Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dyskusja o ew. podziale forum


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 18 wrzesień 2009 - 06:52

czytanie to jedno a pisanie to drugie, brak świeżej krwi pewnie ze zabije nie jedno forum ale jeżeli jest około 2000 userów a powyżej 500 postów jest ich jakieś 100 no to o czym my mówimy, forum polega na dzieleniu sie swoimi spostrzeżeniami, wymiana doświadczeń itp. dlaczego przykładowo 100 osób pisze a reszta tylko patrzy....... fajnie się czyta gorzej sie pisze, na zachodzie jakoś sobie z tym poradzili

#22 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2009 - 07:25

forum polega na dzieleniu sie swoimi spostrzeżeniami, wymiana doświadczeń itp. dlaczego przykładowo 100 osób pisze a reszta tylko patrzy.......


Otóż to, to jest sedno sprawy moim zdaniem.

Z ciekawości sprawdziłem statystykę o której wspomina @szpiegu, jest jeszcze ciekawiej. Dobijamy do 3000 użytkowników, a powyżej 500 postów jest... 60.

Oczywiście, odezwą się słuszne głosy że ilość postów o niczym nie świadczy - bo nie o to chodzi żeby pisać dużo i bez sensu. Ale ogólnie daje się zauważyć że zdecydowana mniejszośc pracuje na zdecydowaną większość :unsure:


#23 ONLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 18 wrzesień 2009 - 07:34

friko..... to zupełnie inaczej niż w naszym kraju :D

#24 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk
  • ImiÄ™:Waldek

Napisano 18 wrzesień 2009 - 07:34

Postrzegam to, tak jak chyba większość.
Przecież w każdej społeczności są osoby aktywne, mniej aktywne i nieaktywne. Nawet nasza najwyższa władza, zwana Sejmem RP, tworzy taką właśnie społeczność.
To normalne i chyba nic tego nie zmieni.
Jeśli chodzi o grupy znudzone nudnymi pytaniami myślę, wbrew temu co napisał @szpiegu, że nikt sobie z tym nie poradził.
Bliższy byłbym tezy, że byłby bardziej koniec, niż początek.

Forum jest dla ludzi, napędzają go i rozkręcają, nawet te nudne pytania o tzw. chrust. Przecież nikt nie może przewidzieć, co człowiek, o niego pytający, wniesie dla forum za tydzień, czy miesiąc.

Inna rzecz, to kwestia nieaktywnych userów. Skoro są nieaktywni, to w czym problem? Przecież nie przeszkadzają. Oni tylko są. Nie przeszkadzają i nie szkodzą właśnie dlatego.

A tak OT
Z sentymentem wspominam czasy forum Salmo. Podobnie jak Kuba z sentymentem wspominam początki j.pl (spóźniłem się wówczas nieco Embarassed )
Czasem myślę, że może moje sentymenty, biorą się z tej przyczyny, że trzonem j.pl, była grupa, zintegrowanych wcześniej zwolenników przynęt Salmo?
Nie wiem


#25 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2009 - 07:59

Co do zielonej strony to akurat uważam że może być dobrym przykładem jak nie należy prowadzić forum, i wspominam ją bez sentymentu raczej. Pamiętam że były wiecznie kłótnie, zadymy, fochy, zero moderacji, domysły, plotki, zero kontaktu z właścicielem portalu - to po prostu musiało upaść. Jerkbait pod tym względem stanowi moim zdaniem - że nieskoromnie zauważe - znaczny postęp, ale to właśnie dzięki nauce na błędach innych :unsure:

Wracając do tematu: nie zgodzę się z twierdzeniem że jak ktoś nic nie robi to nie ma problemu. Uważam że problem jest - bo takie postawy demotywują i zniechęcają innych do aktywnego udziału. Pytanie Waldku co będzie jak wszyscy podłożą ręce pod d.... i tylko będą - też nie będzie problemu?

Dlatego, jak napisałem, powinniśmy szukać sposobów aktywizowania Użytkowników, zachęcania do aktywności nowych ludzi. Ja taką próbę podejmuję na przykład w nowym cyklu rodbuildingowym Moja przygoda z wędką -

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=8360& ;amp ;start=0&

Powoli spływają do mnie artykuły, ale powiem szczerze że liczyłem że odzew będzie dużo większy. Tzn. odzew na początku był bardzo dobry, ale jak przyszło do pisania....

#26 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk
  • ImiÄ™:Waldek

Napisano 18 wrzesień 2009 - 08:17

Paweł, żeby pisać, trzeba mieć o czym. Świadomie i rzeczowo. Albo walić beletrystykę, czy pisać felietony.
Też dobre :lol: .
Ale przede wszystkim, trzeba znać tematykę. I lubić to pisanie.

Piszesz o odzewie, w związku z nową zakładką. Odzew był bo fajnie jest poczytać
Chyba nie wierzyłeś, że w tym kraju zo dziesiąty z nas sam buduje własne wędziska?

Z innej beczki.
Zobacz jakie wzięcie ma zakładka z tzw. aparatem dla wędkarza. Przecież powinna się skończyć na drugiej-trzeciej stronie a jest i wciąż się rozrasta.

To tematyka napędza forum. Tak też jest z obecnym tematem. Zdania są/mogą być podzielone ale temat MUSI być ciekawy, istotny.

Ja rozumiem niechęć do odpowiedzi na kolejne pytanie z cyklu jaki kołowrotek do...... ale zapanowanie nad interesującą tematyką to niezmiernie trudna rzecz.
Sorki. Piszę nieco chaotycznie ale wiele myśli na raz a czas mi się kończy. :(

#27 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2009 - 08:27

Rzeczywiście Waldek, nie wiem co chcesz przekazać

Jeżeli chodzi cykl rodbuildingowy to na forum jest co najmniej 20-30 osób robiących kije. Deklaracji napisania artykułów dostałem kilkanaście. Artykułów kilka.

Nie narzekam. Liczę że się rozkręci z czasem, z kolejnymi publikowanymi artykułami. W sumie myślę że to jest way to go.

Jak ktoś ma inne propozycje na aktywizacje userów, chętnie przyjmę :D


#28 ONLINE   Revizor

Revizor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • LokalizacjaJabÅ‚onna/k. W-wy
  • ImiÄ™:Marcin

Napisano 18 wrzesień 2009 - 08:43

Witam!

Jako nowy wniosę kilka swoich uwag. Podkreślam, iż są to tylko moje spostrzeżenia.
1. Nie było by denerwujących pytań o wędki czy multiki (kołowrotki), gdyby excel-owe tabelki przenieść do odpowiednich działów, a użytkownicy mogli wpisać swoje opinie. np. Wędka na Klenia, jazia; jaka gramatura, jaki kręciło, jakiej kto używa i jego opinia. Czy łapie na cast czy na spin? W tej chwili jest bigos, zajęło mi trochę czasu, aby dotrzeć do interesujących mnie informacji.
2. Promocja dobrego jakościowo sprzętu - zgadzam się całkowicie. Należy pamiętać tylko, że nie wszyscy dysponują możliwością uszczuplenia bgt domowego o 500 czy 2000 złotych na kij czy kręciła takiej to a takiej firmy. Oni też chcą łapać ryby! W miarę możliwości swojego bgt. Trzeba równoważyć swoje opinie, a nie pisać np. tego nie kupuj, poczekaj, odłóż i kup ..... Zacne to, lecz człowiek chce łapać ryby, ma taki a nie inny bgt i co. Został odprawiony z kwitkiem i w dodatku niezbyt szczęśliwy.
3. Aby brać trzeba dawać, a szczęśliwy ten co daje :D. Jeżeli uważam, że mam wystarczającą wiedzę w jakimś temacie to chętnie się nią podzielę i oczekuję tego same go od innych. Kiedyś guru wędkarskim był Pan w sklepie wędkarskim, teraz internat. I tu wędkarze głównie zdobywają brakującą i wiedzę.
4. Pielęgnacja i usystematyzowanie forum to moim zdanie główne zadanie jakie czeka Redaktorów.

To tyle z przydługiej może wypowiedzi nowego

Pozdrawiam
Marcin

#29 ONLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 18 wrzesień 2009 - 08:48

dobry pomysł z tym podziałem na poszczególne gatunki ryb ja bym do tego dodał jeszcze specyfikę łowiska, oraz wielkość przynęt stosowanych w danym miejscu

osobiście cieszę się, że bierzesz udział w tej dyskusji

#30 ONLINE   Revizor

Revizor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • LokalizacjaJabÅ‚onna/k. W-wy
  • ImiÄ™:Marcin

Napisano 18 wrzesień 2009 - 09:30

Racja.

np. Duża nizinna rzeka; boleń; jaka dł.wędki; jak gramatura; jakie przynęty, jaka linka. Jeżeli łowimy na cast to, taki i taki multik, jeżeli na spin to, taki i taki kołowrót.
Inny temat gdzie na dużej rzece szukać polskiego łososia? Jak prowadzić przynętę itd.

To są informacje które można zebrać i usystematyzować z tych które już są.
Uważam, że znajdą się osoby, które chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Ukrywanie przed innymi swoich miejscówek??!??! Dla nie osobiście (moje zdanie) trochę nie w duchu sportowym i nie etyczne. To nie strach przed mięsiarzami, lecz moim zdaniem przed utratą ryb, które inni mogą złapać.
Ja na ten przekład łapię w miejscu poddanemu olbrzymiej presji wędkarskie Narew-Okunin. Co weekend namioty, samochody, kij przy kiju. Gdzieś zawsze znajdę miejsce dla siebie, zapytam się czy nie będzie przeszkadzało innym jak sobie trochę porzucam. Zawsze coś się uczepi końca przynęty. Wkoło wielkie oczy i zdziwienie, bo siedzieli całą noc i nic, a ja na 1-2 godzinki szczupaczek, foto, ryba do wody, a ja do domu.
Bardzo bym chciał poznać inne miejsca. Niestety wszystko Tajne. Nie interesuje mnie np. 532 km 154m odcinaka Wisły 3 kamień od lewej pod krzywą sosną :D lecz miejscowość, dojazd, pozostawienie pojazdu w (miarę) bezpiecznym miejscu. Reszty (ryb, miejscówek) sam z miął chęcią poszukam.

Jaką wiedzą się mamy dzielić? Czy tylko tą sprzętową?


Marcin
C&R

#31 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 wrzesień 2009 - 09:54

a mzoe pojsc nieco w inna strone.panowie. napisanie artykulu to na prawde nie jest zaden wielki problem. kilka zdan. pare rzeczowych fotek i artykul niemal sam sie tworzy. faktem ejst ze niektorzy nasi uzytkownicy artykuly traktuja jako prawdy objawione i zawsze znajdzie sie jakis ktos kto napisze ze do dupy, ze to nie tak. a wystarczy do tego podejsc inaczej. artykul pokazuje pewien sposob. podejscie autora do konkretnego tematu. rzeczowy opis miejscowki. sposob w jaki lowi. opis techniki, sprzetu jakim mu sie fajnie lowi i na co ma sukcesy. takie artykuly zawsze lepiej docieraja niz najlepiej stworzona tabelka. a w gronie redakcyjnym zqwsze znajdzie sie ktos chetny do pomocy przy napisaniu pierwszego artykulu. poza tym z doswiadczenia wiem ze najgorzej jest zebrac sie do pisania. jk juz sie siadzie to zaraz pojawia sie lawina pomyslow. a pozniej to juz tylko z gorki. aby tylko nadazyly paluszki z przelaniem tego na monitor. ot i tyle....

na prawde jestesmy otwarci na wszelkie inowacje. i na prawde nie trzeba byc wielkim guru. wystarczy ze sie pisze o czyms o czym ma sie pojecie. a nie o tym o czym by sie chcialo miec pojecie lub wydaje sie ze sie ma...

#32 ONLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 18 wrzesień 2009 - 10:04

na zachętę moje pierwsze arty wystarczy poskładać czasami myśli do kupy i jest ok

http://pzw.gorzyca.pl/index.php?option=com_content&task= view&id=139&Itemid=142

http://pzw.gorzyca.pl/index.php?option=com_content&task= view&id=147&Itemid=141

http://pzw.gorzyca.pl/index.php?option=com_content&task= view&id=203&Itemid=142

#33 OFFLINE   klosskuba

klosskuba

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaPyskowice

Napisano 18 wrzesień 2009 - 10:09

Witam.
Pewnie,że aktywne uczestnictwo w społeczności forum jest bardziej pożądane niż bierne. Ale ci aktywni którzy się pojawiają nowi, rekrutują się często z obserwatorów. Taki ktoś, kto pierwszy raz zawita na forum nie zawsze musi być pewnym swojej wiedzy specjalistą, uczy się przeglądając forum,chłonie nowe wiadomości nie narzucając się irytującymi pytaniami, na które może znależć odpowiedz przeglądając zasoby portalu a po jakimś czasie konfrontując swoją wiedze i doświadczenie z tematyką poruszaną na forum dochodzi do wniosku,że też coś może wnieść do dyskusji i zaczyna się uaktywniać.
Dla kogoś kto nigdy nic nie publikował, tak jak np. ja napisanie artykułu jest wyzwaniem, musi do niego dojrzeć tym bardziej,że czasem jeszcze pracuje,wychowuje dzieci,łowi ryby,buduje wędki,przynęty i brakuje mu czasu.
Myślę że niezłym projektem było by zakładanie prez rodbuilderów-amatorów tematu o konkretnych zbudowanych przez siebie wędkach użytkownicy mogli by się pytać o ich charakterystykę czy inne sprawy z danym egzemplarzem związanych.Nie wszyscy mają możliwość pomacania konkretnych modeli co jest chyba najwiękrzym problemem dla amatorów nie mieszkających w miastach, w których znajdują się pracownie, a taka dyskusja mogła by być pouczająca i ciekawa.
A tak na marginesie czy zna ktoś pracownie na kilkumilionowym śląsku?
Kończę bo się spóżniłem już do pracy. Pozdrawiam starych, nowych, aktywnych, biernych, przyczajonych i wszystkie inne kasty bo KARZDY jest dla nas ważny i potrzebny. Klosskuba.

#34 ONLINE   Revizor

Revizor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • LokalizacjaJabÅ‚onna/k. W-wy
  • ImiÄ™:Marcin

Napisano 18 wrzesień 2009 - 10:15

Artykuł, tak jak napisałeś - jak się ma pojęcie. Ja uważam, że mi brakuje wiedzy i doświadczenia - cały czas się uczę. Co prawda łowię od wielu ładnych lat na różnych wodach (rzeki, morza, jeziora, oceany), lecz trzeba mierzyć siły na zamiary. Od roku zafascynowany jestem baitcastingiem. Każda ryba złowiona na nowy sprzęt cieszy, jak ta pierwsza w życiu :D .

Trudno mi się wypowiadać w temacie, który dopiero poznaję. Zresztą uważam, iż największa wiedza płynie od praktyków, a nie teoretyków. To, że ktoś przeczyta parę set artykułów, nauczy się fachowych nazw czy nr blanków na pamięć nie robi z niego lepszego wędkarza od gości z bambusem, który doświadczenie i nauki pobierał nad wodą (świetny artykuł, Embarassed nie pamiętam tytułu i autora, o guru wędkarskim z super sprzętem).

Jedyne co mógłbym napisać to swoje trudne początki z castingeim, nie techniki rzut, lecz dostępność sprzętu, fachowość doradców, błędy i sukcesy początkującego.

Tabelki zaproponowałem, aby nerwowi się nie denerwowali pytaniami nowych i początkujących. Jedno kompetentne i pełne (w miarę możliwości) źródło informacji

#35 ONLINE   Revizor

Revizor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • LokalizacjaJabÅ‚onna/k. W-wy
  • ImiÄ™:Marcin

Napisano 18 wrzesień 2009 - 10:21

na zachętę moje pierwsze arty wystarczy poskładać czasami myśli do kupy i jest ok

http://pzw.gorzyca.pl/index.php?option=com_content&task= view&id=139&Itemid=142

http://pzw.gorzyca.pl/index.php?option=com_content&task= view&id=147&Itemid=141

http://pzw.gorzyca.pl/index.php?option=com_content&task= view&id=203&Itemid=142


Super, Super artykuły!! Popartem fajnymi i rzeczowymi fotami!!!! Właśnie o takiej esencji myślałem!

Wielki szacunek @szpiegu!!!

#36 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2009 - 10:28

Nie ma co chowac glowy w piasek i twierdzic, ze problemu nie ma. Problem jest. Nie rozwiazuje go to, ze uzytkownicy nieaktywni milcza i nie stanowia problemu. Swoim milczeniem, jak zostalo powiedziane, pokazuja innym podobny kierunek...
To niby jest nawet logiczne...po poczatkowym okresie fascynacji nastepuje przytepienie zainteresowania.

Jednak czy polepszy sprawe podzial forum? Watpie.
Podobnie zadziala dalsze dzielenie forum na kolejne podfora. Spowoduje rozmycie, malo komu bedzie sie chcialo przegladac coraz wiekszej bazy.

Przyznam, ze w tej chwili nie widze rozwiazania.

Rozumiem natomiast, ze ludzie chronia swoje miejscowki. I do tak daleko posunietej wymiany info nikt nikogo nie zmusza.
Mozna za to podawac pewne wskazowki naprowadzajace na wlasciwy kierunek myslenia. Podawanie gotowych rozwiazan to nie tedy droga....

A mam wrazenie, ze duza liczba osob ma wlasnie takie podejscie: wchodze na strone i sciagam co mi jest potrzebne w jak najkrotszym czasie. Albo zalatwiam swoje interesy.
Reszta mnie nie interesuje...

Jest w tym tylko 1 haczyk....skoro wszyscy beda tak traktowac swoje hobby i swoje uczestnictwo w tej spolecznosci to moze sie okazac, ze nie ma info do sciagniecia.
Interesy tez trzeba bedzie zalatwiac gdzie indziej.

Gumo

#37 ONLINE   Revizor

Revizor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • LokalizacjaJabÅ‚onna/k. W-wy
  • ImiÄ™:Marcin

Napisano 18 wrzesień 2009 - 10:51

[quote title=Gumofilc napisał(a) dnia Fri, 18 September 2009 11:28]Nie ma co chowac glowy w piasek i twierdzic, ze problemu nie ma. Problem jest. Nie rozwiazuje go to, ze uzytkownicy nieaktywni milcza i nie stanowia problemu. Swoim milczeniem, jak zostalo powiedziane, pokazuja innym podobny kierunek...
To niby jest nawet logiczne...po poczatkowym okresie fascynacji nastepuje przytepienie zainteresowania.

Trudno mi się z Twoją tezą zgodzić. Ja jestem, żywym przykładem odwrotności zaprezentowanego przez Ciebie twierdzenia.

Zarejestrowałem się, ponieważ jako gość nie mogłem oglądać zdjęć czy zapisać się z innymi forumowiczami na zlot. Uaktywniłem się gdy pojawił się interesujący mnie temat. Uważam, że należy wsiąść pod uwagę aspekt nauki i zdobywania wiedzy, przez osoby nie biorące aktywnego udziału w życiu forum. Jest jeszcze zwykła ludzka nieśmiałość.
Trudno też, moim zdaniem wymagać od innych aktywności na siłę. Zdobycie 500 postów w krótkim okresie czasu nie jest jakimś wielkim wyczynem, wystarczy gratulować każdemu łowcy pod jego zdjęciem z rybą i sprawa załatwiona. A o taką aktywność chyba nikomu nie chodzi. :D


Co do miejscówek Swoje zdanie już napisałem. Ja chętnie udzielę wskazówek, jeżeli ktoś będzie chciał wiedzieć coś o Narwi na odcinku Sikory-Okunin. :D

Marcin

#38 OFFLINE   KJ-UB

KJ-UB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaPomorze

Napisano 18 wrzesień 2009 - 11:19

Wzrost liczby userów i spadek merytoryczny spowodowane zostało nieograniczonym rozmyciem temtyki forum - takich forów po prostu jest od trzęsienia - nie wobrażam sobie np. tematu o Stradic`u na tym forum trzy lata temu (pamiętam jak pojechał po mnie lipieniowaty gdy jako początkujący próbowałem wypowiadać się na temat casta w sposób odmienny od przyjętych).

#39 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 18 wrzesień 2009 - 16:55

Nie ma co chowac glowy w piasek i twierdzic, ze problemu nie ma. Problem jest. Nie rozwiazuje go to, ze uzytkownicy nieaktywni milcza i nie stanowia problemu. Swoim milczeniem, jak zostalo powiedziane, pokazuja innym podobny kierunek...
To niby jest nawet logiczne...po poczatkowym okresie fascynacji nastepuje przytepienie zainteresowania.

Tez nie moge sie z ta teza zgodzic...
Ludzie dziela sie, w duzym uproszczeniu, na producentow i konsumentow - jedni drugich potrzebuja. Tu tez nikt nikogo do niczego nie zmusza - ci, co sie na forach publikuja, robia to bez przymusu, bo czuja sie do tego powolani i nie moga z tego powodu miec roszczen do publikum, aby ich nasladowalo... proste.
Tez uwazam, ze troche samokrytyki odnosnie swojej kompetencji w poruszanych tu tematach stalo by co niektoremu 1000-postow-czlonkowi niezle do twarzy...
Mniej aktywnosci na forum ma tez wg. mnie malo wspolnego z przyztepieniem zainteresowania - powodow jest wiele, prawdopodobnie przesuniecie sie priorytetow w zyciu wielu z nas (praca, rodzinne obowiazki, finance, zobowiazania socjalne, zdrowie etc.), wielu z nas osiagnelo juz sprzetowo oraz technicznie zadawalajacy ich osobiscie poziom i jednoczesnie przytepila sie moze potrzeba wystawienia sie publicznie na oklaski...
Osobiscie ide na ryby dla mojej wlasnej satysfakcji a nie po to, by prezentowac sie na forum. Forum jest tylko uzupelnieniem pasji i obede sie predzej bez niego niz bez lowienia. Jesli bede mial cos godnego do zaprezentowania, lub bede sie czul kompetentny, aby komus cos doradzic, chetnie to zrobie, o ile nie wyreczy mnie ktos w tym wczesniej. Mysle, ze nalezy podniesc jakosc, a nie ilosc, bo na przecietne zdjecia robione 30 cm okoniom czy 70 cm szczupakom juz napatrzylismy sie do syta.
Wiecej informacji na co, kiedy,w jakich warunkach, jak prezentowane, bylo by bardziej informacyjne, niz kolejne zdjecie ryby w trawie, na piachu, czy szmacie... Przynajmniej juz lazienki zaniknely - to juz jeden z plusow na koncie tego portalu.
Jesli portal ma spelniac dalej swoje zalozenia, nie widze innej drogi, niz ta, ktora dazy...

Pozdrawiam --Yacaré--



#40 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2009 - 18:00

Tez uwazam, ze troche samokrytyki odnosnie swojej kompetencji w poruszanych tu tematach stalo by co niektoremu 1000-postow-czlonkowi niezle do twarzy...

Mozesz wyjasnic w prostych slowach o co chodzi w tym?

Gumo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych