Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2915 odpowiedzi w tym temacie

#1821 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 styczeń 2018 - 21:03

Mam pytanie @ kraagów mocniejszych. Potrzebuję czegoś do agresywnego podbijania jaskółek 7, shakerów6 cali To gumy o wadze ok 25-30g + ołowiu max 25g. Ten kraag xf SKXF7627-2N 15-55 będzie za mocny na to?  Może ktoś łowił/ukręcił kija na takim blanku?



#1822 OFFLINE   kristov

kristov

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 styczeń 2018 - 22:22

Mialem skf 9027-2n i byl to kij który radzil sobie z przynetami do ok 80g, a dolem od 10g spokojnie.

#1823 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 22:56

Sprawa wyglada tak- blank został pomylony w FA powierzyłem i okazało sie ze jest grubszy. Dokumentacja zdjęciowa plus film wystarczył do uznania reklamacji. Pan Krzysztof Zieliński sam dopilnuje aby został blank nowy został wykonany poprawnie i wysłany do pracowni w celu wymiany. Tak wiec sprawa została załatwiona. W tym momencie należą sie podziękowania dla Rafała za pomoc w załatwieniu sprawy. Pozdrawiam

Czyli jednak... Dobrze, ze sprawa się wyjaśniła. Krzysztof na pewno temat załatwi bardzo sprawnie, a i Rafał tez jest solidna firma i ogarnie wszystko. Będzie Pan zadowolony ;)

Warto wg mnie tez usunąć ten filmik z Youtube, bo w sumie to była zwykła pomyłka.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 30 styczeń 2018 - 23:13

  • skalka i Tom Rob lubią to

#1824 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 01 luty 2018 - 09:10

Mam pytanie @ kraagów mocniejszych. Potrzebuję czegoś do agresywnego podbijania jaskółek 7, shakerów6 cali To gumy o wadze ok 25-30g + ołowiu max 25g. Ten kraag xf SKXF7627-2N 15-55 będzie za mocny na to?  Może ktoś łowił/ukręcił kija na takim blanku?

Pod takie łowienie to spokojnie wersja 27lb bez najmniejszego problemu, wersja 16 lb daje rade 30g plus kopyto 4" i nie jest to jakiś wielki wysiłek.

Przy długości 7'6" to można zaryzykować wersję 22lb



#1825 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 01 luty 2018 - 09:46

Sprawa wyglada tak- blank został pomylony w FA powierzyłem i okazało sie ze jest grubszy. Dokumentacja zdjęciowa plus film wystarczył do uznania reklamacji. Pan Krzysztof Zieliński sam dopilnuje aby został blank nowy został wykonany poprawnie i wysłany do pracowni w celu wymiany. Tak wiec sprawa została załatwiona. W tym momencie należą sie podziękowania dla Rafała za pomoc w załatwieniu sprawy. Pozdrawiam


Dla mnie to kolejny argument, ze warto kupować polskie blanki. Pewnie taką pomyłkę było by dużo trudniej wyjaśnić w Chinach czy USA.

#1826 ONLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 luty 2018 - 13:42

Sprawa wyglada tak- blank został pomylony w FA powierzyłem i okazało sie ze jest grubszy. Dokumentacja zdjęciowa plus film wystarczył do uznania reklamacji. Pan Krzysztof Zieliński sam dopilnuje aby został blank nowy został wykonany poprawnie i wysłany do pracowni w celu wymiany. Tak wiec sprawa została załatwiona. W tym momencie należą sie podziękowania dla Rafała za pomoc w załatwieniu sprawy. Pozdrawiam

 

Czyli rozumiem że kijek zbudowany na tym pomylonym blanku będzie rozebrany a komponenty posluża do budowy nowego?  :huh:



#1827 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 01 luty 2018 - 17:33

Nie blank dostanę nowy i do niego kupie komponenty. Kij który został zbudowany na złym blanku zostanie u mnie

#1828 OFFLINE   milijon

milijon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjavistula/aug
  • Imię:Adam

Napisano 02 luty 2018 - 08:52

Czyli 'buy one get one free', szkoda ze czesciej sie nie myla z wysylka blankow :-P a tak swoja droga to bardzo fajne podejscie i rozwiazanie problemu

#1829 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 02 luty 2018 - 09:26

Jak wyglada porownanie Kraaga SKXF7016-2 i SKF7016-2 do St.Croix 570MHF2 .Mial ktos moze w/w modele i moze powiedziec o swoich odczuciach.



#1830 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 02 luty 2018 - 09:53

Witam

 

może  ktoś   posiada  kij  na  blanku  SS  7310- 2N  3-10 lb  2-15 g  Vegter Boron   i  może  napisać   kilka  słów   ew  jak  z  przeznaczeniem  do łowienia  pstrągów..?



#1831 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 02 luty 2018 - 10:21

Zapytaj kol Karpiu95, budował teraz Borona do 15g :)

#1832 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 02 luty 2018 - 10:25

A potem podziel się info na forum 😊 Pewnie
innych (mnie) tez zaciekawi😊

#1833 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 02 luty 2018 - 11:13

może  będziemy  mieli szczęście  i  Kolega  Karpiu95  napisze  coś  bezpośrednio...............osobiście ...



#1834 OFFLINE   Bartek1978

Bartek1978

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 luty 2018 - 12:03

tu jest opisana troszkę dłuższa

http://spinning-team...tragi-dogrywka/


Użytkownik Bartek1978 edytował ten post 02 luty 2018 - 12:18


#1835 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 02 luty 2018 - 12:26

Bartek  dzięki   za  opis  troszkę    się  przestraszyłem   tym  że  są  krzywe  i  ciężkie    w  rozmowie  z  Panem Krzysztofem  dowiedziałem   się  że  SS 7310-2N  \waży  ca  36 gramów    więc  skoro  suzuki  702 6  waży  35

 

to nie  można  mówić  że  omawiany  jest  przesadnie  ciężki - może  dlatego  ze  te  nowe  są  w  nano  technologii  . W  opisie   raczej  jest  poprzednia  wersja  bez  nano  / widać  też  po  strukturze  blanku - te  nowe  mają  być  gładkie

 

nie takie " karbowane"

 

Może  się  jeszcze  ktoś  podzieli   ...pytam  bo  jestem  po  oględzinach  Rastaffine  Master  Boron   8'3' ML  woodland  u  kolegi  i  bardzo  mi  się  spodobał  ....



#1836 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 02 luty 2018 - 12:32


 

Może  się  jeszcze  ktoś  podzieli   ...pytam  bo  jestem  po  oględzinach  Rastaffine  Master  Boron   8'3' ML  woodland  u  kolegi  i  bardzo  mi  się  spodobał  ....

Nie ma czegoś takiego.

Jest Restaffine Monster Boron 8'3" Waterland ;)


Użytkownik DonPablo edytował ten post 02 luty 2018 - 12:33


#1837 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 02 luty 2018 - 12:59

tak  jest  moja  pomyłka   przepraszam ....



#1838 OFFLINE   Bartek1978

Bartek1978

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 luty 2018 - 13:30

mam tego vegtera borona z filmu ale muszę sprawdzić czy jest nano bo nie pamiętam



#1839 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 02 luty 2018 - 13:34

Jeśli sie nie mylę to tego rastka 8'3 ml kolega @Pstrągman opisywał jako 16LB.
Wg mnie ten blank rzuca już bardzo dobrze od 3-4g. na cienkiej lince. Osobiście uważam, że bardziej nadaje się do twardych przynęt niż gum ale może dlatego że jigiem wolę łowić krótkimi wędkami. Mimo wszystko jest to szybki blank ale nie jakaś tam kosa i ma progresywne ugięcie.
Zdarzyło mi się nawet od biedy łowić lipienie na smuzaki. Nie spadają z niego nawet małe okonie.
Ale czy jest tu jakaś mega przewaga nad zwykłym grafitowym kijem to nie potrafię stwierdzić.

#1840 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 02 luty 2018 - 13:49

może będziemy mieli szczęście i Kolega Karpiu95 napisze coś bezpośrednio...............osobiście ...


Ja mam borona 10lb ale w długości 63 a nie 73. Jest to wersja nano ale jest „karbowany” a nie gładki tak jak pisałeś. Tak naprawdę to jeszcze za wiele o nim nie mogę powiedzieć bo rzucałem nim dopiero jakieś 20minut. Wg mnie fajnie rzuca się już 3g+guma(mniej nie probowalem) najwięcej założyłem 12g+ 4calowy kajtek i było spoko. Co do czucia to nie trzeba chyba wiele pisac , jest super. Kijek jest bardzo szybki ale zaskakująco ładnie się ugina. Myśle że z twardymi przynętami tez fajnie sobie poradzi mimo iż to wybitnie jigowa konstrukcja. Mam nadzieje że w ten weekend uda mi się go lepiej poznać , bo będzie troche czasu na ryby. Ja osobiscie w swoim się zakochałem od pierwszego pomacania :D
  • Korczas i Tom Rob lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych