Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BUSTER JERK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 20 czerwiec 2019 - 13:45

No to faktycznie uzupełniłeś ,,braki"  ;)


  • godski lubi to

#62 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 20 czerwiec 2019 - 20:36

a tak z ciekawości , ma ktoś problem z zawracaniem , tak że tylna kotwica łapie stalke ? sprawa dość mnie wkurza i tylko mam tak tylko przy big bandit , a tak co 4 rzut ... -- za mocno podciągam czy co ??



#63 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 czerwiec 2019 - 20:39

a tak z ciekawości , ma ktoś problem z zawracaniem , tak że tylna kotwica łapie stalke ? sprawa dość mnie wkurza i tylko mam tak tylko przy big bandit , a tak co 4 rzut ... -- za mocno podciągam czy co ??

Przy rzucie czy prowadzeniu?



#64 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 20 czerwiec 2019 - 21:00

no cholera ciężko powiedzieć , jak sciągne to już zaczepiony , ale raczej przy sciąganiu , cięzko to nawet wyczuć bo raczej tym jerkiem dość agresywnie zawsze pracuje i na wodzie bardzo płytkiej tak 0.6m i na dole trawska  ( tak ogólnie to musze poszukać zastępcy bo na tego niebieskiego to już pewnie ze setka wyskoczyła ryb i mało co koloru na nim zostało ) , i tylko ten tak ma . mniejsze zawsze ok



#65 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 27 czerwiec 2019 - 09:39

a tak z ciekawości , ma ktoś problem z zawracaniem , tak że tylna kotwica łapie stalke ? sprawa dość mnie wkurza i tylko mam tak tylko przy big bandit , a tak co 4 rzut ... -- za mocno podciągam czy co ??

A łowisz na spina czy na casta ?



#66 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 27 czerwiec 2019 - 11:19

Przy rzucie czy prowadzeniu?

dla mnie to numer 1 jesli chodzi o jerki. ze Sliderami ten problem mi się zdarza rzadko, z Dayerami na tyle często, że odpuściłem. Z busterami prawie nigdy ...


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 27 czerwiec 2019 - 11:19


#67 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 czerwiec 2019 - 14:50

no cholera ciężko powiedzieć , jak sciągne to już zaczepiony , ale raczej przy sciąganiu , cięzko to nawet wyczuć bo raczej tym jerkiem dość agresywnie zawsze pracuje i na wodzie bardzo płytkiej tak 0.6m i na dole trawska  ( tak ogólnie to musze poszukać zastępcy bo na tego niebieskiego to już pewnie ze setka wyskoczyła ryb i mało co koloru na nim zostało ) , i tylko ten tak ma . mniejsze zawsze ok

W ostatniej fazie wyrzutu szarpnąć do siebie wedką z palcem na szpuli. To jeśli przy rzucie się czepia.

Jak przy prowadzeniu to zmienić rytm . Jeśli za mocno i za często szarpiemy nie zwijając przy tym w odpowiednim tempie linki to często się plącze.

Rozwiązaniem może być szybszy multik z większym nawojem. 


  • bob74 lubi to

#68 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 czerwiec 2019 - 14:51

dla mnie to numer 1 jesli chodzi o jerki. ze Sliderami ten problem mi się zdarza rzadko, z Dayerami na tyle często, że odpuściłem. Z busterami prawie nigdy ...

Łowię nimi pewnie od 10 lat z kawałkiem pewnie jako jeden z pierwszych na forum i jest The Best.


Użytkownik godski edytował ten post 27 czerwiec 2019 - 14:52


#69 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 479 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 27 czerwiec 2019 - 16:57

a tak z ciekawości , ma ktoś problem z zawracaniem , tak że tylna kotwica łapie stalke ? sprawa dość mnie wkurza i tylko mam tak tylko przy big bandit , a tak co 4 rzut ... -- za mocno podciągam czy co ??

Lowisz na stalke? co to znaczy?

Drut? czy mieki przypon?Jesli przypon jest za mieki ,moze przy zawracaniu lapac za kotwice

Sprobuj na drut tytanowy, albo FC 1mm

Mozna tez (sam nie uzywam)sprobowac przyponu z drutu

Moze pomoze



#70 OFFLINE   Kikuś

Kikuś

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Sochal

Napisano 28 czerwiec 2019 - 13:32

Witam wszystkich,

 

zaraziłem się średnio ciężkim castingiem rok temu, a więc mam małe doświadczenie.

Kurka, jak Wy prowadzicie te Bustery 15cm? Próbuję od maja z tonącymi 75gr.. Szarpię mocniej, słabiej, dłużej, krócej i.....nie mogę się do nich przekonać. Ich praca jest jakaś dziwna, inna niż Slider'a 12S, który przy drobnych i częstych szarpnięciach chodzi super i kilka rybek skusił od maja. Kij Dragon Big Bait Jerk 30-90gr, multik ABU C4 5601, plecionka Spider Wire 8 o grubości 0,25mm i sztywny przypon Dragon tytanowy (drut) . Woda do 5 m (jezioro).

 

Gorąca prośba o podpowiedź, jak je skutecznie prowadzić.


  • bigbite lubi to

#71 OFFLINE   bambus

bambus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 28 czerwiec 2019 - 15:59

Łatwiej odchodzą do boków jak dasz kółko łącznikowe na oczku z przodu. Ale właśnie o to w nich chodzi, że nie pracują tak miarowo "mechanicznie", tylko odchodzą raz mocniej, raz słabiej, czasami wcale. Do tego pauza co jakiś czas i ryby będą :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
  • Luckyguliver lubi to

#72 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 29 czerwiec 2019 - 13:31

drucik ,prawie zawsze u mnie 7x7 , no i oczywiście cast , jeśli chodzi o samą przynęte u mnie nr.1 , jak pig shady zawiodą i assassiny to wyciągam big bandita i zawsze jest zaraz bum... :D , ogólnie to mam wrażenie że chyba zbyt energiczne ruch go zaplątują ? no i niestety trza sie męczyć  ,  co poradzić ,


  • BOB lubi to

#73 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 29 czerwiec 2019 - 20:11

Tadziu, 7x7 to fajna plecionka ale miękka. Daj ją do gum i blach. Jak energiczne szarpiesz to może nie dajesz rady w tempie wybierać luzów plecionki i jest splatanie. Zastosuj sztywny rut nierdzewny albo tytanowy dzięki temu, zawsze bardziej odstawisz jerka od plecionki, ale i tak trzeba nadmiar luzu przy odjeździe przynęty kontrolować. Może potrzebujesz multik z większym nawojem? albo uspokój lekko to szarpanie ;)  :D


  • t-a-d-e-k lubi to

#74 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 czerwiec 2019 - 20:13

multik ABU C4 5601

Jak dla mnie ma za mały nawój aby szybciej poprowadzić Bustera.


  • BOB lubi to

#75 OFFLINE   Kikuś

Kikuś

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Sochal

Napisano 30 czerwiec 2019 - 11:29

Łatwiej odchodzą do boków jak dasz kółko łącznikowe na oczku z przodu

Ok. Dzięki. Z tym kółkiem nie pomyślałem. To dlatego niektóre jerki (np Gunki) przy kupnie mają kółko.

#76 OFFLINE   Kikuś

Kikuś

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Sochal

Napisano 30 czerwiec 2019 - 11:31

Bardzo wszystkim dziękuję. A moż ktoś jeszcze odnośnie samej techniki prowadzenia Busterów 15 cm?

#77 OFFLINE   Kikuś

Kikuś

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Sochal

Napisano 03 lipiec 2019 - 13:51

No nikt nic? Nie wierzę. Tyle wiedzy i doświadczenia widzę na forum. Potrzebuję paru słów na temat właściwych dla tej przynęty ruchów wędziskiem, ich tempa i siły. No proszę ludziki....



#78 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 lipiec 2019 - 15:39

Tego się nie da wytłumaczyć, Szarp raz szybciej raz wolniej. Rób przerwy i konfrontuj to z braniami. Notuj w pamięci.



#79 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 04 lipiec 2019 - 10:01

No nikt nic? Nie wierzę. Tyle wiedzy i doświadczenia widzę na forum. Potrzebuję paru słów na temat właściwych dla tej przynęty ruchów wędziskiem, ich tempa i siły. No proszę ludziki....

Mi sie sprawdzaja dluzsze wolniejsze rytmiczne pociagniecia i co jakis czas przerwa ale jak godski pisal kombinuj i zapamietuj.


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 04 lipiec 2019 - 10:02


#80 OFFLINE   Kikuś

Kikuś

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Sochal

Napisano 05 lipiec 2019 - 10:51

Dzięki. Do roboty!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych