Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2915 odpowiedzi w tym temacie

#1881 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 19 kwiecień 2018 - 17:59


A co powiesz na Pac Bay Minima TICH?


Według mnie szkoda kasy. Chyba, że lubisz zmieniać kilka razy w roku plecionkę (albo szukasz swojego ideału plecionki).
Przy stosowaniu żyłki, te przelotki mogą być do zaakceptowania.

#1882 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 19 kwiecień 2018 - 19:05

 

A co powiesz na Pac Bay Minima TICH?

 

 

Miałem je i zdecydowanie nie polecam! Właśnie na chwilę obecną kij jest w pracowni i zmieniają mi na torzite bo te co miałem po prostu wypiłowały się. :( 



#1883 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 20 kwiecień 2018 - 07:16

Następca MHXa S871-2

 

 

Poszukuje blanku w podobnej długości +/- 2.20m, obsługujący podobne gramatury, czyli 2-4g + gumy smukłe 3 cale. Tyle że ma być dużo szybszy fast/xfast, ale ugięcie nadal bardzo głębokie pod rybą. Kijek typowo pod jigowanie za okoniami. Mhx bardzo mi leży tylko brakuje mi tej szybkości, sztywności podczas agresywnego prowadzenia. Cena raczej nie gra roli.

 

 

 

Polecam kolego Slim XF Nano ULXF 764-2N lub troszkę mocniej ULXF766-2N Czyli rodzime ultra ligthy. Co za tym przemawia. Naprawdę fajne bardzo szybkie acz pracujące głęboko blanki. Bardzo dobry kontakt z producentem, świetny serwis, nawet w przypadku winy ze strony kupującego. 

Pozdro



#1884 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 20 kwiecień 2018 - 07:24

Dzięki za wszystkim za odpowiedź. Z wyżej wymienionych blanków. Odpowiedni wydaje się ULXF-764-2N. W jakie przelotki ubrać ten blank, tylko Fuji Torzite?

 

Ja przy ULXF766-2N założone mam S6 i wszystko gra. Czyli unikalna stal z dodatkiem tytanu i wkładami klasy sic. Tańsze od torzite.

 

 

Sory za post pod postem, można to jakoś połączyć? Jak tak to poproszę.


Użytkownik uvex edytował ten post 20 kwiecień 2018 - 07:25

  • tebe lubi to

#1885 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 05 maj 2018 - 20:30

Uzywa ktos blaas slxf 9615 - 2 N ?

Sprawdzi sie to pod woblery sandaczowe / boleniowe ? Czy raczej zbyt mocny/ palowaty pod takie łowienie? Jakie realne cw i pod jakie przynety?

#1886 OFFLINE   marcinc

marcinc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWschowa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ciosek

Napisano 05 maj 2018 - 21:10

Uzywa ktos blaas slxf 9615 - 2 N ?

Sprawdzi sie to pod woblery sandaczowe / boleniowe ? Czy raczej zbyt mocny/ palowaty pod takie łowienie? Jakie realne cw i pod jakie przynety?

Mam dokładnie takiego, spokojnie obsługuje wszystko według opisu. Chyba, że zależy Ci coś typowo pod lżejsze woblery i szybszy nurt to pomyśl jeszcze o slimie.

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

#1887 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1883 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 06 maj 2018 - 06:36

Uzywa ktos blaas slxf 9615 - 2 N ?

Sprawdzi sie to pod woblery sandaczowe / boleniowe ? Czy raczej zbyt mocny/ palowaty pod takie łowienie? Jakie realne cw i pod jakie przynety?


Nie ani za mocny ani za pałowaty
Fajny szybki,sprzysty blank.
Spokojnie ogarnie bolki i sandacze nocne
  • Hubertus lubi to

#1888 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 21 maj 2018 - 13:13

Polecam kolego Slim XF Nano ULXF 764-2N lub troszkę mocniej ULXF766-2N Czyli rodzime ultra ligthy. Co za tym przemawia. Naprawdę fajne bardzo szybkie acz pracujące głęboko blanki. Bardzo dobry kontakt z producentem, świetny serwis, nawet w przypadku winy ze strony kupującego. 

Pozdro

Zgadzam się w 100% szczególnie dużo do myślenia powinno dać kolegą ostatnie zdanie. W 100% warto !

Panowie ,używa ktoś SKXF 867 2N ? Może ,ktoś ma mocniejszego brata 8611 2N ? Interesuję mnie zakres przynęt obslugiwanych w tego typu konstrukcjach ? I wszelkie opinie użytkowników ... 

Pozdrawiam 


Użytkownik "Paweł" edytował ten post 21 maj 2018 - 13:16


#1889 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 21 maj 2018 - 22:12

Z tym 100% to byłbym bardziej ostrożny. Znam dwa przypadki, gdy „świetny serwis” dał ciała po całości i niekoniecznie wina była po stronie kupującego. A „bardzo dobry” kontakt urywał się, gdy zbyt mocno domagałem się wyjaśnienia jaką klasę reprezentują przelotki S-6 nachalnie wciskane w omawiany wówczas projekt. Od tego czasu omijam szerokim łukiem rodzimą manufakturę i jej wyroby. Ale skoro nie ma róży bez kolców, to i tu trafiła sie łyżka dziegciu w beczce miodu.
  • donkicha lubi to

#1890 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 21 maj 2018 - 23:15

Mnie interesuje jedna rzecz. Kto to wszystko testuje.. Bo jakby nie patrzeć wybór blanków jest ogromny, do tego, można sobie indywidualnie dodać lub odjąć często funt mocy w jedną lub w drugą stronę. Ciężko znaleść inną firmę, która daną serie blanków ma w każdej mocy i we wszystkich długościach. Nie chcę mi się wierzyć, żeby każda pozycja była idealnie dopracowana i odpowiednio przetestowana. Z drugiej strony każdy znajdzie coś dla siebie i bardzo dużo oferta wypełnia luki w asortymencie innych firm. 


  • gulf lubi to

#1891 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 22 maj 2018 - 10:34

Mnie interesuje jedna rzecz. Kto to wszystko testuje.. Bo jakby nie patrzeć wybór blanków jest ogromny, do tego, można sobie indywidualnie dodać lub odjąć często funt mocy w jedną lub w drugą stronę. Ciężko znaleść inną firmę, która daną serie blanków ma w każdej mocy i we wszystkich długościach. Nie chcę mi się wierzyć, żeby każda pozycja była idealnie dopracowana i odpowiednio przetestowana. Z drugiej strony każdy znajdzie coś dla siebie i bardzo dużo oferta wypełnia luki w asortymencie innych firm. 

 

To chyba pytanie do FA, numer ogolnie dostepny, dzwonic i sie pytac  :D


  • drag lubi to

#1892 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 22 maj 2018 - 10:40

Pytałem.


  • drag lubi to

#1893 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 maj 2018 - 10:53

Pytałem.

I co?Jeśli oczywiście wolno zapytać :)



#1894 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 22 maj 2018 - 11:00

Pytałem, w pracowni która ściśle współpracuje z p. Krzysztofem i razem tworzą projekty. Dostałem odpowiedź, że ludzie.. Z drugiej stronu co mi mieli odpowiedź ? nIkt nie powie, w żadnym biznesie jak dokładnie jest. Ale prawda według mnie jest taka, że nie wszystkie konstrukcję są dobrze przetestowane, jak i nie wszystkie modele są wybitnie udane. Są perełki i gorsze blanki moim zdaniem, a my wędkarze apropo niekótrych pozycji trochę robimy pracę "testerów", jako klienci. Np. jak mam nanoflexa, to usłyszałem że jestem w pierwszej 10siątce osób, które łowiły tym blankiem wśród klientów.. i że sami zbierają od tej dziesiątki opinie..


Użytkownik Bartas93 edytował ten post 22 maj 2018 - 11:27

  • Szymon82, skalek-77 i drag lubią to

#1895 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 22 maj 2018 - 11:29

Mnie interesuje jedna rzecz. Kto to wszystko testuje.. Bo jakby nie patrzeć wybór blanków jest ogromny, do tego, można sobie indywidualnie dodać lub odjąć często funt mocy w jedną lub w drugą stronę. Ciężko znaleść inną firmę, która daną serie blanków ma w każdej mocy i we wszystkich długościach. Nie chcę mi się wierzyć, żeby każda pozycja była idealnie dopracowana i odpowiednio przetestowana. Z drugiej strony każdy znajdzie coś dla siebie i bardzo dużo oferta wypełnia luki w asortymencie innych firm. 

 

Wysyłają do Pjongjang a tam Kim testuje ze swoją ferajną. To co nie połamią wraca do macierzy, K.Z. przepuszcza przez szlifierkę, robi lakier, metkuje i w świat. Mam kilka, ani jeden który wrócił do tej pory nie poległ a bywam dla nich twardym panem, prawie jak wspomniany "Król Porannej Gwiazdy"...  :D Pozdrawiam.  ;)


  • uvex lubi to

#1896 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 22 maj 2018 - 11:42

Wysyłają do Pjongjang a tam Kim testuje ze swoją ferajną. To co nie połamią wraca do macierzy, K.Z. przepuszcza przez szlifierkę, robi lakier, metkuje i w świat. Mam kilka, ani jeden który wrócił do tej pory nie poległ a bywam dla nich twardym panem, prawie jak wspomniany "Król Porannej Gwiazdy"...  :D Pozdrawiam.  ;)

 

Jo, jo. Pan Chang mówił podobnie.

 

Rozumiem, że jest Pan miłośnikiem czegoś, ale to nieelegancko z kogoś kpić, przez to, że młodszy człowiek ma inne zdanie na jakiś temat. Nawet nie inne zdanie, a zadaję pytanie, jak na człowieka ciekawego świata przystało. I dobrze, jakby każdy lubił to samo i nie pytał, szukał odpowiedzi, to byśmy stali w miejscu

 

I nie chodzi mi o wytryzmałość, jakość poszczególnych egzemplarzy modelu, tyle co trafienia w zastosowanie u wędkarza, np. żeby kij z danej serii, a danej dlugości nie gubił ponad przeciętnie ryb. A jak już jesteśmy przy jakości, mój nanoflex jest krzywy na szcycie i tak moim zdaniem nie powinno być. Nie tylko mój egzemplarz, a cała seria tych blanków. Ja czegoś takiego bym do sprzedaży nie dopuścił, aż bym nie dopracował technologi, a jeśli już, to uwzględniłbym ten "mankament" w opisie blanków na stronie. Borony mają ponoć podobnie.

 

Take ładne zdjęcia Pan robi ;)

 

Również pozdrawiam.


Użytkownik Bartas93 edytował ten post 22 maj 2018 - 11:53

  • drag lubi to

#1897 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 22 maj 2018 - 12:04

To STC tez nie polecam, krzywych blankow maja mase  :D

Mowiles ze dzwoniles, tylko ze nie do FA  ;)  Zadzwon, moze sie dowiesz co tam ciebie interesuje.


  • Hubertus lubi to

#1898 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 22 maj 2018 - 12:31

Jo, jo. Pan Chang mówił podobnie.

 

Rozumiem, że jest Pan miłośnikiem czegoś, ale to nieelegancko z kogoś kpić, przez to, że młodszy człowiek ma inne zdanie na jakiś temat. Nawet nie inne zdanie, a zadaję pytanie, jak na człowieka ciekawego świata przystało. I dobrze, jakby każdy lubił to samo i nie pytał, szukał odpowiedzi, to byśmy stali w miejscu

 

I nie chodzi mi o wytryzmałość, jakość poszczególnych egzemplarzy modelu, tyle co trafienia w zastosowanie u wędkarza, np. żeby kij z danej serii, a danej dlugości nie gubił ponad przeciętnie ryb. A jak już jesteśmy przy jakości, mój nanoflex jest krzywy na szcycie i tak moim zdaniem nie powinno być. Nie tylko mój egzemplarz, a cała seria tych blanków. Ja czegoś takiego bym do sprzedaży nie dopuścił, aż bym nie dopracował technologi, a jeśli już, to uwzględniłbym ten "mankament" w opisie blanków na stronie. Borony mają ponoć podobnie.

 

Take ładne zdjęcia Pan robi ;)

 

Również pozdrawiam.

 

Ani mi w głowie kpina... dla wesołości wpis spreparowałem.  ;) Użytkuję blanki/kije tejże firmy, poprzednio miałem wielkich z dużym LOGIEM. Cienki “bolek” ze mnie bo różnicy między nimi nie widziałem więc jeśli ktoś mnie ma golić na kasie niech to będzie krajan znad Wisły. Kij na miarę Nanoflex posiadam - muchówkę, chyba jedyna jaka powstała do tej pory i "krzywa" - cholera. Machało nią kilku zacnych forumowiczów, nikt się nie uskarżał, użytkowo ok, równolegle mieliśmy stare angielskie rzemiosło do porównania. Świat na głowie staje, wszyscy to wiemy, nielicznym chce się jeszcze zadawać pytania, pozwalają... Pozdrawiam Kolegę i bez urazy. Andrzej.  :)


  • marcin186 i uvex lubią to

#1899 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 22 maj 2018 - 12:35

Miałem, mam i widziałem sporo st croix i żadne nie zbliżyło się do stopnia krzywizny jak w nanoflexie. Nie widziałem jeszcze tak krzywej wędki. I nawet jak teraz będę chciał to sprzedać to piszę o tym, bo nie chce ludzi robić w wała. Najwyżej jak ktoś go nie kupi wystawie go na jakaś aukcje charytatywna.

A to, że pytałem kto coś testuje tutaj na forum, było wstępem do dyskusji (po to chyba jest forum), z osobami z którymi nie dzieli mnie relacja sprzedawca-klient. I tez chyba normalne, ze rozmawiałem z osoba która projektowała i moja wędkę i sam blank. ;)

Dla mnie to paranoja żeby wędka za 1700 była krzywa. Ja rozumiem, ze można nie trafić z własnościami użytkowymi, wtedy bym to wziął na klatę, ale jakościowymi ? Jak pójdę do salonu BMW i będę sobie chciał kupić nowe M4 mam pytać czy geometria kół jest prosta? Szanujmy się trochę .
  • drag lubi to

#1900 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 22 maj 2018 - 12:36

Dziękuje Andrzeju za odpowiedz. Również pozdrawiam bez złośliwości ;)





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych