Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Mikado


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1830 odpowiedzi w tym temacie

#1301 OFFLINE   fladra

fladra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Bartosz

Napisano 05 luty 2019 - 21:12

Ile ludzi tyle opinii. Ja od dwóch lat łowię na flash zander 220 do 28 i w międzyczasie przeleciało przez ręce około 6-7 różnych wędek i zawsze do niej wracałem. W tym roku na maj kupuje jeszcze jednoskład do 22. Ja uwielbiam tą wędkę za czułość i uniwersalność. Spady zaliczam nie w większej ilości jak na innych. A czułości może pozazdrościć jej dużo wędek z wyższej półki. Moja rada: kupić, połowić, wyrobić sobie zdanie ewentualnie jak nie podpasuje sprzedać. Kupiłbym sobie kamisori, ale nie ma w wersji z korkiem.
  • delux64 lubi to

#1302 ONLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 05 luty 2019 - 22:25

Co do czułości Kamisori jest na wysokim poziomie



#1303 OFFLINE   Luki123

Luki123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 luty 2019 - 06:21

Trzymałem w ręku inazume i tez wydaje mi się być bardzo sztywna a miałem już takiego Dragona sztywnego express spin i ryby spadały tylko świst a tego nie lubimy. Czyli wybór pada na kamisori :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1304 ONLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 06 luty 2019 - 07:29

Trzymałem w ręku inazume i tez wydaje mi się być bardzo sztywna a miałem już takiego Dragona sztywnego express spin i ryby spadały tylko świst a tego nie lubimy. Czyli wybór pada na kamisori :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeśli miałeś kij w ręce i uchwyt Ci nie przeszkadza (nie wszystkim ten typ pasuje), to będziesz zadowolony. Praca kija jest bardzo fajna i płynna, pomimo smukłości blanku, czuć w nim moc ;)



#1305 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 06 luty 2019 - 08:47

też mam inazumę do 22 cw i jestem zadowolony,śmiało można ją przeciążyć do 30g............



#1306 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 luty 2019 - 09:08

Nic nadzwyczajnego. Przytłaczająca większość producentów/dystrybutorów zaniża górne CW, stąd legendy o "wytrzymałości" wędzisk. Natomiast utarło się, że np. JAXON to "chrust", a wynika to z przyzwyczajenia do oszustw innych firm. Przyzwyczajeni do tego, że wędzisko opisane do 22g wytrzymuje 30g (ditto), a wędzisko JAXONA opisane do 25g wytrzymuje 25g...

Kto kogo "robi w konia"??? :angry:



#1307 ONLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 06 luty 2019 - 09:42

Nic nadzwyczajnego. Przytłaczająca większość producentów/dystrybutorów zaniża górne CW, stąd legendy o "wytrzymałości" wędzisk. Natomiast utarło się, że np. JAXON to "chrust", a wynika to z przyzwyczajenia do oszustw innych firm. Przyzwyczajeni do tego, że wędzisko opisane do 22g wytrzymuje 30g (ditto), a wędzisko JAXONA opisane do 25g wytrzymuje 25g...

Kto kogo "robi w konia"??? :angry:

Osobiście w tym momencie nie łowię żadnym kijem z logiem Jaxona, ale posiadam jeden kij, bardzo stary spin Jaxona (zielony blank ) o c.w 10-30, którego używałem jakieś 20 kilka lat temu, o pięknym parabolicznym ugięciu. Wspomniany spin był moim jedynym na tamten czas i wyholował naprawdę setki szczupaków, nie potworów, ale bardzo dużą ich ilość. Pewnie w porównaniu z obecnymi blankami to żaden rarytas, ale nie jeden obecny kij ma gorsze ugięcie i pracę pod rybą od tego wspomnianego "dziadka". Wędkę przekazałem synowi, który zaczyna (uczy się) spinningować i jak nim gdzieś nie palnie to mu posłuży.

Z kijami Jaxona oprócz wspomnianego spina j/w styczności nie miałem, ale ten jeden  zrobił na mnie b. dobre wrażenie i złego słowa nie powiem.


  • Alexspin lubi to

#1308 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 06 luty 2019 - 09:45

Nie do końca się zgodzę, kilka przykładów z własnych zasobów kijków :

- Daiwa Presso UL travel 0,8-10g - realnie max 5-6g
- Mikado Sensual Travel 5-15g - realnie max 10 i kij juz klęka szczytem
- Mikado Excelence travel 3-15g - realnie dołem 5g, góra dobrze opisana

Jeszcze trzeba ustalić jak firma rozumie CW - czy to jest zakres sensownego naładowania kija, komfortu łowienia czy tego, co przy dużej dozie dobrej woli można wyrzucić bardzo uważając.
  • Alexspin lubi to

#1309 ONLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 06 luty 2019 - 09:52

Tak prawdę mówiąc niewiele jest kijów, szczególnie seryjnych, które mają precyzyjnie opisany c.w ;)



#1310 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 luty 2019 - 10:45

Z moich doświadczeń:

- JAXON Ferox 270cm/5-20g - doświadczalnie 3-20g nie odważyłbym się przekroczyć "góry";

- JAXON Extera 240cm/3-15g - doświadczalnie 4-15g, złamany górny element przy próbie użycia SALMO Bullhead BD8SDR 17g;

- OKUMA Black Rock 198cm/3-18g - doświadczalnie 3-22g;

- OKUMA Black Rock Cast 213cm/10-35g - doświadczalnie 8-40g;

- STORM Adventure 213cm/3,5-7g - doświadczalnie 4-11g (podobno nawet do 15g);

- STORM Adventure 213cm/7-28g - doświadczalnie 10-30g (podobno nawet do 40g);

- Rozemeijer Qualifier xtra 260cm/14-28g - doświadczalnie 12-40g;

- KONGER Ultris Jig Micron 198cm/0,5-6g - doświadczalnie 0,7-10g;

- KONGER Ultris Jig Drop Shot 244cm/3-18g - doświadczalnie 4-22g;

- Pilanncle Vision T 168cm/7-21g - doświadczalnie 5-25g;

- DRAGON Moderate 305cm/3-15g - doświadczalnie 3-20g;

- DRAGON Nano Core 198cm/3-18g - doświadczalnie 2-22g;

- SCHIMANO Catana DX L 270cm/3-14g - doświadczalnie 1-17g

- MIKADO Sicario SL 207cm/1-7g - doświadczalnie 3-10g.

Jak widać z powyższego zestawienia, większość wędzisk jest opisywana asekuracyjnie. Czy w związku z tym JAXON to "chrust", czy rzetelnie opisane wędziska? Wolałbym mieć pewność jaką przynętę mogę bezpiecznie użyć, niż przeprowadzać ryzykowne eksperymenty.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 06 luty 2019 - 11:12

  • wilczybilet lubi to

#1311 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 06 luty 2019 - 11:19

Raczej nikt nie zakłada do nowej wędki przynęt, znacznie przekraczających max ciężar wyrzutowy. Chwila łowienia przynętami mieszczącymi się w dopuszczalnym zakresie, wystarczy by ocenić co da się założyć maxymalnie.

W używanym Kamisori 2,4m up 28gr, zakładam główki do 25gr+przynęta 7-12cm (ciężar nieznany), to realny max. Były chwile, gdy na zestawie wisiała główka 30gr, ale tu już wyraźnie brakowało mocy, zarówno do zarzucania i bardziej do zacięcia, szczególnie na rzece utrudnione jest zacięcie, gdy jeszcze napiera prąd. Na głębokiej zaporówce (15-25m) jeszcze dawał radę. Minimum na ten kij, to 15gr+przynęta, lżej traciłem czucie przynęty.

Z innych firm, to Daiwy wydają się wysoko opisane. Co prawda na sucho, ale wyglądają że nawet opisany ciężar max na kiju, jest zbyt wysoki dla główki+przynęty. Trudno powiedzieć ile ważą używane przeze mnie przynęty (zazwyczaj 7-12cm, nie mam zwyczaju ich ważyć), ale wyglądają "słabowato", choć na łowisku może jest nieco inaczej. Jaxon-y wydają się dość trafnie opisane, jeśli wziąć pod uwagę wagę główki+przynęty. Niestety nie łowiłem tym i są to wrażenia tylko na sucho.


Użytkownik Z.Milewski edytował ten post 06 luty 2019 - 11:20


#1312 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 06 luty 2019 - 23:01

Ja dla przykładu jestem wielkim fanem Inazumy Flash Perch do 18 gram w wersji 220 cm. Kijek z którego nie spadła mi żadna ryba (no może jedna czy dwie). Pieknie pracuje w zasadzie do 2/3 blanku pod rybka powiedzmy szczupły 60 cm. Łowie tym głównie szczupaki na gumy 3 cale z głowkami maks do 10-12 gram. Piękna sprawa. Wyciąga szczupaki do 90 cm (większego na nią nie złowiłem) bez większych problemów.
  • Luki123 lubi to

#1313 OFFLINE   Luki123

Luki123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 luty 2019 - 23:25

Ja dla przykładu jestem wielkim fanem Inazumy Flash Perch do 18 gram w wersji 220 cm. Kijek z którego nie spadła mi żadna ryba (no może jedna czy dwie). Pieknie pracuje w zasadzie do 2/3 blanku pod rybka powiedzmy szczupły 60 cm. Łowie tym głównie szczupaki na gumy 3 cale z głowkami maks do 10-12 gram. Piękna sprawa. Wyciąga szczupaki do 90 cm (większego na nią nie złowiłem) bez większych problemów.

Przydatne info. Trzymałem w ręku i spodobała się. Ciekawe jak ta wędka przy zacinaniu sandacza?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1314 ONLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 07 luty 2019 - 01:20

Ciekawe jak ta wędka przy zacinaniu sandacza?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak się nie spóźnisz, to zatniesz  ;). Kij jest szybki


  • Luki123 lubi to

#1315 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 07 luty 2019 - 06:47

Dragon Guide Select Frisky 2,30 7-28 gr - rzucanie 50 gr pilkerami na morzu nie robiło na nim wielkiego wrażenia, to samo prowadzenie tych przynęt, to samo ze Sliderami 10 S. :)


Użytkownik Okonhel edytował ten post 07 luty 2019 - 06:47

  • Alexspin lubi to

#1316 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 07 luty 2019 - 17:52

@Alex, samo dobre opisanie kija nie zmieni „chrusta” w „top”. Jaxon, Mikado, Robinson... każda firma ma w ofercie cos fajnego i zupełne porażki.
Mam wrażenie ze jest trochę inna filozofia u naszych importerów. Mikado np. ma dobre blanki i często jakieś babole ze zbrojeniem ( czekam na tuningową przelotke szczytową do Excelence Travel - poza tym elementem jestem bardzo zadowolony z kijka, a tu jeden szczegół ale tragiczny), Konger niedobrane komponenty ale lepszej klasy. Jaxon to ogromny rozrzut jakości. Robinson od pewnej kwoty w gore to bardzo fajne i dopracowane kije, a w dół od tej kwoty... tragedia. Itd.
  • Alexspin lubi to

#1317 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 07 luty 2019 - 19:21

@Alex, samo dobre opisanie kija nie zmieni „chrusta” w „top”. Jaxon, Mikado, Robinson... każda firma ma w ofercie cos fajnego i zupełne porażki.
Mam wrażenie ze jest trochę inna filozofia u naszych importerów. Mikado np. ma dobre blanki i często jakieś babole ze zbrojeniem ( czekam na tuningową przelotke szczytową do Excelence Travel - poza tym elementem jestem bardzo zadowolony z kijka, a tu jeden szczegół ale tragiczny), Konger niedobrane komponenty ale lepszej klasy. Jaxon to ogromny rozrzut jakości. Robinson od pewnej kwoty w gore to bardzo fajne i dopracowane kije, a w dół od tej kwoty... tragedia. Itd.

Dość celnie opisałeś jakość badyli, tak to wygląda.  Z tych marek postawiłbym na Mikado właśnie, ale po dokładnym obejrzeniu kupowanej sztuki.



#1318 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 07 luty 2019 - 19:51

Mam dwa Mikado i naprawdę lubię te kije. Ale oba wymagały korekty. Na tyle drobnej ze przy ich cenie jestem to w stanie wybaczyć, praca blanku rekompensuje dużo.
Travel za 150-200zl, który albo ma doskonałe ugięcie albo (drugi) perfekcyjne czucie przynęty? Bez bólu dokładam 30 zł na przelotke szczytową.
I nie mam stresu jak cos złego stanie sie z kijem. Nie muszę uważać ani szanować. Łowie. Niebagatelna cecha przy spinie pstrągowym na małe siurki... 😉

#1319 OFFLINE   cezar80

cezar80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • Lokalizacjaokolice Płocka

Napisano 07 luty 2019 - 23:17

Tez polecam kije mikado.Najczesciej uzywam sakana hanto 2.7 do 25gr.Glownie obrotowka na szczupaka. I tez jak ktos pisal qyzej trafiaja sie malutkie defekty.W tym to nawet nie patrzylem na gwarancje i od razu wywalilem przelotke szczytowa. Po tym zabiegu nic sie nie placze i dalej rzuca. A najlepszy kij Mikado jaki mialem to Archer top spin. Jak by ktos taki posiadal z checia odkupie.Byl to 2.75 do 25gr.

#1320 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 08 luty 2019 - 06:11

Już od kilku lat zaprzestałem być fanem jednej marki. Wiele lat używałem sprzętu niemal wyłącznie JAXONA, ale mi przeszło. Teraz wybieram kij, nie markę. Nie mam co prawda nabożeństwa do MIKADO (mocno zawiodłem się na Sicario), ale ostatnio kupiłem dla mojej Pani Chubstera 305cm/3-15g z myślą o kleniach i boleniach na lekko. Zobaczymy jak zda egzamin.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych