Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody nie podlegające PZW Warszawa i okolice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 14:07

Z uwagi na fakt iż rezygnuję z mazowieckiego pzw na rzecz jednegeo z okręgów ościennych szukam wód na któtkie wypady na ktorych nie są wymagane opłaty na rzecz mazowieckiego pzw. (wystarcza sama karta, ewentualnie opłaty na rzecz innego podmiotu)

 

moje typy:

 

jeziorko powsinkowskie

kępa potocka

jeziorko czerniakowskie (tu jest chyba rezerwat i nie wiem jak wygląda kwestia wędkowania..)

 

rzeka świder też została odebrana pzw tylko tam chyba teraz w ogóle nie mozna łowić..


  • @Brig i Pescador de caña lubią to

#2 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 18 styczeń 2015 - 17:54

Mogę się mylić ale wydaje mi się, że jezioro Dziekanowskie nie jest pod władaniem PZW.

 

Ponadto możesz spróbować wyłuskać wody z mapy. Na stronie OM jest mapa wód, jest w miarę aktualna. Są zaznaczony wody OM PZW.

 

http://ompzw.pl/mapa...u-mazowieckiego



#3 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 09:30

Na Jez. Powsinkowskim możesz łapać bez żadnych uprawnień. Kolega mieszka nad samym jeziorkiem i jeszcze go tam nigdy nie sprawdzali, na Wilanowskim często kontrolują czyli woda PZW.

Użytkownik jasiek17047 edytował ten post 19 styczeń 2015 - 21:55


#4 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 19 styczeń 2015 - 11:55

Zgadza się, jeziora Dziekanowskie i Powsinkowskie nie są we władaniu PZW - a przynajmniej nie były jeszcze jakiś czas temu. Jez. Czerniakowskiego też nie widzę w wykazie wód, tak jak i Gocławskiego. Masz jeszcze sporo różnych stawów i glinianek (Glinianki Cietrzewia, Glinianki Sznajdra). Na Kępie Potockiej raczej nie połapiesz, na 90% powierzchni kanałku jest 10cm wody i metr zielska, można co najwyżej pobawić się z drobnicą na spławik.



#5 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 19 styczeń 2015 - 12:28

Jeziorko Gocławskie jest w PZW, jest w zezwoleniu, przeczytaj dokładnie. Na dodatek jest na szczęście dość często kontrolowane...


  • Piotrek Milupa i mnietek lubią to

#6 OFFLINE   proem

proem

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adrian

Napisano 19 styczeń 2015 - 21:31

Dziekanów na pewno, wyrobiska po żwirowniach lub piaskarniach w Puchałach (Raszyn) - nie wiem dokładnie które to, raz tylko byłem.

Kilka malutkich jeziorek w okolicach Ursynowa - większość w okolicy ulicy Puławskiej w stronę Piaseczna (jezioro zgorzała, jezioro grabowskie - jest na pewno więcej ale to wszystko raczej małe kałuże ze słabym dostępem. Jezioro zgorzała rekultywowane, zrobione chyba cos na wzór parku, grabowskie chyba bedzie "poprawiane" w tym roku)

 

Jeziorko Wilanowskie i Powsinkowskie - w tamtym roku z tego co się orientuje należały do PZW. Zapisane w wykazie wód jako  (rz. Wisła nr 3 F) jeziora Wilanowskie)

 

Jezioro Czerniakowskie - jeszcze w tamtym roku dostepny był na stronie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie dokument w pdf, w którym dokładnie był opisany plan ochrony jeziorka, oraz było napisane co można a czego nie. (pod tym linkiem http://warszawa.rdos.../2012/nr 9.pdf)

Z tego co pamiętam - połow ryb dozwolony był tylko na części południowej (do mostu), zakaz używania zanęt, zakaz połowu niektórych ryb (m in. sandaczai szczupaka) oraz zakaz wypuszczania do wody niektórych gatunków (nie pamiętam których)

 

EDIT

Dobra, znalazłem ten dokument apropo czerniakowskiego, dość ciężko to znaleźć, więc myślę ze się przyda (konkrety na stronie 8 i 10)

http://g.ekspert.inf...012/90/4195.pdf

 

2.
Dopuszcza się amatorski połów ryb z brzegu, istniejących pomostów i łodzi bez
możliwości używania napędu silnikowego. Połów ryb może odbywać się w
okresie całego roku w następujący sposób:
- bez możliwości stosowania zanęt,
- bez możliwości odłowu szczupaka Esox lucius i sandacza Sander lucioperca,
- bez możliwości stosowania jako przynęty żywych i martwych ryb,
- bez możliwości ponownego wpuszczania do jeziorka po złowieniu, następują-
cych gatunków ryb: krąp Blicca bjoerkna, leszcz Abramis brama, płoć Rutilus
rutilus, wzdręga Scardinius erythrophthalmus. 

Użytkownik proem edytował ten post 19 styczeń 2015 - 22:04


#7 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 20 styczeń 2015 - 09:16

Z uwagi na fakt iż rezygnuję z mazowieckiego pzw na rzecz jednegeo z okręgów ościennych szukam wód na któtkie wypady na ktorych nie są wymagane opłaty na rzecz mazowieckiego pzw. (wystarcza sama karta, ewentualnie opłaty na rzecz innego podmiotu)

Jeśli zdecydowałby się na OS to najbliżej masz Pogorzel i Piwonin. Świder jest w OM ale na dużym odcinku jest rezerwat. Na Zbójnej Górze (za cmentarzem w Radości) jest jez. Torfy ale całe wieki nie byłem i nie wiem jak teraz z dostępem. Z prywatnych łowisk to Grzegorzewice.


  • tohatsu lubi to

#8 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2142 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 20 styczeń 2015 - 09:22

Ale to jest z 2012 roku....nie wiem czy wciąż aktualne....

 

 

...ciekawy jest fakt zakazu wypuszczania z powrotem krąpia, leszcza, wzdręgi...


  • tohatsu lubi to

#9 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 20 styczeń 2015 - 10:14

 
wyrobiska po żwirowniach lub piaskarniach w Puchałach (Raszyn) - nie wiem dokładnie które to, raz tylko byłem.

Też raz byłem i stanowczo odradzam - tyle śmieci ile tam było na brzegach nie widziałem jeszcze nigdy. Ludzi też full a efekty mieliśmy we trzech zerowe. Czytałem też gdzieś w necie że zdarzają się tam nieciekawe incydenty w związku z przebywaniem nad wodą dużej ilości pijanej młodzieży w okresie letnim.



#10 OFFLINE   jak6b

jak6b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 20 styczeń 2015 - 19:09

nie jest tak tragicznie

nad czerniakowskie mam ze 400m na skróty przez łąkę

(kolega malcz 420m)

ilość śmieci się zmniejszyła w ostatnich latach a ilość ryb chyba troszkę na + 

czasami ide nad jeziorko za okoniem i prawie zawsze coś się uwiesi a dodatkowo trafi się jakis przyłów szczupakowy

nad jeziorkiem jest koło przejdę sie do nich w sobotę i zapytam jak to będzie w tym roku wyglądało 



#11 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 20 styczeń 2015 - 19:44

nie jest tak tragicznie

nad czerniakowskie mam ze 400m na skróty przez łąkę

(kolega malcz 420m)

ilość śmieci się zmniejszyła w ostatnich latach a ilość ryb chyba troszkę na + 

czasami ide nad jeziorko za okoniem i prawie zawsze coś się uwiesi a dodatkowo trafi się jakis przyłów szczupakowy

nad jeziorkiem jest koło przejdę sie do nich w sobotę i zapytam jak to będzie w tym roku wyglądało 

 

Jak się dowiesz o aktualny status to napisz. Jestem zainteresowany testowym wypadem na jeziorko w tym roku.



#12 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 10:05

Dzięki wszystkim za pomoc, u mnie też chyba padnie na jeziorko czerniakowskie. Da rade tam łowić z pontonu? jakich rybek można się spodziewać? Z tego co zrozumiałem to wystarcza karta i nie trzeba wnosić dodatkowych opłat



#13 OFFLINE   Pawele

Pawele

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 310 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Kamionka
  • Imię:Paweł

Napisano 21 styczeń 2015 - 10:53

Dawnymi czasy bywał ładny okoń (taki pod 1,5 kg), sandacz (kolega pokazywał zdjecia z okazami  po 5, 6 kg), karp (do klilkunastu kg) i tołpygi (do 17 kg) oraz amury.Al to wszystko jakieś 20 lat wcześniej.


  • K-Pon lubi to

#14 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 styczeń 2015 - 21:34

Dawnymi czasy bywał ładny okoń (taki pod 1,5 kg), sandacz (kolega pokazywał zdjecia z okazami  po 5, 6 kg), karp (do klilkunastu kg) i tołpygi (do 17 kg) oraz amury.Al to wszystko jakieś 20 lat wcześniej.

To musialo być naprawde dawno temu
Pare lat temu odwiedzalem ten zbiornik i male szczupaki były, ale... panowie z brzegu na zywca wyciagali szczupaczki do siatek, a spotkany wędkarz w stanicy chwalil mi się 2kg szczupakiem z tej wody w zamrazarce
Niestety za duża presja i brak c&r
  • K-Pon lubi to

#15 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 23 styczeń 2015 - 21:40

Z tego co znalazłem gdzieś w sieci to karpia chyba trochę ładnego zostało, widziałem też zdjęcie suma takiego 30-40kg który ponoć wrócił do wody. Ale czy na pewno można tam łowić?



#16 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 26 styczeń 2015 - 14:47

Jest karp linek i lin. Na pewno sandacz( który się pasie :)  na krąpiu, którego jest bez liku i w różnym rozmiarze...) powoli odbudowuje się też szczupak... Chłopcy w kole przy Jeziorku dosyć prężnie działają i starają się dbać o wodę i jej mieszkańców. Najlepiej podejchać do nich i wszystkiego się dowiedzieć...

 

https://www.facebook...f=page_internal

 

hej



#17 OFFLINE   zayl990

zayl990

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 26 luty 2016 - 22:53

Hej, wiecie może jak wygląda teraz sprawa ze spiningiem nad czerniakowskim? Pogoda jest w miarę znośna i chciałem się przejść na okonia, ale nie wiem czy to legalne...

 

Pozdrawiam



#18 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 styczeń 2017 - 11:18

Kolega Paweł zapomniał powiedzieć też że do 2005 r było też sporo pięknego wegorza ale potem była ta pamiętna Przyducha.gdzie w zimę padło od groma pięknego drapieżnika. Sandacz było naprawdę dużo często na białe robaki przy łapaniu na federa siadaly takie ok 60 cm.ciekawe czy wegorze jeszcze się uchwowaly ?

#19 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 22 styczeń 2017 - 22:06

 

Dziekanów na pewno, wyrobiska po żwirowniach lub piaskarniach w Puchałach (Raszyn) - nie wiem dokładnie które to, raz tylko byłem.

Kilka malutkich jeziorek w okolicach Ursynowa - większość w okolicy ulicy Puławskiej w stronę Piaseczna (jezioro zgorzała, jezioro grabowskie - jest na pewno więcej ale to wszystko raczej małe kałuże ze słabym dostępem. Jezioro zgorzała rekultywowane, zrobione chyba cos na wzór parku, grabowskie chyba bedzie "poprawiane" w tym roku)

 

Na jesieni ub. roku usłyszałem od wędkarza mieszkającego blisko jez. Grabowskiego że jest to teren prywatny i właściciel wygania wędkarzy.



#20 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 19 lipiec 2019 - 16:06

Odświeżę stary temat. Czy jezioro Dziekanowskie jest dostępne do wędkowania? W wykazie to nie widzę. Kto nim obecnie zarządza? Jeżeli można wędkować to na jakich zasadach?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych