Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2911 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 04 marzec 2010 - 08:38

Witam!
Kijek, mimo tej samej serii co poprzednie,zupełnie inny.Przede wszystkim bardzo szybki jest i jestem tym bardziej pozytywnie zaskoczony.Jeszcze nie pała ale skojażenia z blankami innej marki z NZ same się nasuwają.Co do fotek to oczywiście wkleję też inne tylko że w domu to jakieś, takie nieciekawe wychodzą,postaram się wyskoczyć na świerze powietrze i wrzucić kilka z ugięciem i kołowrotkiem. :D
Pozdrawiam!

#82 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 marzec 2010 - 09:55

Takie zdjecie/ cia wedki, zeby bylo cos wiadomo naprawde jest trudno zrobic,
Natomiast mozna probowac... :D
Zrobic zcesciowo, tak, zeby byla widoczna rekojesc...z kolowrotkiem, zeby byly widoczne proporcje..jakos tak zeby bylo widac ile przelotek i jakie...

Gumo

Tylko to miałem na myśli :D. Chodzi właśnie o proporcje.

#83 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 05 marzec 2010 - 11:33

Witam,
@klosskuba, piszesz w tym wątku o lekkich przelotkach S6. Szukam więcej informacji na temat tych przelotek.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#84 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 05 marzec 2010 - 11:39

.

#85 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 05 marzec 2010 - 11:45

Witam!
Panie Irku.Chodzi o przelotki firmy ALPS:
http://www.alpstackle.com/SF.html
Dokładnie te mam na swoich trzech wędkach na blankach CTS.Ostatnia CS963-2, 2.9m, 8-15lb, 10-35gr.Pan Zieliński w rozmowie ze mną stwierdził że na alconitach wychodzi zupełnie inna wędka na tym blanku.Na S6 wyszła bardzo szybka i lekka.Oczywiście nie znaczy to że na Fuji byłoby gorzej,tylko trochę innaczej.
Pozdrawiam!

#86 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 05 marzec 2010 - 11:57

Witam,
Jeżeli na S6 wędka wyszła lekka i szybka, to chyba te przelotki muszą być lżejsze jak Alconite? To bardzo ciekawe.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#87 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 05 marzec 2010 - 12:14

Witam!
Przelotki S6 są podobno w zależności od wielkości lżejsze od alconitów o 20-25%.Z tąd ta różnica jeżeli chodzi o wspomniany przeze mnie wcześniej blank.Dodatkowo zamontowałem sobie uchwyt ALPS-a (tiger blue) i muszę przyznać że produkty te prezentują się więcej niż solidnie ale jak zwykle wszystko wyjdzie w praniu.Z tego co kojażę.Batson mocno współpracuje z ALPS-em.Pozdrawiam!

#88 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 05 marzec 2010 - 12:23

Witam,
No właśnie jest to dla mnie wielką zagadką. Na stronie FA podane są następujące informacje: Przelotki S6 jednostopkowe 25% lżejsze od Alconite BYAG. W tabeli, wysokości tych przelotek sugerują, że są to ramki typuV. Porównane są do Alconite w ramce Y-takie porównanie jest bez sensu. Na stronie Alpsa typów przelotek S6 jest wiele. Czy ktoś wie, jaki typ S6 występuje w ofercie FA?
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#89 OFFLINE   zukiet

zukiet

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 05 marzec 2010 - 13:45

Witam
porównywanie ramki Y w Fuji do Alps S6 w ramce V nie jest miarodajne lecz po rozmowie z Panem Krzysztofem Zielińskim wiem że już niebawem będą dostępne przelotki Alps już w ramce Y. Przelotki te będą niezłą alternatywą ze względu na cenę i wagę.
pozdrawiam

#90 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 05 marzec 2010 - 13:48

.

#91 OFFLINE   zukiet

zukiet

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 05 marzec 2010 - 13:56

Dokładnie bardzo jestem ciekaw ich wagi chociaż na tą chwile uzbroiłem jeden kij w S6 i jest super bo bardzo mało ważą. Przy kolejnym kiju na pewno sięgnę po S6 w Y .
pozdrawiam

#92 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 05 marzec 2010 - 14:01

Tak przy okazji, swego czasu ktoś powiedział mi żebym broń boże nie zbroił wędek w przelotki V ale tylko i wyłącznie w Y.Nie posłuchałem się i jestem zadowolony ale być może coś też straciłem w ten sposób.Co daje oddalenie linki od blanku dzięki ramce Y? :D

#93 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 05 marzec 2010 - 14:11

Witam,
Czyli poczekamy do dostawy tych przelotek w ramce Y. Zamówię po komplecie V i Y, zważę i porównam wagi z Alconite, zobaczę również co to za wkładka z pierścienia cyrkonowego. Nie lubię takich sytuacji. Mam nadzieję, że się mylę.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#94 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 marzec 2010 - 14:16

Ale przecież są przelotki Fuji Alconite w ramkach V. I to od jakiegoś czasu. Wiec jak się chce, to można porównać Alpsy w ramce V do Alconitów w ramce V - i będzie się to trzymało kupy. Porównywanie Alpsów w ramce V do Alconitów w ramce Y to robienie ludziom wody z mógu co nawyżej <_<

Kilka lat temu na tej stronie opublikowaliśmy z Gumofilcem wyniki pomiarów z których wynikało że nawet Hardloye w ramce V są lżejsze od Alconite w ramce Y z tego co pamiętam - ramka robi podstawowową różnicę w wadze przelotki.

Na podanej stronie Alps nie widzę natomiast przelotek w ramce L a takie występują w Fuji z pierścieniem Alconite - nie sądzę że Alps LV#6 jest lżejszy od L#6 Fuji mówiąc szczerze



#95 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 05 marzec 2010 - 14:29

@Friko, chcę poczekać na te przelotki z ramką Y, kupić po komplecie Y i V, zważyć i porównać wagi z identycznymi rodzajami Fuji. Chcę również zobaczyć ringi. Cena tych przelotek podana na stronie FA jest dla mnie nieosiągalna i niezrozumiała. Jeżeli to faktycznie Zirconium w podanej cenie to dystrybutor tych przelotek w USA sprzedaje je po podwójnej cenie - zdzierca!
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
  • Gobio Gobio lubi to

#96 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 05 marzec 2010 - 14:38

Mówiąc szczerze radziłbym nie wyciągać pochopnych wniosków i przekonać się organoleptycznie :D .Zasięgnąłem informacji od źródła i nieoficjalnie mogę potwierdzić że niedługo będą dostępne S6 w ramce Y i będą na pewno lżejsze od analogicznych alconitów.Świat a Fuji się nie kończy... :mellow:.
Pozdrawiam!
  • Gobio Gobio lubi to

#97 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 marzec 2010 - 14:43

Jak mamy nie wyciągać pochopnych wniosków, to nie piszmy że na pewno będą lżejsze, to tak dla porządku

Po drugie, zamiast czekać na przelotki w ramce Y można juz teraz porównać przelotki w ramce V przecież.
Dla mnie takie porównanie byłoby o tyle ciekawsze, że przelotki w ramce Y stosuję sporadycznie



#98 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 05 marzec 2010 - 14:46

Racja Friko Embarassed ,złapałeś mnie.Poczekamy, zobaczymy. :D
Pozdrawiam!

Z tego co wiem Krzystof Zieliński bardzo dokładnie poważył te przelotki więc można zasięgnąć języka. :D

@Friko-pytałem się o to wcześniej,możesz wytłumaczyć w skrócie co dają nam ramki V i Y?



#99 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 05 marzec 2010 - 14:58

Witam,
Oczywiście, że się nie kończy. Żeby nie było nieporozumień-ja nie dyskredytuję tych przelotek tylko od ponad roku zastanawiam się nad wprowadzeniem ich do swojej oferty. Dlatego chcę sprawdzić te informacje praktycznie (wagi) i faktycznie(rodzaj ringu). Nie należę do źle poinformowanych i dlatego nie rozumiem opisu tych przelotek na stronie FA. Ja posiadam zupełnie inne informacje. Dlaczego przelotka która kosztuje w USA prawie 15$ w Polsce kosztuje 19 zł. Alps to producent znakomitej jakości komponentów. Znam firmę, znam produkty i klika z nich mam w ofercie.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#100 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 marzec 2010 - 15:11

@Irek

zwróć uwagę że na podanej stronie Alpsa przelotki mają identyczne wymiary, w 100% pokrywające się z przelotkami Batson Forecast w ramce VS które od dawna masz w swojej ofercie

Zgadzam się że Forecasty to bardzo porządne przelotki chociaż niedrogie - w sumie mocno nie-doceniane myślę, ALE powiedzmy szczerze - lżejsze od Alconite Fuji nie są.
Pytanie: czym przy identycznych wymiarach mogą różnić się wspomniane Alpsy od Forecastów, jeśli miałby być lżejsze? Rodzajem/gęstością stali użytek do budowy ramki? Grubością ringu? - być może. Jeśli możesz - kup i porównaj. Też jestem bardzo ciekawy.

@barwena

Ramka Y jest po prostu wyższa od ramki V. W zależności od rodzaju blanku, wielkości kołwrotka, rodzaju użytkowania wędki itp - może być bardzo potrzebna lub zgoła niepotrzebna. Osobiście do lekkiego zbrojenia kijów spiningowych staram się wykorzystywać kombinację ramek LV oraz L czyli taki new concept na częsciowo nie conceptowych (LV) przelotkach - ale nie zawsze będzie to możliwe, np. swoje zalety podczas niskich temperatur z pewnością będą miały przelotki w ramce LV w stosunku do przelotek w ramce L na szczytówce - tak ogólnie mówiąc jest to dosyć szerokie zagadnienie i trudno jest powiedzieć że jakiś typ ramki jest lepszy a drugi gorszy - zależy co do czego ma być użyte.

Pozdrawiam





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych