Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2911 odpowiedzi w tym temacie

#1801 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 27 styczeń 2018 - 21:49

Ogólnie moim zdaniem jest duże przekłamanie jeśli blankiem w opisie cw do 6g rzucam 15g to jest 150% więcej

Sprawdzałeś parametry blanku w stosunku do opisu? Mowie o średnicach szczytu i dolnika, w porównaniu do opisanych średnic na stronie FA. Bo może nastąpił błąd w opisie blanku (dostałeś mocniejszy blank blednie opisany jako 4lb).

Miałem w rękach kilka blankow ULXF i np blank 4lb w długości 7’6” w 2 kawałkach w życiu nie dawał takich zakresów, o jakich piszesz. Sam miałem ULXF 6lb 7” w 2 częściach i pracował w zakresie główki 2-9g + 3”.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 27 styczeń 2018 - 21:52


#1802 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 27 styczeń 2018 - 21:50

Ja nie sprawdzałem Rafał sprawdzał przed złożeniem wszystko sie zgadzało

#1803 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 27 styczeń 2018 - 21:52

Te 8/9 plus 3” guma to najmarniej 12g, a to daje 50% przekładnie górnego cw. To chyba sporo...

 

 W sumie sporo, ale ja bardziej sugerował bym się cw komfortowym i nie zastanawiał nad zapasem mocy. Dla mnie 6 gram + mała gumka to poniżej podanego cw górnego i na tym komfort się kończy, choć ciężej nadal jest przyjemnie. Przy 10 gramach z małą gumka szczyt już jest mało komfortowy. Mniejsze obciążenie + duża guma daje efekt nieznośnego czucia przynęty.

 

1- nie porównywajmy 1 części i 2 czesciowych blankow bo to sa rożne Blanki.
2- odp była taka ze wszystko jest mierzone na maszynach i Blanki mogą sie tak zachowywać. Pan Krzysztof (bardzo miły człowiek swoją drogą) poprosił mnie jeszcze o nr seryjny blanku.

 

Może sprawdzenie numerów coś da, ale jeżeli omyłkowo były one przypisane, to może być problem. Generalnie jest to kolego denerwujące, gdy wymarzony kijek okazuje się nie takim jaki miał być. Szczerze współczuję.



#1804 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 27 styczeń 2018 - 21:54

Sprawdzałeś parametry blanku w stosunku do opisu? Mowie o średnicach szczytu i dolnika, w porównaniu do opisanych średnic na stronie FA. Bo może nastąpił błąd w opisie blanku (dostałeś mocniejszy blank blednie opisany jako 4lb).

Miałem w rękach kilka blankow ULXF i np blank 4lb w długości 7’6” w 2 kawałkach w życiu nie dawał takich zakresów, o jakich piszesz. Sam miałem ULXF 6lb 7” w 2 częściach i pracował w zakresie główki 2-9g + 3”.

Jeszcze raz powtórzę ja mam blank 1- częściowy nie porównujmy g z dwuczesciowym to rożne Blanki

Żbiki zobacz filmik i sam oceń czy sie mylę

Użytkownik Krismuaythai edytował ten post 27 styczeń 2018 - 21:54


#1805 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 27 styczeń 2018 - 21:55

Ja nie sprawdzałem Rafał sprawdzał przed złożeniem wszystko sie zgadzało


To Rafał nie widział, ze ten blank jest dużo mocniejszy niż opis? Jest dużym fachowcem, sam miałem wielokrotnie wędki robione przez niego i zawsze raczej bezbłędnie określał zakresy rzutowe blankow w momencie wzięcia ich do ręki.
  • arturek4101 i KWin lubią to

#1806 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 27 styczeń 2018 - 21:57

Nie bede określał kompetencji Rafała, osobiście nie mam pretensji do niego.

#1807 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 27 styczeń 2018 - 22:04

Nie porównuje blankow 1 i 2 częściowych. Chodzi mi o to, ze wszystkie blanki 4 i 6lb z modelu ULXF, jakie miałem w ręku, nie dawały takich wysokich zakresów górnych w stosunku do ich opisanych parametrów. Zawsze można było je ew przeciążyć o te 3-4g więcej niz opis ale nie aż tyle.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 27 styczeń 2018 - 22:06

  • donkicha i uvex lubią to

#1808 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 27 styczeń 2018 - 22:06

Dlatego mowię ze coś jest pomieszane, słysząc od Fishing artu informacje ze tak może blank pracować mam wątpliwości bo nie jeden kij 4lb 6lb i 8lb miałem

#1809 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 27 styczeń 2018 - 22:11

Obejrzałem film i wg mnie to nie jest blank 4lb. Z opisanych przez Ciebie parametrów pasowała by wersja SKXF708-1N

Zmierz dokładnie suwmiarka średnice szczytu i dolnika i porównaj z parametrami na stronie FA http://www.fishingar...ght-Slim-XF.htm

Użytkownik Żbiku edytował ten post 27 styczeń 2018 - 22:12


#1810 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 27 styczeń 2018 - 22:17

Miałem kilka wędek na blankach z FA i każdy był niedoszacowany. Pewnie ktoś napisze, że opis wskazuje jego najbardziej komfortowe wartości ciężaru wyrzutowego, ale do mnie to nie przemawia, bo nie tego oczekiwałem zamawiając kij pod własne wyobrażenia. Wiem, wiem StC również w tym względzie święte nie jest, ale o tym już każdy wie i może sie do tego przygotować dobrając blank o niższych parametrach. Dlatego warto opisywać swoje doświadczenia z blankami FA, by wytworzyć pełen obraz rodzimej produkcji. W końcu to wątek techniczny.
  • Jozi i Rheinangler lubią to

#1811 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 27 styczeń 2018 - 22:24

Potwierdzam mam/miałem jednoczęściowe kraagi xf 5lb i 16lb i są niedoszacowe. Miałem też 2-czesciowego 5lb i był faktycznie taki jak w opisie.

#1812 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 28 styczeń 2018 - 00:00

I ja dorzucę swoje trzy grosze :)
Dzisiaj spotkałem się z kolegą @Krismuaythai nad wodą w celu zweryfikowania jego obawy o zakres rzutowy kijka na w/w blanku .Krzysiek prosił mnie żebym zabrał do porównania swoją Suzuki 4lb (2-6lb mocy) o bardzo zbliżonym c.w .Blank bardzo smukły,szybkość porażająca nie spotykana dotąd w żadnym UL z którym miałem styczność.Już przy machaniu na sucho sprawia wrażenie sporo mocniejszego.O samym wykonaniu kija nie ma dyskusji bo to mistrzostwo.
W koncu podpinam kajtka 2" z 2g główką.Odległość rzutowa przy takim zestawieniu bardzo cieniutka w porównaniu do sporo krótszego Suzuki.Tam gdzie Suzuki konczy sie komfort łowienia czyli 5g+3" ULXF 4LB 0.5-6g dopiero zaczyna żyć.Poniżej tego zakresu kijek wogóle się nie ładuje i możemy zapomnieć o jakiejś sensownej odległości rzutowej przy 2-3g ołowiu.
Miałem kilka blankow UL ze stajni Phenixa,StC i teraz Suzuki,pomijając akcję kija ten blank ULXF mocą może się śmiało równać z StC SCV 8lb a nawet w górnym zakresie rzutowym StC. przewyższa

Użytkownik adriano edytował ten post 28 styczeń 2018 - 00:05

  • Krismuaythai lubi to

#1813 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 28 styczeń 2018 - 10:01

Kolego @Krismuaythai, masz zamiar reklamować blank? 



#1814 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 28 styczeń 2018 - 10:02

Według mnie powinniście, jak poleca @Żbiku, sprawdzić średnice bo wędka z filmu sprawia wrażenie jak by była wykonana na blanku blaas xf a nie ulxf.

#1815 OFFLINE   marekD

marekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 22:16

Duże prawdopodobieństwo, że masz nie ten blank co chciałeś.
  • guciolucky lubi to

#1816 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 30 styczeń 2018 - 11:11

Przykra sprawa z tą wędką i czuję się trochę współwinny zaistniałej sytuacji bo sam opisywałem w tym wątku blank ULXF do 4lb choć tą opinię podtrzymuję. Mam dużo wędek zbudowanych na blankach z FA dedykowanych pod okonia. Każdy blank jest inny pomimo zbliżonego opisu. Koledzy którzy brali do ręki blank kraag xf do 5lb twierdzili, że to kij na sandacze i spokojnie ogarnie przynęty 10g, praktyka zweryfikowała, że jednak nie (jeśli choć trochę szczytówka w tych konstrukcjach się ugina przy podbiciu wędką to dla mnie jest ciężar max). Wszystkie blanki, które posiadam były opisane poprawnie (z marginesem błędu 1-2g max 3g na indywidualne widzimisię). Proponuję również na przyszłość nie polegać jedynie na opisach (w tym również moich, bo jednak ta ocena jest w pewnym stopniu subiektywna) i swoich wyobrażeniach, bo coraz częściej będziemy mieli do czynienia z takimi sytuacjami, że to jednak nie to co sobie wymarzyliśmy. Wieczorem przygotuję listę blanków i wędek, które posiadam będą do dyspozycji osób chętnych do ich obejrzenia w Lublinie lub szczegółowej rozmowy. Dodatkowo zachęcam również przed zamówieniem blanku do kontaktu z firmą FA ja tak robię daje to dodatkowo możliwość modyfikacji blanku pod konkretne preferencje (i może choć trochę zminimalizuje możliwość wystąpienia sytuacji w których ktoś będzie niezadowolony).

Jeśli chodzi o opis max ciężarów wyrzutowych to ostatnio dzięki uprzejmości kolegi łowiłem wędką na blanku SX 709-2N. Blank w mojej opinii służy do łowienia sporych ryb na małe przynęty górny zakres opisany do 9g według mnie kończy się na 5g+2 calowa gumka dolny 2g opisany jest dobrze. Czucie przynęty i brań przy zastosowaniu żyłki trochę lepsze niż przy typowych szklakach lecz gorsze niż przy szybkich konstrukcjach węglowych. Pod takim obciążeniem 5g  miękka szczytówka wygina się na tyle, że trudno jest podbić agresywnie przynętę kijem. Podobne wrażenie (zawyżonego max ciężaru) odniosłem łowiąc blankiem opisanym do 5g. Pozdrawiam Serdecznie


Użytkownik skalka edytował ten post 30 styczeń 2018 - 11:12

  • Radek_Z, Kamil_D i Tom Rob lubią to

#1817 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 30 styczeń 2018 - 15:18

Przykra sprawa z tą wędką i czuję się trochę współwinny zaistniałej sytuacji bo sam opisywałem w tym wątku blank ULXF do 4lb choć tą opinię podtrzymuję. Mam dużo wędek zbudowanych na blankach z FA dedykowanych pod okonia. Każdy blank jest inny pomimo zbliżonego opisu. Koledzy którzy brali do ręki blank kraag xf do 5lb twierdzili, że to kij na sandacze i spokojnie ogarnie przynęty 10g, praktyka zweryfikowała, że jednak nie (jeśli choć trochę szczytówka w tych konstrukcjach się ugina przy podbiciu wędką to dla mnie jest ciężar max). Wszystkie blanki, które posiadam były opisane poprawnie (z marginesem błędu 1-2g max 3g na indywidualne widzimisię). Proponuję również na przyszłość nie polegać jedynie na opisach (w tym również moich, bo jednak ta ocena jest w pewnym stopniu subiektywna) i swoich wyobrażeniach, bo coraz częściej będziemy mieli do czynienia z takimi sytuacjami, że to jednak nie to co sobie wymarzyliśmy. Wieczorem przygotuję listę blanków i wędek, które posiadam będą do dyspozycji osób chętnych do ich obejrzenia w Lublinie lub szczegółowej rozmowy. Dodatkowo zachęcam również przed zamówieniem blanku do kontaktu z firmą FA ja tak robię daje to dodatkowo możliwość modyfikacji blanku pod konkretne preferencje (i może choć trochę zminimalizuje możliwość wystąpienia sytuacji w których ktoś będzie niezadowolony).
Jeśli chodzi o opis max ciężarów wyrzutowych to ostatnio dzięki uprzejmości kolegi łowiłem wędką na blanku SX 709-2N. Blank w mojej opinii służy do łowienia sporych ryb na małe przynęty górny zakres opisany do 9g według mnie kończy się na 5g+2 calowa gumka dolny 2g opisany jest dobrze. Czucie przynęty i brań przy zastosowaniu żyłki trochę lepsze niż przy typowych szklakach lecz gorsze niż przy szybkich konstrukcjach węglowych. Pod takim obciążeniem 5g  miękka szczytówka wygina się na tyle, że trudno jest podbić agresywnie przynętę kijem. Podobne wrażenie (zawyżonego max ciężaru) odniosłem łowiąc blankiem opisanym do 5g. Pozdrawiam Serdecznie

Czyli SX 709 nie nada się pod sandacza na lekko 5÷7 g + 3 Es

#1818 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 30 styczeń 2018 - 15:47

Sprawa wyglada tak- blank został pomylony w FA powierzyłem i okazało sie ze jest grubszy. Dokumentacja zdjęciowa plus film wystarczył do uznania reklamacji. Pan Krzysztof Zieliński sam dopilnuje aby został blank nowy został wykonany poprawnie i wysłany do pracowni w celu wymiany. Tak wiec sprawa została załatwiona. W tym momencie należą sie podziękowania dla Rafała za pomoc w załatwieniu sprawy. Pozdrawiam

#1819 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 styczeń 2018 - 15:52

Kiedyś miałem borona opisanego jako 5-15 lb i była to pała nie z tej ziemi,wówczas myślałem że tak ma być. Dziś wiem, że ktoś z FA popełnił błąd, bo obecnie mam ten blank i jest zupełnie inny, w tamtym ktoś się j....ą.


  • minnow lubi to

#1820 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 30 styczeń 2018 - 20:29

To dobrze, że sprawa się wyjaśniła bo zacząłem wątpić w swoją ocenę blanków ;)  i celowość jej opisywania :) . Niemniej zgodnie z obietnicą lista blanków, które użytkuję.

SLF634-1N

 

SLXF704-2N

 

SKF707-1N

 

SKXF635-1N

 

ULXF664-1N

 

Perch -2N             2,20cm                                     0,8-9g

Jeśli chodzi o blank SX do 9g to 7-9g z gumą 3 calową to według mnie za dużo. Ciągać po dnie może i się da ale to nie moje prowadzenie. Natomiast nie ma wątpliwości, że ten blank da radę wyholować naprawdę dużą rybę. Pozdrawiam Serdecznie


Użytkownik skalka edytował ten post 30 styczeń 2018 - 20:30

  • Tom Rob lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych