Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Mikado


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1830 odpowiedzi w tym temacie

#1501 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 grudzień 2020 - 13:47

Czy ktoś użytkuję jakikolwiek kij z serii Kendo Shine i mógłby o nim parę słów napisać ?



#1502 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 15 grudzień 2020 - 17:12

Czy inazuma pro zender 2.28 do 30g podejdzie pod koguty (14-25g).?
Mam kamisori 2.39 do 22g ale przy podbijaniu koguta jest trochę zbyt spolegliwa (rzucałem 15kami). Trochę też słabo mi się nią wcina(na 3 zacięte "zedy" tylko jeden wyholowany. Dwa spadły po chwili. Za to szczupaki pięknie trzyma i hol super. 70- 80 bez problemu a i 40ki nie spadają.

W Kamisori 2,39m do 22g także subiektywnie odczuwam deficyt twardości w dolniku, choć obiektywnie to tężyzny tam nie brak.

Rzadko posługuje się kogutami, wędka obsługuje u mnie gumy do 10cm nanizane na jigi 10-25 g. Choć te 25g jest już nieco zbyt dużo, 20g to takie akuratne maksimum, a poniżej 10g (główki) nie czuję zupełnie opadnięcia przynęty na dno, muszę widzieć plecionkę.

Ryby nie spadają mi z tej wędki, tzn. spadają jak z każdej, jeden na kilkanaście szt może, albo wręcz kilkadziesiąt. Ryb złowionych tą wędką nie liczyłem, w tym roku pewnie z 20-25 sandaczy, z tego spadł 1 może 2 szt. Ze szczupakami przyłowionymi przy okazji jest podobnie.

Brak siły w dolniku jest subiektywny, bo fakty mówią co innego, ale bardziej przeszkadza mi kształt uchwytu kołowrotka. Cienkie to i mało foremne, powoduje dyskomfort i takie odruchowe "zaciskanie" dłoni na tym cienkim patyczku z garbami, a w rezultacie drętwienie dłoni szybciej, niż na innych kijach, z "pełnym" okrągłym uchwytem. Ostatnio walczę z tym i staram się kontrolować siłę ucisku na uchwyt, ale to mało przyjemne-zamiast się rozluźnić i cieszyć w pełni łowieniem, to myślę o "trzymaniu kija" :D .



#1503 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 15 grudzień 2020 - 21:37

Pod gumami i główkami 10-15 kamisori mi pasuje. Pozwoliłem sobie na nonszalancję i zawiesiłem 25główkę z tłustą gumą 15cm. Dało się rzucać ale to już max tego kija i prowadzenie przynęty słabe , no ale dostałem na ten zestaw szczupłego 80cm. Co do kogutów to pytałem o inazumę 2.29/30g , bo kamisori w momencie próby agresywnego podbicia koguta i w momencie zacięcia zbyt bardzo ugina szczytówkę. Pod koguta chciałbym nieco sztywniejszy szczyt, żeby koguta podbić a nie "szurnąć". Może ktoś macha taką inazumą 2.29 do 30g i coś powie od siebie. Mam też okumę black rock 2.75 do 35g. Kij ogólnie ok ,ale leci na pysk i nadgarstek przy "kogutowaniu" mi nie wyrabia.Za to mocy mu nie brak i sama praca kija dla mnie fajna ale chcę coś krótszego.(kompromis brzeg/łódka)
PS. Mi uchwyt w kamisori pasuje.

Użytkownik binio1111 edytował ten post 15 grudzień 2020 - 21:53

  • Jarek M lubi to

#1504 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 20 grudzień 2020 - 09:28

Dwa posty wyżej pisałem o braku spadów sandaczy na Kamisori, wiec od razu mnie pokarało za cały sezon :(! Przed paroma dniami pierwszy sandacz-taki zwyczajny  ok. 60 cm spadł przy łodzi. Ogon kopyta wbił się na hak tak, że zajął całe kolanko haka, ryba trzymała się tylko końca ostrza.

Nic to myślę, bywa. Na koniec dnia-ostatni rzut , w połowie drogi podbijam kolejno gumę i czuję tępy opór, bardzo ciężki, spokojnie zaczyna płynąć w bok. Oho, pewnie suma podpiąłem za marynarkę? Ani zawrócić, ani kontrolować, robi co chce. Włączam spokojnie kamerę na łodzi i nonszalancko czekam. Nagle ryba płynie w moim kierunku i tuż przy łodzi potrząsa łbem aż kij dygocze. Przynęta wyskakuje z wody wprost we mnie. Spokojnie wyłączam kamerę i oglądam przynętę. Ani śladu śluzu, jedynie na gumie ślady po zębach i to nie szczupaczych. Aż mnie zatkało i znieruchomiałem, to był sandacz. Tak właśnie od razu spada kara, gdy coś się wychwala zbytnio. Doigrałem się. Choć uczciwie, to ta ryba nie była docięta, raczej podniesiona płynnym ruchem, jak to przy podbingu i opadingu.


  • eRKa lubi to

#1505 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 28 grudzień 2020 - 18:48

witam czy ktos uzywal juz w tym sezonie nowa inazume pro zander do 22gr,szukam czegos na czym wyczuje opad glowki 5-7gr i gumy 10cm w reku chodzi o nocne łowienie podobnoinazumy to czule kijaszki



#1506 OFFLINE   BOT

BOT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Adam

Napisano 31 grudzień 2020 - 00:04

Uzywa ktos może mikado katsudo slim? interesuje mnie wersja do 5 oraz do 7g. Ogolne informacje czy dobrze opisane, czucie blanku itd. ogolnie ma to obluzyc gumki od kajtkow 2 do matusiakow plotek 7cm plus glowka 1.5-3.5g

#1507 OFFLINE   wojtyna51

wojtyna51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:DAMIAN

Napisano 03 styczeń 2021 - 09:56

Podepne się pod pytanie kolegi wyżej,mnie najbardziej interesuje jak z szybkością tego kija,a przede wszystkim ile max górą pociągnie komfortowo ?

#1508 OFFLINE   BOT

BOT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Adam

Napisano 07 styczeń 2021 - 21:32

Kurde nikt nic nie napisze. Ja jestem ciekaw czy to bardziej kosa czy klucha. Zalrzy mi zebh bylo czuc kazde delikatne pukniecie.

#1509 OFFLINE   grey

grey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr P

Napisano 29 kwiecień 2021 - 12:46

Cześć .Potrzebuję opinii o tym kijku.

MIKADO NIHONTO FLASH SPIN 275 up to 13g.

Przeznaczenie na Wisłę ,kleń , jaź ,okoń. Jaka akcja? fast , mid - fast.?

Niestety nie miałem w ręku. :rolleyes: .

Dzięki za odpowiedzi  B) .Pozdrawiam.



#1510 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 29 kwiecień 2021 - 17:53

@BOT

Miałem Katsudo Slim 198cm 0-5g, kluska to była. Parabola na okoniach 18++. Dość daleko nią rzucałem, miała jedną przelotkę mniej niż konkurencja. Bardzo ale to bardzo krótki dolnik, można zacisnąć blank palcami i tak łowić. Blank bardzo cieniutki, porządnie wykonana nie było się do czego przyczepić. Przelotka szczytowa spoko, co w wędkach budżetowych różnie bywa.



#1511 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 29 kwiecień 2021 - 20:04

Black crystal ul spin jest już dostępny np w abcwedkarza.

#1512 OFFLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Napisano 05 maj 2021 - 08:27

Hej,
Łowił już może ktoś kijkami Sensor X-Area w wersji do 2.5 lub 4 gram ?
Macałem te kijki na sucho i wydają się być całkiem niezłe.

#1513 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 06 maj 2021 - 15:06

Pomachałem na sucho black crystal 1-6 i wydaje mi się,że szybkościowo do sicario 1-7 nie ma startu ;/. A miał być jego następcą .



#1514 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 06 maj 2021 - 15:45

Pomachałem na sucho black crystal 1-6 i wydaje mi się,że szybkościowo do sicario 1-7 nie ma startu ;/. A miał być jego następcą .

 

uuu aż tak źle, mam w planach na dniach zamówić sobie tą wersje ale teraz to sam już nie wiem. na stronę mikado wrzucili taką a'la recenzje :

 

https://www.mikado.p...lack-crystal-ul



#1515 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 06 maj 2021 - 18:57

Czytałem. Sicario 1-7 rzucało nawet 12g! W ogóle jakiś taki skromniejszy się wydaje BC . Może i fajny kij. Jednak miałem scisle określone wymagania. Może nad wodą zmienię zdanie.

#1516 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 12 maj 2021 - 14:40

Nie jest źle. Na pewno wolniej i mniej szczytowo niż sicario. Rzucałem tylko 5g +3". Podbija komfortowo. Powyginał się prawie godzinę pod dużym sumem więc można powiedzieć, że akcja prawie paraboliczna :P. Także zapas mocy ma duży.

#1517 OFFLINE   emrys

emrys

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 12 maj 2021 - 21:00

Czy ktoś miał już okazję używać Sky Dream?

 

Interesuje mnie najdłuższa wersja, ale jestem ciekaw opinii o którymkolwiek.



#1518 OFFLINE   adamklin

adamklin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaGdzie biorą ;)

Napisano 13 maj 2021 - 20:53

Mam 2.21 3-12 ale dopiero raz na rybach.
Fajny szybki, mega lekki.
Szczyt bardzo cienki pracuje trochę jak wklejka.
Czułość na fajnym poziomie.
Łowiłem dropem i ciężarkami 5-12 gr i 3 calowa guma i było bardzo ok

#1519 OFFLINE   adamklin

adamklin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaGdzie biorą ;)

Napisano 14 maj 2021 - 10:27

Z ciekawości zmierzyłem szczyt i wyszło ok 1.38-1.4

#1520 OFFLINE   emrys

emrys

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 14 maj 2021 - 18:19

Z ciekawości zmierzyłem szczyt i wyszło ok 1.38-1.4

Niezle brzmi, bo waham sie pomiedzy SkyDream a Templarem HDC od Kongera, a nie mam jak/gdzie pomacac. A jak dlugosc dolnika (zakladam, ze ten najdluzszy bedzie mial podobna).






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych