Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SALMO SLIDER


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 styczeń 2015 - 10:40

SALMO SLIDER


Producent:Salmo
Model:Slider
Rodzaj przynęty:jerkbait
Zastosowanie:okoń, sandacz, szczupak

OPIS PRZYNĘTY


Ta przynęta to prawdziwy wirtuoz w wielkiej rodzinie przynęt na duże drapieżniki. W prawo i w lewo, w lewo i w prawo. Zwodniczy taniec, który doprowadza drapieżniki do niezwykłej pasji. Żądza mordu. Wulkan agresji. Gejzery wody i gwizg hamulca kołowrotka. To Cię czeka. Już wkrótce! Lepiej usuń zadziory w kotwicach Twojego Slidera aby łatwiej wyczepiać złowione ryby! I weź głęboki oddech! Będzie się działo!

SPECYFIKACJA


Symbol/Długość[cm]/Waga[g]/Głębokość pracy[m]:7S / 7 / 21 / 1
Symbol/Długość[cm]/Waga[g]/Głębokość pracy[m]:10F / 10 / 36 / 0.5
Symbol/Długość[cm]/Waga[g]/Głębokość pracy[m]:12F / 12 / 65 / 1
Symbol/Długość[cm]/Waga[g]/Głębokość pracy[m]:12S / 12 / 70 / 3
Symbol/Długość[cm]/Waga[g]/Głębokość pracy[m]:
Symbol/Długość[cm]/Waga[g]/Głębokość pracy[m]:
Symbol/Długość[cm]/Waga[g]/Głębokość pracy[m]:


Zdjęcie




Kliknij tutaj by zobaczyć artykuł rekord

#2 OFFLINE   Mycha23

Mycha23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • Lokalizacjanad wodą

Napisano 06 marzec 2018 - 00:38

Po prostu rewelacja.Moja przynęta na 1 na szczupaki. Można mieć jedynie uwagę do niepowtarzalności woblerow. Bywa,ze chodzą różnie te same wielkości i tej samej wagi.Plywajace modele dają niesamowity efekt nad zielskami.
Najskuteczniejszy model 10 cm.

Użytkownik Mycha23 edytował ten post 06 marzec 2018 - 00:46

  • ms80 i nox66 lubią to

#3 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 06 marzec 2018 - 08:47

Na małych rzeczkach raczej króluje guma, ale bombarduję tymi sliderami wodę od czasu do czasu i co ciekawe w zeszłym roku ani jednego szczupłego  :blink:  (nie piszę tu o pistoletach) chyba za mało się starałem i czasu nad wodą spędziłem, ale za to w nagrodę na 7 - kę miałem okonie jakich dawno nie widziałem :)



#4 OFFLINE   nox66

nox66

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód

Napisano 16 marzec 2018 - 13:11

Co do niepowtarzalności pracy woblerów to fakt, też to zauważyłem. Mam po kilka sztuk różnych wielkości 7/10/12 i większość pracuje podobnie ale zdarzają się białe kruki, które po prostu trochę inaczej się zachowują niż reszta. Stare modele z przed kilku lat wstecz pracują praktycznie tak samo natomiast te nowe z przed roku albo dwóch to już loteria.

 

Pozdrawiam


  • pkaczor6 lubi to

#5 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 18 marzec 2018 - 09:22

Poza tym bardzo słaba powłoka na SLIDERAch szczególnie HOLO. Po paru zagryzieniach lakier wraz z holo złazi jak skóra z węża  :( .

... , ale to łowne i prze zemnie bardzo lubiane przynęty na sandacze i przede wszystkim szczupaki.

Używam 6,7,10cm.



#6 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 23 marzec 2018 - 20:01

Ja na slidery u mnie łapię na płyciznach , pistolety w to walą ,ale dużego szczupaka jakoś nie złowiłem :( Na głębszą wodę wolę karasia jak na fotce :) on potrafi sprowokować szczupłego  z tego 5m głęboczka :)



#7 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 marzec 2018 - 20:32

U mnie największy to 98 cm na 10 cm GT. 



#8 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 24 marzec 2018 - 17:30

Ale Karaś to wobler, a nie bezsterowiec. A propos wpisu Andrzeja. Na Slidera 7S w kolorze płoci złowiłem swojego pierwszego szczupaka na casting,w środku dnia z pomostu. Wokół hałas, przyjezdni, grunciarze, bawiące się dzieci. Szczupak miał tylko 55 centów, ale wydawał się taki ogromny. To było jakieś 9 lat temu. Na 12-stkę miałem 3 lata temu na Żarnowcu ponad metra. Ale spadł.


Użytkownik Novis edytował ten post 24 marzec 2018 - 17:41

  • rothen i jR303 lubią to

#9 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 25 marzec 2018 - 12:23

... na SLIDERY 7cm  złowiłem najwięcej swoich dużych szczupaków w przedziale 85 -100 cm z dużymi +  ;)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 25 marzec 2018 - 12:40


#10 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 31 marzec 2018 - 17:43

Witam U mnie 10s w tym kolorze daje wiele szczupaków od maluchów do 98cm .Obgryziony w koło i dalej łowi .

Załączone pliki



#11 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 31 marzec 2018 - 17:48

Witam U mnie 10s w tym kolorze daje wiele szczupaków od maluchów do 98cm .Obgryziony w koło i dalej łowi .

 

Teraz to może i będzie łowić dalej, ale u mnie ...


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 31 marzec 2018 - 18:35


#12 OFFLINE   PLnK

PLnK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaWrocław-okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 kwiecień 2018 - 06:41

W tamtym roku nic na slidery nie chwyciłem, posprzedawałem na rzecz sieków i dorado drunk'ów. Fajnie pracują u mnie sieki chociaż są tacy co narzekają na ich wykonanie i brak powtarzalności. Potworami się nie pochwalę ale pistolety walą w te drewienka dość regularnie, co nie mogłem powiedzieć o sliderze... No ale może taki urok moich wód.



#13 OFFLINE   dzinek

dzinek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 21 luty 2019 - 12:18

Nie wiem czy już widzieliście, ale jest nowa wielkość tej chyba najbardziej rozpoznawalnej i popularnej przynęty w świecie jerków. Salmo Slider w wielkości 16 cm i wadze 152 g. Ciekawe czy będzie równie skuteczny co jego mniejsze wersje? A może widzieliście już go na własne oczy? http://www.salmo-fis...g-16cm?c=slider Co o tym myślicie?



#14 OFFLINE   dzinek

dzinek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 21 luty 2019 - 12:21

W tamtym roku nic na slidery nie chwyciłem, posprzedawałem na rzecz sieków i dorado drunk'ów. Fajnie pracują u mnie sieki chociaż są tacy co narzekają na ich wykonanie i brak powtarzalności. Potworami się nie pochwalę ale pistolety walą w te drewienka dość regularnie, co nie mogłem powiedzieć o sliderze... No ale może taki urok moich wód.

U mnie slider robi robotę, ale powiem Ci, że długo nie mogłem się do niego przekonać. Mniejszych niż 10 cm nie używam. Każda woda rządzi się swoimi prawami, ale też może być tak, że sezon sezonowi nie równy.



#15 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 21 luty 2019 - 21:00

Nie wiem czy już widzieliście, ale jest nowa wielkość tej chyba najbardziej rozpoznawalnej i popularnej przynęty w świecie jerków. Salmo Slider w wielkości 16 cm i wadze 152 g. Ciekawe czy będzie równie skuteczny co jego mniejsze wersje? A może widzieliście już go na własne oczy? http://www.salmo-fis...g-16cm?c=slider Co o tym myślicie?

Widzieliśmy,rzucaliśmy a to wszystko na sierpniowym zlocie castingowców.Jak na razie Andrzej Wizner/pierwszy który miał je do testów/złowił ponad metrową mamuśkę na Żarnowcu.Trzeba mocnego kija do wyrzutu tego jerka/nie leci tak ładnie jak mniejsze a to zapewne ze względu na powierzchnię boczną/.Jest to killer na duże zębate :P


  • dzinek lubi to

#16 OFFLINE   dzinek

dzinek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 21 luty 2019 - 21:33

No właśnie, przy tych gabarytach potrzeba nie tylko kija, ale i pary w łapie. Też są dwie wersje - pływająca i tonąca, czy tylko tonąca? W naszych polskich sklepach nie widziałem go jeszcze..

#17 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4147 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 22 luty 2019 - 13:28

Widzieliśmy,rzucaliśmy a to wszystko na sierpniowym zlocie castingowców.Jak na razie Andrzej Wizner/pierwszy który miał je do testów/złowił ponad metrową mamuśkę na Żarnowcu.Trzeba mocnego kija do wyrzutu tego jerka/nie leci tak ładnie jak mniejsze a to zapewne ze względu na powierzchnię boczną/.Jest to killer na duże zębate :P

Kawał klocka  ;) miałem przyjemność połowić z Andrzejem na Żarnowcu i 16-stka latała aż miło  :) pomimo że to dość duży jerk o dużej powierzchi bocznej , praca dość mocno wyczuwalna na szczytówce kija  ;) i jak to Andrzej ogarniał wszystko jednym kijem  :P w dodatku spinningiem  :lol:  :lol:  :lol: Moim zdaniem obowiązkowa pozycja w pudle na duże zębate mamuchy  :)


  • dzinek lubi to

#18 OFFLINE   Roberto70

Roberto70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Imię:ROBERT

Napisano 09 marzec 2019 - 10:22

Na 10F w kolorze RR złowiłem sandacza, suma.Tempo prowadzenia szybkie, byłem zdziwiony że nie szczupaki ale widać że i innym rybom też się spodobał.

#19 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 14 kwiecień 2019 - 15:36

Czy 16stka jest gdzieś do dostania w Polsce?

W niemieckich sklepach dostępna.



#20 OFFLINE   _PABLO_

_PABLO_

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • Lokalizacjaświat/europa/polska

Napisano 15 kwiecień 2019 - 17:00

Jest jest. W Opolu w sklepie Rekin są. Tylko trzeba się spieszyć bo schodzą jak ciepłe bułeczki :D


  • SkiDivPL lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych