Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinning z pickera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1169 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 20 marzec 2006 - 20:38

Witam,mam pickera którego używam do połowu leszczy itp.
i zastanawiam sie czy po wymianie szczytówki na zwykłą dałoby rade uzywać go jak normalny spinning c.w.5-25g także kijek byłby odpowiedni do przynęt jakimi łowie i do łowiska jednak nie jestem pewien czy niebyłby on zamięki do spinningu??
Moze ktoś z was już tego próbował??

Dzięki



#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 20 marzec 2006 - 20:49

Ja swoją przygodę ze spinningiem rozpoczynałem od... 3 metrowego teleskopu. Później z racji fascynacji lightem uzywałem jakiegoś byron'owskiego pickera za całe 70 pln :mellow:. Miałem na niego kilka ryb, niestety z połączeniu z plecionka ryby dziwnym trafem spadały z kija niesamowicie. Później przyszła pora studiów i nieco wiekszych środków. A teraz... teraz sam jestem dziadkiem;) Przyznam się szczerze,że jeszcze raz bym nie dosiadł pickera. Przynajmniej tego któego używałem. Miał strasznie kluchowatą akcje (nie przepadam za takową), był dość ciężki, miał malutkie przelotki... Co prawda teraz poziom kijkow podobno nieco wzrósł, ale chyba wolałbym kupić coś typowo spinningowego :mellow:
  • Jozi lubi to

#3 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 20 marzec 2006 - 20:55

W sumie można tak kombinować ale po co się męczyć jak w miare przyzwoity kij spinningowy made in china kosztuje 150 zł. :D :D

#4 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 20 marzec 2006 - 21:01

ja do tej pory używam pickerka Yada do połowu jeziorowych okoni. Świetna zabawa i niesamowita czułość.

Do większych rybek niestety się słabo nadaje. nie chodzi o hol rybki, tylko o prowadzenie więskzych przynęt. Małe gumki + obrotówki 0-2 tak. Woblerki już nie. Za miękki.

YO!

#5 ONLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1169 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 20 marzec 2006 - 23:03

@Baloo

I już go troche testowałem i większe przynęty się nie nadają ale właśnie z tego powodu myślałem o zmianie szczytówki na jakąś twardszą niepickerową
@mifek
mam zamiar używać plecionki,ale piszesz że się nie sprawdza,czy jest aż tak źle??

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 marzec 2006 - 08:38

Witaj,
Ja też używałem pickera firmy DAM (było to z 10 lat temu). Miał wtedy piankową rękojeść a wszyscy mi mówili, że to oznaka sprzętu niskiej klasy. Teraz też mam kije z pinakową rękojeścią :mellow: ale już tak nie uważam. Swoim pickerem łowiłem okonie i szczupaki. Nie były to może jakieś oszałamiającej wielkości ryby ale ... radziłem sobie bez problemu. Tej wędki użwyałem do niewielkich gumek. Jeśli jednak chcesz przerabiać tą wędkę to zastanów się może jednak nad spinningiem. Rzeczywiście w sklepie kupisz podstawowy sprzęt płacąc coś w okolicy 100PLN, a możliwości zastosowania go będą większe (gumki, woblerki).

Pozdrawiam
Remek


#7 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2006 - 10:22

@Tommek,

mam podobne zdanie jak przedmówcy. Chyba lepszym rozwiązaniem będzie zakup nowego kija spinningowego. W sklepach można kupić spinning już za około 100 zł.
Picker ma ogólnie zbyt małe przelotki do spinningowania, tym bardziej do plecionki. Nie będziesz mógł dobrze rzucać.
Przerobienie tego kijka też będzie kosztowało, więc zastanów się nad kupnem taniego spinningu. Na pewno będzie bardziej uniwersalny. :D



#8 ONLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1169 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 21 marzec 2006 - 14:47

Dobra,przekonaliscie mnie,postaram sie jeszcze przed sezonem zakupić kij,jednak w związku z tym mam kolejne pytania.
Jaki to ma być kij, będe łowił głównie w rzekach(Wisła,Bzura itp),chciałbym używać gum 5-10cm z główkami 5-15g,lecz również 5cm woblerów i teraz tak czy taki kij wogole jest?? bo wiadomo że uniwersalnego kija nie ma,przeglądałem juz różne katalogi i wydaje mi sie że kij
2,70-3m o c.w.5-25g dałby rade.
Acha mam 200zł na kij

Co o tym myślicie??


#9 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 21 marzec 2006 - 14:58

Kiedyś łowiłem 3m pickerem mikado. Owszem czucie fajne, z kleniami i jaziami radziłem sobie całkiem nieźle. Wyjąłem nawet na niego okonia 41cm i jakeś szczupaczki 60pare. Niestety spotkałem sie z opinią że kije pickerowe nie znoszą obciążeń jakim poddawane są kije spinningowe i po pewnym czasie pękają. W moim przypadku było podobnie. To o czym pisał rognis że pickery mają małe przelotki również nie podnosi komfortu łowienia, szczególnie przy deszczowej pogodzie kiedy żyłka po prostu kleji sie do blanku. Podzialam zdanie innych kolegów że lepiej kupić zwykły kij przeznaczony do spinningu. Pozdrawiam wujek

#10 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 21 marzec 2006 - 15:22

Od biedy można używać pickera zamiast UL'a. Jak pisali koledzy wielkość przelotek w części szczytowej jak i ich rozmieszczneie (gęsto) nie pomaga w odległościach rzutu. Sporadycznie zdarza się, że mają one przelotki typu SIC wię i plecionka jest raczej wykluczona przy spiningowaniu. Jeżeli chcesz osiągnąć efek większej twardości szczytówki zastosuj węglową zamiast kompozytowej. Jednym słowem zastępczo może być. Docelowo nie polecam.
Co do kija spiningowego napisz jeszcze na jakie gatunki się nastawiasz i czy będziesz łowił z łodzi czy z brzegu.

#11 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2006 - 18:41

@Tommek,

jeżeli będziesz łowił z brzegu na podanych rzekach i na podane przynęty to myślę, że wędzisko około 2,7m o szybkiej akcji i szczytowym ugięciu powinno być w miarę uniwersalne. Podany przez ciebie zakres c.w. 5-25 g będzie w sam raz.
Kijów o podobnych parametrach i w cenie do 200zł powinieneś parę znaleźć w naszych warszawskich sklepach. Pomachaj kilkoma i wybierz ten, który będzie najlepiej leżał ci w ręku.
Powodzenia :D

#12 ONLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1169 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 21 marzec 2006 - 19:04

Dzięki za pomoc

#13 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 marzec 2006 - 22:24

Nie twierdze, że to wyłącznie wina plecionki (ma na myśli spady). Ze względu na bardzo niska jakość wędeczki wielce prawdopodobnym jest to, że i sposób zbrojenia mógł mieć wpływ liczne spady. Ale to tylko moje przypuszczenia...

#14 ONLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1169 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 22 marzec 2006 - 16:20

Pojeździłem dzisiaj po sklepach i już wiem co chce,powiedzcie mi jeszcze jaka powinna być grubość plecionki do wędki o c.w.5-25g

#15 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2006 - 19:58

@Tommek,

do podanych wcześniej przynęt możesz zastosować plecionki o wytrzymałości około 8 lb. Nie wiem jaka to jest dokładnie średnica.



#16 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 22 marzec 2006 - 21:21

Skoro jest podane do wspomnianych przynęt 8 lbs i nie podano średnicy to nałeży kupić plecionkę o wytrzymałości 8 lbs, a średnicę możemy sobie zostawić na następny wyjazd lub dyskusje na forum. Średnica nie utrzyma zaciętej ryby tylko będzie przeszkadzać. W zupełności wystarczy podana wytrzymałość.

pozdrawiam

#17 OFFLINE   jozef.wielki.98

jozef.wielki.98

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 21 lipiec 2019 - 18:45

Nigdy nie łowiłem szczupaków czy sandaczy na pikera , jeśli ktoś chętny i łowił wten sposób to proszę o opinie

Wysłane z mojego Lenovo TB-X104L przy użyciu Tapatalka

#18 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 22 lipiec 2019 - 13:40

Nigdy nie łowiłem szczupaków czy sandaczy na pikera , jeśli ktoś chętny i łowił wten sposób to proszę o opinie


Widząc powyższego posta chciałem zrezygnować z odpowiedzi, ale co mi tam.
Jeśli chodzi o łowienie na wędkę z wymienną drgającą szczytówką w sposób założony,czyli na grunt, to tak, łowiłem sandacze... sandaczyki. Ale domyślam się, że chodzi Ci o wykorzystanie takiego kija w spinningu.
Dwa razy w życiu zmuszony zostałem do takiego mezaliansu. Raz z doskoku i raz na kilka miesięcy, gdy z uczniowskiej kieszeni ciułałem drobne by kupić zastępstwo dla złamanego kija.

Czy się da... no da się, tak jak da się "maluchem" w 5 osób na wakacje do Chorwacji jechać...
Czucia wabika zero. Czujesz opór i tyle. Miękka szczytówka skutecznie tłumi wszelkie informacje docierające z drugiego końca zestawu... można niby gapić się w szczytówkę, ale ja tego nie lubię, wolę czuć. Precyzja rzutów pozostawiała wiele do życzenia. Myślę, że taka wędka ma jakąś tam szansę sprawdzić się przy okoniowym troku albo w łowieniu sandaczy "po staremu" - na szuranego, orząc dno, kwestia zacięć jest jednak problematyczna. Szczupak jak walnął, to siedział, ale spinek z delikatniejszych brań miałem sporo, okoni zresztą też. Animacja przynęty to rzecz prawie niewykonalna przy takim kijku. Ale trzeba brać pod uwagę, że nie znoszę wklejanek a to taka w sumie niewklejona wklejanka...
Ale nie polecam takich rozwiązań inaczej niż z musu, na chwilę.

Pozdrawiam. Michał.

#19 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 22 lipiec 2019 - 20:15

<...>

Co do przedmiotu watku, wydaje mi sie ze od momentu "wynalezienia" przez Krzyska Zielinskiego nano-flexu, wszelkie poszukiwanie i tworzeie z mozolem oraz adaptacja jakiegokolwiek pickera, wklejki itd, jest czysta sofistyka i zajeciem dla donkichotow rodbuildingu...

Czym innym jest oczywiscie poszukiwanie typu do 100, 200, 300,....zl, ale wtedy nie chodzi o rozwiazanie problemu jako takiego tylko o pogodzenie go z osobistymi wyobrazeniami lub mozliwosciami cenowi owego rozwiazania.


Użytkownik Jano edytował ten post 23 lipiec 2019 - 21:59

  • Jozi i S.N. lubią to

#20 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 lipiec 2019 - 20:39

posprzątane... ostało się to, co meteoryczne

i niech tak pozostanie, proszę


Użytkownik Jano edytował ten post 23 lipiec 2019 - 22:01





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych