Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2911 odpowiedzi w tym temacie

#1921 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 25 maj 2018 - 15:33

@Bartas93  może pstryknał byś fotkę krzywizny . Jeżeli jest  duża jak  opisujesz ,  to z pewnością będzie widoczne . Poza tą krzywizną coś w nanoflexie wg Ciebie jeszcze nie jest tak jak powinno . Chodzi mi o sprawy techniczne typu moc deklarowana a rzeczywista , celność rzutu , ugięcie , trzymanie ryby etc... Wogóle , który z modeli posiadasz ?   Pytam z ciekawości , bo obecnie szukam Seekera i na moje zapytanie odnośnie zakupu ( w pracowni Kawalec ) dostałem odpowiedź , że  " Odpowiednikiem blanku SP652-S jest blank SX709-2N, 213cm, 2-9g "   . Według danych katalogowych  Seeker vs Nanoflex to dwie różne historie . Niestety tak jak Ty , nie mam możliwości sprawdzić na żywo i muszę  wirtualnie "macać"  ;) 

Napisz do @Pstrągmana myślę, że on coś zaradzi ;) 


  • gulf i rimi lubią to

#1922 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 maj 2018 - 16:51

Napisz do @Pstrągmana myślę, że on coś zaradzi ;)

Michał dzięki za czujność . Zrobiłem to już jakiś czas temu . Nie ma  :)



#1923 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 25 maj 2018 - 17:02

A pytałeś o szkło kuzynów ?



#1924 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 maj 2018 - 17:19

A pytałeś o szkło kuzynów ?

Nie . Jak mam umoczyć to wolę sprawdzoną markę z różnych względów  ;)  Nie jestem fanem szkła lecz ostatnio kropasy pograły mi na nerwach i z tąd pomysł z Seeker . Z ciekawości także   :)



#1925 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 maj 2018 - 17:26

Nie . Jak mam umoczyć to wolę sprawdzoną markę z różnych względów ;) Nie jestem fanem szkła lecz ostatnio kropasy pograły mi na nerwach i z tąd pomysł z Seeker . Z ciekawości także :)


Na czym polegała ich gra ?
Kropasow ?

#1926 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 maj 2018 - 17:33

Brały na jigi puchate i się wypinały , jak nigdy . Tylko małe ryby udało się wyjąć . Wprawdzie gdybym łowił avidem 7g to z dużym prawdopodobieństwem ryby by nie pospadały . Lecz odcinek na którym wędkowałem jest bogaty w grube kropy i trzeba mieć czym to zatrzymać w razie weźmie . Wymyśliłem sobie , że to Seeker będzie  :D  



#1927 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 maj 2018 - 17:52

Brały na jigi puchate i się wypinały , jak nigdy . Tylko małe ryby udało się wyjąć . Wprawdzie gdybym łowił avidem 7g to z dużym prawdopodobieństwem ryby by nie pospadały . Lecz odcinek na którym wędkowałem jest bogaty w grube kropy i trzeba mieć czym to zatrzymać w razie weźmie . Wymyśliłem sobie , że to Seeker będzie  :D  

 

Jak biora tylko na puchate jigi to nie ma ratunku. Moze nawet seeker nie pomoc :D


  • gulf lubi to

#1928 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 maj 2018 - 18:09

...
A tak na poważnie, to wyobrazić sobie potrafię te brania i brak skuteczności.
To jest piękne.
W takich okolicznościach człowiek idzie do przodu. Osiąga wędkarska nadswiadomosc i ma pomysły... Którymi się nie dzieli.
Mój osobisty rekord to poranek od 8 do 12.
22 ataki w muchę i kończę sektor bez wyholowanej ryby.

Na szczęście 60 tak żaden nie zaatakował. Ale kilka 55 z pewnością ;)

Styczeń 2017 :)

...

Ale skoro masz ochotę na seekerka. To powodzenia !

Użytkownik Guzu edytował ten post 25 maj 2018 - 18:10

  • gulf i Rheinangler lubią to

#1929 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 maj 2018 - 05:52

Obawiam się Mateusz, że nadzieja jaka pokładasz w Seekerze jest niemal magiczna....

Myślę, że nie rozumiesz do końca przyczyny stanu jaki opisujesz i myślisz, że wędka ze szkła załatwi to za Ciebie.

Bardzo proszę nie gniewaj się, że walę tak prosto z mostu ale widziałem już bardzo wiele ten schemat myślenia  razy zarówno u siebie jak i u kolegów....

 

Jeśli szklak faktycznie załatwi problem, to już nigdy (albo długo) nie zrozumiesz co stoi za takimi "braniami połączonymi ze spadami"....

Jeśli mimo wysiłku logistycznego i finansowego, szklak,- jako antidotum okaże się porażką będziesz zawiedziony i zły.

Dobór szklaka do łowienia pstrągów nie jest taki prosty jak się powszechnie uważa, szczególnie dla kogoś, kto nie ma żadnego doświadczenia ze szkłem.

Kluczową sprawą jest dobór mocy szczytówki do korelacji przynęta-nurt.

Dopiero wówczas prawdziwe stają się "szklane legendy" o tym jak to ryby kleją się do przynęt prowadzonych szklakami....

Życzę powodzenia i trzymam kciuki za rozwiązanie problemu,- ze szklakiem czy bez.


  • Guzu i gulf lubią to

#1930 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 26 maj 2018 - 10:42

Arek , ja nie ma żadnego problemu do rozwiązania. Po prostu wymyśliłem sobie , że szklakiem spróbuję .  A  że Seeker na szklakach się zna , to padło na tą firmę . Pstrągi łowiłem na Roztoczu na Tanwi , Wieprzu i innych tam ciurkach . Na szklane wędki także ( jakieś tam kompozyty w których więcej białego niż czarnego było ) bo na dobre węglowe pieniędzy nie było .

Ogólnie napiszę tak , że pstrąg to ryba , która z krowiego ogona się uwolni także nie rozpaczam i nigdy nie będę . Cieszy mnie fakt , że na rzeczce tej mojej jest dobra populacja grubego kropa  . Natomiast to , że wypinają się ,  dodaje mi skrzydeł w sensie - następnym razem to ja ci pokażę kropasie  ;)  

Problem jest ze znalezieniem Seekera . U źródła , bardzo długi okres oczekiwania niestety  :(


  • Guzu lubi to

#1931 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 maj 2018 - 11:20

Rozumiem Mateusz  ;) No niestety pstrągowy nano-flex od Krzyśka jeszcze w powijakach, więc trudno o jakąś alternatywę...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 26 maj 2018 - 11:21

  • gulf lubi to

#1932 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 28 maj 2018 - 10:56

Wczoraj intensywnie udalo mi sie oblowic blaasa F o symbolu 8015 - 2 n . No niestety nie jest to to czego szukalem. Praca blanku , progresja samego blanku i kontakt z przyneta na bardzo duży + ale niestety w wodzie na ktorej lowilem (Wisła) przynety prowadzone pod prad nadmiernie poddawaly juz szczytowke i nie bylo zbytnio komfortu.

Analogicznie przynęty ktore stosowalem i w przyszlosci bede stosowac to od najmniejszychb( mini bleak oleix , wobas z basoni 5 cm) tu było idealnie Najwięcej ( wobas 9 cm , muddler 8 cm) tu juz z komfortem prowadzonia pod prad byl slabiutki. Do tego gumy na glowkach od 10 do 15 gram + guma 4 cale było spoko. Od 15 gram + guma wzwyż to juz tak srednio.

Mam teraz taka prosbe o porade czy do ww przynet aby zwiększyć komfort lowienia w Wislanym nurcie na przynety o ktorych mowa powyzej tj

Woblery od

- mini bleak oleixa poprzez większą rozmiarówke do maksymalnie wobasa 9 cm o wadze Okolo 20 gram

Poprzez gumy w opadzie od glowki 10 gram do 20 gram + kopyto 4 l relaxa

Lepiej brac analogiczny odpowiednik blaasa o symbolu SLXF 8015-2 n czy isc dalej w ta wersje F i po prostu brac wersje SLF 8020-2n czy to juz zupełnie inny charakter ten 20 lb i poszukac cos w innym segmencie? Mam juz blaasa SLXF 9615-2 n i ten mi pasuje tyle tylko ze to długość 9'6 i sie troche martwię czy schodząc z długością do 8 ' w modelu XF moze byc juz pod bolenia przy sztywno i palowato.

Dzięki za uwage

Pozdrawiam Kamil

#1933 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 28 maj 2018 - 13:17

Zdecydowanie kraag jest bardziej uniwersalny i wersja xf nie ma typowej dla xf, pałowatości. Osobiście kraaga polecam.
  • Andrzej Stanek i Dawido lubią to

#1934 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 maj 2018 - 17:24

Ja polecam Kraaga serie Elite - mam 12 i 20lb w jednoskladzie dlugosc 6.9

super blanki ten 20lb prawdziwa petarda  ;)

12 lb mam jeszcze do oblowienia ale patrzac na ugiecie na sucho i parametry - szczyt 1.3mm to bedzie pieknie :D

 

Fishing Art = Kraag Elite = POLECAM!



#1935 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 30 maj 2018 - 15:39

Czy ktoś używał Blass Slim nano?? Chodzi mi o model SLS10020-2N

#1936 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 30 maj 2018 - 20:58

Miałem ten 9'6. Jak coś chcesz wiedzieć to pytaj śmiało.

#1937 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 30 maj 2018 - 21:00

Jak sprawował sie na boleniach? Jak ładuje się?

#1938 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 31 maj 2018 - 09:38

Te 20lb to kijek do cięższych przynęt lub do stawiających większy opór. Wg mnie minimum jakieś 12g. Ładuje ten kij. Górą łowiłem najciężej rh12 tym cięższym (20 kilka gram) i bez problemu. Rzecznego sandacza na woblery również bez problemu obsłuży. Jeśli łowisz lżej na mniejsze przynęty to raczej 15lb wtedy.

#1939 OFFLINE   Robert_103

Robert_103

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 czerwiec 2018 - 16:43

Witam,

 

szukam wędki na sandacza na lekko i upatrzyłem sobie Kraaga SKF9012 lub SKFx9011 jednak zanim decyzje zapadną fajnie byłoby wypróbować..

 

dlatego jeżeli ktoś z okolicy Lublina używa wędki na takim blanku chętnie podjadę obejrzeć

 

Pozdrawiam

Robert



#1940 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 02 lipiec 2018 - 15:36

Panowie czy w fishing art nadal sprzedają blanki karpiowe?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • mario70 lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych