Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Mikado


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1830 odpowiedzi w tym temacie

#1321 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 08 luty 2019 - 07:30

Ja w swoim arsenale mam raczej kije internationale ;). Nie będę wymieniał, bo to nikomu niepotrzebne, ale mam pojedyncze egzemplarze wielu marek, od bardzo tanich po trochę droższe i lubię te patyki. Co jakiś czas biorę nad wodę inny, każdy praktycznie ma nieco inną akcję o podobnym przeznaczeniu w danym c.w oczywiście i każdy na swój sposób daje mi radochę z wędkowania. Jak przeje mi się łowienie danym kijem sięgam po kolejny (zamieniam), żeby po jakimś czasie z powrotem do niego wrócić. Pewnie znalazły by się osoby, które robią podobnie, ale jest też spora grupa, która, jak się kij "przeje" sprzedaje i szuka kolejnej zabawki ;)


  • Alexspin lubi to

#1322 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 344 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 08 luty 2019 - 12:40

Wszystkie firmy popularne tj np Mikado, Jaxon, Konger mają niedrogie ale znakomite perły a mają też zadziwiająco beznadziejne farfocle. Firmy bardziej topowe, nie mówiąc o segmencie premium z USA i Japonii mają po prostu mniej wpadek.

Np Mikado miało znakomite uklejówki Quick Speeder i Alborella, parametrami będące na poziomie czterokrotnie droższych kijków np od Garbollino. Miało też jedne z najlepszych długich batów, gdzie 7 metrowa wędka kosztująca 400 złotych miała wagę 280 gramów. Odpowiedniki włoskie były przynajmniej 2-3 razy droższe, a za 4 stówy można było kupić od nich conajwyżej sztycę od podbieraka.

Jaxon miał znakomite serie odległościówek, Seria Vip, a potem Selection to świetne wędki naprawdę nie ustępujące tym od firm profesjonalnych, specjalizujacych się w sprzęcie wyczynowym.

To samo jest ze spiningami. Taka Mikado Inazuma czy Konger Tango albo praktycznie cała seria Paladin to w opinii wielu bardzo udane konstrukcje. Kłopot w tym, że wygląda to trochę jak przypadek. Tak, jak by w całej masie kilkuset projektów (bo tyle jest w każdym katalogu) trafiło się parę takich samorodków, które odnoszą sukces.

W sumie fajnie, że jest tak ogromy wybór. Masz kasę - kupujesz St.Croix, masz kasę i kaprys - idziesz do pracowni, nie masz kasy - kupujesz Mikado za 2 stówy i masz wędkę najczęściej przynajmniej poprawną. Poziom nieosiągalny w słusznie minionej gospodarce centalnie planowanej, gdzie szklana wędka z importu śniła się ludziom po nocach. Do tej pory pamiętam artykuły w Vademecum Wędkarza i w książeczkach Leśniowolskiego, gdzie instruowano czytelnika "co zrobić, żeby nowy kołoworotek się kręcił, jak dorobić pracującą szczytówkę do kupionej bambusowej wędki, gdzie i z czego pozyskać substytut żyłki, jak samemu zrobić zanętę" etc.


  • Krzysiek P, Alexspin i konopaa lubią to

#1323 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 08 luty 2019 - 12:48

(…) jest też spora grupa, która, jak się kij "przeje" sprzedaje i szuka kolejnej zabawki ;)

Niekoniecznie musi się "przejeść", wystarczy żeby osobnik był na etapie poszukiwania swojej własnej drogi... :)


Użytkownik Alexspin edytował ten post 08 luty 2019 - 12:49

  • wilczybilet lubi to

#1324 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 08 luty 2019 - 12:52

Nie koniecznie musi się "przejeść", wystarczy żeby osobnik był na etapie poszukiwania swojej własnej drogi... :)

Niby tak, ale droga często gęsto jest zmienna i to, do czego ktoś dąży dzisiaj, za pół roku już tym nie jest i poszukuje czegoś innego ;), lub jak ją osiągnie stwierdzi, że to jednak nie to i szuka dalej bez końca. Wiele osób pisało, że ma kij na dożywocie, a po roku ląduje jednak na giełdzie :D


Użytkownik wilczybilet edytował ten post 08 luty 2019 - 12:53

  • Alexspin i Tileer lubią to

#1325 ONLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 08 luty 2019 - 13:09

Są nie stali w ...uczuciach ,ja jestem stały ,tylko ONE się zmieniały...... :rolleyes:


  • wilczybilet lubi to

#1326 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 14 luty 2019 - 08:53

Panowie czy używa ktoś na forum kijka MIKADO BLOCKS HOMIE 240 3-15g?

Interesuje mnie czy opis jest zaniżony jak to często bywa dla wędek z tej fimy i od ilu gram faktycznie zaczyna się czuć opad...

Czy kijek mocno leci na pysk i jakiej wagi kołowrotek poprawnie go wyważa?

 

Szukam takiego uniwersalnego kijka co by sobie jeździł w bagażniku pod uwagę biorę jeszcze Kamisori Perch do 12g.



#1327 OFFLINE   Tupas

Tupas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Kamil

Napisano 15 luty 2019 - 08:46

Jeśli chodzi o Kamisori Perch do 12g, łowił ktoś tym sukcesywnie sandacze? od ilu pracuje od dołu oraz ile pociągnie górą.

Użytkownik Tupas edytował ten post 15 luty 2019 - 08:47


#1328 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 16 luty 2019 - 10:50

https://topfish.pl/p...-1-Sec-Eva.html
Wczoraj wpadło mi w ręce coś takiego.
Używa może ktoś tej wędki? Jak wrażenia?

#1329 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 19 luty 2019 - 12:43

Panowie trzymał ktoś w łapkach oba kije:

Kamisori Perch 240 do 12g  vs. Sicario 238 do 15g. Który lepiej sprawdzi się jako taki lekki uniwersał.

 

Jakie przelotki są w tym Sicario, wszędzie w opisach jest tylko że lekkie i bardzo dobrej jakości, nawet w katalogu nie ma o tym informacji.



#1330 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 20 luty 2019 - 17:53

Mam sicario 223 do 15gr jako lekki uniwersal jako najbardziej z zylka nada sie na pstraga moze i klenia, z pletka spokojnie sandacz szczupak na lekko okon sredniociezko przelotki nie mam pojecia kto to robi ale 2 lata smigam nanofilem i nic sie nie dzieje

#1331 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 20 luty 2019 - 17:55

Mam tez tego do 7gr ale to juz bardziej pstrag okon, chociaz z przylowami szczupakow okolo 65 tez sppokojnie dawal rade

#1332 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 21 luty 2019 - 07:42

Mam sicario 223 do 15gr jako lekki uniwersal jako najbardziej z zylka nada sie na pstraga moze i klenia, z pletka spokojnie sandacz szczupak na lekko okon sredniociezko przelotki nie mam pojecia kto to robi ale 2 lata smigam nanofilem i nic sie nie dzieje

 

Dzięki za informacje. Mógłbyś jeszcze napisać jak z realnym ciężarem jaki da się obsłużyć tym kijkiem, będzie czuć główkę 3-4 gramy z gumką 2" i przy jakim ciężarze klęka i nie da się już podbić gumy? Da radę główka 12-15 gram z mała gumką? Jak w nurcie radzi sobie z wobkami i obrotówkami nr 2?

Z góry dzięki za informacje. Pozdrawiam.



#1333 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 21 luty 2019 - 09:23

Koledzy powiedzcie czy  Mikado Nihonto Light Spin 14g mogło by posłużyć jako kijek pod kleniojazie?  Mają u mnie w sklepie jakiś leżak magazynowy i sprzedawca namawia mnie na niego , że spełni oczekiwania. (mi wydawał się trochę sztywny - ale nie mam doświadczenia z takimi wykałaczkami)  W tym modelu producent nie podanej dolnej wagi CW.   Pieniądze śmieszne no ale nie chciałbym kolejnego kijka do szafy( bo okaże się że się nie nadaje)  Kleni nigdy nie łowiłem i nie wiem , czy mi się spodoba -  dlatego decyzja , żeby na początek kupić coś taniego i spróbować - jak się spodoba , to kupię coś konkret  (do tej pory orałem Wisłę za sandałem i szczupłym OBR 10-35g)



#1334 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 21 luty 2019 - 13:57

Dzięki za informacje. Mógłbyś jeszcze napisać jak z realnym ciężarem jaki da się obsłużyć tym kijkiem, będzie czuć główkę 3-4 gramy z gumką 2" i przy jakim ciężarze klęka i nie da się już podbić gumy? Da radę główka 12-15 gram z mała gumką? Jak w nurcie radzi sobie z wobkami i obrotówkami nr 2?
Z góry dzięki za informacje. Pozdrawiam.



#1335 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 21 luty 2019 - 13:57

Spokojnie obsluzy to co wymieniles

#1336 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 21 luty 2019 - 16:58

Mikado Nihonto  14g odpuściłem , gdyż okazało się , że to wklejka.



#1337 Guest_White--fish_*

Guest_White--fish_*
  • Guests

Napisano 07 marzec 2019 - 19:04

Użytkuje ktoś wędzisko Mikado Blocks Player w długości 2.1 lub 2.4m? :rolleyes: Ktoś, coś może na jej temat powiedzieć?



#1338 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 08 marzec 2019 - 06:08

Mikado Nihonto  14g odpuściłem , gdyż okazało się , że to wklejka.

Zainteresuj się http://sgbaits.pl/mi...2g-p-13496.html. Moja Pani ma Chubstera 305cm/3-15g, co prawda kupiony zimą i jeszcze nie przeszedł mokrego chrztu, ale na sucho sprawia doskonałe wrażenie.



#1339 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 08 marzec 2019 - 10:05

@binio1111 Ja mam też chubstera 305 cm do 15 ( i żeby było jasne, nie jestem panią Alexspin'a :) ), użytkowałem też 2,75 do 12g.

Kija na kelnio jazie idealny - super sie łowi wszystkim od małych wobków po obrotówki 1-2 na zyłce 0,14 czy 0,16 mega lata. I to na dużej rzece jaka jest San.

Cena koło 200pln na wyprzedażach. Na olx bywały po 100 kilka pln.

Czasem też używam na dużej rzece do poszukiwań kropków, leci z tego jak z katapulty.

Faktem jest ze trochę leci "na pysk" ale można dociążyć dolnik, albo się przyzwyczaić i muskulaturę reki wyrabiać.


  • Marcyś, Alexspin i wilczybilet lubią to

#1340 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 08 marzec 2019 - 11:21

(…) ( i żeby było jasne, nie jestem panią Alexspin'a :) ), (…)

Całe szczęście. Odetchnąłem z ulgą... ;)  :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych