Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Żyłka do UL spinningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 15 maj 2017 - 18:00

Ps. Czy ty masz pojęcie ile na jerku jest na ten temat napisane ... ?



#62 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 15 maj 2017 - 18:12

Niby Sławek jest...ale jakby na to nie spojrzeć świat idzie do przodu i tym samym na rynku pojawiają się wciąż nowe żyłeczki ;)

 

Ze swojej strony polecę Trabucco XPS Match - bardzo przyjemna żyłeczka :)

Dobrze wspominam też Strofta GTM...

Źle natomiast wspominam Dragona HM :wacko:


  • pano112 lubi to

#63 OFFLINE   grisha

grisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:po ojcu

Napisano 15 maj 2017 - 18:47

Mebaru Gate od Varivasa. Przerabiam ten temat od ładnych paru lat i chyba wreszcie znalazłem to czego szukałem :) 


  • kokosz77 i urasenty lubią to

#64 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 15 maj 2017 - 20:26

Niby Sławek jest...ale jakby na to nie spojrzeć świat idzie do przodu i tym samym na rynku pojawiają się wciąż nowe żyłeczki ;)

 

Osobiście wolę przeczytać 60 stron w jednym wątku, aniżeli 60 wątków z dwoma czy trzema odpowiedziami, które za wiele nie wnoszą  ...

A co do dragona konkretnie hm 80 to moim zdaniem poza przegrubieniem nie ma się do czego przyczepić. Ja jestem bardzo zadowolony, a używam jej już około 4 lata ...


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 15 maj 2017 - 20:29

  • Alexspin lubi to

#65 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 15 maj 2017 - 21:11

Wraz z dwoma Kolegami kupiliśmy tą HM80 z trzech różnych źródeł i żaden z nas więcej już tej żyłeczki nie kupi.

Jakaś sztywna się zrobiła, krucha, pękała gdzie popadnie...może po prostu do naszych zanieczyszczonych wód nie przystosowana ... chociaż ryby jakoś dają radę :D



#66 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 16 maj 2017 - 08:23

Ja nikogo nie namawiam. I moje doświadczenia są zgoła inne.

#67 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 16 maj 2017 - 09:53

Witam Zakup na forum Sunline Siglon V Tough Tournament Line0,165mm 7lb 3,2kg  200m po testach .Kołowrotek w rozmiarze 2500 żyłka robi spirale czyli nie jest miękka .Wytrzymałość pozytywna .Ocena średnia .Polecam pod okonia FLUOROCARBON Krepton Żyłka Milo 0,14

Załączone pliki



#68 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 maj 2017 - 10:32

Witam Zakup na forum Sunline Siglon V Tough Tournament Line0,165mm 7lb 3,2kg  200m po testach .Kołowrotek w rozmiarze 2500 żyłka robi spirale czyli nie jest miękka .Wytrzymałość pozytywna .Ocena średnia .Polecam pod okonia FLUOROCARBON Krepton Żyłka Milo 0,14

 

możesz bardziej rozwinąć swoja wypowiedz,co oznacza "ocena średnia" ? co według Ciebie jest nie tak z tą żyłeczką?



#69 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 16 maj 2017 - 11:12

możesz bardziej rozwinąć swoja wypowiedz,co oznacza "ocena średnia" ? co według Ciebie jest nie tak z tą żyłeczką?

przecież pisałem że robi spiralkę bo jest nie tak miękka jak inne


  • homax lubi to

#70 OFFLINE   hamerhed

hamerhed

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjapoznań/giżycko
  • Imię:arek

Napisano 16 maj 2017 - 11:25

Jak dla mnie ten Siglon to jedna w najmocniejszych zylek jakie mialem do tej pory. Jesli wytrzyma sezon, zdecydowanie zagosci na dluzej.



#71 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 16 maj 2017 - 13:20

Sunline siglon V tough to specyficzna zylka. Fakt jest twarda ale tego chyba szukamy w zylce do spiningu, po dluzszym uzytkowaniu staje sie ciut mieksza. Dla mnie najwazniejsza jest wytrzymalosc a z tym naprawde w porowaniu z innymi jest dobrze.

Od siglona v tough jest miekszy zwykly siglon v tournament ale on nie posiada jakies powloki, zapewniajacej wlasnie ta zwiejszona sztywnosc...

Przy sredniej cenie 20-25zl za 200m mam 2 szpule na klenia i moge co miesiac wywalic.

Co do zylek z duza domieszka fluourocarbonu to one beda zawsze mieksze ale kosztuja sporo wiecej. Dobra zylka z duza domieszka fluorocarbonu i porzadbych parametrach to conajmniej 35-40zl za 150m.

Jesli mam juz wydac 50% wiecej za zylke to chyba lepiej juz dolozyc do plecionki bo ta zawsze wytrzyma dluzej i bedzie miala lepsze parametry wytrzymalosciowe...

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mathew.stepnicki edytował ten post 16 maj 2017 - 14:07


#72 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 17 maj 2017 - 11:14

Stroft gtm
  • Tom Rob lubi to

#73 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 23 maj 2017 - 21:57

 Strofta GTM i ABR używam na przemian od 5(?)lat. Po drodze były chwilowe zachwyty które dokładnie dotyczyły najczęściej tu wymienionych producentów. Czyli; Owner, Trabucco (było też sezonowe zauroczenie HM80). Od 0,16mm w górę, wszystkie one są dobre i godne polecenia. Jednak subtelne różnice pomiędzy nimi zaczynają się od 0,14mm w dół ...i tu długo wahałbym się pomiędzy stroftem a ownerem. Ostatecznie jednak nawinąłbym strofta.

W najbliższy wyjazd zdecydowałem się spróbować  Sunline Siglon V Monofilament Tournamnet Line 0.16mm -może to nie średnica "UL" ale znając dobrze strofta 0,16mm(klenie), będzie to można przełożyć i da to pewne wyobrażenie o jakości cieńszych wersji.


Użytkownik Remicki edytował ten post 23 maj 2017 - 21:58

  • misie.k i Tom Rob lubią to

#74 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 26 maj 2017 - 04:56

Koledzy a co myślicie o Momoi Premium? Czy ktoś ma doświadczenia z tą żyłką?



#75 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 28 maj 2017 - 21:35

 Strofta GTM i ABR używam na przemian od 5(?)lat. Po drodze były chwilowe zachwyty które dokładnie dotyczyły najczęściej tu wymienionych producentów. Czyli; Owner, Trabucco (było też sezonowe zauroczenie HM80). Od 0,16mm w górę, wszystkie one są dobre i godne polecenia. Jednak subtelne różnice pomiędzy nimi zaczynają się od 0,14mm w dół ...i tu długo wahałbym się pomiędzy stroftem a ownerem. Ostatecznie jednak nawinąłbym strofta.

W najbliższy wyjazd zdecydowałem się spróbować  Sunline Siglon V Monofilament Tournamnet Line 0.16mm -może to nie średnica "UL" ale znając dobrze strofta 0,16mm(klenie), będzie to można przełożyć i da to pewne wyobrażenie o jakości cieńszych wersji.

Polecam!!!

Siłowe wyrywanie zaczepów na poziomie wytrzymałości Strofta. Biorąc jednak pod uwagę przekłamaną średnicę Strofta (czyli 0.16 jest w rzeczywistością 0.175) -muszę przyznać że Sunline Siglon V Monofilament Tournamnet jest lepsza. Zdecydowanie lepsza jest rzutowo. Lekkie wobki i smużaki, dotychczas(stroft 0.16mm) lądowały 3m od przeciwnego brzegu. Przy Sunline Siglon miałem go w zasięgu rzutu. Dla tak lekkich przynęt, 3m to przepaść. Żyłka w tym momencie jest jeszcze świeża, więc ciężko powiedzieć kiedy nadejdzie jej 'krucha starość' ale na ten moment cieszę się że jest na kołowrotku.             

 

...-o jej końcu poinformuję.


Użytkownik Remicki edytował ten post 28 maj 2017 - 21:37


#76 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 12 sierpień 2020 - 21:46

.

Użytkownik asafa edytował ten post 12 sierpień 2020 - 21:53





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych