Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2915 odpowiedzi w tym temacie

#1721 OFFLINE   spitek

spitek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Lokalizacjaaleksandrow kujawski
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Stachowiak

Napisano 04 listopad 2017 - 22:15

Witam ,prośba do forumowiczów i użytkowników wędek na blankach F.A. slr 7617-2n ewentualnie slr 7625-2n , bo te mnie najbardziej interesują .Wszelkie info na temat realnego cw i rodzaju obsługiwanych przynęt oraz akcji , czym więcej informacji tym lepiej

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#1722 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 16 listopad 2017 - 21:50

Czesc ,
Są tu użytkownicy wędki na blanku SKXF6311-1N ?
Chętnie dowiedziałbym się troche na jego temat :)

#1723 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 16 listopad 2017 - 22:09

Spytaj sie @Hubertus, wydaje mi sie ze kilka robil.



#1724 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 28 listopad 2017 - 19:46

Choroba (obsesja łowienia okoni) dalej toczy  mój umysł w ramach leczenia kolejna wędka pod ten gatunek (na blanku slim xf do 4lb) wzbogaciła moją kolekcję. Testy trwają na chwile obecną mogę powiedzieć, że wędka na tym blanku akcją najbardziej odpowiada mojemu łowieniu okoni, szybka przy animacji przynęty podobnie jak kraag xf ale o znacznie pełniejszym ugięciu. Blank bardzo smukły z grubą ścianką myślę, że stosując  żyłkę będzie to super wędka na pstrągi (wiem wiem 4lb na pstrągi ale to tylko moja opinia ;) ). Czekam na hol większej ryby do tej pory tylko okonie do 30 cm i szczupaczki do 50 cm. Blank dobrze opisany główka do 5g + 2” przynęty to max (szczytówka już lekko klęka). Najlżej łowiłem 1g + guma, przy dwóch gramach ołowiu wędka już super się ładuje. Wędka jak widać jeszcze nie wykończona ale nie ma czasu :)  trza łowić. To chyba jeszcze nie koniec w kącie jeszcze trochę miejsca jest, a w głowie pomysłów na idealną wędkę pod okonia. Pozdrawiam Serdecznie

 

 

Załączone pliki



#1725 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 29 listopad 2017 - 11:45

Konkretny, krótki opis ...lubię to.



#1726 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 03 grudzień 2017 - 09:37

SKXF867-2nano. Panowie czy ktoś mi coś napiszę o tym blanku ? Parametrami pasuje mi idealnie ...pytanie czy faktycznie od ok grama startuje ?

#1727 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 03 grudzień 2017 - 10:06



SKXF867-2nano. Panowie czy ktoś mi coś napiszę o tym blanku ? Parametrami pasuje mi idealnie ...pytanie czy faktycznie od ok grama startuje ?

 

Jest tego pełno w tym wątku. Poszukaj... Używam od dwóch sezonów i jestem dalej pod wrażeniem na PLUS. Zamiast łowić okonie kosi szczupaki i to słusznych gabarytów. Co do przynęt, najmniej co mam w pudle to 2 gramy wahadło Jacka H., bawiłem się sporą nimfą i też poleciało... Mocna konstrukcja, próbowałem złamać na rybie (hol siłowy), szczupak zaparkował w zielach, kij wygięty na max, wytrzymał. Po zmierzeniu 75 cm dobrze odżywiony. Słowem - blank godny polecenia.

 

27_zpshtwchlg1.jpg

 

mynki-02-A_zps1hoaukk8.jpg

 

mynki-01A_zpspfg1qxz3.jpg



#1728 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 03 grudzień 2017 - 10:40

Bardzo Ci dziękuję ,za informację. Pozdrawiam

#1729 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 grudzień 2017 - 13:09

Hejo! Panowie ostatnio pojawiło się dużo ciekawych pozycji z pod szyldu FA, interesują mnie szczególnie blanki robione we współpracy z naszymi rodbuilderami, czy ktoś miał coś z tego w rękach ? 



#1730 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 03 grudzień 2017 - 14:33

SKXF867-2nano. Panowie czy ktoś mi coś napiszę o tym blanku ? Parametrami pasuje mi idealnie ...pytanie czy faktycznie od ok grama startuje ?

 

A miałeś nie gonić już króliczka :P



#1731 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 03 grudzień 2017 - 14:44

A miałeś nie gonić już króliczka :P

Oj tam oj tam - jeszcze takiego w szafie nie mialem :) W tym przypadku nie gonie krolika -  po prostu jestem ciekawy . :)

 

Pozdrawiam



#1732 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 grudzień 2017 - 16:34

Mój ostatni nabytek to kij na blanku SKF8611-2N, wykonany przez Krzysztofa Z., pomalowany lakierem olive green gloss.

 

 

23634830_1976072605742043_483235371_n.jp

 

 

23635535_1976072622408708_817025180_n.jp

 

23634923_1976072652408705_109496698_n.jp

 

23666761_1976072632408707_1136373529_n.j

 

 

Chociaż mam pokaźną kolekcję spinów na blankach 10-12LB to Kraag jest zupełnie inny niż pozostałe. Kij jest zdecydowanie czuły ale przymiotnik jakim określę jego główną zaletę to sprężysty. Nie wiem jak Krzysztof osiągnął wspominaną sprężystość przy wysokim module ale udało się wyśmienicie, kij jest szybki ale bardzo sprężysty dzięki czemu pod obciążeniem pracuje na całej swojej długości i progresywnie gnie się w koło nie dając nawet przez moment poczucia suchości za którą zwykle czai się trzask. Blanki Kraag zostały zaprojektowane do łowienia na silikon i w przypadku mojego egzemplarza zgadzam się z założeniem ale dla główek do 6g, powyżej podbicie wyraźnie traci na agresji. Kij zamówiłem do łowienia kleni i boleni w mniejszych rzekach, w mojej ocenie jest to doskonały wybór, szczytówka jest subtelna ale stosunkowo nabita nie podobna do wklejankowej, szybka i sztywniejsza. Kijem podaje się bardzo łatwo i celnie, przyjemnie ciska gumki już na główkach od 2-2,5g. Testowałem kij wczoraj, łowiłem szczupaki na smukłe gumki z główkami 4-5g, największa ryba miała około 70cm i pod takim przeciwnikiem w lekkim nurcie, kij uginał się bardzo głęboko, wspaniale amortyzuje, hol jest bardzo przyjemny. Ugięcie jest szczytowe ale bardzo szybko i płynie przechodzi w środek i łączy się z wyraźnie ustępliwym i chętnym do pracy dolnikiem. Seria zdecydowanie inna niż poprzednie, moim zdaniem ciekawsza, blank jest fajnie zbalansowany, lekki i... sprężysty, naprawdę polecam komuś kto ceni sobie blanki wykorzystujące w holu całą swoją długość, czułość a jednocześnie są dalekie od tzw kluchy. Może mój opis brzmi nieco niedorzecznie ale... kraag to naprawdę coś innego niż to do czego przywykliśmy do tej pory.



#1733 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 03 grudzień 2017 - 17:58

naprawdę ten blank klęka powyżej 6gr ? a jakiej wielkości gumy używałeś ? w opisie jest że moc 11 lb i cięzar do 17gr



#1734 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 grudzień 2017 - 18:34

17g to pewnie górny zakres masy, którą można z pełną siłą bezpiecznie wystrzelić z kija. Kij ma 10-11lb i to realne a nie jak w wielu innych konstrukcjach kij 11-12lb ma 17lb. Trzeba też pamiętać, że F to zupełnie inny kij niż XF. To nie jest blank dla wielbicieli betonowych dolników, to elegancki spin z dolnikiem, który bierze udział podczas holu.
  • Guzu, karolmax i Szogo636 lubią to

#1735 OFFLINE   michał34

michał34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 grudzień 2017 - 13:34

Osobiście łowiłem kraag XF do 5lb, a obecnie łowię XF do 7 gram i potwierdzam blanki bardzo sprężyste. Jeśli chodzi o "betonowy dolnik" w XF to się nie zgodzę (przynajmniej w lżejszych blankach). W obecnie używanym 7 lb blank przechodzi w parabolę już przy 30 cm rybie.



#1736 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 grudzień 2017 - 13:50

Michał, ja nie napisałem, że w kraagach XF, dolnik jest betonowy tylko, że nie są to kije dla tych co takie dolniki lubią. Co do odmienności F od XF to chodzi mi o możliwości podbijania jigów, gdzie kije F o mocy 10lb nie wzbudzą agresywnie główek, które zostaną zdrowo szarpnięte kijem XF o tej samej mocy. Kij 10lb F nie jest stworzony do podbijania gum z główkami 15g, oczywiście przy długości 8'3 i więcej stąd zdziwiło mnie zapytanie kolegi @Robas. Domyślam się, że wynika to z doświadczeń z blankami o niedoszacowanych parametrach co bardzo często ma miejsce.

#1737 OFFLINE   michał34

michał34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 grudzień 2017 - 13:59

Pewnie masz rację. Opisywałem tylko swoje odczucia odnośnie lżejszych blanków XF.


  • guciolucky lubi to

#1738 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 04 grudzień 2017 - 21:06

Kraag - nowe fotki.

 

 

18-B_zpstr80yzlm.jpg

 

19-A_zpsr1ssm852.jpg



#1739 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 grudzień 2017 - 21:16

Ładny sztukas

#1740 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 04 grudzień 2017 - 21:25

Wyrazniej widac kolowrotek niż wędkę :) Oczywiście zdjęcia perfecto :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych