Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotek na suma


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   krisspin

krisspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 24 marzec 2017 - 13:35

Okumy mają niezgodny ciężar w stosunku do katalogu. Moja Raw II 55 miała ważyć 420 gram a waży prawie 500 po nawinięciu plecionki zrobiło się 547 g. Więc warto to wsiąść to pod uwagę. Dla porównania Shimano Technium 6000 FB miał ważyć 374 gramy a moja waga pokazała 373. O ile przy trollingu nie będzie to miało znaczenia o tyle przy spinning-owaniu już tak. Bo co ta za przyjemność machać zestawem, który ma ok 1000 gram.


  • qmichalq lubi to

#42 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 24 marzec 2017 - 14:46

Witam kolegów doświadczonych w boju sumowym mam pytanie
Do spina z brzegu a czasami z pontony będzie lepszy :
Penh Salmmar 360
Czy
Okume Raw II 40

Moim zdaniem szpule tych kołowrotków pomieszczą zbyt mało plecionki dedykowanej pod sumy ...  



#43 OFFLINE   pit1982

pit1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Piotr

Napisano 24 marzec 2017 - 14:58

To może modele o oczko wyższe ?



#44 OFFLINE   krisspin

krisspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 24 marzec 2017 - 15:28

To może modele o oczko wyższe ?

Okuma oczko wyżej to Raw II 55 jest to kawał betoniary ale pamiętaj, że z plecionką to prawie 550 gram. Ja kupiłem z myślą o spinningu i uważam, że jest za ciężki. Jeśli miał bym wziąć  Raw II to wziął bym rozmiar 40.



#45 OFFLINE   pit1982

pit1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Piotr

Napisano 24 marzec 2017 - 15:39

No właśnie 70% -80% będe łowił z ręki wiec waga jest istotna 

A czy na tegą 40tke wejdzie 200m plecionki 0,30-0,33



#46 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 24 marzec 2017 - 16:45

No właśnie 70% -80% będe łowił z ręki wiec waga jest istotna 

A czy na tegą 40tke wejdzie 200m plecionki 0,30-0,33

Nie wejdzie... Jeżeli ma by coś lekkiego i pojemnego to applause 5000. Z tym, że to nie jest kołowrotek na sumy tak jak i 2 przez Ciebie wymienione. Jednak coś za coś...


Użytkownik 3arteK edytował ten post 24 marzec 2017 - 16:58


#47 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 24 marzec 2017 - 18:25

W ubiegłym sezonie ''męczyłem''  SHADOW SPIN 840  BLACK CAT  - łowienie z ręki oraz do trollingu o oczko większego 860

Wytrzymają spokojnie , pojemność szpulki ok , płynny hamulec , waga do zaakceptowania , ogólnie konstrukcja sprawdzona w dość ciężkich warunkach ..... 



#48 OFFLINE   bencur

bencur

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Tarnowska
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Sz

Napisano 12 sierpień 2018 - 20:42

Odnowie troszkę temat. Potrzebuje budżetową mini betoniarke pod suma na spinning z brzegu. Mój typ to penn slammer 560 lub ryobi applause 6000. Który wybrać ? A może jakieś inne propozycje cena ok 300zł i żeby wlazło 275m PP 0.32mm

#49 OFFLINE   bencur

bencur

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Tarnowska
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Sz

Napisano 13 sierpień 2018 - 09:37

Nikt nic nie doradzi ☺? Sumiarzy tu chyba nie brakuje 😁 Obawiam się trochę slammera z powodu niezbyt ładnego zawijania linki i czy nie przeszkadza to w łowieniu A dokładnie czy nie robią się brody i czy ma precyzyjny hamulec, linka się nie wcina pod dużym obciążeniem? Nie ukrywam że wygląd odstrasza hehe ale to ma być silna betoniarka A nie piękności ☺

#50 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 13 sierpień 2018 - 09:52

Nikt nic nie doradzi ☺? Sumiarzy tu chyba nie brakuje Obawiam się trochę slammera z powodu niezbyt ładnego zawijania linki i czy nie przeszkadza to w łowieniu A dokładnie czy nie robią się brody i czy ma precyzyjny hamulec, linka się nie wcina pod dużym obciążeniem? Nie ukrywam że wygląd odstrasza hehe ale to ma być silna betoniarka A nie piękności ☺

 

Penn Slammer zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Owszem robi brody ale w sytuacji nawinięcia linki pod sam rant, gdy zostawi się trochę wolnego miejsca jest ok. Hamulec ma precyzyjny. Raczej mało prawdopodobne by cię zawiódł, wygląd odstrasza ale jego prosta konstrukcja jest jego największą zaletą.


Użytkownik luk_80 edytował ten post 13 sierpień 2018 - 09:52


#51 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 sierpień 2018 - 09:56

Ja do takich zastosowań mam Okumę Salinę 55, ale ze mnie sumiarz jak z koziej d**y trąbka... :P


  • Profil_Nieaktywny lubi to

#52 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 sierpień 2018 - 09:57

Myślę że byłbyś zadowolony z FIN-NOR . Mam i używam dwa różne modele i jestem zadowolony. Takie betoniarki , ale całkiem fajne.



#53 OFFLINE   bencur

bencur

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Tarnowska
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Sz

Napisano 13 sierpień 2018 - 10:34

Okuma salina ma bardzo dobre opinie ale ja sumy łowię od czasu do czasu dlatego szukam czegoś tańszego powiedzmy za 300-350zł. Powiem szczerze że slammer odstrasza mnie z powodu wyglądu i wolałbym coś nowocześniejszego wizualnie ☺ Fin-Nor nie znam- jaki rozmiar i model ?

Użytkownik bencur edytował ten post 13 sierpień 2018 - 11:20

  • Profil_Nieaktywny lubi to

#54 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów

Napisano 13 sierpień 2018 - 11:03

Spójrz na to https://peskado.pl/p...NOM-550-FD.html

 

jak podpasuje to zapraszam na priv mogę oddać jedną nówkę sztukę (łowie tym modelem oraz DAM QUICK MASTER JIG 50 ta sama konstrukcja)



#55 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 13 sierpień 2018 - 12:01

Ja używam już drugi sezon  Ryobi TT Power. Kilkadziesiąt sumów na nim wyjechało i nadal chodzi jak szwajcarski zegarek, zero luzów czy innych klekotow. Co prawda używam go glównie w trollingu ale rzucałem  też trochę no i jeśli chodzi o wytwarzanie bród to ta cecha  nie wystepuje; prawdopodobnie z powodu zastosowanego systemu zwijania linki s curve-oscillation.  Dla mnie najważniejszą cechą dzieki której zdecydowałem się na ten wybór była stalowa oś z nierdzewki, przekładnia wycinana na CNC oraz 10-kilogramowy hamulec. Łowię wprawdzie  na lżejszy model 5000 który ma zbyt małą jak na twoje potrzeby pojemnosć szpuli ale jest dostępny także większy 6000 o tej samej konstrukcji, niestety dużo bardziej pancerny. W żądanym przedziale cenowym mieści się jak najbardziej.



#56 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów

Napisano 13 sierpień 2018 - 12:11

Ja używam już drugi sezon  Ryobi TT Power. Kilkadziesiąt sumów na nim wyjechało i nadal chodzi jak szwajcarski zegarek, zero luzów czy innych klekotow. Co prawda używam go glównie w trollingu ale rzucałem  też trochę no i jeśli chodzi o wytwarzanie bród to ta cecha  nie wystepuje; prawdopodobnie z powodu zastosowanego systemu zwijania linki s curve-oscillation.  Dla mnie najważniejszą cechą dzieki której zdecydowałem się na ten wybór była stalowa oś z nierdzewki, przekładnia wycinana na CNC oraz 10-kilogramowy hamulec. Łowię wprawdzie  na lżejszy model 5000 który ma zbyt małą jak na twoje potrzeby pojemnosć szpuli ale jest dostępny także większy 6000 o tej samej konstrukcji, niestety dużo bardziej pancerny. W żądanym przedziale cenowym mieści się jak najbardziej.

Czyli łowisz na model 5000 który wazy 320 gram?



#57 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 13 sierpień 2018 - 12:14

Tak właśnie, postawiłem na lekkość kosztem pojemności szpuli. Łowię głównie z łódki więc nie jest mi potrzebne ćwierć kilometra linki.



#58 OFFLINE   bencur

bencur

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Tarnowska
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Sz

Napisano 13 sierpień 2018 - 12:23

Hmmm ryobi tt power ciekawa opcja tylko czy zmieści się 275m power pro 0.32? Ktoś używał tego kołowrotka tylko do spina ? Wydaje mi się że spin jest znacznie bardziej wymagający niż np trolling.

#59 OFFLINE   bencur

bencur

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Tarnowska
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Sz

Napisano 13 sierpień 2018 - 12:28

Kolego Hans czy mógłbyś wstawić link lub foto tego ryobi tt power bo ja znalazłem chyba ze 3 wersje

#60 OFFLINE   bencur

bencur

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Tarnowska
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Sz

Napisano 13 sierpień 2018 - 12:36

Zastanawiam się nad wersją 8000 bo wagowo jest minimalnie cięższy od 6000 i chyba różni się tylko pojemnością szpuli




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych