Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Żyłka do UL spinningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 styczeń 2015 - 15:22

Używanie fluo nie ma wpływu na brania? Ja mam jakiś wewnętrzny opór - wydaje mi się że widoczna linka odstrasza ryby.

A lepsza widoczność nie raz by się przydała...


Użytkownik peekol edytował ten post 19 styczeń 2015 - 15:22


#22 OFFLINE   Leadrock

Leadrock

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPółpustynia Środkowopolska
  • Imię:Franek

Napisano 19 styczeń 2015 - 18:26

Używanie fluo nie ma wpływu na brania? Ja mam jakiś wewnętrzny opór - wydaje mi się że widoczna linka odstrasza ryby.

A lepsza widoczność nie raz by się przydała...

 

Ja rzadko łowię na żyłki. Jeśli łowię, to zawsze mam przypon z żyłki. (ciekawe, przypon z żyłki do łowienia na żyłkę  :rolleyes: )

Często na przypon stosuję żyłkę bezbarwną (zwykłą)

Mój kompan natomiast przyponów nie stosuje i kiedy ja łowię z bezbarwnym przyponem, a on na fluo, nie widzę różnicy.

Kiedyś też miałem opory, ale zanim ryby przekonały mnie o tym, że kolor nie ma znaczenia. Teraz bardzo chętnie sięgam po kolorowe plecionki i żyłki.

Jeśli kleniom, boleniom i pstrągom nie przeszkadza czerwona, żółta, biała czy czarna linka, to chyba można być spokojnym.  ;)



#23 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 styczeń 2015 - 12:47

Dzięki @Leadrock - muszę spróbować.

Łowię głównie klenie - niejednokrotnie podpływają, obserwują przynętę i nie atakują - widać że coś im nie odpowiada. Mam przekonanie że kolorowa linka będzie je jeszcze bardziej odstraszać. No ale trzeba spróbować, skoro tak mówisz.



#24 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 21 styczeń 2015 - 13:06

Właśnie dziś nawinąłem na kołowrotek Stroft'a 0,14 fluo i byłem na trochę nad rzeką pośmigać, i wydaje mi się że też żyłki fluo pod wodą już się tak w oczy nie rzucają, za to na powierzchni widać ją rewelacyjnie. 



#25 OFFLINE   sylweczek

sylweczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Sylwek

Napisano 22 styczeń 2015 - 11:10

To i ja może kilka słów dodam o żyłkach 0.12, bo tych troszkę przerobiłem. Łowiłem na wszystkie podane wyżej i jeszcze kilka innych.

1) Stroft-według mnie nie jest wart tych pieniążków, które kosztuje. Są zdecydowanie lepsze żyłki.

2) Owner Broad-bardzo przyzwoita żyłeczka-dla mnie ciut za miękka.

3) P-line-kupiłem raz 1000m i po miesiącu rwała się niczym 0.06. Być może trafiłem na taką kiepską, ale więcej nie próbowałem. Póki była nowa, to ok ale po ujrzeniu światła dziennego :) cała do kosza.

4) Mikado-tutaj mogę polecić tanią i całkiem przyzwoitą żyłkę "tsubame"-koszt ok 10zł/150m, zatem można śmiało kilka razy w sezonie wymienić. Oczywiście przegrubiona. Na "UV" się przejechałem :)

5) Daiwa TriForce-swego czasu była w szpulkach po 300m w cenie kilkunastu złotych i dosyć długo nią łowiłem, gdyż stosunek jakości do ceny był ok. Można było śmiało rwać i odrywać po kilka metrów :)

Był jeszcze jakieś: Browning (przyzwoity), wyczynowe (drogie) i kilka innych, których już nazw nie pamiętam, bo nie warte są zapamiętania. Bardzo dobrze wspominam też HM69 (jak był jeszcze w szpulach po 150m).

Jednak na ten sezon stawiam na HM80. Łowiłem nim końcówkę poprzedniego sezonu i jestem bardzo milo zaskoczony. Pamiętam, że trafił mi się na komara jako przyłów pike 54cm. "bydle" wlazło w zarośla. Nic nie pomogło-zrezygnowany i mocno wkurzony (zawody, główny rywal Jozi :) ) złapałem za żyłkę i chciałem urwać i ku mojemu zaskoczeniu ... wyrwałem trochę zielska i pika z trawskiem wyjąłem. 50m kawałkiem łowiłem z miesiąc i spokojnie wystarczył. Żyłka nie jest tania ale naprawdę polecam.

 


  • mtmisiu lubi to

#26 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 22 styczeń 2015 - 11:59

To i ja może kilka słów dodam o żyłkach 0.12, bo tych troszkę przerobiłem. Łowiłem na wszystkie podane wyżej i jeszcze kilka innych.

1) Stroft-według mnie nie jest wart tych pieniążków, które kosztuje. Są zdecydowanie lepsze żyłki.

2) Owner Broad-bardzo przyzwoita żyłeczka-dla mnie ciut za miękka.

3) P-line-kupiłem raz 1000m i po miesiącu rwała się niczym 0.06. Być może trafiłem na taką kiepską, ale więcej nie próbowałem. Póki była nowa, to ok ale po ujrzeniu światła dziennego :) cała do kosza.

4) Mikado-tutaj mogę polecić tanią i całkiem przyzwoitą żyłkę "tsubame"-koszt ok 10zł/150m, zatem można śmiało kilka razy w sezonie wymienić. Oczywiście przegrubiona. Na "UV" się przejechałem :)

5) Daiwa TriForce-swego czasu była w szpulkach po 300m w cenie kilkunastu złotych i dosyć długo nią łowiłem, gdyż stosunek jakości do ceny był ok. Można było śmiało rwać i odrywać po kilka metrów :)

Był jeszcze jakieś: Browning (przyzwoity), wyczynowe (drogie) i kilka innych, których już nazw nie pamiętam, bo nie warte są zapamiętania. Bardzo dobrze wspominam też HM69 (jak był jeszcze w szpulach po 150m).

Jednak na ten sezon stawiam na HM80. Łowiłem nim końcówkę poprzedniego sezonu i jestem bardzo milo zaskoczony. Pamiętam, że trafił mi się na komara jako przyłów pike 54cm. "bydle" wlazło w zarośla. Nic nie pomogło-zrezygnowany i mocno wkurzony (zawody, główny rywal Jozi :) ) złapałem za żyłkę i chciałem urwać i ku mojemu zaskoczeniu ... wyrwałem trochę zielska i pika z trawskiem wyjąłem. 50m kawałkiem łowiłem z miesiąc i spokojnie wystarczył. Żyłka nie jest tania ale naprawdę polecam.

 

I po przeczytaniu nasuwa sie najwazniejsze pytanie, wygrales z Jozim? :D



#27 OFFLINE   sylweczek

sylweczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Sylwek

Napisano 22 styczeń 2015 - 12:23

I po przeczytaniu nasuwa sie najwazniejsze pytanie, wygrales z Jozim? :D

A, to już pozostanie naszą słodką tajemnicą :)


  • Del Toro lubi to

#28 OFFLINE   mtmisiu

mtmisiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • Lokalizacjaelblag-irlandia

Napisano 22 luty 2015 - 12:50

To i ja może kilka słów dodam o żyłkach 0.12, bo tych troszkę przerobiłem. Łowiłem na wszystkie podane wyżej i jeszcze kilka innych.

1) Stroft-według mnie nie jest wart tych pieniążków, które kosztuje. Są zdecydowanie lepsze żyłki.

2) Owner Broad-bardzo przyzwoita żyłeczka-dla mnie ciut za miękka.

3) P-line-kupiłem raz 1000m i po miesiącu rwała się niczym 0.06. Być może trafiłem na taką kiepską, ale więcej nie próbowałem. Póki była nowa, to ok ale po ujrzeniu światła dziennego :) cała do kosza.

4) Mikado-tutaj mogę polecić tanią i całkiem przyzwoitą żyłkę "tsubame"-koszt ok 10zł/150m, zatem można śmiało kilka razy w sezonie wymienić. Oczywiście przegrubiona. Na "UV" się przejechałem :)

5) Daiwa TriForce-swego czasu była w szpulkach po 300m w cenie kilkunastu złotych i dosyć długo nią łowiłem, gdyż stosunek jakości do ceny był ok. Można było śmiało rwać i odrywać po kilka metrów :)

Był jeszcze jakieś: Browning (przyzwoity), wyczynowe (drogie) i kilka innych, których już nazw nie pamiętam, bo nie warte są zapamiętania. Bardzo dobrze wspominam też HM69 (jak był jeszcze w szpulach po 150m).

Jednak na ten sezon stawiam na HM80. Łowiłem nim końcówkę poprzedniego sezonu i jestem bardzo milo zaskoczony. Pamiętam, że trafił mi się na komara jako przyłów pike 54cm. "bydle" wlazło w zarośla. Nic nie pomogło-zrezygnowany i mocno wkurzony (zawody, główny rywal Jozi :) ) złapałem za żyłkę i chciałem urwać i ku mojemu zaskoczeniu ... wyrwałem trochę zielska i pika z trawskiem wyjąłem. 50m kawałkiem łowiłem z miesiąc i spokojnie wystarczył. Żyłka nie jest tania ale naprawdę polecam.

Tylko że HM80 najmniejsze to chyba 0,14 



#29 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 22 luty 2015 - 15:15

Szybkie pytanko: czy któraś z poniższych żyłek:

- P-Line CXX-Strong 0,12mm

- P-Line Extrusion 0,13mm

będzie jakościowo porównywalna ze Stroftem ? Stroft widuję tylko w odcinkach 100 metrowych, a poza tym cenowo wypada mało atrakcyjnie. Powyższe żyłki u naszego forumowego kolegi wypadają 2x taniej (albo i więcej, bo chciałem zamówić tego 500-1000 m).

 

Firmy P-Line w ogóle nie znam i prawdę mówiąc chyba nigdy nie widziałem ich produktów na sklepowych półkach.



#30 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 luty 2015 - 16:54

Strofta tez sobie chwale,bardzo dobre zyłeczki ,drogie jednak...

 

Ostatnio chyba ze dwa sezony lowie na Mikado Dino całkiem fajna zyłeczka sprzedaja w szpulkach po 150 m i 300 m i nie drogo bo cos ok 8 zł za szpulke a wymienic trzeba ze dwa razy w sezonie.... ;)  jednak na Catanie mam juz dwa lata ta sama 0.12 i okonie wyjezdzają...dalej :lol:


Użytkownik Greg1407 edytował ten post 22 luty 2015 - 17:00


#31 OFFLINE   sylweczek

sylweczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Sylwek

Napisano 22 luty 2015 - 17:56

HM jak najbardziej są cieńsze niż o,14 tylko, że na szpulka po 50m niestety :)



#32 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 luty 2015 - 18:05

Od lipca zeszłego roku używam HM80 0,14 mm i złego słowa powiedzieć nie mogę....a na rybkach bywam bardzo często... :D



#33 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 22 luty 2015 - 20:31

Więc ja mam takie doświadczenie -mówimy o żyłkach 0,16:

 

Dragon HM 69 -kosztował ok 23 zł/150m - lipa taka jak Jaxony -nowiuteńka rwała się wszędzie i nie na węzłach pozatym przegrubiona, reklamowałem u dystrybutora, zwrot kasy -pod tym względem spoko

 

Gamakatsu topcaster -odrobinę droższa od w/w dragona i dosyć dobra

 

Gamakatsu flex -podobnie jak wyżej, istotnie bardziej elastyczna i bardziej wytrzymała -dla mnie lepsza

 

Momoi Kuromasu 37zł/150m -nie napiszę że doskonała bo dałem jej rade, ale ile można, przynajmniej bardzo dobra

 

Daiwa Samurai pstrąg  17zł/500m -Nie powiedział bym że gorsza od w/w Momoi, patrząc na cenę i długość -rewelacja

 

Pozatym miałem przyponówki Dragon Invisible od 0,12 do 0,28 w szpulkach 20 m -parametry wymiarowe i wytrzymałościowe podane są bardzo uczciwie a żyłka w dotyku przemilusia.

Żyłki w/w Gamakatsy, Momoi i Daiwa Trzymają wymiary średnicy idealnie a wtrzymałość w zasadzie to co pisze na opakowaniu.

Mam porobione gdzieś notatki i w razie potrzeby mogę podać konkretne dane -moim zdaniem nie ma się czego czepiać poza Dragonem HM.

W tym roku przepiołem się na plecionkę ale o plecionkach nie w tym wątku...



#34 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 24 luty 2015 - 11:43

Szybkie pytanko: czy któraś z poniższych żyłek:

- P-Line CXX-Strong 0,12mm

- P-Line Extrusion 0,13mm

będzie jakościowo porównywalna ze Stroftem ? Stroft widuję tylko w odcinkach 100 metrowych, a poza tym cenowo wypada mało atrakcyjnie. Powyższe żyłki u naszego forumowego kolegi wypadają 2x taniej (albo i więcej, bo chciałem zamówić tego 500-1000 m).

 

Firmy P-Line w ogóle nie znam i prawdę mówiąc chyba nigdy nie widziałem ich produktów na sklepowych półkach.

Może to ci pomoże:

 

http://www.gamefishi...line-test.4350/

 

Polecam rozdział: The Really Important Results...Lines Rated By Tensile Strength

 

W P-Line jest jeden problem. Żyłki mają podaną prawdziwą średnicę. Raz musiałem wymieniać, bo kupujący stwierdził "Panie, te 0,18 to jak 0,15 a 0,13 to jest 0,10). Więc lepiej od razu nabyć oczko grubiej niż się używa. Nie ma bata. Kiepska żyłka przegrubiona o 10% zawsze będzie mocniejsza od tej lepszej, ale uczciwie zwymiarowanej.



#35 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 27 kwiecień 2015 - 13:58

Cz ta żyłka P-Line CXX Strong 0,12mm - 3,1kg ma faktycznie taką wytrzymałość ?



#36 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 18:36

Używam żyłki Mikado:

 

http://www.mikado.pl...02/P1210194.jpg

 

bardzo dobra i mocna :) 


  • darks86 lubi to

#37 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 27 kwiecień 2015 - 18:53

Najlepszą żyłką jaką łowiłem to owner.
  • jerzy i jkos lubią to

#38 OFFLINE   Rafus

Rafus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Mateusz

Napisano 28 kwiecień 2015 - 11:45

Zapytam trochę z innej beczki. Jaki węzeł jest dla was najlepszy i niezastąpiony w przypadku cienkiej żyłki i wiązania do niej agrafki z woblerem?

Użytkownik Rafus edytował ten post 28 kwiecień 2015 - 12:17


#39 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 28 kwiecień 2015 - 20:40

JA od kilku sezonów stosuje palomar

 

Załączony plik  palomar-knot.jpg   91,22 KB   23 Ilość pobrań

 

w 90% zdaje egzamin z żyłką i plecionkami



#40 OFFLINE   pawta

pawta

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaEnschede / Wschowa

Napisano 29 kwiecień 2015 - 09:29

Ciekawy węzeł, wygląda na szybki i łatwy, bede testował w weekend. Co do żyłki to jak waszym zdaniem spisuje sie trabucco, z tego co zaobserwowałem w dziale klenie 2015 sporo wędkarzy jej używa.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych