Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Mikado


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1830 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 17 październik 2012 - 08:35

Uchwyty do kołowrotków, bez względu na to czy mają inserty czy nie, nigdy nie podpierają stopki kołowrotka na całej powierzchni a jedynie na bardzo wąskich krawędziach obu brzegów stopki, stopka jest wklęsła i aby przylegać całą powierzchnią do uchwytu musiał by on mieć insert o średnicy ok. 9mm.

#22 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 17 październik 2012 - 10:28

Mimo, że nie ma może podparcia stopki, jak w klasycznym uchwycie, to kołowrotek "siedzi" pewnie, a całość(uchwyt+stopka młynka) tworzy zestaw, który świetnie pasuje do dłoni. Palce spoczywają na blanku, ale absolutnie nie ma uczucia "pustości".

@Boseib- Ja swoim łowię z brzegu i "z wody". Nie wiem, jak te dłuższe modele(min. kije 240cm), ale jeśli są one podobne charakterystyką(a raczej powinny), to tylko do brzegowego łowienia chyba byłby poręczniejszy ten dłuższy.


Pozdrówka
Kamil
  • Bogdan74, pickok i uliczny lubią to

#23 ONLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 17 październik 2012 - 16:59

Panowie, możecie zrobić fotki tego kija pod obciążeniem?

#24 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1617 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 17 październik 2012 - 17:12

Męska decyzja! Najlepiej samemu sprawdzić, bo jeden użytkownik będzie pisał, że patyk super, ale drugi ma kompletnie inny gust i jemu akurat nie będzie się podobał, podczas gdy u tego pierwszego kij ma "dożywocie"...Ale wymianie privów czuję, że Ci podpasuje ;)

W weekend machałem ww. kijem pod 28-30g + 3cale lateksu na dużych głębokościach na starej żwirowni. I wszystko świetnie było czuć, rzuty dalekie..

Co do tego "pustego" miejsca w uchwycie(bo insertu ni ma, ale łowiąc nie czuć jego braku)- palce trzyma się na blanku i wbrew pozorom jest to bardzo wygodne. Bez kołowrotka wygląda i może trzyma się nie do końca idealnie, ale z kołowrotkiem tworzy świetnie zgraną całość i w sumie o to chodzi. Przynajmniej ja bez kołowrotka jeszcze nim nie łowiłem.. ;)

Pozdrówka
Kamil


Kamil, Twoja opinia o patyku również ma duży udział w mojej wstępnej decyzji :D
Na święta albo wczesną wiosnę kupię, tej jesieni mam spokojnie czym łowić(tym bardziej że męczę płytkie wody)

Mówicie, że ten patyk dźwiga 25 gram ołowiu i nie gaśnie, coś mi się wydaje, że to będzie hit.


@Tpe - tutaj ugięcie

http://www.corona-fi...um_posty,21,225

Użytkownik wojciiech edytował ten post 17 październik 2012 - 17:29


#25 ONLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 17 październik 2012 - 17:39

@wojciiech, znalazłem, dzięki! Fajny kij :-) Zawsze byłem zwolennikiem korka, więc pewnie skuszę się na 210/2.

#26 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 17 październik 2012 - 17:57

Dziś macałem w sklepie dłuższy z jednoskładów wykończony korkiem. Kij fajny, nie powiem, ale jakościowo korek nie prezentował się najlepiej. I tak jestem zainteresowany wersją "total black out", więc nie odwiodło mnie to od zakupu ;) Gdyby ktoś przy okazji połowów sfotografował X-Plode' a, to ponawiam moją prośbę i przyłączam się do tej wyrażonej przez Kolegę tpe. Te z corony widziałem wczoraj ^_^

#27 OFFLINE   fedx

fedx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjawwa

Napisano 18 październik 2012 - 01:48

jaki jest realny dolny zakres cw przy ktorym te kijki w sposob akceptowalny i komfortowy sygnalizuja kontakt z przyneta ?

#28 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 872 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 październik 2012 - 06:29

W jakie przelotki odziany jest kij?

#29 ONLINE   włodi

włodi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 18 październik 2012 - 16:08

Witam, też jestem posiadaczem ww.kijka 198cm w monoblanku.
Dziś był pierwszy raz nad wodą(ZZ).Machałem 17-21gram plus guma.
Czuły,lekki i szybki - bardziej sztywny niż ISB 802.75 (6-15lb).dodatkowo Batson ma masywniejszy blank.
Nie próbowałem ale ciężko mi wyobrazić sobie koguta 10gram na tym kijku.optymalnie zaczyna pracować od 15gram.
Zobaczymy jak będzie dalej się sprawował, dziś pierwszy raz nad woda i na swoim liczniku ma już jednego sandacza :P .
Pozdrawiam
Włodi ;)

#30 OFFLINE   BartoszS

BartoszS

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 03 listopad 2012 - 20:19

Witam , i jak panowie doświadczenia z tym kijkiem ? Planuję kupić takiego cudaka pod sandacza , 215 w jednoskładzie. Czy np. główka 15g+ 2,5 cala gumiś będzie dobrze wyczuwalny ?

#31 OFFLINE   Fishhunter

Fishhunter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Sławek

Napisano 18 listopad 2012 - 16:03

Panowie
Mam ten kijek ,kupiłem(2,10 dwuskład) jak połamałem ulubioną wędkę (po raz drugi w tym sezonie Chukyiego Dragona :D ) i stwierdziłem ,że na koniec sezonu nie będę wydawał dużo kasy na kolejny kij.
Pierwszego dnia poławiania nowym patykiem miałem okazję wyjąć rybę życia, szczupłego 101 cm :P .Spasiony jak talala, wyglądał jakby połknął 3 kilowego leszcza.
Walka trwała jakieś 10 minut na pletce PP 0,19.
Miałem trochę wątpliwości czy podoła jak zobaczyłem z jaką rybą mam do czynienia.
Pike trzykrotnie odjeżdżał po jakieś 20 metrów ,nurkował pod łodkę z całym impetem(to był moment najwiekszych wątpliwosci),kij giął się w parabolę i naprawdę dał radę.Czuć było jeszcze zapas mocy,możecie mi wierzyć, nie przesadzam.
Jestem naprawdę zadowolony z tego kijka.Stosunek ceny do możliwości zadziwia in plus.
Mały mankament to odpadający po chwili kapselek zamykający dolnik(standardowe niedoróbki w Mikado ;),kolega miał to samo), ale parę kropelek kleju i jest ok.
Wyjąłem też kilka sandaczy, aczkolwiek niewielkich jak do tej pory(największy ok 60 cm), w tym przypadku radził sobie bez jakiegokolwiek problemu,bez sznas na stawianie oporu.
Jestem ciekaw jak na wiekszych sztukach się sprawdzi.....


P.S.Bardzo czuły i lekki ,waga 118 gram :)

Szczerze polecam

#32 OFFLINE   PiotrekF

PiotrekF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 19:20

Witam, używałem kija w piance i niestety zauważyłem pewną wadę. Wszystko zaczęło się wczoraj gdy spotkałem kolegę nad wodą który zakupił ten sam kijek w piance jednak krótszy. Pokazał mi co się stało z uchwytem kołowrotka. Mianowice pianka która służy do dokręcania kołowrotka pękła w kierunku dokręcania. Nie posiadałem wtedy swojego kija ale byłem pewien, że nic takiego mi się nie dzieje. Powiedziałem mu że pewnie łapał za dół uchwytu i kręcił na chama. Jednak teraz właśnie zbroje kija na jutrzejsze spinningowanie i niestety widzę to samo, wada dużo mniejsza ale na pewno będzie się pogłębiać :angry: . Jednak chyba lepsze wersję z korkiem ...... kij zamierzam reklamować zobaczymy co z tego będzie.


pozdrawiam

#33 OFFLINE   mario70

mario70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaZłotów
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Adamczyk

Napisano 14 grudzień 2012 - 19:47

Witam !!!
Wczoraj dotarł do mnie kijaszek 2,40 m w korku .Pierwsze teszty na sucho o.k.Cienki blank , ale czuć w nim moc .
Mariusz

#34 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 28 grudzień 2012 - 01:22

jaki jest realny dolny zakres cw przy ktorym te kijki w sposob akceptowalny i komfortowy sygnalizuja kontakt z przyneta ?

moze KTOS COS napisze ja sie przymierzam do 210 lamanego na pol  :)



#35 OFFLINE   Adam K.

Adam K.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:K.

Napisano 28 grudzień 2012 - 05:51

Przy moim 240 komfort zaczyna się od 15g.
A tak ogólnie to całkiem przyjemny kijek.

#36 OFFLINE   Fishhunter

Fishhunter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Sławek

Napisano 28 grudzień 2012 - 12:24

kostom63, poczytaj temat od poczatku i wyciagniesz wnisoki dla siebie.

Ja nadal jestem fanem tego kija,pod koniec sezonu wyjąłem jeszcze kilka fajnych rybek i moge tylko poywierdzić moją poprzednią opinię.

Którys z kolegów pisał o pękającej piance-potwierdzam, mój znajomy zauważył to samo u siebie, ja jeszcze nie doświadczyłem. Podejrzewam ,że jest to efekt dokręcania uchwytu kołowrotka,(pewnie tak jest) ,ale nalezy zwracać uwagę na ten mankament dokręcając z wyczuciem i łapiąc jak najbliżej kołworotka.Ewentualnie wybrać opcję z korkiem ;) .

Zawsze mozna to reklamować, jeżeli w moim egzemplarzu tak się zacznie dziać, na pewno to zrobię.

Generalnie uważam,że za te pieniądze nie kupisz nic lepszego.Lekki, czuły i z zapasem mocy :)

Jeszcze raz polecam.



#37 OFFLINE   mamik27

mamik27

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 grudzień 2012 - 15:36


Kamil i jak Inazuma wypada na tle tych kijaszków ?.
Bo przyznam że po krótkotrwałym potrzymaniu Inazumy w łapce kij mnie kręci :)

Witam wszystkich wedke mikado inazuma oceniam bardzo dobrze mimo ze lowie na wersje 210 cm z brzegu to swietnie sie sprawdza bardzo daleko lataja przynety i swietnie wedka pracuje zlowilem na nia sandacza 83 cm i 6 kilo wagi i powiem jedno kij sie spisal i mial jeszcze spory zapas mocy sandacza zlowielem na odrze we wrocku 17 grudnia.Wedlug mnie wedka warta swojej ceny


  • pawcio449 lubi to

#38 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 28 grudzień 2012 - 23:53

dzięki za odpowiedź. spodziewałem się podpowiedzi w stylu kolegi Sirval. 

 

Fishhunter: chodzi mi o dolną granicę czyli o najmniejsze przynęty natomiast koledzy głównie opisują górną granicę, która dla mnie nie jest taka ważna. Ty masz dokładnie taki kij o jakim ja myślę i miałem nadzieję, że podzielisz się opinią jak się on zachowuje przy małych obciążeniach. 

 

jeśli ktoś jeszcze ma doświadczenia dotyczące tego tematu to proszę o opinie. 

 

Pozdrawiam



#39 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 29 grudzień 2012 - 20:28

Kolego @kostom63 kijkiem sie łowi w marę dobrze od 10 gr.

Niżej to już słabiej i leci i czuć.

Najlepszy przedział to 12/15 - 25 gr.

30 gr daje radę ale to max tego patyka.

Pozdrawiam,

R.



#40 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 29 grudzień 2012 - 23:26

Dzieki Zander Hunter rozumiem ze mowisz o masie calej przynety a nie tylko glowki ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych