Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Buty LEMIGO - naprawa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 22 styczeń 2015 - 09:32

Witam.

Pytanie czy wie może, któryś z Kolegów czym można skleić rozcięcie materiału, z którego jest zrobiony ten ,, gumiak ,, <pianka>

http://allegro.pl/le...4964920853.html

 



#2 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 09:51

http://www.pirania-s...derow---5g.html

powinien trzymać . Jak nie to do kosza.

 


Użytkownik Albatros edytował ten post 22 styczeń 2015 - 09:54

  • Roseth lubi to

#3 OFFLINE   rychu1961

rychu1961

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaDolny śląsk
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 22 styczeń 2015 - 10:22

Nie do sklejenia-kosz



#4 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Napisano 22 styczeń 2015 - 10:54

Nie prawda....Kolego jeśli rozcięcie jest powiedzmy niewielkie i jest w miejscu gdzie nie jest narażone na zbyt duże obciążenia punkty zginania to klej poliuretanowy da radę....Ja swoje kaloszki uratowałem przed śmietnikiem jednego na podeszwie przebiłem łażąc po opaskach chyba lub diabli wie gdzie ....No nie ważne efekt tego taki że łowiąc na łódce szybko się o tym dowiedziałem jak zebrało się trochę wody podczas pływania na dnie.Chlup nóżką jedną w ową niewielką kałużę i wiedziałem że lipa jest.Szkoda mi było wywalać jedno sezonowe kaloszki więc posiedziałem popatrzyłem i nazwijmy to a co mi tam i tak jak się nie uda idą do kosza.Więc właśnie jakiegoś chyba nawet takiego jak kolega w linku podał użyłem.Wcisnołem tubkę głęboko w rozcięcie było na podeszwie,Wcisnołem kleju tyle że chyba do środka aż wlazło.Na wierzchu nadlałem takiego glutka na całym rozcięciu i pozostawiłem do wyschnięcia.Jaki efekt?A no taki że nówki stoją w szafie tak na wszelki wypadek, a w tych latam trzeci sezon i łazić będe do póty się da.Jedna rada na pewno nie sztywne kleje typu cjanopan etc.Zaraz znów pękną.Klej elastyczny musi być do klejenia poliuretanowy.Jak dziurka mała to powinno zadziałać.Moja miała jakieś 1,2-1,5cm i po dziś dzień trzyma.


Użytkownik Fred Arbogast edytował ten post 22 styczeń 2015 - 11:36


#5 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 22 styczeń 2015 - 11:52

http://www.pirania-s...erow---5g.html -   używałem tego kleju do woderów i faktycznie zrobił dobrą robote ale to była guma, która jest łatwiejsza do sklejenie.

Rozciecie ma około 3 cm ale jest cienkie jak żyletka więc napewno będe kombinował z różnymi klejami a nawet łatkami - zobaczymy.



#6 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 12:07

Wiesz co zapomniałem tylko drogi jest klej do szyb samochodowych jest super.



#7 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Napisano 22 styczeń 2015 - 12:50

Nie no wyluzuj idź mym przykładem mówię skleiłem i działa na podeszwie dziurka poklejona trzeci sezon idzie i działa po dziś dzień...Klej to ten z linka bym wybrał lub jak masz to nawet butapren z tubki mógł by być tak po taniości jak by się dało.....Spróbuj bo szkoda kasy siedem osiem dych w kieszeni zostanie....Jak przecięcie cienkie to tak jak u mnie było jestem prawie pewien że się uda.Oczyść z wierzchu gumiaczki w miejscu klejenia no i suche żeby były bo klej nie złapie jak powierzchnia będzie sucha i oczyszczona klej.....Wydasz tyle co na klej może z dychę....Coś mi świta że ja swoje jakimś butaprenem kleiłem bo byłem na urlopie u znajomego łowiąc na łódce od rana do wieczora i nie było czasu na łażenie po lokalnych sklepikach i chyba właśnie butapren kolega miał w piwnicy więc spróbowałem....Kwestia wyboru....



#8 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 22 styczeń 2015 - 14:00

Buty już wyszorowane od wczoraj schną.

Napewno też to miejsce oczyszcze jakimś rozpuszczalnikiem na szybko co by odtłuścić.

Na początek spróbuje butapren+cienka łatka od środka.

Jak to nie przyniesie oczekiwanego efektu to kupie klej polecany przez kol. Norberta lub klej do szyb.



#9 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Napisano 22 styczeń 2015 - 17:14

Weź poprawkę na to że w zakamarkach gdzie jest wilgoć jak ścianki się zeszły schnie to o wiele dłużej niż na powierzchni otwartej...Mowa o odtłuszczeniu ja bym zastosował benzynę ekstrakcyjną a nie rozpuszczalnik bo nie wiesz jak zareaguje z butami a benzyna powinna być ok.Kwestia kleju jak masz dobry butapren to najlepiej w strzykawkę np z tubki wcisnąć i w ten sposób aplikować w przecięcie.Ze strzykawki podasz pod sporym ciśnieniem powiedzmy i wlezie wszędzie przez cienką końcówkę aplikacja jest bardziej precyzyjna i dogłębna,kleju nie żałuj ...Na zewnętrznej stronie jak to jest w mym przypadku daj więcej tzw.gluta ogarniającego w około całe przecięcie no i temperatura w jakiej by klej zastygał najlepiej jak by była pokojowa lub ciut cieplej lecz nie za gorąco bo szybkie parowanie rozpuszczalnika z kleju było by też nie pożądane ...Poza tym łata no nie wiem w którym miejscu przeciąłeś gumiaczka jak to nie jest miejsce zbyt narażone na mechanikę (uginanie )to bym nic nie dawał ale oczywiście jak sądzisz że trzeba no to spróbuj ja bym poczekał z tą łatą .A zapomniał bym jak butaprenem się byś bawił to po zaaplikowaniu sporej ilości chwilkę odczekaj niech nazwijmy to trochę odparuje czyli zgęstnieje..No chodzi o to aby nie łączyć od razu przeciętych powierzchni Chodzi o lepkość kleju jak chwilkę podeschnie to łapie lepiej(lecz nie za długo czekaj) każdy szewc ci to powie.....Myślę że pomogłem i oby Ci służyły co najmiej tyle co moje poklejone :) .



#10 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 22 styczeń 2015 - 17:32

Stormsure da rade sam takie buty nim kleilem i wszystko od 4 lat jest ok.

#11 OFFLINE   Wyjadacz

Wyjadacz

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 23 styczeń 2015 - 09:17

Witam. Próbowałem kiedyś je kleić różnymi klejami. Zarówno elastycznymi jak i "twardymi". Nic nie pomogło. Moim zdaniem kosz.



#12 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 23 styczeń 2015 - 10:17

Ja miałem lepszą przygodę z tym obówiem.Rozmiar stopy mam 44 buty kupiłem 46 ,wiadomo skarpeta itd.Po którymś wyjeździe na ryby zostawiłem je w aucie pod tylnią szybą i przez około miesiąc tak sobie leżakowały.Przy następnej próbie założenia okazało się że buty są co najmniej o numer za małe.Tak że chyba słońce spowodowało skurczenie się tego materiału ,bo nie widzę innego wytłumaczenia.

#13 OFFLINE   Wyjadacz

Wyjadacz

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 23 styczeń 2015 - 10:33

Ja miałem lepszą przygodę z tym obówiem.Rozmiar stopy mam 44 buty kupiłem 46 ,wiadomo skarpeta itd.Po którymś wyjeździe na ryby zostawiłem je w aucie pod tylnią szybą i przez około miesiąc tak sobie leżakowały.Przy następnej próbie założenia okazało się że buty są co najmniej o numer za małe.Tak że chyba słońce spowodowało skurczenie się tego materiału ,bo nie widzę innego wytłumaczenia.

 

Moje (przedziurawione) również leżały za szybą w aucie i się odkształciły. Były koślawe i nie dało się w nich już chodzić.



#14 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Napisano 23 styczeń 2015 - 17:43

Maciej noga Ci urosła... :D ..... a jak koślawe no to może dwa lewe były....Mój ojciec za czasów komuny w pracy dostawał obuwie typu filce..Chcesz czy nie trza było brać bo się należały ,przez nieuwagę pobierając w magazynie bo szybko :blink:  szybko i nie zwrócił uwagi na  fakt pobrania dwóch lewych ^_^ .No qwa dwa lewe były. :P ..Rozmiar owszem zgadzał się ale jak w tym łazić po fabryce :huh: ...Mieli w brygadzie takiego nazwijmy go kombinatora co wszystko skupował co na zakładzie dostawali jakieś nadwyżki a z odpowiednim przebiciem i sprzedawał na bazarku.Będąc natrętnym zagadywał kolegów ...NO SPRZEDAJ MY TO CZY TAMTO ...no natręt był,typowy kat....Ojciec na odczepnego po zagadnięciu odpowiedział że ma lewe filce do sprzedania. :ph34r: Gość wyczuł dobre bicie bo towar dobry pierwyj sort, łyknął ;)  ....Po tygodniu z pretensjami Ty Maniuś sprzedałeś mi dwa lewe filce :unsure:.No mówiłem że są lewe dałeś za nie nie za wiele a sprzedałeś enty raz drożej chwaląc się w szatni że taki dobry interes zrobiłeś.... :D może to to ...


Użytkownik Fred Arbogast edytował ten post 23 styczeń 2015 - 17:45


#15 OFFLINE   mario70

mario70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaZłotów
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Adamczyk

Napisano 23 styczeń 2015 - 20:19

Stormsure da rade sam takie buty nim kleilem i wszystko od 4 lat jest ok.

Witam !!

W pełni się zgadzam.Trzyma już rok i ok , a sznyta była dosyc duża...

Mariusz



#16 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 25 styczeń 2015 - 08:53

Witam.

Kupiłem koledzy na szybkości poliuretanowy klej do butów firmy dragon < tubka brązowo biała > i jestem bardzo miło zaskoczony.

Od środka dałem maleńką łatke co by mi klej nie przeciekał i nałożyłem ok 4 warst tego kleju i wygląda na to, że but zostanie uratowany :) zastanawiam się jeszcze nad przyklejeniem małej łatki od góry ale to chyba będzie zbędne.

I coś co mi przyszło do głowy już po nałożeniu kilku warstw kleju to to, że można w takie rozcięcie zaaplikować cienki pasek gumy < coś ala klin, uzupełnienie ubytku > i dopiero zalać klejem.



#17 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Napisano 25 styczeń 2015 - 17:35

Jeśli to rozcięcie to nie trzeba....rozerwanie no ja też bym nic nie dawał bo powierzchnia powinna w miarę przylegać jeśsli było by to przecięcie piłą itd.no to w tedy było by zasadne bo but ma swoją pamięć(materiał) jak go odlali to jakaś forma stała pamięć powrotu.Dasz klina to rozpychasz powierzchnię rozcięcia rozdarcia i może wystąpić problem.Nie wiem w jakim to miejscu ale tak jak pisałem jak niezbyt pracuje w tym miejscu to nic bym nie dawał.Nadlał bym tylko na wierzchu takiego gluta w okół rozcięcia....Na pewno nie zaszkodzi estetycznie może nie będzie pięknie wyglądało ale powinno działać....Jeśli kleju jak pisałem nie żałowałeś powinno być ok.Tak taki szewczyk dratewka..... :D



#18 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4352 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 25 styczeń 2015 - 19:39

Spróbuj czy ta pianka się topi i w jaki sposób, mnie nie chce się buta niszczyć.

 

Jeżeli pod wpływem temp. topi się i leje to "spawanie" powinno załatwić sprawę. Tak naprawiałem już niejedne buty z PCV.

Spoiwo musisz niestety zdobyć lub odkroić sobie ze swojego buta.

Powodzenia.



#19 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Napisano 25 styczeń 2015 - 21:27

Z piankowymi to nie przejdzie...porowatość struktura inna...tylko klejenie.



#20 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 26 styczeń 2015 - 12:34

Są kleje do tego diabelstwa. Polecam zacząć od kleju firmy Dragon (nie tej wędkarskiej ;)) "Do butów". Kleiłem tym nawet spawy w pontonie Pasat 4K i trzymało jak głupie. Paski w sandałach wytrzymały ponad 2 lata. Jakby nie poszło, to mają jeszcze klej już typowo do PVC. Ważne, aby sztywno trzymać się opisanej procedury klejenia - posmarować obie powierzchnie, odczekać aż przestanie się lepić i dopiero docisnąć. Nie pamiętam też, czy przed przyłożeniem dwóch części nie potrzeba podgrzać miejsca np. suszarką. Wcześniejsze odtłuszczenie również jest bardzo istotne. Łatkę strzel możliwie dużą - na tyle, aby nie utrudniała użytkowania.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych