Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rozmiar skarpety w spodniobutach

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pacek222

pacek222

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Grzegorz

Napisano 16 styczeń 2015 - 10:12

Witam,

mam pytanie zakupiłem w decathlonie spodniobuty c3 ze skarpetą neoprenową są to moje pierwsze spodnie tego typu i tu pytanie rozmiar spodni ok ale skarpeta ma luzu na nodze ok 2cm czy powinna być dopasowana bardziej czy lepiej jak ma tyle luzu,planowałem na fabryczną neoprenową zakładać dodatkową neoprenową 2mm i dopiero do buta .



#2 OFFLINE   rychu1961

rychu1961

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaDolny śląsk
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 16 styczeń 2015 - 10:25

Kolego Pacek jeżeli faktycznie kupiłeś spiochy/bez butów/ i są dopasowane to smiało możesz założyć na nie o rozmiar lub dwa większe skarpety pod warunkiem że masz większe buty,czyli np.noga 42 śpiochy 42 skarpeta i buty 43 lub nawet 44,ja mam małą stope 39-40 i noszę śpioch,skarpeta i buty 42 i wszystko jest o.k.

#3 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 16 styczeń 2015 - 10:38

Dodatkową skarpetę neoprenową nałóż na nogę, na skarpetę neoprenową (od śpiochów) załóż cienką bawełnianą skarpetę (będzie chronić przez piachem). Jak zrobisz tak jak piszesz, to skarpeta od śpiochów ściśnie się i będzie Cię uwierać, a uwierz to drażni. 



#4 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 16 styczeń 2015 - 10:44

Ta. Jak dasz za duzo skarpet to spiochy obciagnom ci je na palcach i bedzie niewygodnie trzeba przymierzyc i zobaczyc czy nie bedzie naciagac na palcach tych skarpet pod spodem. Bawelna na wierzch zly pomysl syf kilka mogila smrod i mokre sxmaty do wozenia do domu. Mam 2 pary spodniobuto jedne z 5 lat drugie 2 3 lata w obu nie mam poprzecieranych skatpet. Jak w samych spiochach nie lazisz to mz nie ma sie co bac predzej sie przetra w kroku lub kolo kolan.

#5 OFFLINE   pacek222

pacek222

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Grzegorz

Napisano 16 styczeń 2015 - 11:06

Jadę ogarnąć jakieś buty i wtedy jednak trzeba będzie zdecydować bo rzeczywiście jak skarpeta zacznie się podwijać to chodzić średnio wygodnie będzie a za ciasno też źle bo ukrwienie nie takie jak trzeba przerabiałem to już w opinaczach.

Dzięki za rady.


  • SpinDoktor lubi to

#6 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 16 styczeń 2015 - 12:19

Ta. Jak dasz za duzo skarpet to spiochy obciagnom ci je na palcach i bedzie niewygodnie trzeba przymierzyc i zobaczyc czy nie bedzie naciagac na palcach tych skarpet pod spodem. Bawelna na wierzch zly pomysl syf kilka mogila smrod i mokre sxmaty do wozenia do domu. Mam 2 pary spodniobuto jedne z 5 lat drugie 2 3 lata w obu nie mam poprzecieranych skatpet. Jak w samych spiochach nie lazisz to mz nie ma sie co bac predzej sie przetra w kroku lub kolo kolan.

#7 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 16 styczeń 2015 - 18:37

Druga sprawa, że jak nieuważnie założysz buty, to luźny neopren może się gdzieś na pięcie zagiąć tak nieszczęśliwie, że po całym dniu chodzenia może się zwyczajnie przetrzeć... kolega opowiadał, że tak swoje pierwsze Visiony załatwił. 



#8 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 22 wrzesień 2016 - 20:52

Witam pozwolę sobie odkopac temat 

Mam do kupienia w dobrej cenie spiochy taimena z tym ze skarpeta neoprenowa ma rozmiar 26.5 cm ja mam stope 28 

Czy neopren rozciągnie się te 1.5/2 cm czy lepiej nie kombinować ?

Bardzo proszę o szybką odpowiedź



#9 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 wrzesień 2016 - 20:59

Rozciąganie się, ale potem mogą cieknąć na laczeniach.
Dodatkowo przydałoby się aby był luz w skarpecie, aby w zimniejsze miesiące założyć jakieś grubsze skarpety.

#10 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 22 wrzesień 2016 - 22:28

Dzięki wielkie za odpowiedź w takim razie nie będę ryzykował szkoda nerwów później

#11 OFFLINE   cys82

cys82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój - Żerniki Górne
  • Imię:Krzysiek

Napisano 24 wrzesień 2016 - 10:58

Witam. Podczepie się pod temat. Co proponujecie ubrać bezpośrednio na stopę, skarpetę w śpiochach mam dużo za dużą i nie chciałbym jej zniszczyć.

#12 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 24 wrzesień 2016 - 12:27

Ile masz tego luzu?
Ja najczęściej do swoich zakładam grube skarpety do kolan w i skarpete neoprenowa w miesiącach chlodniejszych, w ciepłe dni grubsza skarpeta do kostek wystarcza. Z tym, że ja mam luz jakieś 2cm.

#13 OFFLINE   cys82

cys82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój - Żerniki Górne
  • Imię:Krzysiek

Napisano 24 wrzesień 2016 - 12:34

Troszkę więcej, bo 2,5-3 cm. Trafiła się okazja, że grzech było nie skorzystać...

#14 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 24 wrzesień 2016 - 12:42

Też mam za dużą skarpetę w swoich śpiochach więc najpierw na stopę zakładam dwie pary grubych skarpety i wtedy jest ok.Na skarpetę neoprenową zakładam dodatkowo jeszcze jedną parę(dla ochrony neoprenu przed piachem i żwirem)



#15 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 24 wrzesień 2016 - 13:21

Tragedii nie ma, ale mogłyby być lepiej spasowane ;)
Zrób tak jak kolega @Stone pisze dwie grube skarpety najlepiej pod koloano, tylko żeby Cię nie uciskały za bardzo bo będą utrudniać krążenie i będziesz marzł w stopy. Ja swoje kupiłem chyba w jakimś sklepie sportowym były dosyć tanie, a teraz chciałbym sobie sprawić subzero :)

#16 OFFLINE   cys82

cys82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój - Żerniki Górne
  • Imię:Krzysiek

Napisano 24 wrzesień 2016 - 14:24

400 zł za spiochy keeper z butami+wkręty,użyte 5 razy - poświęce się :). Myślałem jeszcze o skarpecie neoprenowej, surfingowej lub np. obuwie do wody Aquashoes z decathlonu lub cos podobnego.

#17 OFFLINE   karuzo27

karuzo27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaWWA
  • Imię:Mateusz

Napisano 24 luty 2023 - 15:59

Panowie odkopuję temat. 

Zamówiłem swoje pierwsze śpiochy, oddychające Caperlany z Decathlonu. Skarpeta neoprenowa jest na pierwszy rzut oka ciut za mała (rozmiar M 42/43 - ja noszę buty 43). Czuję na dużym palcu, że jest torchę za mała. Zamówiłem rozmiar L z tym samym butem i jest tak samo. Większy rozmiar buta (44/45) byłby pewnie trochę za duży i dodatkowo całość minimum L, który wisi na mnie w pasie. 

 

Pytanie do doświadczonych - ten neopren się rozciągnie i dopasuje do stopy? Nie martwić się tym? Buty dopasuję sobie juz odpowiednio większe. 



#18 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 24 luty 2023 - 19:54

Będziesz miał problem, neopren nie jest materiałem trwale rozciągliwym. Jak naprężenie jest na szwie to długo nie posłużą i puszczą w tym miejscu.



#19 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisano 24 luty 2023 - 23:35

Panowie odkopuję temat. 

Zamówiłem swoje pierwsze śpiochy, oddychające Caperlany z Decathlonu. Skarpeta neoprenowa jest na pierwszy rzut oka ciut za mała (rozmiar M 42/43 - ja noszę buty 43). Czuję na dużym palcu, że jest torchę za mała. Zamówiłem rozmiar L z tym samym butem i jest tak samo. Większy rozmiar buta (44/45) byłby pewnie trochę za duży i dodatkowo całość minimum L, który wisi na mnie w pasie. 

 

Pytanie do doświadczonych - ten neopren się rozciągnie i dopasuje do stopy? Nie martwić się tym? Buty dopasuję sobie juz odpowiednio większe. 

 

Galoty, jak są "za luźne" to dobrze - są mniejsze naprężenia materiału na szwach przy kucaniu, siadaniu itp. Zwykle, zwłaszcza w zimnych porach roku pod galoty ubierasz kilka warstw ciuchów - zazwyczaj 2-3, a nawet ładujesz się z kurtką.

Pamiętaj, że na stopy zakładasz jedną grubą lub dwie pary skarpet. A zapas miejsca, zwłaszcza w okolicy stóp, jest na plus. Wiadomo, że bez przesady z tym luzem, bo jednak lepszy komfort z minimalnym zapasem, niż jak ma być za ciasno (wtedy stopy marzną).



#20 OFFLINE   karuzo27

karuzo27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaWWA
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 luty 2023 - 09:39

Dzięki! Decyzja zatem prosta, nie ma co ryzykować z rozciąganiem, puszczaniem na szwach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych