Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Mikado


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1830 odpowiedzi w tym temacie

#1281 OFFLINE   misie.k

misie.k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaKamień Pomorski

Napisano 07 listopad 2018 - 16:23

Jak kupiłeś stacjonarnie to powinien być w ciągu tygodnia, o ile sklep jest spoko i nie trzyma / nie zbiera do wysyłki. U Nas kiedyś załatwiliśmy klientowi sprawę reklamacji wędziska Mikado w 4 dni.


  • intoxication lubi to

#1282 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 07 listopad 2018 - 21:44

W eldorado więc w sumie oficjalny dystrybutor , tego co wiem :)

#1283 Guest_TomaszBociek_*

Guest_TomaszBociek_*
  • Guests

Napisano 08 listopad 2018 - 22:49

Jako że nie znalazłem wpisu na temat Sicario Big Jig, postanowiłem Was zapytać, czy ktoś miałz tym kijem kontakt? Mam zamiar zamówić długość 275cm.

#1284 OFFLINE   Sumito

Sumito

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaBialystok
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Sumito

Napisano 07 grudzień 2018 - 17:26

36,5cm od środka stopki kołowrotka. Sięga za łokieć niestety.

Trout 240cm.


Trochę sprostuje długość dolnika mikado specialized trout model 240 ma 30cm.może ktoś wie ile ma wersja 260 5-21

Użytkownik Sumito edytował ten post 07 grudzień 2018 - 17:28


#1285 OFFLINE   Borissimo

Borissimo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 20:00

Heja,

 

Może to będzie dobry wątek. Szukam nowej wędki Mikado, Kamisori 270, 35gr. 

Czy poza allegro jest jakieś miejsce gdzie można taką wędkę kupić? Nową, z gwarancją.

Dziwna jest strona Mikado - są niby przedtawiciele, ale do żadnego kontaktu - chyba ze ten formularz u gory to forma kontkatu.

Brak przekierowania na strone/sklep gdzie mozna kupic wybrane z listy wedzisko.

 

Na Allegro sprzedający mają różne opinie, a mnie zalezy na informacji, czy ostanę ją kurierem do piątku na weekend.

Zna ktoś jakiegoś przedstawiciela, sklep Mikado gdzie można zapytać? Przejrzłem już spokojnie z 15-20 sklepów online. Raz, że ciężko o 270cm, a dwa że jak już są, to "brak na stanie". Może to już wycofany stary model? Może pozostały tylko "resztki"? 



#1286 OFFLINE   Maciek K

Maciek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaWPI
  • Imię:Maciek

Napisano 12 grudzień 2018 - 23:41

Zadzwoń jutro do sprzedawców z Alle.... , zapytaj czy mają takową na stanie a jeśli tak to czy wyślą Ci dziś (tj.w czwartek) kurierem.

Duże prawdopodobieństwo, że w piątek będziesz się cieszył z nowego nabytku ;)



#1287 OFFLINE   Borissimo

Borissimo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 13 grudzień 2018 - 13:02

Ku przestrodze :)

Znalazlem wczoraj na allegro ten kijek. 424pln. W opisie widze www. Na www sprawdzam, cena 377 brutto. Dzwonię dzisiaj rano o dostępność. Jest, wyslemy. Mówię, że zamówię przez www bo mają tam taniej (prowizja allegro myślę). Wracam do kompa po godzinie - cena na www: 424pln :D

Na szczescie otworzyłem drugim oknem - sprawdzam w historii przegladarki czy sie nie walnąłem, moze netto było? :)

Mam screena - było 377pln brutto.

Dzwonię i pytam co sie stalo z ceną po moim telefonie. Odpowiedź: - a pewnie uaktualnilismy. Pytam: - zaraz po moim telefonie? Pada prosta odpowiedź - nie wiem, informatycy uaktualniaja.

Nic wiecej. A gdyby tak choć: - dzięki panu uaktualnilismy stara cene, ale dla pana jeszcze po starej leci.

Reasumujac. Ciesze się, że uratowalem hurtowni 50pln. Dzięki temu przetrwa. Ja spokojnie szukam wędki dalej :)

#1288 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 13 grudzień 2018 - 14:34

Było kupować jak potwierdziłeś że jest dostępny, a nie uszczęśliwiać świat na silę. Przez to ty nie masz kija,  a dostawca ma Cię/to w d...

Ja jak się pomyliłem i obniżyłem ceny na forum, a na olx zostawiłem stare, to klientowi który to zauważył sprzedałem taniej, z czystej uczciwości. Ale ja z tego nie żyje, tylko robię miejsce na kolejne zakupy w szafie.


  • Alexspin lubi to

#1289 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 13 grudzień 2018 - 21:03

Sicario wróciło z serwisu. Część szczytowa wymieniona nowa ... Ale mam wrażenie , że trzecia przelotka od szczytu jest minimalnie krzywo wklejona - może z 0.5-1mm . Nie wiem czy próbować to jakoś reklamować czy odpuścić . W łowieniu na pewno przeszkadzać nie będzie .
Pozdrawiam

#1290 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 13 grudzień 2018 - 21:46

Jak w łowieniu nie przeszkadza daj sobie spokój, bo następna wcale nie musi być lepsza ;)


  • intoxication lubi to

#1291 OFFLINE   lotse

lotse

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 28 grudzień 2018 - 23:30

Witam szanowne grono. Potrzebuję małej pomocy w uzyskaniu info o spinningu. Na święta "Mikołaj podarował mi wędkę jak w tytule. Wędka nowa jest. To pozostałość po starym sklepie wędkarskim (ogolnie to jeszcze sporo tych pozostałości jest :-)) wykonana z IM 8. Posiada oplot i przelotki bodajże tytanowe. Ktoś coś może mi o niej napisać? Internet pozostaje głuchy na zapytania o ten kijek. Z góry dziękuję za odp.

Użytkownik lotse edytował ten post 28 grudzień 2018 - 23:31


#1292 OFFLINE   Achilles272

Achilles272

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 29 grudzień 2018 - 22:31

Witam

Ile realnie obsłuży Kamisori zander 240/35g . Chodzi mi o dolną jak i górną wartość.



#1293 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 15 styczeń 2019 - 15:45

Czy ktoś kojarzy kij Mikado sprzed 20 lat pod nazwą Cold Touch ?
Okazało się że mam taki nieużywany patyk w długości 260 do 15g i zastanawiam się, czy by nie dać go do przezbrojenia i przeznaczyć na pstrągi...
Wówczas (20 lat temu) kosztował około 200zł. Ma lubiany przeze mnie pełny, korkowy dolnik ale zniechęca mnie złącze starego typu (put in?).

Ktoś coś wie na temat serii?
  • G r e g lubi to

#1294 OFFLINE   ShadowStalker

ShadowStalker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaBdg/Gd

Napisano 16 styczeń 2019 - 10:24

Kupiłem z miesiąc temu Mikado Sasori 5-20g lightspin na prezent. Koszt to śmieszne 80zł, niestety 3 przelotki naklejone krzywo i to dość mocno. Wiadomo niska cena, ale mam też w domu starego jaxona kupionego ze 3 lata temu i tam jakoś takich cudów nie było mimo że kosztował z 50zł.



#1295 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 16 styczeń 2019 - 11:13

Kupiłem z miesiąc temu Mikado Sasori 5-20g lightspin na prezent. Koszt to śmieszne 80zł, niestety 3 przelotki naklejone krzywo i to dość mocno. Wiadomo niska cena, ale mam też w domu starego jaxona kupionego ze 3 lata temu i tam jakoś takich cudów nie było mimo że kosztował z 50zł.

To raczej sprawa konkretnego egzemplarza niż całej firmy, czy jakiejś serii. Tanie wędki najlepiej kupować "namacalnie", o ile przy drogiej wędce koszt przesyłek i wymian to mniejszy %, to przy taniej jest znaczący.

Ogólnie wędki Mikado, to same blanki wydają się jakieś takie "lepsze" niż z pozostałych "polskich" firm, ale znowu częściej trafiają się niedoróbki w montażu, trzeba zwracać baczniejszą uwagę przy zakupie konkretnej sztuki.

Osobiście wśród spinningów używam 1 wędki Mikado-Kamisori Zander, jestem zadowolony z kija. Na łodzi zwracam niewiele uwagi na używane kije, takich tańszych modeli nie będzie mi tak żal jak wylądują za burtą :lol: , co ostatnio zdarzyło mi się 2x. I to jeszcze z przypiętymi TP Shimano :( .



#1296 ONLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 01 luty 2019 - 08:54

Mam prosbę o opinie na temat kija Katsudo Slim 198/5g.

Jezeli bedzie ktos na rybomanii i bedzie miał okazję machac tym kijem, to fajnie by było gdyby podzielił się swoja opinią :)



#1297 OFFLINE   Luki123

Luki123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 luty 2019 - 09:50

witam, takie pytanko którą wybrać inazuma flash zander do 22 czy inazuma kamisori zander do 22 ? Jakie są różnice i czy warto dopłacać do kamisori?

Pozdrawiam :)



#1298 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 05 luty 2019 - 10:16

Flasha nie miałem, mam kamisori. Nie mam więc porównania i nie będę Ci doradzał, który masz wybrać i decyzję musisz podjąć sam, ale powiem co nieco o kamisori..

Jak na kij sandaczowy przystało jest szybki, ale nie kołkowaty. Ma piękne progresywne ugięcie pod obciążeniem. W skrócie - na tyle szybki, żeby zaciąć sandacza + ma progresywne ugięcie (pracuje przy narastającym obciążeniu cały blank), fajnie amortyzuje odjazdy ryb, nie gubi szczupaków.


Użytkownik wilczybilet edytował ten post 05 luty 2019 - 10:19


#1299 OFFLINE   Luki123

Luki123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 luty 2019 - 14:24

Flasha nie miałem, mam kamisori. Nie mam więc porównania i nie będę Ci doradzał, który masz wybrać i decyzję musisz podjąć sam, ale powiem co nieco o kamisori..

Jak na kij sandaczowy przystało jest szybki, ale nie kołkowaty. Ma piękne progresywne ugięcie pod obciążeniem. W skrócie - na tyle szybki, żeby zaciąć sandacza + ma progresywne ugięcie (pracuje przy narastającym obciążeniu cały blank), fajnie amortyzuje odjazdy ryb, nie gubi szczupaków.

Dzięki za podpowiedź, miałem okazje porzucać kamisori, rewelacja. Jestem ciekawy właśnie jak flash zander.....



#1300 OFFLINE   Kadi

Kadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kadi

Napisano 05 luty 2019 - 20:33

Flash Zander są bardzo mocno niedoszacowane. Miałem prawie 2 sezony i nie wytrzymałem. To jest wędka na głębokie wody. Taki komfort dobry to 12g+3". Ciskałem obrotówką 34gr i szła w wodzie stojącej na luzaku. Łowię głównie na zaporówce i jeziorach gdzie głębokość to średnio 3m. Baaaardzo dużo ryb zaciętych spadało mi z tego kija, pracuje tylko szczytem no chyba że się zatnie coś 70+ wtedy pracuje do połowy hehe. Myślę że 65% z tego kija mi spadło, począwszy od Szczupaków przez Sandacze i kończąc na Sumie... Dla mnie za sztywna, hol tym kijem to musi być 0 finezji. Czyli zacinasz i hol na wydrę inaczej masz spadek na 80%. Kamisori nie łowiłem ale na sucho wydaje się dużo przyjemniejsza niż Inazuma która w długości 228cm potrzebuje kołowrotka koło 400g wagi aby przestała lecieć na pysk. Z kołowrotkiem rzędu 300-320g po prostu męczy rękę po 2-3h łowienia. Ogólnie nie polecam a piszę z doświadczenia...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych