Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Mikado


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1830 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Jar1808

Jar1808

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaBraniewo
  • Imię:Jarek

Napisano 26 styczeń 2013 - 12:46

Dzieki Zander Hunter rozumiem ze mowisz o masie calej przynety a nie tylko glowki ?

Też interesuje mnie ten kij i mam podobne pytanie czy 10 gram to granica widoczności bran z guma czy chodzi o ciezar głowki



#42 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 26 styczeń 2013 - 12:55

Witam, i ja wam się pochwale kupiłem 2 skład 198 w piance wędeczka super. Z ciekawości wrzuciłem ją na wagę i 105 g robi wrażenie, jak dojdzie do tego moc jaką opisują koledzy we wcześniejszych postach to kij warty swej ceny.

 

Już nie mogę doczekać się 1 czerwca. ;)



#43 OFFLINE   Jack

Jack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaKluczbork

Napisano 26 styczeń 2013 - 18:25

Witam posiadam Inazumkę w korku długą na 215 cm i jestem bardzo zadowolony.

Na Turawie kijek obsługuje wszystko co sandacze lubią. Łowiłem nim zarówno dobrze na korycie jak i na płyciznach, a cena? REWELACJA !!!!



#44 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 26 styczeń 2013 - 18:32

witam,

Chodziło mi o 10 gramową główkę  bez gumisia.

Pzdr,

ZH



#45 OFFLINE   Jar1808

Jar1808

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaBraniewo
  • Imię:Jarek

Napisano 27 styczeń 2013 - 09:03

Panowie a co byscie polecili jednosklad czy 2 .   I Jaki uchwyt pianka czy korek ( nie miałem nigdy spiningu w piance) ! Kijek ma byc na łodkę więc jak myslicie ten 198 czy raczej 210. Niestety nie mam mozliwości obejrzenia go w sklepiie i porównania więc pytam was za wszelkie podpowiedzi szczerze będe wdzięczny!



#46 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 27 styczeń 2013 - 09:42

Witam,

 

Co do długości to kwestia gustu. Widziałem w poprzednim sezonie wędkarzy z 2,7 na wodzie i też łapali ryby. Ja cały sezon łowiłem na 2 kijki 1,98 i 2,15 w cw 15 - 35 g i jak dla mnie to ten krótszy jest dla mnie lepszy. Lepiej mi się operuje nawet cięższymi przynętami i lepiej czuję co dzieje się na drugim końcu plecionki. Tu jednak będziesz musiał chyba sam wybrać.

Jedno skład czy dwu skład - myślałem, że kupię jedno skład, ale jak wziąłem do ręki w sklepie dwu skład to już jej nie oddałem :).

Pewnie patyk w jednym kawałku byłby lepszy no ale cóż tak wyszło.



#47 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 27 styczeń 2013 - 09:43

Zależy czy lubisz krociaki czy nie i czy będzie tylko na łódkę

czy również czasem z brzegu.

Piankę sobie odpuść bo niestety szybko pęka na części dokręcającej młynek.

Moim zdaniem 198 z korkiem, a czy jednoskład to musisz sobie obczaić czy z transportem

problem będzie czy  nie.

Jednoskład będzie ciut czulszy i może odrobinę szybszy, ja mam w 2 składzie i jest równie sympatycznie.

pzdr,

ZH



#48 OFFLINE   Jar1808

Jar1808

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaBraniewo
  • Imię:Jarek

Napisano 27 styczeń 2013 - 12:16

Dzieki za szybka odpowiedz, dluzszy kijej inny model juz posidam więc wrazie czgo na brzeg bedzie, lowie jak narazie tylko z lodzi nigy nie mialem kijka krótkiego i wydaje mi sie że przy krótkim 1.98 duzo lepiej bedzie wszystko widac. Mam tylko przy spiningach 1 skladzie duzo wyrazniej jest czuc branie czy roznice sa raczej niewielkie, wiadomo 2 sklad łatwiejszy w transporcie ale gdyby róznica byla dosyc znaczna wiec wtedy warto brac 1 sklad. Jak to oceniacie nawet na podstawie innych kiji wiadomo malo osób ma ten sam kij w 2 wersjach ale pewnenie niektórzy mają jakieś porownanie!



#49 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 28 styczeń 2013 - 10:53

198cm- jednoskład w korku na łódkowe jigowanie, oraz "łamane na pół" 240cm, również w korku do połowów z brzegu. Takimi kijaszkami się posługuję i szczerze przyznam, że naprawdę wędki wywiązują się z zadań i spełniają pokładane w nich nadzieje. Stosunek ceny do jakości bdb.

 

 


Pozdrówka

Kamil



#50 OFFLINE   Jar1808

Jar1808

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaBraniewo
  • Imię:Jarek

Napisano 07 luty 2013 - 22:03

Kamil posiadasz owe 2 kijki i jak jest z wyczuwaniem brań na 1 i 2 składzie sa znaczne różnice czy raczej minimalne!



#51 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 08 luty 2013 - 10:45

Akurat w "składowości" tych wędek nie doszukiwałbym się różnic w czuciu :)



#52 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 28 luty 2013 - 20:41

miałem dziś w rękach inazumę w długości 240 i śmiałem się do rozpuku jak zobaczyłem jakość wykonania tej wędki oraz użyte przelotki.

do konkretów- patrząc na kij od razu rzuciło mi się w oczy że przelotki tworzą dwa "schody" tzn przelotki nie tworzyły stożka tylko przejście zygzakiem od przelotki wejściowej do tunelu. nie jestem rodbuilderem ale to się samo rzuciło w oczy. Przelotki 1 i 2 od kołowrotka były różnej średnicy ale praktycznie tej samej wysokości po czym podobna historia jest z przelotką 3 i 4 ale za to już są znacznie niższe niż 1 i 2 dla zobrazowania wyobraźcie sobie zamontowane na wędce w kolejności od kołowrotka LV25, Y20. LV12, Y10 :blink: - nie zwracałem uwagi jakie dokładnie przelotki zostały użyte ale efekt podobny.

Mało tego tak dopieszczonego lakieru i omotek to dawno nie widziałem :lol:

nitka była zakończona tak że było widać ok 2mm stopki (od strony ramki) a do lakierowania chyba była użyta taśma maskująca bo lakier był tylko i wyłącznie na omotce co tworzyło ostrą krawędź między lakierem a blankiem.

Kij do obejrzenia w sklepie...........

Raven .....

a obok niego stoi shimano lesath za prawie 2 klocki i pięknie ze sobą kontrastują jakością wykonania.

PS. nie mam nic do Ravena ale taki kij powinni wbić w doniczkę i przywiązać do niego palmę albo inną paprotkę a nie próbować puścić w świat za.......... >400pln :o


Użytkownik paawelek83 edytował ten post 28 luty 2013 - 20:43


#53 OFFLINE   jasiek-morze

jasiek-morze

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 28 luty 2013 - 21:37

Mikodo stoi zwykle ~300zł, chyba ze shimano za 400zł to cena spoko.


Użytkownik jasiek-morze edytował ten post 28 luty 2013 - 21:40


#54 OFFLINE   BartoszS

BartoszS

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 28 luty 2013 - 22:23

miałem dziś w rękach inazumę w długości 240 i śmiałem się do rozpuku jak zobaczyłem jakość wykonania tej wędki oraz użyte przelotki.

do konkretów- patrząc na kij od razu rzuciło mi się w oczy że przelotki tworzą dwa "schody" tzn przelotki nie tworzyły stożka tylko przejście zygzakiem od przelotki wejściowej do tunelu. nie jestem rodbuilderem ale to się samo rzuciło w oczy. Przelotki 1 i 2 od kołowrotka były różnej średnicy ale praktycznie tej samej wysokości po czym podobna historia jest z przelotką 3 i 4 ale za to już są znacznie niższe niż 1 i 2 dla zobrazowania wyobraźcie sobie zamontowane na wędce w kolejności od kołowrotka LV25, Y20. LV12, Y10 :blink: - nie zwracałem uwagi jakie dokładnie przelotki zostały użyte ale efekt podobny.

Mało tego tak dopieszczonego lakieru i omotek to dawno nie widziałem :lol:

nitka była zakończona tak że było widać ok 2mm stopki (od strony ramki) a do lakierowania chyba była użyta taśma maskująca bo lakier był tylko i wyłącznie na omotce co tworzyło ostrą krawędź między lakierem a blankiem.

Kij do obejrzenia w sklepie...........

Raven .....

a obok niego stoi shimano lesath za prawie 2 klocki i pięknie ze sobą kontrastują jakością wykonania.

PS. nie mam nic do Ravena ale taki kij powinni wbić w doniczkę i przywiązać do niego palmę albo inną paprotkę a nie próbować puścić w świat za.......... >400pln :o

Potwierdzam w 100% słowa kolegi.Dla mnie wykonania tej wędki to jaka masakra ;/ A już chciałem kupić ... 



#55 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 01 marzec 2013 - 07:46

Witm

Wczoraj oglądałem ten kij i ,rzeczywiście coś chyba  przekombinowali z wysokością  przelotek.

Trochę to  dziwnie wygląda.



#56 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 01 marzec 2013 - 08:42

HEHEHE to jakaś turecka partia trafiła do sprzedaży :lol: :lol:

Moja jest wykonana w granicach normy i może zbytnio nie znam się na przelotkach

ale niczemu to owe schodkowanie czy jakoś tam nie przeszkadza

w łowieniu, zacinaniu, podbijaniu, holowaniu etc.

Lakier położony prawidłowo i żadnych nici ani taśm maskujących nie widać.

Esteta ze mnie żaden i może dlatego mi wszystko gra i tańczy.

Jedna wada owych patyków to już wcześniej wspomniana pianka

która jest cienak jak w żelkach haribo i pęka przy dokręcaniu.

Panowie jak cecie podziwiać lakier, nitki pętelki, supełki to

nie ten kierunek obraliś-taaa! ;)

ZH



#57 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 01 marzec 2013 - 11:14

Po przeczytaniu wątku myślałem ,ze  sobie kupie.

Poleciałem z kasą  w kieszeni do sklepu  po  obejrzeniu stwierdziłem ,że " nie ten kierunek  obrałem" :) 



#58 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 01 marzec 2013 - 16:32

Dobrze, że "ślepy" jestem bo bym poleciał go oddać :D .

 

 Widać takie standardy panują teraz w chińskich pracowniach.



#59 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 01 marzec 2013 - 20:26

ja nie napisałem że każda jedna sztuka jest spie..... ale ten konkretny egzemplarz który miałem w rękach.

Macałem w innych sklepach inazumy w innych długościach i nie było takich niedoróbek.



#60 OFFLINE   kamil8984

kamil8984

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 maj 2013 - 22:19

Witam a jaka jest długość dolnika ? W wędce 240 na piance EVA? Pozdrawiam i czekam na info




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych