Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dragon X-Treme


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 styczeń 2015 - 18:07

Zrobiłem dzisiaj coś co nieczęsto mi się zdarza, odwiedziłem polski, stacjonarny sklep wędkarski.

 

Miałem chwilę czasu, i zwróciłem uwagę na kilka wędek pod marką Dragon X-Treme:

 

http://www.firmadrag...-dragon/x-treme

 

 

Muszę powiedzieć, że widać postęp od czasu poprzednich "wypustów" tego importera - wędki oparte o solidne komponenty (Fuji), poprawnie uzbrojone i sensownie "pomyślane" , naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Oczywiście blank to niewiadoma bo oceniany tylko na sucho ale prezentował się "w miarę". Do tego w cenie 450-500 zł.   Widać że sporo się zmieniło na rynku wędkarskim przez ostatnich kilka lat - po wędkę średniej klasy nie trzeba już iść do pracowni rodbuildingowej, można ją po prostu kupić w sklepie.

 

Pozostaje tylko mieć nadzieję że importer utrzyma poziom przy kolejnych dostawach, bo byłem już w przeszłości świadkiem takich historii że kije z pierwszej dostawy były OK a jak się rozeszła w miarę dobra opinia o nich to "ktoś" postanawiał pojechać na opinii i  kolejne partie były już tylko "podobne" do tego co na początku, a jak wiadomo "prawie" potrafi robić wielką różnicę...



#2 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 15 styczeń 2015 - 18:48

No i kupiłeś? :)
  • Jozi i Maciej1979 lubią to

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 styczeń 2015 - 18:58

he he, dobre :) nie nie kupilem - mam tego tyle że wiesz....  :rolleyes:

 

ale jakbym nie mial a bym potrzebowal, to bym sie powaznie zastanowil, bo kijki wygladaja naprawde sensownie za te pieniadze. I w sumie pocieszajace jest to że czasy kiedy o sklepowej ofercie mówiło sie pogradliwie "chrust" odchodzą powoli w zapomnienie. Nadal jest dużo badziewia, ale jest też z czego wybrać i to cieszy w sumie. Parę lat temu wyglądało to zupełnie inaczej

 

http://jerkbait.pl/p...-castingowy-r48



#4 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów

Napisano 15 styczeń 2015 - 19:51

Jaką akcję mają te kije? jestem zainteresowany kijem pike ewentualnie zander w długości 2.30 na bolenia/szczupaka z pływadła..

 

czy kij uzbrojony  w przelotkę prowadzącą 25 bedzie dawał radę z kołowrotkiem o duzej szpuli np. applause 5000

 

pozdrawiam

matpgt



#5 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 15 styczeń 2015 - 20:50

Czyli jednak kto smaruje ten jedzie...



  • pitt i Mariusz Gulbiński lubią to

#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 styczeń 2015 - 21:18

Jaką akcję mają te kije? jestem zainteresowany kijem pike ewentualnie zander w długości 2.30 na bolenia/szczupaka z pływadła..

 

czy kij uzbrojony  w przelotkę prowadzącą 25 bedzie dawał radę z kołowrotkiem o duzej szpuli np. applause 5000

 

pozdrawiam

matpgt

 

przepraszam ale nie odpowiem na tak konkretne pytania, po prostu miałem kilka chwil w sklepie i z ciekawości przejrzałem ofertę, dosyć pobieżnie, te x-tremy zrobiły na mnie nienajgorsze wrażenie to sie podzieliłem na forum obserwacjami i tyle :)



#7 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 15 styczeń 2015 - 23:07

he he, dobre :) nie nie kupilem - mam tego tyle że wiesz.... :rolleyes:

ale jakbym nie mial a bym potrzebowal, to bym sie powaznie zastanowil, bo kijki wygladaja naprawde sensownie za te pieniadze. I w sumie pocieszajace jest to że czasy kiedy o sklepowej ofercie mówiło sie pogradliwie "chrust" odchodzą powoli w zapomnienie. Nadal jest dużo badziewia, ale jest też z czego wybrać i to cieszy w sumie. Parę lat temu wyglądało to zupełnie inaczej

http://jerkbait.pl/p...-castingowy-r48

Szafa pęka jednym słowem i nie ma miejsca na dragony...i słusznie. Biorąc pod uwagę koszty komponentów, robocizny i marżę min. z 200 % to blanki nie pozostawiają zbyt wiele do życzenia.
Kiedyś jadąc na ryby zapomniałem swoich wędek i pożyczyłem od kolegi guide selecta, krótka sandaczowka. Pękła kiedy wyszarpywalem przynętę z zaczepu, tuż nad łączeniem. To co zobaczyłem to smiech na sali. Ścianki blanku jak papier. Poszła do reklamacji, której nie uwzględniono i musialem zapłacić blisko150zl za drugą szczytowke. Od tamtej pory przekonałem się z jaką firmą mam do czynienia, nic juz od nich nie kupuje i nie polecam.

Użytkownik kotwitz edytował ten post 15 styczeń 2015 - 23:13

  • Friko i doktorek lubią to

#8 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 15 styczeń 2015 - 23:16

he he, dobre :) nie nie kupilem - mam tego tyle że wiesz.... :rolleyes:

ale jakbym nie mial a bym potrzebowal, to bym sie powaznie zastanowil, bo kijki wygladaja naprawde sensownie za te pieniadze. I w sumie pocieszajace jest to że czasy kiedy o sklepowej ofercie mówiło sie pogradliwie "chrust" odchodzą powoli w zapomnienie. Nadal jest dużo badziewia, ale jest też z czego wybrać i to cieszy w sumie. Parę lat temu wyglądało to zupełnie inaczej

http://jerkbait.pl/p...-castingowy-r48


Wow, dane z przed kilku mies. z mojego rodzinnego miasta, sklepow które odwiedziłem ok. 5, il. Kijków 0 (słownie zero) to samo jeśli chodzi o multiplikatory. Wszędzie słyszałem " wie pan to nie popularne, nikt nie kupi, itd itp o jakikmkolwiek sprzęcie do muchy nawet nie wspomnę...same robaki, zanęty trochę biżuterii spinningowej w il. minimalnych.

Pozdr


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

#9 OFFLINE   tomtar

tomtar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 15 styczeń 2015 - 23:29

Szafa pęka jednym słowem i nie ma miejsca na dragony...i słusznie. Biorąc pod uwagę koszty komponentów, robocizny i marżę min. z 200 % to blanki nie pozostawiają zbyt wiele do życzenia.
Kiedyś jadąc na ryby zapomniałem swoich wędek i pożyczyłem od kolegi guide selecta, krótka sandaczowka. Pękła kiedy wyszarpywalem przynętę z zaczepu, tuż nad łączeniem. To co zobaczyłem to smiech na sali. Ścianki blanku jak papier. Poszła do reklamacji, której nie uwzględniono i musialem zapłacić blisko150zl za drugą szczytowke. Od tamtej pory przekonałem się z jaką firmą mam do czynienia, nic juz od nich nie kupuje i nie polecam.

Srata tata, a co kije z pracowni to nie pękają. Poza tym jeden kij nie mówi o całości. A kije z pracowni to niby są warte swojej ceny tak. Kije st.croix z nadlanym lakierem na przelotkach za kilka stów. Śmiech na sali



#10 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 16 styczeń 2015 - 10:53

Srata tata, a co kije z pracowni to nie pękają. Poza tym jeden kij nie mówi o całości. A kije z pracowni to niby są warte swojej ceny tak. Kije st.croix z nadlanym lakierem na przelotkach za kilka stów. Śmiech na sali

Pękają wszystkie wędki, te dobrej jakości z reguły z winy użytkownika. Tu chodzi przede wszystkim o szacunek do klienta. Zostałem zrobiony w balona bo wędka pękła nie z mojej winy, a głównie przez "jakość" wykonania i żałosny materiał, który pewnie wykorzystywany był przy produkcji wędek za 100 zł, poza tym reklamacji nie uwzględniono. Czyli mamy tu ewidentnie do czynienia z polityką mamy frajera, "reklamacja do drzwi sklepu". 
Dobry produkt to taki którego właściciel się nie wstydzi, nie chowa głowy w piasek i w przypadku wędki czy blanku posiada numer seryjny. Ów numer mówi nam o przeprowadzonej kontroli jakości i o tym, że jest to produkt pełnowartościowy i jeśli mówimy o gotowej wędce zmontowany z pełną odpowiedzialnością. 
Inną sprawą jest to, że na polski rynek trafia spory odsetek produktów tzw. "drugiego sortu", stąd dużo większy procent reklamacji niż na rodzimym rynku ale to już leży głownie po stronie dystrybutora, chęci szybkiego dorobienia się. 
Dlatego dla mnie liczą się tylko wyroby z woodland, niemniej jednak i na całe szczęście każdy ma prawo wyboru, czy wyda pieniądze na chińskiego dragona czy dobrej jakości produkt.



#11 OFFLINE   saw70

saw70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaJeziorsko wędkarskie El Dorado
  • Imię:Tomek

Napisano 16 styczeń 2015 - 11:49

Trafiła mi się okazja http://allegro.pl/we...879759716.html :)



#12 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 16 styczeń 2015 - 13:15

Szanuj swoich rozmówców i traktuj ich tak ,jak chcesz by Ciebie traktowano.
  • Mariusz Gulbiński lubi to

#13 OFFLINE   Pirania

Pirania

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 styczeń 2015 - 22:44

Jak macie zaczep nie szarpcie wędką :) plecionkę/żyłkę do łapki się bierze a może odstrzeli...szkoda wędki i młynka.

Użytkownik Pirania edytował ten post 16 styczeń 2015 - 22:46

  • maykel i TOMI803 lubią to

#14 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaŚrem

Napisano 16 styczeń 2015 - 23:07

Znajomy używa tego x-trema model 2,70 / 28 czy jakoś tak. Chwali sobie kijek, uniwersalny patyk pod bolenie, szczupaki, sandacze. Z tego co zauważyłem jest mega lekki i dobrze wykończony.



#15 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 17 styczeń 2015 - 00:13

Jak macie zaczep nie szarpcie wędką :) plecionkę/żyłkę do łapki się bierze a może odstrzeli...szkoda wędki i młynka.

To samo chciałem napisać, kto rozsądny szarpie kijem na zaczepie...



#16 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 17 styczeń 2015 - 00:50

Ja

#17 OFFLINE   hanssolo

hanssolo

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 17 styczeń 2015 - 00:51

A jak przedstawia sie sprawa z kijami matusiaka ponoc wkreca Ludzi na kase i nie realizuje zamówien  chyba trzeba zawodnika odstrzelic co wy na to :angry:



#18 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 17 styczeń 2015 - 00:56

Nie siej gównoburzy, edytuj post, ewentualnie napisz w jego wątku, tylko zmien treść, bo nie wypada być takim chamem ( oficjalnie)

#19 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 styczeń 2015 - 01:27

A jak przedstawia sie sprawa z kijami matusiaka ponoc wkreca Ludzi na kase i nie realizuje zamówien  chyba trzeba zawodnika odstrzelic co wy na to :angry:

 

 

Nie siej gównoburzy, edytuj post, ewentualnie napisz w jego wątku, tylko zmien treść, bo nie wypada być takim chamem ( oficjalnie)

Popieram kolegę @Grunwald. 



#20 OFFLINE   Mariusz Gulbiński

Mariusz Gulbiński

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Mariusz

Napisano 17 styczeń 2015 - 02:03

.


Użytkownik marxxl5 edytował ten post 17 styczeń 2015 - 14:29





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych