Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

PHENIX M1 SP962XUL-B SP962UL 1-8 lbs

phenix blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 25 styczeń 2015 - 13:07

PHENIX M1 SP962XUL-B SP962UL 1-8 lbs

 

Cześć.

 

Panowie ktoś ? Coś/ Na temat tych blanków?

 

Interesują mnie te blanki . Nadadza sie do łowienia na paprochy ? Powiedzmy od 2g do 8g ?

Kolega ze zdaniem , którego bardzo się liczę i mocno ogarnięty w temacie polecił mi ten wytwór :)

 

Genralnie pytanie brzmi czy ktoś z kolegów miał? Ma kij na tych blankach ?Za wszelkie opinie będe bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam Paweł

 

 

 

Link do blanków.

 

http://rodmas.pl/?p=1027


Użytkownik Del Toro edytował ten post 10 styczeń 2018 - 14:30


#2 OFFLINE   michau25

michau25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Michał

Napisano 25 styczeń 2015 - 13:31

Jestem na etapie budowy wędki na blanku SP962XUL u Z. Kawalca. generalnie ma być zamiast fx 862-2.  Goły blank dość szybki z dużym zapasem mocy w dolniku. Więcej informacji po odbiorze i wędkowaniu.


  • Żwiro lubi to

#3 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 25 styczeń 2015 - 16:24

Jestem na etapie budowy wędki na blanku SP962XUL u Z. Kawalca. generalnie ma być zamiast fx 862-2. Goły blank dość szybki z dużym zapasem mocy w dolniku. Więcej informacji po odbiorze i wędkowaniu.


A do jakiego rodzaju lowienia go zastosujesz .. przynety??Jaka woda ??

#4 OFFLINE   michau25

michau25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Michał

Napisano 25 styczeń 2015 - 17:35

Kij ma być pod małe przynęty tzn. główka 2 g - 7 g + gumka( twister, małe kopytko), wobler 2 cm do 6 cm. Na wody stojące i rzeki (Wisła) niby taki uniwersał pod  zawody... Jaka to będzie wędka, nie wiem ... wszystko co dotychczas,  to założenia do czego miał by służyć.



#5 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 25 styczeń 2015 - 22:26

A jest jakiś blank pospolity blank do ktorego mógł byś go porównać ? Nb batson rx8 do 10g / Blaas XF6lb? Lamiglas 1142L?



#6 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 26 styczeń 2015 - 18:45

@pablo208,

 

Nie lepiej zaczekac chwile na Loomisa, beda dostepne w Polsce, jest tam odpowiednik GLX 9'6'' 8 lbs?

 

Bujo



#7 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 26 styczeń 2015 - 18:49

@pablo208,

 

Nie lepiej zaczekac chwile na Loomisa, beda dostepne w Polsce, jest tam odpowiednik GLX 9'6'' 8 lbs?

 

Bujo

Może i warto,ale wiesz jak to jest ..jak coś ma być na już to będzie za pół roku :) a ja chce jeszcze w 2015 połowić :)

Tak sceptycznie podchodzę do tego ponieważ, w rodmansie 2 tygodnie nowe phenixy leżą na cle  :) I tak leżą i leżą i leżą ....a ja czekam i czekam i czekam na Fx862  :) Aż w końcu się poddałem i zdecydowałem na w/w blanki ,które są dostępne ;)



#8 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 26 styczeń 2015 - 18:54

Ja ci za wiele nie doradze bo Loomisem lowilem bardzo dawno temu i tylko chwile, dla wielu to ideal. 

 

Dla mnie do gumek idealny byl Gatti 2.75 do 14 gram ( takie europejskie) ale kolega sie zakochal w nim a ze dobry kolega to jest u niego. Po polskiemu lowilem nim okonie na male gumki ( calowe ), kazde branie w opadze bylo czuc bardzo mocno, ryby nie spadaly itd.


  • "Paweł" lubi to

#9 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 26 styczeń 2015 - 18:59

Ja ci za wiele nie doradze bo Loomisem lowilem bardzo dawno temu i tylko chwile, dla wielu to ideal. 

 

Dla mnie do gumek idealny byl Gatti 2.75 do 14 gram ( takie europejskie) ale kolega sie zakochal w nim a ze dobry kolega to jest u niego. Po polskiemu lowilem nim okonie na male gumki ( calowe ), kazde branie w opadze bylo czuc bardzo mocno, ryby nie spadaly itd.

więc dla mnie to był by ideał......tylko pytanie gdzie i kiedy będzie dostępny?



#10 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 26 styczeń 2015 - 19:14

Kolega mieszka w Warszawie, pewnie bylo by mozna u niego obejrzec, zamowic mozna zawsze od Sandro Gattiego. 

 

Bujo


  • Kamil_D lubi to

#11 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 00:48

Może i warto,ale wiesz jak to jest ..jak coś ma być na już to będzie za pół roku :) a ja chce jeszcze w 2015 połowić :)

Tak sceptycznie podchodzę do tego ponieważ, w rodmansie 2 tygodnie nowe phenixy leżą na cle  :) I tak leżą i leżą i leżą ....a ja czekam i czekam i czekam na Fx862  :) Aż w końcu się poddałem i zdecydowałem na w/w blanki ,które są dostępne ;)

Pablo208 nie kumam czemu czekasz i się niecierpliwisz .Wiadomym było ,że dostawa blanków w Rodmas będzię w końcówce stycznia :) Ja przynajmniej mam takie info od 2 miesięcy.

Ponoć mogły być w zeszłym tygodniu ale Amerykańce nie wysłali ,może zabalowali i zapomnieli :D

Dzisiaj byłem w rodmasie i blanki się clą i możliwe ,że jutro będą w pracowni :)



#12 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 27 styczeń 2015 - 09:34

Pablo208 nie kumam czemu czekasz i się niecierpliwisz .Wiadomym było ,że dostawa blanków w Rodmas będzię w końcówce stycznia :) Ja przynajmniej mam takie info od 2 miesięcy.

Ponoć mogły być w zeszłym tygodniu ale Amerykańce nie wysłali ,może zabalowali i zapomnieli :D

Dzisiaj byłem w rodmasie i blanki się clą i możliwe ,że jutro będą w pracowni :)

Rafciu  takie info to ja mam od 2 tygodniu ..juz się clą już juz już już ..lada momencik już prawie je mamy na wyciągnięcie ręki :)

Ja nie kumam ...dzwonię pytam i dostaję info nie prawdziwe. Nie lepiej powiedziec "Panie bedoooooooooo za miesiąc " ? :)

Nie czaje takiej polityki ....

A że ja w gorącej wodzie kompany to się niecierpliwie - tak mam, jak sobie coś ujebie w głowie to potem przeskakuję z nogi na nogę :)

Więc lepiej nie właściwych informacji mi nie podawać bo życ nie dam pozniej  :)  :)


Użytkownik pablo208 edytował ten post 27 styczeń 2015 - 09:35

  • tibhar lubi to

#13 OFFLINE   Dominik.kdp

Dominik.kdp

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 03 luty 2015 - 09:45

Jestem na etapie budowy wędki na blanku SP962XUL u Z. Kawalca. generalnie ma być zamiast fx 862-2.  Goły blank dość szybki z dużym zapasem mocy w dolniku. Więcej informacji po odbiorze i wędkowaniu.

Michau25, z niecierpliwoscią czekam na recenzję z testów ;)

 

Ogladałem ten blank i jestem ciekawy, jak po uzbrojeniu radzi sobie z wyrzutem małych smużaków (ok. 2g).

 

Pozdrawiam,

Dominik



#14 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 02 styczeń 2016 - 15:22

Jestem na etapie budowy wędki na blanku SP962XUL u Z. Kawalca. generalnie ma być zamiast fx 862-2.  Goły blank dość szybki z dużym zapasem mocy w dolniku. Więcej informacji po odbiorze i wędkowaniu.

Też czekam z niecierpliwością na pierwsze wrażenia ....

Jeśli wiesz coś z teorii o tym kiju, to podrzuć link. Może jakieś, gdzieś, zdjęcia ugięcia??? -będę wdzięczny.

Ciekawi mnie komfort obsługiwania minimalnych przynęt i zdolność bezpiecznego radzenia sobie z przyłowami (jak dużymi?).

Myślę o jeziorze i dużej rzece z minimalnym uciągiem.


Użytkownik Remicki edytował ten post 02 styczeń 2016 - 15:23

  • arrowana lubi to

#15 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 02 styczeń 2016 - 16:03

Tutaj jeden z kolegów w jego autorskim wątku dodał ugięcia SP962XUL  :) 

 

http://jerkbait.pl/t...rojekty koguta


  • Remicki lubi to

#16 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1489 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 styczeń 2016 - 18:52

Mam SP962XUL 8lb i używam go do kleni jazi jak i okoni. Obsłuży paprochy i woblerki kleniowe od 1gr nawet po boleniówki 12gr. 


  • Remicki i Rheinangler lubią to

#17 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 03 styczeń 2016 - 03:35

Mam SP962XUL 8lb i używam go do kleni jazi jak i okoni. Obsłuży paprochy i woblerki kleniowe od 1gr nawet po boleniówki 12gr. 

Łukasz , jak to sobie radzi z przyłowem bolka, albo np. szczupłego 70+ ???

U mnie, czasem bandyci siedzą  pod  jaziem i gryzą  to co jazie, ... a czasem jazie ;)

...Scenerią jest średnia rzeka o minimalnym uciągu, brzegi technicznie łatwe do wyślizgu, wiosna/koniec lata.

Jak jest z zasięgiem lekkimi przynętami (2-3g) ???

Wędka w opisie jest x-fast   ... -jazie nie odbijają się od niej za bardzo???


Użytkownik Remicki edytował ten post 03 styczeń 2016 - 03:41


#18 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1489 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 styczeń 2016 - 11:03

Ten kijek ma moc. Umęczy takiego bolka tylko śmiech. Z zasięgiem przynęt w tym zakresie to myślę, że około 25m, przy dobrych wiatrach nawet i 30m. :D Oczywiście żyłeczka ew. plecionka podbsam rant szpuli i leci.
W tamtym roku nie złowiłem dużo jazi. Miałem jedo miejsce gdzie widziałem te jazie, rzucałem i obserwowałem jak gonią woblerka. Często było tak, że jazik pod brzegiem zawracał-moje odczucia to zauważył agrafkę lub żyłkę 0.20(tak musze łowić)Oczywiście przy tej średnicy rzyłki odległość rzutu malała, ale też było super. Aktualnie łowię plecionką 0.06. Zdażało się też, że płyną i po prostu stukał i odpływał od przynęty. Zależało od dnia, jak stukały to wszystkie a jak żerowały to start z krzaczków, jebudu i siedzi. :)

Użytkownik Wil edytował ten post 03 styczeń 2016 - 11:05

  • Remicki i TOMI803 lubią to

#19 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 03 styczeń 2016 - 12:01

Łowię XUL-em jakieś pół roku i "trochę" rożnych ryb (klenie, jazie i bolenie) wyciągnąłem nim.

Co prawda w końcówce lata łowiłem nim troszkę inaczej niż koledzy z forum tzn z prawdziwą żyłką 8lb (IGFA) czyli 0,215 czyli w podawanym górnym zakresie mocy tego blanku i muszę powiedzieć, że łowiło mi się bardzo dobrze.

Bolenie do 70cm jeśli są przyłowem i jest miejsce do walki nie są wielkim wyzwaniem dla tej wędki podobnie jak podobnej wielkości jazie i nieco mniejsze klenie.

Musze jednak powiedzieć, że ta wielkość bolenia w moich warunkach (silny nurt) oznacza przybliżenie się do punktu w którym kończy się pełna i zamierzona kontrola nad rybą w trakcie holu. Prawdopodobnie w wolniej płynącej wodzie będzie można ten margines zwiększyć, ale takie doświadczenia jeszcze przed mną,- właśnie teraz...

Moc w dolniku jest bardzo duża jak na konstrukcje 8lb - odczuciowo podobna do bardziej klasycznych konstrukcji 10lb-owych.

O dolnym zakresie cw nie mogę za wiele powiedzieć bo tylko raz na kompletnym bezrybiu namierzyłem stadko małych okoni 20-30cm i wówczas założyłem taki gumko-plemnik 2cm na 1g główce,- łowiło się bardzo komfortowo ale ryby były w niedużej odległości ok 10-12m od brzegu więc nie musiałem zmagać się z rzutem tą śmieszna przynętą  :D . Mimo moich słabych okoniowych umiejętności wyjąłem kilka ryb z tego stadka i dawało to frajdę :)

2-3 g przynęty szczególnie o bardziej skupionej masie latają z kija naprawdę dobrze i odległości typu 20m są do osiągnięcia bez specjalnego wysiłku.

Michał @Bujo wspominał wcześniej o Loomisie 9"6' czyli obecnie NFC 8lb i choć nie ma to wiele wspólnego z tematem wątku mogę porównać te obie konstrukcje bo wspomnianym Lomisem IMX łowiłem bardzo długo zarówno jako spinningiem jak i muchówką, a nawet tu na forum wstawiałem film z holu bolka ok 75cm tą wędką.

Ośmielił bym się powiedzieć że kto polubi jednego nie będzie zachwycony drugim. 

Różnice są we wszystkim co bierzemy pod uwagę przy doborze wędki.

Loomis to typowy slow a Phenix typowy fast i ta różnica "na sucho" jest druzgocząca ale kiedy przeciągnie się linkę przez przelotki tych obydwu kijów i powiesi przynętę przychodzi trochę zdziwienia bo Loomis jakby cały sztywnieje i ze slow robi się jakby moderate-fast dzięki grubszej szczytówce a w Phenixie z kolei zaczyna uginać się sama, cieniutka  szczytówka.

To myślę, że najlepiej charakteryzuje różnicę pomiędzy oboma koncepcjami tych wędek z rożnych jednak epok rozwoju w dziedzinie wytwarzania blanków bez oceny który lepszy, są po prostu inne,- diametralnie inne jak nasze gusty.

Obydwie są niewątpliwie bardzo dobrymi narzędziami  :)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 03 styczeń 2016 - 12:07


#20 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 03 styczeń 2016 - 22:23

Dzięki Arek

Jak zwykle pojaśniało po tym poście ...-zahaczyłeś o Loomisa(NFC 8lb) jak byś wyprzedził moje pytanie :D.


Użytkownik Remicki edytował ten post 03 styczeń 2016 - 22:37

  • Rheinangler lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, phenix, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych