Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

+ 10


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 20 marzec 2006 - 22:16

Rewelacja!!!! na sobotę zapowiadają +10 stopni,myślę że wielu lubiących fotel i ciepłe kapcie,ruszy swoje 4 litery i zamelduje się nad wodą.Liczę na wiele relacji z wypraw, bardziej lub mniej udanych.Trochę ożywi to nasze forum,bo jak dla mnie, sprzętowe bicie piany jest trochę monotonne.Więc panowie ruszcie zadki i do dzieła.

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 marzec 2006 - 08:33

Heniutek, chyba oglądaliśmy tą samą prognozę pogody. A wiesz co ... ja też o tym pomyślałem, że wreszcie ten cholerny śnieg zejdzie z brzegów.
Mam nadzieję, że o tym sprzęcie to mówiłeś z przymróżeniem oka ... bo ostatnio to raczej mało o sprzęcie mówimy, a więcej o rybach :D mam takie wrażenie. Chociaż może to być troszkę subiektywny punkt widzenia. Ja tak sobie myślę, że ruch na forum z relacjami zacznie się dopiero w maju. Dla wielu właśnie wtedy rozpoczyna się sezon (dla mnie zresztą przez wiele lat też :mellow:).

Pozdrawiam
Remek


#3 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 21 marzec 2006 - 09:06

Heniutek, w porównaniu z innymi forami na których bywam to tu się mówi bardzo dużo o rybach :mellow: i to cieszy. Sam też jakąś relacje wrzuce niebawem ( może nawet jutro - bo dziś na pstrągi)
A z tą pogodą to musiało kiedyś nastąpić te 10+ ale ostatnio przebąkują że jakiś niż wyż etc...i może nie być tak rożowo, ale ja nie odpuszcze i jade na pstrągi albo na trocie ( no chyba że wezme dwa kijki i sie rozdwoje rano troć a po południu pstrąg)
Poydrawiam (wio)sennie !

#4 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 21 marzec 2006 - 09:06

Remku,rozważania sprzętowe i czysto teoretyczne są dobre i potrzebne,ale trzeba je zostawić na długie zimowe wieczory,a teraz wiosna panie sierżancie. :mellow: Niestety, mój sezon wiosenny kończy się już w połowie kwietnia,i dopiero we wrześniu wystartuję :angry: Lato wędkarsko stracone jak zwykle od 12 lat :( Ale zostaną mi relacje na forum,na to właśnie liczę ;)

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 marzec 2006 - 09:10

Heniutek mam podobne zdanie.
Ziuta, czekamy :mellow:

Pozdrawiam
Remek

#6 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 21 marzec 2006 - 09:54

Ostatnio zrobiło się bardziej spinningowo niż jerkowo i przybyło na forum kilku naprawde mocnych gości,co bardzo cieszy. :mellow: :mellow: :mellow:

#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 marzec 2006 - 10:34

To ma być strona o połowie ryb drapieżnych na spinning, casting itd. a podstawą było jerkowanie :D (historycznie rzecz biorąc). I dobrze! Nie powinniśmy się ograniczać.

Pozdrawiam
Remek


#8 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2006 - 11:10

Ciekawy jestem jaka naprawdę będzie pogoda ale w sobotę koniecznie trzeba spotkać się z pstrągami. :mellow:


@Heniutek,

dlaczego kończysz sezon w połowie kwietnia? Nie będziesz łowił w najwspanialszych miesiącach roku - maj i czerwiec?

#9 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 21 marzec 2006 - 12:07

rognis, taka zasr..... praca od świtu do nocy,we wszystkie dni tgodnia,czyli sezon pstrągowy kończę w kwietniu.Na pocieszenie zostają mi belony bladym świtem i kaczory w maju, ale tylko do godz 8.30 rano.Już się przyzwyczaiłem do tego trybu łowienia,i przedwiośnie wykorzystuję na maksa.Ale ta sobota i niedziela ,od dechy do dechy nad wodą :lol: Pewnie pociągnę Mifka,może i Komancza,jeśli czegoś jeszcze nie wymyślili :mellow: .


szkoda mi tylko, że nie zobaczę pstrągów wychodzących do jętki. :( :(

#10 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2006 - 12:19

@Heniutek,

aha rozumiem. W takim razie trzymam kciuki za dobre wyniki pstrągowe do połowy kwietnia! Powodzenia w ten weekend. :mellow:

#11 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 marzec 2006 - 22:09

@heniutek Jak zwykle jestem myslalmi i planami tuż obok CIebie. W ten weekend czas na herezje i przekorność losową. czas pokusic los i dobrac się w koncu do jakiejś trotki :mellow:

#12 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 21 marzec 2006 - 22:26

Na mojej Wisełce dzieją się dziwne rzeczy mianowicie zaczeły brać grube pstrągale od 50 do 55 ale nie biorą wogóle pstrągi średnie jak już ktoś coś złowi to jest to duża sztuka ,czym to może być spowodowane.Wczoraj i dzisiaj robiłem zdjęcia pstrągom powyżej 50 niestety nie przeze mnie złowione. Embarassed Jeden pstrąg miał w żołądku trzy kiełbie po 10 cm i 5 małych rybek.Nigdy bym nie przepuszczał że pstrąg może być takim żarłokiem. :huh:
Wszystkie pstrągi zostały złowione na woblery 6,7 cm a ja kombinowałem na małe hornety .
Jutro jade z większym kalibrem na te żarłoki. :mellow:

#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 marzec 2006 - 08:41

Chłopie zamiast się zastanawiać łów, łów, łów i się ciesz, ciesz, ciesz ... bo w naszych mazowieckich rzekach pstrągowych to jest sytuacja odwrotna. A tak przy okazji to słyszałem właśnie taką opinię (mogę się oczywiscie mylić), że początek sezonu i zima to łatwiej złowić większego pstrągala niż mniejszego :D Później to one są tak wystraszone licznymi pielgrzymkami, że siedzą i nie wystawiają głowy.

Pozdrawiam
Remek


#14 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 22 marzec 2006 - 09:00

Niestety na Pomorzu nie jest za wesoło. Niska woda, a do tego ten cholernie skrzypiący śnieg, pstrągi nas widzą ze 100m a słyszą z 300m :( . W pierwszy dzień wiosny wybraliśmy się na parę godzin, ale jedynie padły 3 niemowlaki pstąga i jedno pisklę jazia na 4 osby. Jednak pogoda się spisała i było już wiosennie.
Ps. Na moim termometrze ustawionym w słóńcu było dziś +23C

tomi78 wrzuć parę fotek tych pstrągów B)

#15 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 22 marzec 2006 - 14:28

Tak, w sobotę 10 stopni, a na Onecie na środę zapowiadają 20! Oj, sporo ludzi będzie miało mokro...
Coś mi podpowiada, iż po tak upierdliwej zimie pierwsze dni gwałtownego ocieplenia będą rewelacyjne i że najbliższy weekend będzie niezwykły. O ile woda nie wystąpi jeszcze z brzegów. Później rzeki mogą stać się niedostępne przez długi czas. Bóbr ponoć pnie się już do góry, byleby nie wylał przynajmniej do soboty. Ale będą gryzły...


#16 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 marzec 2006 - 14:35

Tak, w sobotę 10 stopni, a na Onecie na środę zapowiadają 20! Oj, sporo ludzi będzie miało mokro...
Coś mi podpowiada, iż po tak upierdliwej zimie pierwsze dni gwałtownego ocieplenia będą rewelacyjne i że najbliższy weekend będzie niezwykły. O ile woda nie wystąpi jeszcze z brzegów. Później rzeki mogą stać się niedostępne przez długi czas. Bóbr ponoć pnie się już do góry, byleby nie wylał przynajmniej do soboty. Ale będą gryzły...



Przestań kusić!! <_< Liczę na wysyp zdjęć po weekendzie. Może utworzyć drugi wątek ... Moje następne ryby :mellow:

Pozdrawiam
Remek


#17 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 22 marzec 2006 - 14:47

Moje łowisko na podniesioną wodę. Spokojne, głębokie (nawet 3 m) fragmenty przegrodzone naturalnymi wypłyceniami. Tu da się łowić nawet przy mocno wezbranej wodzie. Odkryłem ten odcinek dopiero w tym roku. Na niżówce nie miałem nawet brania. Ale wyczuwam tu kropkowane smoki, które w trąconej wodzie na bank będą mniej ostrożne. Pewnie już czekają na moje gumy :mellow:

Załączone pliki

  • Załączony plik  kwisa.jpg   46,6 KB   273 Ilość pobrań


#18 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 22 marzec 2006 - 14:52

Remek, utwórz wątek - Ryby z łowisk zastępczych. Gdy kraj zaleje woda, będę łowił płotki w bajorkach. Ochotka, stołeczek, odległościówka, spławiczek B) Luzik do maja :lol:

#19 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2006 - 16:12

@Jaculek,

też się obawiam, że jak nagle zrobi się ciepło to rzeki szybko się podniosą i z łowienia zostaną nici... :(
Na Wiśle jest teraz niżówka, jednak warunki pogodowe nie dają możliwości do dobrych wyników spinningowych. Zaraz jak walnie pośniegowa woda to rzeka podniesie się parę metrów i będzie po łowieniu...


@Tomi,

koniecznie wrzuć jakieś zdjęcia tych dużych pstrągów. :D
Osobiście nie zastanawiałbym się skąd same duże pstrągi w rzece, tylko starałbym się je połowić. :D
Wydaje mi się, że taka sytuacja może wynikać z przełowienia tego odcinka rzeki i wyłowienia większości małych i średnich pstrążków. Zostały tylko duże, które rzeczywiście troszkę łatwiej podejść na początku sezonu, ze względu na dużą presję i płochliwość tych rybek.
Zajrzyj do wiadomości prv. Wysłałem ci coś.



#20 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 22 marzec 2006 - 17:24

Dziś byłem na Wiśle i znowu zero :(
Z tymi pstrągami na wiśle to nie jest taka prosta sprawa ,rzeka jest płytka i szeroka a wytypowanie potencjalnego stanowiska dosyć trudne bo miejsc gdzie powinien być pstrąg jest dużo a ryb mało .
Te duże pstrągi pochodzą z zarybień odcinka muchowego ,więc są to ryby chodowlane dlatego ich stanowiska w rzece są trudne do przewidzenia .Na odcinku muchowym takich problemów nie ma bo ryb jest więcej niż kamieni a rzeka jest o połowe węższa.Na tym odcinku dopiero 60 cm pstrąg wzbudza jakieś emocje bo mniejszych jest w brud,największy jaki jest wpuszczony ma 84 cm :huh: to jest dopiero bydle .Może zejdzie z dużą wodą. <_<
Na szczęście nadchodzi konkretne ocieplenie i będzie szła duża woda która zarybi moją Wisełke. :mellow: <_<
Zdjęcia dam w tym tygodniu bo nie robiłem ich swoim aparatem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych