Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Żyłka do UL spinningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 29 kwiecień 2015 - 10:20

pawta - ja używałem Trabucco przez dwa lata, nie narzekałem na nią prawdę mówiąc. W tym roku zacząłem testować żyłkę Varivas, i po kilku wypadach, muszę stwierdzić, że jest jakościowo lepsza od Trabucco.



#42 OFFLINE   sdd_

sdd_

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 522 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławek

Napisano 24 czerwiec 2015 - 05:53

Cześć

 

Kupiłem żyłkę P-Line Extrusion różne grubości (0,16/0,18/0,20). Próby zrywania na nowych szpulach wypadły ok . Po nawinięciu na szpule kłowrotków i może dwykrotnym wedkowaniu żyłka bardzo osłabła i rwie się bez użycia większej siły.

Co może być przyczyną? Czy mieliscie podobne doświadczenia?

 

Pozdrawiam

Sławek



#43 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 24 czerwiec 2015 - 06:09

Gamakatsu Super G-line, moim zdaniem najlepsza jakiej używałem. Obecnie przy UL w średnicy 0,12 - świetna  :wub: .



#44 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 24 czerwiec 2015 - 09:00

Cześć

 

Kupiłem żyłkę P-Line Extrusion różne grubości (0,16/0,18/0,20). Próby zrywania na nowych szpulach wypadły ok . Po nawinięciu na szpule kłowrotków i może dwykrotnym wedkowaniu żyłka bardzo osłabła i rwie się bez użycia większej siły.

Co może być przyczyną? Czy mieliscie podobne doświadczenia?

 

Pozdrawiam

Sławek

W moim przypadku było podobnie z P-Line 0,18, kilka razy parę sezonów temu łowiłem nią w Wiśle ok Płocka i momentalnie straciła swoją wytrzymałość, jakość wody miała na pewno znaczenie ale ja już do P-Line nie wróciłem.



#45 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 26 czerwiec 2015 - 14:17

Używał może ktoś z Was żyłki Shimano Beastmaster? Jakieś opinie?

 

Konkretnie ta:

 

http://www.decathlon...id_8203997.html


Użytkownik noname edytował ten post 26 czerwiec 2015 - 14:18


#46 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 27 czerwiec 2015 - 00:22

Chyba nikt jeszcze tej żyłki nie wymienił, a jest naprawdę tego warta: Mikado Sensei Perch, rozmiar 0,14. Nieziemsko mocna żyłka, praktycznie bezproblemowa. Łowimy na nią z kilkoma kolegami i wad nie stwierdzono. Na brzegu lądowały ponad 2 metrowe konary, bolenie, szczupakowe przyłowy itd. Mam porównanie np. do Strofta i wypada on gorzej. No i cena - 8 zł za 150 metrów. Obecnie testuję rozmiarówkę 0,18 i 0,20 - zobaczymy, czy też tak udane.


  • G_rzegorz lubi to

#47 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 27 czerwiec 2015 - 15:56

Chyba nikt jeszcze tej żyłki nie wymienił, a jest naprawdę tego warta: Mikado Sensei Perch, rozmiar 0,14. Nieziemsko mocna żyłka, praktycznie bezproblemowa. Łowimy na nią z kilkoma kolegami i wad nie stwierdzono. Na brzegu lądowały ponad 2 metrowe konary, bolenie, szczupakowe przyłowy itd. Mam porównanie np. do Strofta i wypada on gorzej. No i cena - 8 zł za 150 metrów. Obecnie testuję rozmiarówkę 0,18 i 0,20 - zobaczymy, czy też tak udane.

 

Widzę, że tą samą testujemy :P 

Byłem w CW i chciałem kupić Owner'a ale nie było 0,12 mm ... wtedy do ręki wpadła mi ta Sensei i trochę mieszane uczucia miałem ale kupiłem...zresztą za te pieniądze to nawet nie było się co zastanawiać :D  Z drugiej strony dobrze wspominam plecionkę Mikado Sensei.

Żyłka jak na razie spisuje się bardzo dobrze, wydaje mi się, że nawet lepiej niż Trabucco, której używam przy innym kręciołku.

Tak jak piszesz za te 8 zeta to nie ma sobie równych.


  • plompek lubi to

#48 OFFLINE   Relax

Relax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 25 listopad 2015 - 23:36

Jak woblerem 5cm poszukuje okonia w miejscu gdzie jest szczupak i wiem,że go mój wobler go zainteresuje :D ,to jak dla mnie żyłka 0,25 HM80 lub ew...HM69-też bardzo mocna,ale jak się mocno rzuci,to mogą tworzyć się ``babolce``.

Do tego agrafka+krętlik jaxon12,albo VMC9 3526-przy mniejszych krętlikach żyłka w razie zaczepu itp... strzeli z ``reguły`` na węźle.

Na cieńszej żyłce w razie brania dużej ryby innej niż okoń (szczupak,sandacz)-można utracić rybę.

 Okoniom i kleniom żyłka 0,25 nie przeszkadza a może w razie ataku szczupaka uchronić przynętę i rybę. :)

 

Jasne zależy na co kto łowi i prze de wszystkim co lubi,bo jak się spininguje na woblery 5-7cm i inne średnie przynęty to oprócz garbusa można spodziewać się dużej ryby.

Jak ktoś lubi cienkie żyłki,to ew.0,20-0,22 dowolnej ˛˛sprawdzonej firmy,, i to na wyregulowanym hamulcu i `` na  własną odpowiedzialność :o

Piszę tylko jak można stracić dużą rybę i już nigdy nie da się tego cofnąć,pomijając nawet stosowanie przyponu.Wprawdzie zdarza się to bardzo rzadko,ale jednak.

 

W miejscu gdzie są SAME OKONIE,lub do tego jazie i klenie a nie ma innych drapieżników można używać do Ul.Spiningu cienkich żyłek. :) 


Użytkownik Extraspiner edytował ten post 26 listopad 2015 - 00:36


#49 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 26 listopad 2015 - 06:47

Temat o żyłkach UL a każdy wali średnicami jak na większego klenia :D

#50 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 12:16

Jak woblerem 5cm poszukuje okonia w miejscu gdzie jest szczupak i wiem,że go mój wobler go zainteresuje :D ,to jak dla mnie żyłka 0,25 HM80 lub ew...HM69-też bardzo mocna,ale jak się mocno rzuci,to mogą tworzyć się ``babolce``.
Do tego agrafka+krętlik jaxon12,albo VMC9 3526-przy mniejszych krętlikach żyłka w razie zaczepu itp... strzeli z ``reguły`` na węźle.
Na cieńszej żyłce w razie brania dużej ryby innej niż okoń (szczupak,sandacz)-można utracić rybę.
 Okoniom i kleniom żyłka 0,25 nie przeszkadza a może w razie ataku szczupaka uchronić przynętę i rybę. :)
 
Jasne zależy na co kto łowi i prze de wszystkim co lubi,bo jak się spininguje na woblery 5-7cm i inne średnie przynęty to oprócz garbusa można spodziewać się dużej ryby.
Jak ktoś lubi cienkie żyłki,to ew.0,20-0,22 dowolnej ˛˛sprawdzonej firmy,, i to na wyregulowanym hamulcu i `` na  własną odpowiedzialność :o
Piszę tylko jak można stracić dużą rybę i już nigdy nie da się tego cofnąć,pomijając nawet stosowanie przyponu.Wprawdzie zdarza się to bardzo rzadko,ale jednak.
 
W miejscu gdzie są SAME OKONIE,lub do tego jazie i klenie a nie ma innych drapieżników można używać do Ul.Spiningu cienkich żyłek. :) 


Powiedz mi szczerze, co to dla Ciebie jest UL ?

Jakie kryteria przyjmujesz dla tego typu łowienia, moc wędki, żyłki, plecionki, gramatura przynęt ?
Bo coś mi się wydaje że Ci się wątki pomyliły -_- - woblery 5cm, HM 0,25 ~ 7,55kg ?

 

Gdybym miał kierować się twoją logiką, to na okonie powinienem chodzić z zestawem sumowym (bo na danej wodzie występuje sum) to z całą pewnością pozwoli mi nie stracić dużej ryby w razie "W" tylko zastanawiam się ile jestem w stanie złowić okoni :wacko: !



#51 OFFLINE   Relax

Relax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 26 listopad 2015 - 14:58

Powiedz mi szczerze, co to dla Ciebie jest UL ?

Jakie kryteria przyjmujesz dla tego typu łowienia, moc wędki, żyłki, plecionki, gramatura przynęt ?
Bo coś mi się wydaje że Ci się wątki pomyliły -_- - woblery 5cm, HM 0,25 ~ 7,55kg ?

 

Gdybym miał kierować się twoją logiką, to na okonie powinienem chodzić z zestawem sumowym (bo na danej wodzie występuje sum) to z całą pewnością pozwoli mi nie stracić dużej ryby w razie "W" tylko zastanawiam się ile jestem w stanie złowić okoni :wacko: !

Co kto lubi.Ja najlżejszą wędkę do może nie ultra lekkiego,ale lekkiego spiningu mam Shimano Catane 7-21g a na niej żyłkę 0,25.Może nie jest to typowa ``okoniówka``,ale akurat taką kiedyś kupiłem i już jest. :mellow: -Jeszcze na takie małe przynęty sum mi się  nigdy nie zdarzył,aczkolwiek na mój ``okoniowy`` wobler 5cm siadał szczupak ``pod wymiar``,sandacz i boleń.Chdzi mi o to,że ``łowny`` na wobler 5cm< w miejscach gdzie jest szczupak nie ma co raczej ceinizny zakładać.Przeleci parę razy zębami i po woblerze a do tego ryba okaleczona,biorąc pod uwage to,że ludzie na okonia często nie stosują przyponu,tylko agrafke z krętlikiem.

 

WIADOMO,że jak ktoś łowi na paprochy, czy ,małe obrótwóki,to leciutka wędeczka o małej masie wyrzutu i żyłka też cienka 0,18 czy 0,16-daje radość z łowienia UL. :D Wiadomo,że na jakiejś podgórskiej rzeczce gdzie są klenie i okonki nie ma co grubych żyłek stosować.

Jak widziałem to ludzie spiningowali Ul. leciutkimi wędeczkami o małych przelotkach żyłka 0,16 a inni plecionka 0,12-kwestia gustu-na małe obrotówki.Widziałem młodego ``niedoświadczonego``  wędkarza,to u niego Ul.spin na okonia to plecionka 0,23/20kg. :wacko:

 

Piszę bo najgorsza rzecz jaka mi się w życiu wiele lat temu przytrafiła,to jak spiningowałem woblerem rapali 7cm,to bardzo duży sandacz który odpłyną mi z woblerem w pysku-haratając zębami osłabił żyłkę 0,22 i się niestety zerwał.Może nawet bez przyponu trudniej by mu było żyłkę 0,25 osłabić a i szybciej mógł bym go wyciągnąć.



#52 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 20:02

...Ja najlżejszą wędkę do może nie ultra lekkiego,ale lekkiego spiningu mam Shimano Catane 7-21g a na niej żyłkę 0,25.Może nie jest to typowa ``okoniówka``,ale akurat taką kiedyś kupiłem i już jest. :mellow:...


Z 7-21g taki lajt, jak z koziej d...y saksofon, wybacz (z całym szacunkiem dla Twojej osoby) ale TY nie wiesz o czym w tym wątku mówisz -_-.
Wypowiadasz się w temacie UL a sam nigdy na UL nie łowiłeś, nie uważasz że Twoje wypowiedzi w tym wypadku nic nie wnoszą do tematu, bo to gdybanie teoretyka ?
 

WIADOMO,że jak ktoś łowi na paprochy, czy ,małe obrótwóki,to leciutka wędeczka o małej masie wyrzutu i żyłka też cienka 0,18 czy 0,16-daje radość z łowienia UL. :D Wiadomo,że na jakiejś podgórskiej rzeczce gdzie są klenie i okonki nie ma co grubych żyłek stosować.


A jeśli rzeka nie jest "podgórska", to można już stosować grube żyłki ?
 

Jak widziałem to ludzie spiningowali Ul. leciutkimi wędeczkami o małych przelotkach żyłka 0,16 a inni plecionka 0,12-kwestia gustu-na małe obrotówki.Widziałem młodego ``niedoświadczonego``  wędkarza,to u niego Ul.spin na okonia to plecionka 0,23/20kg. :wacko:
Piszę bo najgorsza rzecz jaka mi się w życiu wiele lat temu przytrafiła,to jak spiningowałem woblerem rapali 7cm,to bardzo duży sandacz który odpłyną mi z woblerem w pysku-haratając zębami osłabił żyłkę 0,22 i się niestety zerwał.Może nawet bez przyponu trudniej by mu było żyłkę 0,25 osłabić a i szybciej mógł bym go wyciągnąć.

 

UL i plecionki 0,12 mają się do siebie jak pięść do oka, podobnie jak Rapala 7cm i wszelkie -żyłaki- 0,22 0,25 itp.

Tyle w temacie.



#53 OFFLINE   mmiedzianyy

mmiedzianyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Marcin

Napisano 27 listopad 2015 - 09:04

Na najlzejsze lowienie mam dwie zylki. Na bialoryb na mikro jigi - Trabucco XPS Super Strong 0,10 mm. Gdy potrzeba troche wiecej mocy Mikado Ultraviolet, ktora jest lekko przegrubiona ale piekielnie mocna - uzywam 0,12. Na okoniowanie mam zylke Balsaxa Nano Strong Fishing Line 0,14. W tym sezonie uzywalem tylko jej i nie mam wiekszych zastrzezen. Miekka zylka, bez pamieci, na oko nie wydaje sie byc przegrubiona :)
  • Alexspin lubi to

#54 OFFLINE   Pirania

Pirania

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 listopad 2015 - 17:19

Jak dla mnie liczy się tylko Gamakatsu 0,12-0,16 i to są prawdziwe średnice o czym zapomina większość dzisiejszych producentów.
  • polny lubi to

#55 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 28 listopad 2015 - 09:07

W tym sezonie łowiłem trochę na żyłkę Varivas Mebaru Gate 3lb oraz kij SG Parabellum 0-5g. Żyłeczka ekstraklasa.

#56 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 02 grudzień 2016 - 10:20

Marcin napisz proszę kilka słów więcej na temat żyłki MIKADO Ultraviolet.



#57 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 04 grudzień 2016 - 09:30

Jak jeszcze lowilem na boczny trok to Mikado UV była moja główna żyłka. Jest trochę przegrubiona, wiec kupowałem 0.12 lub 0.14. Bardzo mocna, nie skręca sie, trzyma mocno na pełnej długości. I co najważniejsze jest tania, stad można ja sobie 2-3 razy w sezonie wymienić na świeża.

Ja ją bardzo polecam.
  • TOMI803 i Alexspin lubią to

#58 OFFLINE   pisaq87

pisaq87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Pisarski

Napisano 04 grudzień 2016 - 20:15

Świetną żyłką do UL jaką miałem okazję łowić był Exofil firmy Quantum. Używałem wariantów 0,12; 0,16, 0,18 i 0,22mm.
Nie jest najtańsza, 300m kosztuje od 44 do 65zł.

Wspomniana 0,12mm była używana z kijkiem 6lb i kołowrotkiem klasy 1000.
Żyłka z rdzeniem fluorocarbonowym, także nie jest jakaś super miękka. Nie jest jakaś super mocna, ale fajnie tonie i nie robią się takie odkosy i balony.
Teraz przerzuciłem się na Strofta LS i sobie chwalę, jest mocniejszy od Exofila.


  • Alexspin lubi to

#59 OFFLINE   exi

exi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Lokalizacjawloclawek
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Rynkiewicz

Napisano 15 maj 2017 - 17:34

Szukam ciekawych żyłek do łowienia okoni , używam wędek 1-7 gr i 3-12gr .Co polecicie solidnego tak w przedziale 0,10-0,14 . Z góry dziękuje. Pozdrawiam



#60 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4540 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 15 maj 2017 - 17:59

dobra-%25C5%25BCy%25C5%2582ka-spinningowa-pod-okonia






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych