusza się jak ryba w wodzie,czyli budowniczy wędek a my tu raczej mówimy o swoich osobistych odczuciach płynących z użytkowania wędek.Tyle ode mnie. :D
Pozdrawiam! :D

Zdaje się, że Twój przedmówca(?) wypowiedział się rzeczowo ;) I jest budowniczym, jak to określiłeś, zgrabnie ;)
PS
Jedno nigdy się nie zmienia. Niektórzy, wolą blondynki (to tak o subiektywnych odczuciach).

#43 OFFLINE   Robcyk

Robcyk

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 08 wrzesień 2009 - 18:46

Fatso weż wybierz Cts z serii Elite LR SC902-2 2,7m linka 6+10lb. Nie patrz na wyrzut. Jest to kij jaki ci trzeba. Bedziesz zadowolony.

#44 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 08 wrzesień 2009 - 18:47

Dziękuję za info,nie wiedziałem że Pan Roman to fachowiec .Embarassed
Jeżeli chodzi o nazewnictwo ja wolę używać języka polskiego i brak w tym było złośliwości. :)Koniec OT. :D
Pozdrawiam!

#45 OFFLINE   Roman Pietrzak

Roman Pietrzak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 08 wrzesień 2009 - 20:45

Witam jeszcze raz,
całe życie człowiek się uczy. W porównawczych testach warto kierować się kryteriami i nie mieszać w to subiektywnej ideologii. W motoryzacji wszystko jest jasne: klasy wyższej nie porównuje się z kompaktem klasy średniej. Stąd też w porównaniach wędzisk warto skupić się na pewnych danych określanych przez producenta: jaki grafit, długość,ciężar rzutowy, moc, przeznaczenie o itp. Uszeregowanie takich danych i dopiero ich porównanie tworzy jakąś wiedzę, którą czytają zainteresowani. Nie porównujmy wędki zbudowanej na blanku Hot Shot o długości 2.60m i ciężarze rzutowym do 42 g z wędką Salmon&Stealhead o długości 3.20m też do 42 g, bo to bzdura, która nikomu nic nie daje. Ja dalej się uczę... .
Pozdrawiam.
Roman Pietrzak.

#46 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2634 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 08 wrzesień 2009 - 21:02

No to gdzie te rzeczowe wypowiedzi? :huh:
Ja już napisałem, czego szukam: 9 stóp, akcja fast, linka do 8-10lb /nie 10lb potężnie niedoszacowane/, ciężar rzutowy /rzeczywisty/ do 1/2 uncji. Z tego, co u nas, znalazłem Avida, ale nie wiem, czy przypadkiem nie jest niedoszacowany. Alternatywą wydaje się być CTS...ino który? Chyba jednak ten do 8lb (póki co jedynie na papierze). Za parę dni obejrzę ten blank. Sęk w tym, że nie mam wystarczającego doświadczenia z blankami, żeby wiedzieć, jaki kij z tego wyjdzie. Kupić CTSa w ciemno i ryzykować, że będzie to kolejna fajna jaziówka? Raczej nie. Ewentualnie XLS, ale miałem w ręku jedynie blank......Avid? Tym lekkim jeszcze nie machałem. :wacko:
Pzdr,
Fatso

#47 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2634 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 11 wrzesień 2009 - 20:03

Wczoraj odwiedził mnie Pan Zieliński (raz jeszcze dziękuję) i pokazał kilka blanków. Ten główny z tego tematu, to bardzo sympatyczny (w wersji 3-modułowej) kij, odpowiednik (moim zdaniem) amerykańców do 10 lb i 1/2 oz. Będzie z tego caaacy wędka! Pomachałem też blankiem 9'6 15lb. Sympatyczny bardzo również. Coś i z niego będę musiał wykombinować. A do tego to mięcho w ściankach! Jakby Rosomak z pakietem dodatkowego opancerzenia )
Pzdr,
Fatso

#48 OFFLINE   klosskuba

klosskuba

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaPyskowice

Napisano 13 wrzesień 2009 - 23:51

Ja posiadam trzy wędki na blankach cts, tylko są to kije krótkie 6'9 2-6lbs 4-8g w jednym kawałku, 7'0 6-12lbs 5-12g 2pcs, 7'6 12-20lbs 14-28g 2pcs, i mam wrażenie że moc linki jest niedoszacowana w ich opisach,a cw to zupełny galimatias bo np. tym ostatnim patykiem operuje gumami na 35g+(ok15g gumy) główkach zupełnie komfortowo ale jeśli chodzi o wabiki twardo pracujące to zakres podany prawidłowo.Niesamowite natomiast są dystanse rzutowe, biorąc oczywiście poprawkę na dł. kija.Ja jestem bardzo zadowolony z tych blanków, ale z cd blrxls2120mh też jestem zadowolony, najleprza boleniowa armata spośród tych które znam,choć nie przyszło mi do głowy łowić nim 50-gramową przynętą i raczej nie zastosowałbym do niego linki 20lbs,a do rzeczonego cts-a tak nawet 25lbs. A jako ciekawostkę napiszę,że w tym roku łowiłem na tego 12-20lbs dorsze na 80-120g pilkery i nie było żle. Moim skromniutkim zdaniem grubość ścianek w cts robi różnicę i pozwala forsować ich katalogowe parametry, to są naprawdę dobre wyroby chyba trochę niedoceniane.
Podoba mi się ich uniwersalność, blank 6-12lbs nabyłem z myślą o pstrągach na zakzaczonych rzeczkach a lowię na niego i na małych i na dunajcu i sandacza z łodzi na 15-25g koguty i...ale dosyć bo się za bardzo zagalopuję.

#49 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 16 wrzesień 2009 - 19:06

Wczoraj odwiedził mnie Pan Zieliński (raz jeszcze dziękuję) i pokazał kilka blanków.


Aaaaaha, czyli po spotkaniu ze mną miał umówionego Ciebie :D Ja właśnie obejrzałem swój blank i omówiłem szczegóły. A dziś dostałem wycenę. No i na koniec miesiąca mam dostać wędkę :D

#50 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2634 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 16 wrzesień 2009 - 21:26

Ja do sprawy ambitnie podchodzę B)
Chcę sam zbroić Embarassed , jeno nie teraz, a za miesiąc, dwa i jeszcze na ciut dłuższy i wyraźnie mocniejszy blank mam też chrapkę. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Pzdr,
Fatso

#51 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 16 wrzesień 2009 - 21:33

klosskuba opisz nieco blizej ten 6,9 do 6 lbs? Co zrobiles na tym blanku i jak to pracuje?

pozd JW :D

#52 OFFLINE   klosskuba

klosskuba

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaPyskowice

Napisano 16 wrzesień 2009 - 23:50

To jest moja perełka. Ja go zbudowałem pod okonia z łodzi ale raczej pod główkę, nie do troka i na krótki dystans ale średnią głębokość, lubię na niego łowić najmniejszymi siekami z małym dopalaczem albo małymi cykadami na plecioneczce 0,05, dobry jest by obłowić pomosty, pniaki, patyki i inne okoniowe kwatery. Jest bardzo cięty, taki laser, bardzo czuła szczytówka,wszystkoczująca, pod rybą się pięknie gnie, ale w dole nie jest już taki ustępliwy jak mogło by się wydawać.Uzbroiłem go w bardzo lekkie przelotki s6 od pana.K.Z.
świadomie rezygnując z Y alconitów na rzecz V w imię delikatności zbrojenia, walczyłem tu o każdą część grama. Jakby go uzbroić w tytany byłoby chyba idealnie. Łowię na niego też pstrągi na jigi, ale tylko tam gdzie jest ciasno i nie spodziewam się wymiaru 50+ (czyli z wyjątkiem os-ów raczej wszędzie,niestety), ale na mojej tajemnej rzeczce w sierpniu miałem dwa 48 i 46 i jeszcze ku mojemu zdumieniu miałem zapas w dolniku a kropki padły tak jakoś dziwnie szybko, a wszak pod koniec sierpnia są w świetnej kondycji. Szczupłego nigdy nie dowiozłem ze dwa miałem ale zaraz obcieły. Jego piętą achillesową jest zasięg ale to chyba przypadłość wszelkich tego gabarytu konstrukcji, armaty jakiejś się ani spodziewałem ani potrzebowałem, choć jak zaplątam na koniec czternastki 6g ołowiu to daje radę całkiem całkiem. Łowienie 12g jest górną granicą nie tyle bezpieczeństwa co komfortu.
Myślę że trójmodułowa budowa ma pierwszorzędny wpływ na charakterek tego patyka, a lubie takie charakterne. Wymiękają wszelkie kongerowskie i nie tylko wklejanki.

Nie mam doświadczenia zawodowych rodbuilderów w opisach blanków progresjach,regresjach,parabolach i takich tam ale jak się podszkolę to będę jechał kminą aż miło, a na razie napisałem jak umiałem.

Pozdrawiam Klosskuba.

#53 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 wrzesień 2009 - 00:37

jak się podszkolę to będę jechał kminą aż miło, a na razie napisałem jak umiałem.

Pozdrawiam Klosskuba.


:lol: doskonałe :lol:

Bardzo miło i przystępnie się czyta to, co piszesz.
Czekam niecierpliwie na stronę warsztatową w artykule,
kiedy zrealizujesz już te wymyślone mega projekty.
Spokojnie, bez pośpiechu, ale... jak najszybciej! :D

Pozdrawiam
Grzesiek

#54 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 17 wrzesień 2009 - 07:57

Ja do sprawy ambitnie podchodzę B)
Chcę sam zbroić Embarassed


Chcieć samemu uzbroić to i ja pewnie bym chciał. Ale dwie lewe ręce, niepoprawny brak cierpliwości i jeszcze kilka przywar są nieporównywalnie silniejsze od ambicji Coś mogło by się złego z blankiem stać...... Dla tego zdaję się na fachowca :mellow:


#55 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 17 wrzesień 2009 - 11:26

To jest moja perełka. Ja go zbudowałem pod okonia z łodzi ale raczej pod główkę, nie do troka i na krótki dystans ale średnią głębokość, lubię na niego łowić najmniejszymi siekami z małym dopalaczem albo małymi cykadami na plecioneczce 0,05, dobry jest by obłowić pomosty, pniaki, patyki i inne okoniowe kwatery. Jest bardzo cięty, taki laser, bardzo czuła szczytówka,wszystkoczująca, pod rybą się pięknie gnie, ale w dole nie jest już taki ustępliwy jak mogło by się wydawać.Uzbroiłem go w bardzo lekkie przelotki s6 od pana.K.Z.
świadomie rezygnując z Y alconitów na rzecz V w imię delikatności zbrojenia, walczyłem tu o każdą część grama. Jakby go uzbroić w tytany byłoby chyba idealnie. Łowię na niego też pstrągi na jigi, ale tylko tam gdzie jest ciasno i nie spodziewam się wymiaru 50+ (czyli z wyjątkiem os-ów raczej wszędzie,niestety), ale na mojej tajemnej rzeczce w sierpniu miałem dwa 48 i 46 i jeszcze ku mojemu zdumieniu miałem zapas w dolniku a kropki padły tak jakoś dziwnie szybko, a wszak pod koniec sierpnia są w świetnej kondycji. Szczupłego nigdy nie dowiozłem ze dwa miałem ale zaraz obcieły. Jego piętą achillesową jest zasięg ale to chyba przypadłość wszelkich tego gabarytu konstrukcji, armaty jakiejś się ani spodziewałem ani potrzebowałem, choć jak zaplątam na koniec czternastki 6g ołowiu to daje radę całkiem całkiem. Łowienie 12g jest górną granicą nie tyle bezpieczeństwa co komfortu.
Myślę że trójmodułowa budowa ma pierwszorzędny wpływ na charakterek tego patyka, a lubie takie charakterne. Wymiękają wszelkie kongerowskie i nie tylko wklejanki.

Nie mam doświadczenia zawodowych rodbuilderów w opisach blanków progresjach,regresjach,parabolach i takich tam ale jak się podszkolę to będę jechał kminą aż miło, a na razie napisałem jak umiałem.

Pozdrawiam Klosskuba.


dzieki za opis. Poprosilem o charakterystyke tej wedki z kilku powodow. Po pierwsze w Polsce kijow delikatnych uzywalem najczesciej i najczescie wlasnie dobre wedki okoniowe przechodzinly przez moje rece. Mam tez kilka kijaszkow w tej kategorii choc nie o tak niewielkiej mocy jak 6 lbs. Drugi powod to fakt, ze blanki CTS sa mi zupelnie nieznane.

Ciekawe jest, ze kazdy z nas inaczej definiuje pojecie dalekich rzutow. Ja np. niebalbym sie brac do takich celow nawet kija o dlugosci 6,0 choc jest to najkrotszy kij jaki mam. Jednak okonie lowie(ilem) najczesciej z lodki. Uzywam takich kijow wylacznie z multiplikatorem, ale niesadze, aby to mialo jakis wiekszy wplyw na odleglosci rzutowe.

Docelowo po powrocie do PL bede szukal kijka o akcji mod/fast o mocy 8 lbs i dlugosci 6,4 do 6,6 na moje lowienie okonii i do moich przynet bedzie chyba idealny.

pozd JW :D

#56 OFFLINE   klosskuba

klosskuba

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaPyskowice

Napisano 17 wrzesień 2009 - 23:20

Witam.
Ja się chyba niejasno wyraziłem z tym zasięgiem. Jest on do przeznaczonych zadań wystarczający. 6'0 też by był dobry. Decydując się na budowę takiej wędki wiedziałem jakie dystanse będzie osiągać.
Nie są one wadą tego modelu, tylko cechą wszystkich innych o takich parametrach, gdyby rzucało się z niego 4m bliżej to też bym był z niego zadowolony. A jakbym potrzebował 40-metrowego zasięgu to bym zbudował kij dwie stopy dłuższy. Z mojego doświadczenia, przy stałej szpuli, rozmiar ma znaczenie. Ale w castingu jastem dyletantem, choć na chłopski rozum też powinien mieć.
Myślę, że słowami się nie da opisać blanku tak, aby każdy kto przeczytał ten opis po zapoznaniu się potem organoleptycznie z nim miał takie same odczucia, choć taki opis może świetnie służyć do wstępnej selekcji.
JA się tu wcale nie asekuruję, bo myślę że wycieczka do Krakowa byłaby udana tym bardziej że okoliczności przyrody fajne.
Pozdrawiam.Klosskuba

#57 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 19 październik 2009 - 17:09

Witam!
Idąc na fali uniesienia jakiś czas temu zamówiłem drugiego CTS-a, tylko do ciut lżejszych zadań- SC960-2, 96, 2-4LB,5-15gr.Nie zdążyłem nawet się zacząć niecierpliwić(wiecie chyba co mam na myśli...) a już do mnie dotarł.Oto on-szybki i dynamiczny(ale nie pałka),cięty,super czuły a pod obciążeniem super progresywny.Ja dla tych wędek nie mam słów.Pełna satysfakcja.

Załączone pliki



#58 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 19 październik 2009 - 17:11

Załączone pliki



#59 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 19 październik 2009 - 17:13

Załączone pliki



#60 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 19 październik 2009 - 17:18

Załączone pliki







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych